flash BIOSu

Vše kolem ovladačů k deskám či integrovaným komponentám, včetně BIOSů a jejich úprav.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
formgrip
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2010

flash BIOSu

Příspěvek od formgrip »

Zdravím flashoval jsem bios to probehlo v pohodě pak se to restartovalo a ted nesviti ani Ethernet port zkoušel jsem resetovat cmos ale nic se neděje je to pořád stejné. Da se s tím neco udělat?
Deska: ga-m56-s3
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: flash BIOSu

Příspěvek od r34ktor »

Přesvědč se, zda je Ethernet v BIOSu povolený. Případně flashni zpět původní verzi.
Knowledge is power
formgrip
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2010

Re: flash BIOSu

Příspěvek od formgrip »

Nenabehne nic je jen cerna obrazovka
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: flash BIOSu

Příspěvek od r34ktor »

Pokud se deska jeví mrtvá, zkus recovery. Vytvoř bootovací flash, stáhni poslední BIOS, rozbal obsah do kořene, vraž do zadního portu a zapni PC. Počkej pět minut. Flash vyjmi a zkus počítač zapnout. Před touto operací doporučuji odpojit všechny disky a mechaniky.

PS: Model ga-m56-s3 neexistuje, takže je otázkou, co jsi vlastně flashoval.
Knowledge is power
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: flash BIOSu

Příspěvek od CageJ »

ga-m56S-s3

Tuto dosku som mal a bohvie ako ma poriesene recovery.. asi cez original medium, ale asi nikto netusi..
http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=2607#sp
Supports Virtual Dual BIOS

Pripadne skus co pisal vyssie... origo bios sa povazuje ten na medium.., aspon z toho co som pochopil.. neviem ci to ide aj s inymi..
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: flash BIOSu

Příspěvek od r34ktor »

Virtual Dual BIOS je virtuální technologie, o které prakticky nikdo nic neví. Dokumentace a zkušenosti nulové.

V nejhorším případě servis, kde to přeflashují přes kleště přímo na desce.
Knowledge is power
formgrip
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2010

Re: flash BIOSu

Příspěvek od formgrip »

nejak nechápu jak vytvorit boot flasku pro bios :(
není třeba nekde na youtube návod?
TonzaCZ
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 03. dub 2014
Bydliště: Kopřivnice

Re: flash BIOSu

Příspěvek od TonzaCZ »

Na youtube je jich sposta,i v češtině.

https://www.youtube.com/watch?v=SqUIRZRR-dI
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: flash BIOSu

Příspěvek od CageJ »

jemu to nepomoze, jemu bios nejde
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
formgrip
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2010

Re: flash BIOSu

Příspěvek od formgrip »

přesně tak! nejede vubec nic. už jsem objednal http://www.alza.cz/msi-970-gaming-d2121 ... t-am3+_amd
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: flash BIOSu

Příspěvek od r34ktor »

formgrip píše:nejak nechápu jak vytvorit boot flasku pro bios :(
není třeba nekde na youtube návod?
Návodů je na internetu spousta. Stačí chvíli hledat.
formgrip píše:nejede vubec nic. už jsem objednal http://www.alza.cz/msi-970-gaming-d2121 ... t-am3+_amd
A objednal si i zbytek? Určitě budou potřeba nové paměti. U procesoru je otázka, jaký máš.
Knowledge is power
formgrip
Nováček
Nováček
Registrován: 20. říj 2010

Re: flash BIOSu

Příspěvek od formgrip »

paměti jsem objednal taky zatim 4Gb a procesor mam AMD athlon II x4 640 koukal jsem ze to podporuje mam v planu upgrade na FX řadu ale to je boost kolem 5ti tis a nevim jestli to ma cenu nejprve asi GK mam HD 4870x2 nebo nevim zrovna jsem chtel založit nové tema co pořídit dřív
bandolier.wz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. říj 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: flash BIOSu

Příspěvek od bandolier.wz »

:listen: BVaudio A300SE + VMA-II S :listen:
kocourmikes1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. pro 2014

Re: flash BIOSu

Příspěvek od kocourmikes1 »

nechci zakladat novy topic, jenom otazka, pujde mi aktualizovat bios i z externiho HDD? prijde mi pristi tyden nova deska a nemam ted nikde po ruce flashku
CPU: Intel core i7-4790@3.6GHz│ CPU Cooler: GELID Solution Tranquillo rev. 3│ MB: Gigabyte B85m-D3H rev 1.1│ RAM: Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR3│ GPU: ASUS STRIX GTX980Ti 6GB DDR5| HDD: WD Blue - 1TB│ SSD: Samsung 860 EVO - 250GB│ PSU: Enermax Platimax 600W│ Case: In-Win 303│ OS: Win 10 64-bit│ Keybord: CORSAIR STRAFE RGB LED Cherry MX SILENT│ Mouse: CORSAIR Gaming Sabre RGB Optical
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“