BIOS vid/nevidí

Vše kolem ovladačů k deskám či integrovaným komponentám, včetně BIOSů a jejich úprav.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

BIOS vid/nevidí

Příspěvek od Lajnhard »

Dobrý den, mám problém s Biosem. PC mi začalo blbnout od doby co jsem si pořídil SSD a nainstaloval na něj windows 7 Pro.

Před pořízením SDD jsem měl v biosu Boot CDDVD->HDD-> a něco co nevím jak se přesně jmenuje ale bylo to na další HDD(nejspíše pro přenosný) stačilo to ze předu zasunout

Po zapojení SSD, BIOS SSD nenabízí v boot settings. Vidím ho ale v nastavení SATA. Jsou na něm windowsy a systém startuje. Stala se věc kdy při jedené aktualizaci(win up) mi vyskočil blue screen a bios neviděl na nějakou dobu SSD. Musel jsem vyndat baterku aby ho opět zaregistroval.

Takhle, problém. I přesto že jsem vyndal baterku a v biosu dal reset settings. Bios se chová jako před SSD. tzn. vidí věc pro přenosný médium ikdyž jsem to nahradil SSDečkem. Stará nastavení jsou zachována a i profily. Mimochodem možnost dostat se do BIOSu mi proklikne 2x místo 1x jak se dělo před SSD.

Deska je ASUS P8Z68-V GEN3....je po záruce.
Banana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2004

Re: BIOS vid/nevidí

Příspěvek od Banana »

to SSD máš napojený na jakou barvu?
nelze někde v BIOSU přepnout na SSD disk?
Lajnhard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2012

Re: BIOS vid/nevidí

Příspěvek od Lajnhard »

Bíločerná, 6G sata.

Takhle moje otázka hlavně je: Když vyndám baterku z biosu tak by se mělo všechno vynulovat/vyresetovat ne? Proč i po vyndání baterky(30 sec) jsou všechny profily a nastavení stále funkční a to že BIOS vidí zařízení které bylo odpojeno před pár dny a už není součásti PC.
Arm0r!
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2007
Bydliště: Ostrava

Re: BIOS vid/nevidí

Příspěvek od Arm0r! »

V prvé řadě baterku vyndej na několik minut, né 30 vteřin. Dále k tomu nezapomeň odpojit i hlavní kabel (přívodní) napájení ke zdroji! V druhé řadě se mrkni jestli pro tvoji základní desku není Update BIOSu dostupný. A jaký je to konkrétně model SSD?
Musicmaker - Arm0r! http://www.youtube.com/user/Rapkix CPU:, CPU Cooler Arctic Liquid Freezer 360, MB:I GPU:RAM: 2x48 GB Corsair Vengeance Storage: M.2 1x Samsung 990 Pro 2 TB),PSU: Be quiet! PURE POWER 12 M 1000W
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“