Alternativní ovladače pro zvukové karty Creative

Ovladače - doporučení, názory a problémy kolem nich.

Moderátor: CageJ

Iguka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iguka »

Jedou někomu všechny 5.1 bedny na ovladačích KX?
Marian
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Marian »

Iguka píše:Jedou někomu všechny 5.1 bedny na ovladačích KX?
Jasne ze idu, preto mam kx. Preco by nesli?
Sice na live!ke som neskusal ale mali by!
A64 Winch 3000+@4050+, 285x9, 1.58V, AC freezer 64 PRO @ 5V, ABIT AV8, Dual 2x 512MB A-DATA Vitesta 500@510Mhz 3-4-4-7-1T, Raptor powa! SATA 16MB cache, MSI NX6600-VTD128 Diamond @ 550/1100 + Primecooler VGA-HG1 Blue @ 5V, 20" LG FLATRON 204WT, Genius 5.1 HT, Levicom Visible Power 450W/30A, Logitech MX400, WinXP prof. SP2
Casemod
Iguka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iguka »

Tak mi zkus prosím tě poradit.Když zaškrtnu políčko toggle front/rear, tak hrají pouze zadní repráky + woofer, když toto políčko odškrtnu, tak hrají přední repro +centrál+woofer.Při testu mi prostě všech pět repro nehraje. V sourround mám nastaveno 5.1. Mám zvukovku SB live 5.1.KX ovladače mají lepší zvuk, než od creativu.Tento problém mě dost trápí, zatím mně nikdo nedokázal poradit. Psal jsem i autorům ovladačů, ale nikdo mi neodepsal.
Marian
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Marian »

2 Iguka
Ovladace mas 3537 ? MAs urcite dobre zapojene repraky? S tymto zapojenim ti hrali na creativ ovaldacoch?
A64 Winch 3000+@4050+, 285x9, 1.58V, AC freezer 64 PRO @ 5V, ABIT AV8, Dual 2x 512MB A-DATA Vitesta 500@510Mhz 3-4-4-7-1T, Raptor powa! SATA 16MB cache, MSI NX6600-VTD128 Diamond @ 550/1100 + Primecooler VGA-HG1 Blue @ 5V, 20" LG FLATRON 204WT, Genius 5.1 HT, Levicom Visible Power 450W/30A, Logitech MX400, WinXP prof. SP2
Casemod
Iguka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iguka »

Mám kx ovladače poslední verzi, chyba v zapojení určitě není, protože na ovladačích od creativu mi všechny repro v testu normálně fungovaly. Tak nevím
Iguka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iguka »

Sakra chlapi, to mi nikdo nedokáže poradit !!!!!! Jsem dost zoufalej. Díky
bokononista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. úno 2004
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bokononista »

dal jsem kx ovladace - ale zvuk se mi nezda lepsi - mam tak divne moc zablurovane basy ... mam nahovno repro nebo si s tim musim trochu pohrat?
IBM/Lenovo Thinkpad T60 (2007-FRG UT0FRCF)
Marian
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Marian »

bokononista píše:dal jsem kx ovladace - ale zvuk se mi nezda lepsi - mam tak divne moc zablurovane basy ... mam nahovno repro nebo si s tim musim trochu pohrat?
Vyskusaj ponastavovat Equalizer...ale mozno to bude reprakmi, mozno tvojim uchom
A64 Winch 3000+@4050+, 285x9, 1.58V, AC freezer 64 PRO @ 5V, ABIT AV8, Dual 2x 512MB A-DATA Vitesta 500@510Mhz 3-4-4-7-1T, Raptor powa! SATA 16MB cache, MSI NX6600-VTD128 Diamond @ 550/1100 + Primecooler VGA-HG1 Blue @ 5V, 20" LG FLATRON 204WT, Genius 5.1 HT, Levicom Visible Power 450W/30A, Logitech MX400, WinXP prof. SP2
Casemod
Iguka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iguka »

Zkoušel jsem různý nastavení v ekvalizéru, ale bëzvýsledně. V testu mi prostě všech pět repro nejede
andrejkn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrejkn »

Ku KX-om asi toľko: Sú to vynikajúce ovládače, len ich treba vedieť nastaviť.
Nemenil si nejaké nastavenia v okne DSP? Ak ano, tak si resetuj nastavenie. Ďalej tam, kde máš Togle front/rear (prepínač ti vymení predné repráky za zadné a naopak) by si to mal mať odškrtnuté. "Togle Route headphones to center/subwoofer" Keď je to zaškrtnuté tak výstup na subwoofer a center použije ako výstup pre slúchadlá. Toto nastavenie dosť často robí problémy. Potom pri prehrávaní treba dať pozor aby prehrávač posielal dáta na zvukovku cez KX Wave 0/1 , lebo na ostatné nevplýva efekt surrounder, ktorý rozloží stereo na 5.1. Ak sa to nepodarí rozchodiť, tak rád pomôžem cez mail.
Iguka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iguka »

zkusím to a ozvu se, dík za radu, konečně někdo
chami
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. srp 2004

Příspěvek od chami »

Mam taky problem s tim, ze me nehraje zadek. Tady jsem to procetl a nic me nepomohlo. Pritom s orig ovladaci to fachalo (SB Live!). Poradi nekdo?
Teuzz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2004
Bydliště: Liberec, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní ovladače

Příspěvek od Teuzz »

HADES píše:Kolega mě upozornil že bych sem mohl dát odkaz na alternativní ovladače ke zvukovkám od Creative. A právě tak činím :)
Jde o KX Project, link: http://www.kx.webz.cz/

Sám je doma používám na svojí SB Live! a nemůžu si vynachválit, oprvdu doporučuji k vyzkoušení
Tyhle ovladače jsou super - originál od Creative si to po dvou letech na XP rozmyslel a z PC nevysel ani zvuk. Stejne tak nepomohla reinstalace. Tak jsem stahnul ty kX+1 restart a jak to najednou kliká ;)
Burn in hell.
Martinsix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. črc 2003
Bydliště: Kanalizace. Za cistickou hned doleva.

Příspěvek od Martinsix »

Nejde mi Equalizer v ovladacich od Creative. Kdyz ho nastavim, zapnu a pak zapnu jakoukoliv hru tak se mi automaticky vypne. Kdyz Otevru z ovl. okno GRAPHIC EQUALIZER tak se zase zapne. Jak ho udrzim zaplej porad??
wayoflife
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2005

mikrofon v kx..

Příspěvek od wayoflife »

Mam zvuk. SB Live! a vse mi jelo v kx v pohode.Ted jsem ale koupil mikrofon a problem.. v kx mi nefunguje (pripojeni na skype).Kdyz jsem kx oddelal tak mi na zakladnich ovladacich mikrofon jel ale nejede mi front a celkovy nastaveni zvuku je spatny.. jsem hudebnik tak to docela pocituji.Dokaze nekdo poradit..? diky moc
random
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. led 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od random »

Par mojich skusenosti s ovladacmi KX ( cista instalacia systemu... )....... , plno problemou s roznim softwerom, nefunkcnost poloziek v nastaveni ovladacov, kompatibilita s roznimi aplikaciami..., problem v hrach.....
Pomali pre kazdu aplikaciu bolo treba menit nejake nastavenie .....
Na niektorych zostavach dokonca po instalacii ovladacov ani nefungovala zvukova karta ( podla mojich skusenosti rozhodne nic nezvicajne :( )....
Rozhodne maju co dohanat :( a zlepsovat...., pre zaciatocnikov, alebo ludi co chcu aby vsetko chodilo bez problemu su naozaj nevhodne..... :(
( testovane najme na Audigy + roznich verziach SB Live..... )
Sempron 2800@2160MHz ( 270x8 ), 1024MB GoodRam, MSI K8N Neo-FSR, Radeon 9800SE@8 pip 128MB 128b 378/290, 200GB HD Maxtor Pata, DVD RW LG4163
andrejkn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrejkn »

Najjednoduchší spôsob ako rozbehať mikrofón je ...
1\ Otvorte okno dsp
2\ V proFX nájdite modul SRC a vložte ho tam.
3\ Otvorte ho a nastavte tam ac97mic
4\ Na module epilog (napravo dole) nájdite dva vstupy RecL a RecR
5\Prepojte modul src s dvoma vstupmi RecL a RecR

Poprípade medzi src a epilog je občas dobré dať modul gain (zisk) na zvýšenie hlasitosti, a peak (db-meter)na kontrolu hlasitosti, či to nieje prebudené. Odporúčam pred zmenou dsp uložiť nastavenia. A v skype treba nastaviť, aby používalo KX vstup a výstup.

Alebo bez zásahov v okne dsp:
1\ Treba otvoriť kx mixer
2\ Na karte ac97 treba nastaviť aby nahrávalo z mikrofónu a pridať (analog recording gain)
3\ Na karte recording Master recording level a ac97 nesmie byť stlmené a stíšené.
4\ Na karte Ins and outs treba stlmiť ac97, aby sa netvorila spätná väzba.

That´s all
My PC: Intel CeleronD 2400MHz@2650MHz, 533MHzFSB,512 MB DDR 333MHz, MB ASUS P4GE-MX, ATX 300W, HD Maxtor 60GB, SB Live @ homemade amplifier 5x10W+20W,AC97 on board, Asus CD-RW 52x24x52,Toshiba DVD-Rom 52/16, Benq DVD-RW
andrejkn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andrejkn »

Martinsix píše:Nejde mi Equalizer v ovladacich od Creative. Kdyz ho nastavim, zapnu a pak zapnu jakoukoliv hru tak se mi automaticky vypne. Kdyz Otevru z ovl. okno GRAPHIC EQUALIZER tak se zase zapne. Jak ho udrzim zaplej porad??
Creative equalizér sa musí vyradiť z činnosti pri spustení hry, resp. pri spustení EAX. Karta nemá dosť prostriedkov,aby EAX a equalizér bežali spolu. Aspoň SB Live určite. Novšie karty už dokážu simulovať aj viaceré prostredia a efekty naraz.
My PC: Intel CeleronD 2400MHz@2650MHz, 533MHzFSB,512 MB DDR 333MHz, MB ASUS P4GE-MX, ATX 300W, HD Maxtor 60GB, SB Live @ homemade amplifier 5x10W+20W,AC97 on board, Asus CD-RW 52x24x52,Toshiba DVD-Rom 52/16, Benq DVD-RW
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

Takže vyšel novej NGO Creative Modded Driver pro Life/Audigy serie

http://forums.ngohq.com/index.php?showtopic=560

kdyby link nefungoval, tak se tam dostanete z http://www.ngohq.com/
show must go on..
milhaus_asi
Nováček
Nováček
Registrován: 28. dub 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milhaus_asi »

andrejkn píše:Najjednoduchší spôsob ako rozbehať mikrofón je ...
1\ Otvorte okno dsp
2\ V proFX nájdite modul SRC a vložte ho tam.
3\ Otvorte ho a nastavte tam ac97mic
4\ Na module epilog (napravo dole) nájdite dva vstupy RecL a RecR
5\Prepojte modul src s dvoma vstupmi RecL a RecR

Poprípade medzi src a epilog je občas dobré dať modul gain (zisk) na zvýšenie hlasitosti, a peak (db-meter)na kontrolu hlasitosti, či to nieje prebudené. Odporúčam pred zmenou dsp uložiť nastavenia. A v skype treba nastaviť, aby používalo KX vstup a výstup.

Alebo bez zásahov v okne dsp:
1\ Treba otvoriť kx mixer
2\ Na karte ac97 treba nastaviť aby nahrávalo z mikrofónu a pridať (analog recording gain)
3\ Na karte recording Master recording level a ac97 nesmie byť stlmené a stíšené.
4\ Na karte Ins and outs treba stlmiť ac97, aby sa netvorila spätná väzba.

That´s all
Díky moc,na to jsem se chtěl zrovna zeptat :D
Odpovědět

Zpět na „Ovladače“