Siemens A52 samovolné vypínání

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Pop
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Siemens A52 samovolné vypínání

Příspěvek od Pop »

Možná tenhle dotaz patří spíš na smetiště nebo úplně na jiné fórum, ale třeba tady někdo rozumí mobilům :)

Mám Siemens A52 (není můj), je z bazaru, takže nějaká záruční oprava a tak nehrozí.

Problém:
Sem tam se sám vypne. Někdy funguje třeba půl dne bez problému a pak zase bum. Skoro vždy po zmáčknutí buď 1čky nebo 4ky. Častěji 1čky. Je jedno v jakém režimu, ať už psaní SMSky nebo ukládání čísla nebo třeba vkládání PINu. Projeví se to tak, že po zmáčknutí klávesy buď jakoby na vteřinu zamrzne a zhasne nebo hned po zmáčknutí zabzučí a zhasne.

Tušíte, kde by mohl být problém? Díky.

//Na smetišti taky rozumí mobilům :wink: - TomV
Borg
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. led 2004
Bydliště: Borg Cube
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borg »

Software. takovýhle problémy většinou způsobuje chyba v software. Nech si přehrát software a bude to vyřešeno. Možná. :?
CPU: Phenom X4 Quad Core 9750 2,4@2,9GHz, CPU Cooler: Arctic Cooling Freezer 64 Pro, MB: GigaByte MA790FX-DQ6, RAM: 2x2048MB A-Data Vitesta Extreme DDR2 800@970 (5-5-5-18), VGA: GIGABYTE 9800GTX 512MB @ 805/1950/1150, Zvuk: Realtek HD audio, SAT: SkyStar2, HDD: Samsung 160GB SATA, WD 250GB SATA, Seagate 500GB SATA DVD+-RW/RAM: Lite-On LH-20A1L SATA, FAN: 2x Arctic Fan Pro TC, Zdroj: Zallman 600W, Monitor: 20" LCD LG L204WT, Klaveska: Logitech G15, Hlodavec: Logitech MX1100
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

jestli to dela vzdycky 1 nebo 4, tak bych to videl na naky hw bug... proste se tam pri tom tlaku neco pohne...
Pop
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pop »

ICE píše:jestli to dela vzdycky 1 nebo 4, tak bych to videl na naky hw bug... proste se tam pri tom tlaku neco pohne...
Taky me to napadlo. Kdyby to delal v urcite situaci (treba pri psani SMS), tak bych si taky myslel, ze je spis FW, ale 1 a 4 kdykoliv ... divne. Nemuze se treba nejak pohnout tim tlakem na klavesu baterka?
sierrapce
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. pro 2003
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sierrapce »

Presne to my dela M55 zitra ho nesu na reklamaci :sad: ,tak jsem zvedavej cim to je.Mam ho necelej rok a ted to zacalo blbnout. Dela to tak 4x do tydne.
AMD Atholon Barton 2500+ @ 3200+, Whisper Rock IV, EPOX 8RDA3+ rev. 2.1, 2x512 MB DDR 400 Kingston Dual Chanell, GeForce FX 5600 256 MB DDR, WiFi D-Link 520+, Seagate Barracuda 7200.7 120GB 8MB , LiteOn Combo 48x24x48x16x, AOpen CD-Rom 56x, Genius NetScroll Opical, IBM 19" ,... Nokia 6630 - OS Symbian 8.0 RULEZZZ

To co nás nezabije,to nás posílí. Nietzche
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr Meduza »

Me se Alkac 715 vypne gdyz pri zapinani zahejbam z baterkou ale nastesti ho mam zaplej furt takze to neresim :)
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
Roxyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. led 2004
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roxyman »

Dělám na reklamačním odd. v ET a věc vidím z několikaleté zkušenosti takhle :

Pokud si ho koupil v bazaru (bez záruky), tak by to mohl být v lepším případě špatný sw a v horším a tady bych se spíš přiklonil, mobil je vytopený (je někde zoxidovaný na desce- asi). Prostě někomu někde zmokl, šup s ním do bazaru. Když ho vykupují prd poznají....obvzlášť pokud ho tam dotyčný zavčasu donese (závada se neprojevuje - "zatím").
Tomu vytopení naznačuje to, že se vypíná když stiskneš nějakou konkrétní klávesu (zkrat na desce a bum - vypne se).
Ale můžu se mýlit a může to být tím sw. To zjistíš jedině pokud MT rozebereš. Jenže Siemens se dá rozdělat jen speciálním udělátkem, které má jen Siemens servis. Druhá možnost jak se dá rozebrat je trochu o poškození krytu...je to dost krkolomné, ale dá se to. Je to pak poznat, že byl rozebíraný.
Nebo ho pošli (odnes) do Seimens servisu a tam ti řeknou. Manipulační poplatek v případě nezáruční opravy je něco kolem 300 korun. Mobil otestují, rozeberou a navhnou řešení. Pokud je to vytopenka nabídnou Ti novou desku za cenu novýho mobilu, takže si to radši zbalíš a dopadneš tak, že si půjdeš koupit novej...případně pokud by to byl sw, zaplatíš si novej + manipulační polatek a do litru se vejdeš...no nic moc, ale jinak to nejde... :(

Jinak co se týče servisu Siemens patří k nejhorším v oblasti mobilů vůbec.
Doba čekání na opravu je skoro celý měsíc a většinou nestíhají 30-ti denní zákonou lhůtu na opravu.

Rada pro všechny co kalkulují s nákupem mobilu :
Nekupujte nic v bazaru a jim podobní. Nejlepší je koupit novej mobil přímo u operátora. Řeknete si : "proč? Vždyť to maj drahý.." , jenže jsou co do reklamcí hodně tolerantní.
Běžná praxe je : koupím novej mobil s dvouletou zárukou a těsně před koncem záruky telefon nechám 3x poslat na stejnou reklamaci (příklad "zamrzá-občas se vypíná) a poté co máte v rukou 3 opravenky s vyjádřením ze servisu se vydáte k oprátorovi, kde požadujete peníze nazpět. Poté co vám operátor vrátí peníze, máte hnedle na nový mobil a jste pořád "in". Pokud vám nechtějí vrátit peníze, stačí udělat trochu dusno (jakože odejdete ke konkurenci) a máte vyhráno...
Věřte mi dělám v tom již 4 rok :-D

No tak to by mohlo stačit...omlouvám se za dlouhé řádky
CPU AMD PHENOM II X4 955 Black Edition ::: ASRock 970M PRO3 - AMD 970 ::: RAM HyperX Savage 16GB (2x8GB) DDR3 2400 CL11 ::: VGA XFX Radeon RX 560 4GB Core Edition True OC Single Fan ::: SSD OCZ Agility 3 Series 120GB ::: HDD Samsung SpinPoint F1, HD103UJ, SATA II, 32MB - 1TB ::: CASE: CHIEFTEC
bukva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od bukva »

Roxyman píše:Pokud vám nechtějí vrátit peníze, stačí udělat trochu dusno (jakože odejdete ke konkurenci) a máte vyhráno...
Nebo se podivaji na tvuj ucet na vsech tech 200kc, co si za rok provolal a reknou: "Tak s jdete." A ses taky nahranej :lol:
Pop
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pop »

No další vývoj je teď takový, že mobil už nejde ani zapnout a když ho dám na nabíječku, tak ani nezačne blikat ikona nabíjení ....

Zatím to má v péči kolega, co tady dělá HW a pár mobilů už opravil, tak uvidím.

Jinak budu vděčný i za další rady, díky všem.
pavel.minarik
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavel.minarik »

Pop píše:No další vývoj je teď takový, že mobil už nejde ani zapnout a když ho dám na nabíječku, tak ani nezačne blikat ikona nabíjení ....
no tak to podle mě skutečně vypadá na vytopený kousek, ty se rádi chovají zrovna takhle
Pavel Minarik @ Dell Latitude 7300 (bohužel moc topí, nedoporučuju)
Roxyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. led 2004
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roxyman »

bukva píše:
Roxyman píše:Pokud vám nechtějí vrátit peníze, stačí udělat trochu dusno (jakože odejdete ke konkurenci) a máte vyhráno...
Nebo se podivaji na tvuj ucet na vsech tech 200kc, co si za rok provolal a reknou: "Tak s jdete." A ses taky nahranej :lol:
Tak to se spolehni, že neřeknou! :twisted:
A kdyby jo, tak po zavolání vedoucího skončili 8) .
CPU AMD PHENOM II X4 955 Black Edition ::: ASRock 970M PRO3 - AMD 970 ::: RAM HyperX Savage 16GB (2x8GB) DDR3 2400 CL11 ::: VGA XFX Radeon RX 560 4GB Core Edition True OC Single Fan ::: SSD OCZ Agility 3 Series 120GB ::: HDD Samsung SpinPoint F1, HD103UJ, SATA II, 32MB - 1TB ::: CASE: CHIEFTEC
Roxyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. led 2004
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roxyman »

Pop píše:No další vývoj je teď takový, že mobil už nejde ani zapnout a když ho dám na nabíječku, tak ani nezačne blikat ikona nabíjení ....
Hmm, tak to jsem zvědavej na co příjde...každopádně nám sem napiš co s tím bylo-je.
Tipuju to na vytopenku...
CPU AMD PHENOM II X4 955 Black Edition ::: ASRock 970M PRO3 - AMD 970 ::: RAM HyperX Savage 16GB (2x8GB) DDR3 2400 CL11 ::: VGA XFX Radeon RX 560 4GB Core Edition True OC Single Fan ::: SSD OCZ Agility 3 Series 120GB ::: HDD Samsung SpinPoint F1, HD103UJ, SATA II, 32MB - 1TB ::: CASE: CHIEFTEC
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr Meduza »

Roxyman píše:
Pop píše:No další vývoj je teď takový, že mobil už nejde ani zapnout a když ho dám na nabíječku, tak ani nezačne blikat ikona nabíjení ....
Hmm, tak to jsem zvědavej na co příjde...každopádně nám sem napiš co s tím bylo-je.
Tipuju to na vytopenku...
Treba je to jenom cip v baterce nebo konektor
me se na Alkaci 701 taky podelal konektor :roll:
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
Roxyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. led 2004
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roxyman »

Dr Meduza píše:
Roxyman píše: Hmm, tak to jsem zvědavej na co příjde...každopádně nám sem napiš co s tím bylo-je.
Tipuju to na vytopenku...
Treba je to jenom cip v baterce nebo konektor
me se na Alkaci 701 taky podelal konektor :roll:
Ale jo to by mohl klidně být napájecí konektor, ale v případě, že se vypíná při stisku konkrétní klávesy, to spíš ukazuje na to vytopení...
V servisu by Ti přeně řekli co to mu schází... :wink:
CPU AMD PHENOM II X4 955 Black Edition ::: ASRock 970M PRO3 - AMD 970 ::: RAM HyperX Savage 16GB (2x8GB) DDR3 2400 CL11 ::: VGA XFX Radeon RX 560 4GB Core Edition True OC Single Fan ::: SSD OCZ Agility 3 Series 120GB ::: HDD Samsung SpinPoint F1, HD103UJ, SATA II, 32MB - 1TB ::: CASE: CHIEFTEC
Borg
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. led 2004
Bydliště: Borg Cube
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borg »

Roxyman píše: Jinak co se týče servisu Siemens patří k nejhorším v oblasti mobilů vůbec.
Doba čekání na opravu je skoro celý měsíc a většinou nestíhají 30-ti denní zákonou lhůtu na opravu.
S tím bych si dovolil nesouhlasit. Na reklamaci jsem poslal už pěknejch pár Siemensů, ale že by nějaká trvala hodně dlouho, to ani náhodou. Nejdelší reklamace byla asi 14 dní. Většinou je to do 7 až 10 dní zpátky, což se kolikrát nedá říct o jinejch servisech. 8-)
CPU: Phenom X4 Quad Core 9750 2,4@2,9GHz, CPU Cooler: Arctic Cooling Freezer 64 Pro, MB: GigaByte MA790FX-DQ6, RAM: 2x2048MB A-Data Vitesta Extreme DDR2 800@970 (5-5-5-18), VGA: GIGABYTE 9800GTX 512MB @ 805/1950/1150, Zvuk: Realtek HD audio, SAT: SkyStar2, HDD: Samsung 160GB SATA, WD 250GB SATA, Seagate 500GB SATA DVD+-RW/RAM: Lite-On LH-20A1L SATA, FAN: 2x Arctic Fan Pro TC, Zdroj: Zallman 600W, Monitor: 20" LCD LG L204WT, Klaveska: Logitech G15, Hlodavec: Logitech MX1100
Roxyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. led 2004
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roxyman »

Borg píše:
Roxyman píše: Jinak co se týče servisu Siemens patří k nejhorším v oblasti mobilů vůbec.
Doba čekání na opravu je skoro celý měsíc a většinou nestíhají 30-ti denní zákonou lhůtu na opravu.
S tím bych si dovolil nesouhlasit. Na reklamaci jsem poslal už pěknejch pár Siemensů, ale že by nějaká trvala hodně dlouho, to ani náhodou. Nejdelší reklamace byla asi 14 dní. Většinou je to do 7 až 10 dní zpátky, což se kolikrát nedá říct o jinejch servisech. 8-)
Může bejt... :twisted: Ale dle statistik a grafů které tu pečlivě dávám e do kupy, je na tom Siemens nejhůře...a reklamací které nestihli opravit do 30 dnů mají ze všech servisů zdaleka nejvíc...Holt si měl kliku :D
CPU AMD PHENOM II X4 955 Black Edition ::: ASRock 970M PRO3 - AMD 970 ::: RAM HyperX Savage 16GB (2x8GB) DDR3 2400 CL11 ::: VGA XFX Radeon RX 560 4GB Core Edition True OC Single Fan ::: SSD OCZ Agility 3 Series 120GB ::: HDD Samsung SpinPoint F1, HD103UJ, SATA II, 32MB - 1TB ::: CASE: CHIEFTEC
sierrapce
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. pro 2003
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sierrapce »

Ten můj MT55 je novej,přímo od operátora,takže vpoho. Na dobu servisu mi půjčej novej.To jsem se ptal.

Co se účtů týče tak jsem taky nic moc zákazník za rok utratím asi 16000,- :sad:
AMD Atholon Barton 2500+ @ 3200+, Whisper Rock IV, EPOX 8RDA3+ rev. 2.1, 2x512 MB DDR 400 Kingston Dual Chanell, GeForce FX 5600 256 MB DDR, WiFi D-Link 520+, Seagate Barracuda 7200.7 120GB 8MB , LiteOn Combo 48x24x48x16x, AOpen CD-Rom 56x, Genius NetScroll Opical, IBM 19" ,... Nokia 6630 - OS Symbian 8.0 RULEZZZ

To co nás nezabije,to nás posílí. Nietzche
Borg
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. led 2004
Bydliště: Borg Cube
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borg »

sierrapce píše:Ten můj MT55 je novej,přímo od operátora,takže vpoho. Na dobu servisu mi půjčej novej.To jsem se ptal.

Co se účtů týče tak jsem taky nic moc zákazník za rok utratím asi 16000,- :sad:
Myslíš M55 ne? Ten mám taky :-D Super telefon.
Co se účtů týká, tak si vystačím zhruba s 400 až 500 měsíčně. Zase takovej blázen na volání nejsem (naštěstí).
CPU: Phenom X4 Quad Core 9750 2,4@2,9GHz, CPU Cooler: Arctic Cooling Freezer 64 Pro, MB: GigaByte MA790FX-DQ6, RAM: 2x2048MB A-Data Vitesta Extreme DDR2 800@970 (5-5-5-18), VGA: GIGABYTE 9800GTX 512MB @ 805/1950/1150, Zvuk: Realtek HD audio, SAT: SkyStar2, HDD: Samsung 160GB SATA, WD 250GB SATA, Seagate 500GB SATA DVD+-RW/RAM: Lite-On LH-20A1L SATA, FAN: 2x Arctic Fan Pro TC, Zdroj: Zallman 600W, Monitor: 20" LCD LG L204WT, Klaveska: Logitech G15, Hlodavec: Logitech MX1100
Pop
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pop »

Epilog

Motto: Nechci tu slevu zadarmo

Takže asi tak:
Kolega v práci to proměřil, otestoval, zkontroloval nač jeho síly a vybavení stačilo a nezjistil nic.
Tak jsem to vzal do jedné firmy u nás ve městě do servisu:
Borcovi jsem vysvětlil vo co gou, když jsem mu řekl, že je to z bazarau, tak se jenom tak smutně pousmál ... měl takový zvláštní výraz ... ehm 8-)
A pak řekl jenom: "Pane, tohle spravovat nebudeme." Trochu se mi zatmělo před očima, ale on se rozvykládal a řekl, že pár takových Siemensů už měl v ruce, že pokud jsou to záruční opravy, tak to posílají do servisu Siemensu, ale tam se to taky nepokouší opravovat a dělají výměnu kus za kus. On že by to mohl (použil kouzelný výraz) "ohřát" nebo "přehřát" nebo něco podobného, prý aby se poléčil ten studený spoj co tam asi je, ale že ze mě nechce tahat peníze, protože to je oprava tak na pár týdnů a bude to zase stejné.

Takže z bazarů už jsem nadobro vyléčený :crazy:
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“