Secure boot

Vše kolem ovladačů k deskám či integrovaným komponentám, včetně BIOSů a jejich úprav.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
prod
Nováček
Nováček
Registrován: 11. lis 2014

Secure boot

Příspěvek od prod »

Prosím o radu ohledně dvd mechaniky a secure bootu v UEFI biosu.
Po zhavarování Windows 8 a jeho opětovné instalace mi přestala dvd mechanika číst instalační herní dvd.Při kliknutí na dvd mechaniku mi dvd vyjede ven. Windows mi šlapou tak jak mají.Jiné než istalační dvd mi to čte normálně.S originál office dvd taky žádný problém.
Mám Dual Uefi Bios od Gigabyte,(zákl.deska GA-F2A85XM-HD3). Flešnul jsem Bios na novou verzi, ale položku secure boot, která to má zřejmě na svědomí v něm nemám.
Prosím o jakoukoliv radu.
Děkuji.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Secure boot

Příspěvek od CageJ »

to so secure botoom nema nic..

mal premapovany prikaz mechaniky.. tu zial asi najjednoduchsie bude preinstalovat opat OS
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
prod
Nováček
Nováček
Registrován: 11. lis 2014

Re: Secure boot

Příspěvek od prod »

Děkuji Ti za radu. Ale bohužel nepomohla.3x jsem přeinstaloval windows.
Poprvé na sata disk v uefi modu a nic. Podruhé na klasický hd v Legaci modu a mechanika šla jak má.
Potřetí na sata disk v legaci módu a mechanika fungovala do doby, než jsem připojil klasický HD, pak přestala šlapat. Ale po odpojení HD už stejně nechodí.
Zajímavé je,že mechanika je normálně vidět a vyhazuje pouze instalační dvd, která nejsou od Microsoftu. Instalace Office v pohodě, originál windows taky přečte, ale pokud chci nainstalovat originál hru dvd vyhodí, to samé udělá s dvd Acronics.
To je záhada.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Secure boot

Příspěvek od CageJ »

ehm, bude bug v biose, je to divne..

kazdopadne secure boot s tym nic nema..

ale aj legacy vs UEFI a pocujem o tom prvykrat..

Update biosu nepomaha?
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
prod
Nováček
Nováček
Registrován: 11. lis 2014

Re: Secure boot

Příspěvek od prod »

ne.to sem udělal jako první.
prod
Nováček
Nováček
Registrován: 11. lis 2014

Re: Secure boot

Příspěvek od prod »

Tak jsem opět vrátil zpět starý bios a pořád stejná chyba.
Starý ani nový Bios nic neřeší, nastavení Biosu také nic neřeší, nemůže být chyba ve Woknech?
Ještě mě napadlo to vyřešit externí mechanikou, ale pořizovat si jí aniž bych si byl jistý že to pomůže se mi nechce. Jinak počítač šlape tak jak má.
Vypadá to, že se mi v počítači usadil agent Microsoftu a nedovolí spustit jiná dvd než jejich :-D
prod
Nováček
Nováček
Registrován: 11. lis 2014

Re: Secure boot

Příspěvek od prod »

Zdravím, tak nakonec to byla ta nejbanálnější blbost.
Vadná mechanika. Jiná mechanika funguje bez problémů.
Díky za snahu pomoct.
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“