Chybí ovladač pro Mb A8N5X Asus - prosím o pomoc

Vše kolem ovladačů k deskám či integrovaným komponentám, včetně BIOSů a jejich úprav.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Skull.man
Nováček
Nováček
Registrován: 04. zář 2009

Chybí ovladač pro Mb A8N5X Asus - prosím o pomoc

Příspěvek od Skull.man »

Dobrý den, přítelkyni delší dobu nejel stolní PC a dnes se nám ho po 3tí návštěvě v servise kde na problém nepřišli doma PC vyluxovali a znovu zapojili jak má být a funguje, ale k problému - Počítač byl zapráskaný plno zbytečnostma a rozhodli jsme se reinstalovat OS, jenže ejhle, CD o kterém jsem si myslel že je s ovladači bylo k jinému ovladači (Neinstaloval jsem).

Po reinstalu OS na Win XP (který tam byl i původně) nejde připojit na Internet (Systém nemůže rozpoznat Síťovou kartu - která je tam integrovaná a před reinstalem OS internet fungoval bezproblému)

Mohl by mi prosím někdo poskytnou radu, který Driver mám použít, abych rozchodil integrovanou síťovku? Na stránkách Asusu jsem hledal ovladače pro A8N5X základní desku, ale nic konkrétního jsem nenašel.

Resp. je nějaká možnost, že by se při reinstalu OS změnilo něco v nastavení Biosu ? Jakékoliv info o PC můžu poskytnout pokud bude potřeba.

Byl bych moc vděčný za jakoukoliv radu

PS.: Instaloval jsem SW Everest Home Edition a ten také nerozpoznal o jakou Zákl. desku se jedná - resp to že je to A8N5X vím díky štítku který je na ní nalepený.)

S pozdravem a díkem S.M, :oops:
Skull.man
Nováček
Nováček
Registrován: 04. zář 2009

Re: Chybí ovladač pro Mb A8N5X Asus - prosím o pomoc

Příspěvek od Skull.man »

AD dotaz : Nepomohlo by třeba doinstalovat Service Pack 3 ? Prozatím je tam jen verze SP 2.
Díky.
Spo.On
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. led 2008

Re: Chybí ovladač pro Mb A8N5X Asus - prosím o pomoc

Příspěvek od Spo.On »

Ahoj, a není to náhodou tahle??? http://www.czechcomputer.cz/product_doc ... 8F100.html sou tam i odkazy na drivery. Jinak bych se ještě koukl do biosu jestli není náhodou vypnutá.
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Re: Chybí ovladač pro Mb A8N5X Asus - prosím o pomoc

Příspěvek od Briketa »

Ovladače by měly být tady, nebo si stáhni z http://www.nvidia.com ovladače pro nForce 4 čipset.

http://usa.asus.com/Product.aspx?P_ID=7y6didlJgWtEGy8b
PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
Skull.man
Nováček
Nováček
Registrován: 04. zář 2009

Re: Chybí ovladač pro Mb A8N5X Asus - prosím o pomoc

Příspěvek od Skull.man »

Ahoj, díky, včera těsně nad ránem jsem to našel na nějakém zahraničním fóru a doinstaloval to (jedná se o ovladač pro chipset od nVi.). Nenapadlo mě hledat ovladače pro Chipsety nV když deska je Asus. Díky za rady. Nicméně ve zprávci HW zařízení mám ještě jedno neidentifikované zařízení a zaboha nemůžu přijít na to o co se jedná, Windowsovský aktualizér ovladačů taky nerozpoznal a přes Everest to taky nemůžu vykoumat, nějaký nápad jak se dá zjistit oč se jedná?

Díky za pomoc. S.M,
Surgical
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. srp 2005
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Chybí ovladač pro Mb A8N5X Asus - prosím o pomoc

Příspěvek od Surgical »

No, deska je Asus, tak to bude na 99,9% ATK ACPI Utility ovladač. Obvykle ke stažení přímo u Asusů.

P.S. Teď jsem koukal na stránky downloadu u Asusů na ovladače k tvé konkrétní desce a ATK driver tam ke stažení je pro všechny verze Woken 32 i 64-bit......
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“