Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je út 28. leden 2020, 19:59

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 4 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: BIOS vid/nevidí
PříspěvekZaslal v: út 16. srpen 2016, 20:00 
Začátečník
Začátečník

Dobrý den, mám problém s Biosem. PC mi začalo blbnout od doby co jsem si pořídil SSD a nainstaloval na něj windows 7 Pro.

Před pořízením SDD jsem měl v biosu Boot CDDVD->HDD-> a něco co nevím jak se přesně jmenuje ale bylo to na další HDD(nejspíše pro přenosný) stačilo to ze předu zasunout

Po zapojení SSD, BIOS SSD nenabízí v boot settings. Vidím ho ale v nastavení SATA. Jsou na něm windowsy a systém startuje. Stala se věc kdy při jedené aktualizaci(win up) mi vyskočil blue screen a bios neviděl na nějakou dobu SSD. Musel jsem vyndat baterku aby ho opět zaregistroval.

Takhle, problém. I přesto že jsem vyndal baterku a v biosu dal reset settings. Bios se chová jako před SSD. tzn. vidí věc pro přenosný médium ikdyž jsem to nahradil SSDečkem. Stará nastavení jsou zachována a i profily. Mimochodem možnost dostat se do BIOSu mi proklikne 2x místo 1x jak se dělo před SSD.

Deska je ASUS P8Z68-V GEN3....je po záruce.

Předmět: Re: BIOS vid/nevidí
PříspěvekZaslal v: út 16. srpen 2016, 22:40 
Začátečník
Začátečník

to SSD máš napojený na jakou barvu?
nelze někde v BIOSU přepnout na SSD disk?

PříspěvekZaslal v: st 17. srpen 2016, 07:19 
Začátečník
Začátečník

Bíločerná, 6G sata.

Takhle moje otázka hlavně je: Když vyndám baterku z biosu tak by se mělo všechno vynulovat/vyresetovat ne? Proč i po vyndání baterky(30 sec) jsou všechny profily a nastavení stále funkční a to že BIOS vidí zařízení které bylo odpojeno před pár dny a už není součásti PC.

PříspěvekZaslal v: st 17. srpen 2016, 08:22 
Začátečník
Začátečník

V prvé řadě baterku vyndej na několik minut, né 30 vteřin. Dále k tomu nezapomeň odpojit i hlavní kabel (přívodní) napájení ke zdroji! V druhé řadě se mrkni jestli pro tvoji základní desku není Update BIOSu dostupný. A jaký je to konkrétně model SSD?

Musicmaker - Arm0r! http://www.youtube.com/user/Rapkix CPU: i5 8600K (delid) 4.5GHz, MB: Gigabyte Z370 Aorus Gaming K3, GPU: MSI Gaming GTX 1660 Ti (Undervolt 0.918mV, base clocks), RAM: 4x8GB Corsair LPX 1.35v, 3000MHz, CL15 (XMP), Storage: M2: Samsung 970 Evo Plus (500gb), SATA: 1x 128GB M550 Crucial, 2x Seagate 1TB 7200rpm, PSU: Seasonic M12II-620 EVO,

Odpovědět na téma  [ 4 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 3 anonymních