Bios ID check error

Vše kolem ovladačů k deskám či integrovaným komponentám, včetně BIOSů a jejich úprav.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Farock
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. dub 2007
Kontaktovat uživatele:

Bios ID check error

Příspěvek od Farock »

neví někdo co znamená při flashovaní biosu tato hláška? "Bios ID check error".
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Bios ID check error

Příspěvek od kotas »

To máš nějakou GIGABYTE desku? A flashuješ správnou verzi? Pokud máš GIGABYTE, stáhni si od nich z webu @BIOS a flashni to přes něj :!: :arrow:
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Bios ID check error

Příspěvek od Krteq »

kotasi, že tě pusa nebolí! Doporučovat flash z Win a ještě k tomu přes ten zabugovaný odpad @BIOS. To radši ať si zkontroluje správnou verzi BIOSu podle modelu a revize desky flashuje přes Q-Flash.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Bios ID check error

Příspěvek od kotas »

Jo ale ptám se, protože mám taky GIGABYTE a kdysi mi dělalo to samé a šlo to jen z win :) Proto jsem hned narážel na to, jestli je to taky GIGABYTE :mrgreen:
Farock
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. dub 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Bios ID check error

Příspěvek od Farock »

Tak gigabyte to je a fleshnul jsem to z flashky a je to v ryti :-D naběhne obrazovka UEFI bios a když na něj kliknu jako abych se do něj dostal skočí modrá obrazovka s nábisem Gigabyte UEFI BIos a to je vše nedá se už nic dělat nějaká rada?
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Bios ID check error

Příspěvek od Krteq »

Původní BIOS jsi si doufám zálohoval, to je základní pravidlo při flashování.

Jaký je to přesně model desky včetně odpovídající revize? Jaká verze BIOSu tam byla předtím a jakou verzi jsi flashoval?
Farock
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. dub 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Bios ID check error

Příspěvek od Farock »

Je to Gigabyte Z68XP UD4 s dual biosem.Tak jsem nzálohoval.Byl tam bios F6 a já tam skoušel dát UEFI Bios stažený ze stránek Gigabyte přímo od té desky.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Bios ID check error

Příspěvek od kotas »

Máš DUAL BIOS tak nahoď ten druhej a pojede ti to normálně, resetni CMOS a zazálohuj si ten původní a zkus to znova flashnout. Jo a napiš sem verzi jakou jsi tam měl a jakou jsi nahodil
Farock
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. dub 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Bios ID check error

Příspěvek od Farock »

Hel Měl jsem tam verzi F6 a dával jsem tam UEFI dual bios.Tak jsem ho tam dal vše ok.Jenže!! nic nenebahlo tak jsem si našel na internetu že u Gigabyte desek se přehrává bios tím že se zmáčkne power čudl na vypnutí a podrží než se pc vypne.Pak se zase zmáčkne čudl a drží dokud se pc nezapne a zase nevypne a pak se jen zapne.Po te se mi automaticky přehrál bios to se mi i ukázalo na monitoru ale!! verze UEFI dual bios tam pořád zůstala nemohu se do něj dostat ale pc jede.Takže když mi nabíhá pce naběhne uvodní logo tuším že něco že ultradurable dole tlačítka že del-bios 12 bot a end Q-Flash.Ale jakmile na nějaké to tlačítko sáhnu neběhne jen modrá obrazovka s nápisem Gigybyte UEFi dula bios šipka od myši a to je vše jako by to zamrzlo.Takže od biosu se defakto nedostanu a to jsem myslel že to bude přehlednější a nakonec nemám nic.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Bios ID check error

Příspěvek od Suke001 »

já bych si tam nikdy Beta Bios neflash, navíc je tam info :

(When updating from legacy to UEFI, use only the utility attached to your BIOS file)
(Note) Some GIGABYTE utilities are not supported under UEFI BIOS architecture. Please remove Smart6, Dynamic Energy Saver, Smart TPM, and Touch BIOS utilities before updating the BIOS.
Farock
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. dub 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Bios ID check error

Příspěvek od Farock »

Koukal jsem na youtube a na té mé desce to skoušeli a fungovalo to.
Farock
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. dub 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: Bios ID check error

Příspěvek od Farock »

Vyřešeno vše ok a řekl bych že pc nabíhá o 70% rychleji alespoň u mne kdyby to chtěl někdo vyzkoušet :-).
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“