Nastavení primární grafiky v BIOS

Vše kolem ovladačů k deskám či integrovaným komponentám, včetně BIOSů a jejich úprav.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
anti.77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. kvě 2006

Nastavení primární grafiky v BIOS

Příspěvek od anti.77 »

Bohužel má deska má integrovanou grafiku,kterou nepoužívám.Nikde jsem nenašel ani mi zatím nikdo nebyl schopen poradit jak nastavit pci-e grafiku jako primární(jeli to nutné vůbec nastavovat),s podobným "výběrem jsem se nikdy nesetkal viz obrázek v odkazu http://motherboards-reviews.com/ASUS/so ... aphics.jpg

sestava viz podpis
Case: Fractal Design Meshify C - DarkTG ,MB:Asus Maximus VIII Gene,proc:i7 6700K(cooler: Corsair H80i v2 Extreme),GK: EVGA GeForce GTX1080Ti SC BE Gaming ICX,4x8GB ram: DDR4 Corsair Vengeance LPX Black,disky:SSD A-Data XPG SX900 128GB, HDD : Toshiba P300 3TB, Seagate Barracuda7200.14 -1TB,ext.WD Elements Portable 750GB USB 3.0,zdroj:Seasonic Focus Plus Gold 750W,monitor: Samsung C27H711,klávesnice:GIGABYTE Force K85,myš:Asus Echelon,Windows 10 Home 64bit
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení primární grafiky v BIOS

Příspěvek od Michael24 »

Většina desek to umí nastavit automaticky poté, co vložíš grafiku do PCI-E slotu :) Tzn. jestli ti vše jede, tak nic nastavovat nemusíš, kdyby se to nepřeplo, tak monitor nebude mít signál :)
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
Maddogg
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 09. zář 2005
Bydliště: Ostrava

Re: Nastavení primární grafiky v BIOS

Příspěvek od Maddogg »

GFX0 je normálně PCI-E slot
GPP možná druhý pci-e (4x), ale to jsi nejsem jistý
IGFX je integrovaná grafika
PCI je klasický pci slot

A znamená to co bios nejprve kontroluje, pokud budeš mít na první místě IGP, tak bios už dále nekontroluje jestli máš grafiku v pci nebo pci-e a posílá signál přes tu integrovanou atd...

edit: jestli je to fotka tvého biosu tak máš nastaveno správně
Mainboard Asus P7P68 CPU Intel I5 2500k@4.2ghz+Xigmatek Achilles RAM Kingston 2x4GB 1333Mhz GPU Asus r7 370 1100/6000Mhz HDD Samsung F1 500GB DVD-RAM Samsung Case&PSU Fractal Desing Define R2+ Enermax PRO82+ 385W
anti.77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. kvě 2006

Re: Nastavení primární grafiky v BIOS

Příspěvek od anti.77 »

Maddogg píše:GFX0 je normálně PCI-E slot
GPP možná druhý pci-e (4x), ale to jsi nejsem jistý
IGFX je integrovaná grafika
PCI je klasický pci slot

A znamená to co bios nejprve kontroluje, pokud budeš mít na první místě IGP, tak bios už dále nekontroluje jestli máš grafiku v pci nebo pci-e a posílá signál přes tu integrovanou atd...

edit: jestli je to fotka tvého biosu tak máš nastaveno správně
Dík za vysvětlení,můj bios to sice není ale nastavený to mám stejně ...... já nevěděl především důvod proč a jak:-),na netu už jsem sice našel,co jednotlivé soubory písmen znamenají ale nic víc.To že pořadí je vlastně posloupnost kontroly je pro mě zásadní nová informace.Díky moc.
Case: Fractal Design Meshify C - DarkTG ,MB:Asus Maximus VIII Gene,proc:i7 6700K(cooler: Corsair H80i v2 Extreme),GK: EVGA GeForce GTX1080Ti SC BE Gaming ICX,4x8GB ram: DDR4 Corsair Vengeance LPX Black,disky:SSD A-Data XPG SX900 128GB, HDD : Toshiba P300 3TB, Seagate Barracuda7200.14 -1TB,ext.WD Elements Portable 750GB USB 3.0,zdroj:Seasonic Focus Plus Gold 750W,monitor: Samsung C27H711,klávesnice:GIGABYTE Force K85,myš:Asus Echelon,Windows 10 Home 64bit
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“