Nefungující ntb po updatu biosu.

Vše kolem ovladačů k deskám či integrovaným komponentám, včetně BIOSů a jejich úprav.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
sadak3
Nováček
Nováček
Registrován: 31. črc 2013

Nefungující ntb po updatu biosu.

Příspěvek od sadak3 »

Zdravím, koupil jsem ntb stáhnul a nainstaloval ovladače z oficiálních stránek Lenovo. Také jsem s tim spustil aktualizaci BIOSU nějak proběhla a hned poté ntb naběhl do bootovacího menu a nešlo s tim nic dělat nic nešlo nabootovat ani pustit. Skočil jsem tedy do biosu obnovil defaultní nastavení a pak nabootoval w7 cd. Proběhlo načítání souborů a hned poté se to seklo na obrazovce "Starting Windows".
Nic jiného to nedělá a nevím co s tim. Docela to hoří, tak jsem rád za každé rady. :sad: :sad:
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Nefungující ntb po updatu biosu.

Příspěvek od Butch »

Tak tohle se mi nikdy nestalo a to jsem updatoval bios na desitkach Lenovo notesu.
Windowsy mas odkud? Jsou legalni? V biosu UEFI boot - vypnout... nebo je to starsi notes?
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
sadak3
Nováček
Nováček
Registrován: 31. črc 2013

Re: Nefungující ntb po updatu biosu.

Příspěvek od sadak3 »

Ne, je novej. Přepnul jsem to na LEGACY a už to nabíhá, ale zdá se mi že je tam to "spouštění windowst" dost dlouho, neni možné že je ještě něco špatně nastavené? W7 jsou kopie originálky w7 home.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Nefungující ntb po updatu biosu.

Příspěvek od Butch »

Co je to presne za model? Mas odkaz? Predpokladam ze je tam klasicky plotnovy disk nebo nejaky srandovni hybrid.
Ty 5400ot disky co davaji do notesu jsou docela plouzaky. Takze bych se nedivil, ze by vsechno bylo ok a presto to bylo pomale.
Muze byt take ale vadny, i kdyz je uplne novy. To uz jsem taky parkrat zazil.

To bylo koupeny s Win8 ze tam cpes okopceny win7?
Ja bych u noveho notesu tedy radsi volil W8 na W10 upgrade. Nebo koupit primo se sedmickami.
Pak bys mohl ale udelat recovery z recovery oddilu a nemusel resit medium. Pokud jsi tedy oblast nesmazal.
Naposledy upravil(a) Butch dne ned 29. lis 2015, 21:43, celkem upraveno 1 x.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
sadak3
Nováček
Nováček
Registrován: 31. črc 2013

Re: Nefungující ntb po updatu biosu.

Příspěvek od sadak3 »

Nekupoval jsem ho já takže přesnej odkaz nemám ale je to Lenovo 50-75. Klasickej ntb
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Nefungující ntb po updatu biosu.

Příspěvek od Butch »

Aha, pokud nemas blizsi info, tak by bylo dobre, kdyby ti jej dodal ten od koho notes mas.

Pokud je v zaruce, tak donest do Lenovo servisu a nechat si tam dat factory recovery.
Budou po tobe chtit nejaky doklad o koupi. Jestli je v zaruce, zjistis na strankach Lenova podle serioveho cisla.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
sadak3
Nováček
Nováček
Registrován: 31. črc 2013

Re: Nefungující ntb po updatu biosu.

Příspěvek od sadak3 »

Máš chvilku? Icq nebo skype?
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Nefungující ntb po updatu biosu.

Příspěvek od Butch »

Nn nemam ani jedno, ptej se zde na foru, cim vice lidi uvidi tvuj problem/tema, tim vice muze ti poradit :-)

Tadyy zjistis zaruku:
http://support.lenovo.com/cz/cs/warrantylookup
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
sadak3
Nováček
Nováček
Registrován: 31. črc 2013

Re: Nefungující ntb po updatu biosu.

Příspěvek od sadak3 »

Jo všechno už funguje, jen se mí zdá že se déle spouští windows, může to bejt špatně nastaveným biosem?
Že třeba něco upřednostňuje nebo tak? Dík za odpověd a že jsi se namáhal :))

Aby jsi měl představu tak to tam je zhruba minutu a půl než to opravdu začne nabíhat.
http://www.bokeboke.co.uk/data/blogimg/ ... 1_full.jpg
přesně v této obrazovce je to zhruba minutu a půl a pak to naskočí do winů rychlovka.
A mě se zdá minuta a půl docela dost na funglovku.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Nefungující ntb po updatu biosu.

Příspěvek od Butch »

Minuta a pul je dost, ale u Lenova s klasickym diskem u nejaky E420/E430 modelu jsem to zazil, ze byly windows pomale pri startu a pritom disk nevykazoval vady.
Akorat mel horsi pruchod rychlostma.
Dela to vetsinou hromada ovadacu na ruzne veci od lenova co se pousti pri startu.

Zkus treba HD-tune benchmark a uvidis jak je na tom ten disk.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“