flash BIOSu - prosim o pomoc

Vše kolem ovladačů k deskám či integrovaným komponentám, včetně BIOSů a jejich úprav.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
muliku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2009

flash BIOSu - prosim o pomoc

Příspěvek od muliku »

Predem se omlouvam, jestli tady uz neco takovedleho existuje, sice jsem zde neco nasel, ale nic primo pro moji desku, nebo co bych pochopil :oops:

Chci si naflashovat bios, ale absolutne nevim jak na to. Muze mi to prosim nekdo krok za krokem vysvetlit? Popripade odkazat na nejakou diskusi/stranku kde bych se to naucil? Diky...

MB: Gigabyte sc. AM2+/AM3 - chipset AMD 785G
Central Processing Unit: Phenom II x4 965 BE Cooler: Scythe Ninja 3 Mother Board: Gigabyte AMD 890G Random Acces Memory: 2x2 Gb DDR III 1600MHz Kingston Graphic Processing Unit: nVidia GeForce GTX660 2Gb Power Suply Unit: Seasonic M12II-620 - 620W Hard Disk Drives: OCZ Agility 3 120GB, Seagate 1TB, Samsung F3 1Tb
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: flash BIOSu - prosim o pomoc

Příspěvek od Lokomotiva »

Nejlepší bude, když si najdeš návod k desce, kde to je krok za krokem vysvětlené.
Ovšem asi na 5 stranách A5.
To asi nebude ideální to tady vypisovat, ne?

Tak aspoň ve stručnosti - máš min. 3 možnosti:
1) flashovat v prostředí Windows s pomocí utility @BIOS
2) flashovat s pomocí utility Q-Flash, která je součástí základní desky a do které se dostaneš přes "End" během POSTu BIOSu nebo přes "F8" když už v tom BIOSu jsi
3) flashovat s pomocí diskety naformátované jako bootovací.

Tak si vyber.

EDIT:

A co takhle pozvat kámoše, který to už někdy dělal?
Příště už to zvládneš sám.
muliku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2009

Re: flash BIOSu - prosim o pomoc

Příspěvek od muliku »

diky za radu :) ale jeste nez jsem si precetl tento prispevek, tak jsem se chvili hrabal v nastaveni biosu a nejak jsem na to prisel sam (pres ten q-flash) tak aspon vidim ze jsem to delal spravne.. diky ;)
Central Processing Unit: Phenom II x4 965 BE Cooler: Scythe Ninja 3 Mother Board: Gigabyte AMD 890G Random Acces Memory: 2x2 Gb DDR III 1600MHz Kingston Graphic Processing Unit: nVidia GeForce GTX660 2Gb Power Suply Unit: Seasonic M12II-620 - 620W Hard Disk Drives: OCZ Agility 3 120GB, Seagate 1TB, Samsung F3 1Tb
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: flash BIOSu - prosim o pomoc

Příspěvek od gejmer »

Ve windows určitě neflashuj,pokud si nechceš oddělat mobo :x Takže první možnost zrovna vyloučit :wink:
Jinak u desek Gigabyte často selhává i dualbios..
Zkusil bych ten Q-flash.

Btw:Pozvat kámoše co s tim má zkušenost bude asi nejlepší řešení ;-) (Pokud ta možnost je.)

V neposlední řadě bych zvážil jestli ten flash vůbec potřebuješ.Mezi novým a starším Biosem může bejt třeba rozdíl jen v podpoře novějšího CPU.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: flash BIOSu - prosim o pomoc

Příspěvek od Shit »

1) Z Woken raději neflashovat
2) Q-Flash někdy "neumí" pracovat s USB klávesnicí
3) Nejlépe z DOSu a s těmito parametry (platí to obecně pro všechny desky od Gigabyte)

Kód: Vybrat vše

flashspi ROMFILE.FxY /C /D /E
U flashspi je význam parametrů následují:
/C - Clear DMI Data after BIOS Update
/D - Load CMOS Defaults after BIOS Update
/E - Clear CMOS after BIOS Update
/R - Reboot System after BIOS Update
/S - Save Original BIOS Image to Disk
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“