BIOS ASUS RAMPAGE V EXTREME

Vše kolem ovladačů k deskám či integrovaným komponentám, včetně BIOSů a jejich úprav.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Zima99
Nováček
Nováček
Registrován: 21. čer 2015

BIOS ASUS RAMPAGE V EXTREME

Příspěvek od Zima99 »

Dobrý den, je tu někdo kdo by pomohl nastavit BIOS u ASUS Rampage V Extreme?
Již lednu jsem si postavil PC:
ASUS RAMPAGE V EXTREME , BIOS update na ver.1401
CPU Intel Core i7-5930K
ASUS GTX 980 STRIX-GTX980-DC2OC-4GD5
DDR4 Kingston HyperX, 4x4GB 3000MHz, (HX430C15PB2K4_16)
SSD OCZ Vector
Windows 7 64bit
počítač hned na poprvé nastartoval a běhá velice sluš, ale bohužel při resetu (aktualizaci Windows), nebo vypnuti PC, nebo i při probuzení z hibernace se občas stane, že již nenaběhne vůbec, zatuhne v samém začátku startu BIOSu a základní deska nahlásí chybu s kódem č. 61, po dalším stisknutí resetu hned vypíše další chybu s kódem č. 76 a dál se už nepohne. Po vypnutí PC, ale musí se i ze sítě a opětovném zapnutí naběhne, ale s hláškou „Overclocking failed! Prosím rekonfigurujte váš systém!“ V tomto případě stačí jen vejít do BIOSu a odejít bez uložení, pak počítač naběhne. Není to pravidelné, ale jen občas.
Po nastavení BIOSU IT pracovníkem se problém nevyřešil, škoda času.

Na to jsem si sám pohrával s položkami v BIOSU a po mém laickém zákroku PC běhá a startuje bez problému. Bohužel, jelikož tomu vůbec nerozumím, tak ani nevím přesně, které položky jsem změnil, prostě jsem to zkoušel a ono to kupodivu jednou vyšlo. (měnil jsem jak frekvence i časování CPU a DRAM…)
Mám paměti 3000MHz, ale když nastavím DRAM frekvenci na 3000MHz, tak je se startem počítače znovu problém.
Rád bych BIOS správně vyladil s někým, kdo ví co kde a jak nastavit, pro využití max. rychlosti PC.
Mé nastavení VIZ: http://zima99.rajce.idnes.cz/BIOS/

Děkuji
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: BIOS ASUS RAMPAGE V EXTREME

Příspěvek od H2SO4 »

Tvoje DRAM maji dva XMP profily

JEDEC: DDR4-2133 CL15-15-15 @1.2V
XMP Profile #1: DDR4-3000 CL15-16-16 @1.35V
XMP Profile #2: DDR4-2666 CL14-14-14 @1.35V

bud je nastav pres XMP profil coz je tvejch 3000MHz ale stim se ti zmeni i nastaveni CPU.A nebo to nech na defaultu a DRAM ti pojedou na 2133.

Ale urcite se tu najde nekdo kdo ti to vysvetli podrobneji :)
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
Zima99
Nováček
Nováček
Registrován: 21. čer 2015

Re: BIOS ASUS RAMPAGE V EXTREME

Příspěvek od Zima99 »

Děkuji, ano tyto volby jsem vyzkoušel obě i tedy tu třetí bez volby XMP a jen dal volbu auto, nebo vůbec nepoužil volbu XMP. Nastaveni v CPU strap se zajisté také vždy změnilo i toto jsem zkoušel měnit, ale když se neví co tam dát je to jen zkoušení. Pokud se nechá řádek s DRAM Frekvence default, téměř vždy se to sekne a ani tam nemohu dát oněch 3000MHz, zkoušel jsem různé kombinace, šlape jen to nastavení (náhodně vybrané), které jsem uložil na rajce.net viz odkaz na začátku.

Nejhorší je, že nastavení se neprojeví hned, neboť simulovat reset, hibernaci atd. někdy nestačí a stroj nabíhá normálně. Je to dost o náhodě, jak říkám jednou při resetu, jednou při zapnutí a někdy až druhý den, ale pak to poznám okamžitě, musím PC odpojit od zdroje.

VIZ výsledek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“