Jak vyleštit poškrábaný displej / ochrana displeje

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Spectral
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 08. čer 2003

Jak vyleštit poškrábaný displej / ochrana displeje

Příspěvek od Spectral »

Jakým způsobem se dá vyleštit displej mobilu? Z několika zdrojů jsem slyšel, že to jde perfektně zubní pastou. Ale jen s těmi bez mikrogranulí, jinak to displej poškrábe ještě víc. Nevíte jak to s tou pastou vyčistit? Zkoušel jsem to šmrdlat prstem i papírovým kapesníkem, ale bez efektu. Asi to chce přitvrdit :oops:

P.S. Stejný postup (se zubní pastou) prý funguje i na poškrábaná CD. Teď jenom jak na to... :?
Veterán
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karf »

no pasívy se leští smirkovým papírem s vodou. Měl bych použít co nejjemnější papír. Koukni na PCT, o leštění pasívů se tam psalo 8-) :lol:

Příště poškrábání předcházej průhlednou folií.
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

Zubni pastu mam odzkousenou a funguje SKVELE :-D a jak na to? normal dej pastu na displa, rozetri prstem a pak si vem nejakej hadrik a setri, display je pak trochu matnejsi (lepsi citelnost na slunci) a jemne skrabance nejsou videt,no ja jsem proste max spokojenej :-D
0118 999 881 999 119 7253
Spectral
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 08. čer 2003

Příspěvek od Spectral »

karf píše:Příště poškrábání předcházej průhlednou folií.
Já jsem ho nepoškrábal, ten mobil je z druhé ruky a podřený už byl.
cool.user píše:Zubni pastu mam odzkousenou a funguje SKVELE :-D a jak na to? normal dej pastu na displa, rozetri prstem a pak si vem nejakej hadrik a setri, display je pak trochu matnejsi (lepsi citelnost na slunci) a jemne skrabance nejsou videt,no ja jsem proste max spokojenej :-D
Díky. Ještě taková drobnost - kterou zubní pastu jsi použil?
Veterán
prf.KuBA
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od prf.KuBA »

Apple MacBook Pro 16" M1 MAX 24/32GB/1TB // Nillkin ProDesk Adjustable Laptop Stand // Apple Magic Keyboard & Logitech MX Master // Apple iPhone 13 Pro 512GB // Microsoft Xbox Series X + LG CX65 OLED
Spectral
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 08. čer 2003

Příspěvek od Spectral »

prf.KuBA píše:A co takhle zkusit tohle?

http://www.i-obchod.cz/product.asp?productid=424
O tom mi říkal kámoš, ať se toho vyvaruju jako čert kříže. Použil to na ten samý mobil (Siem S 55) a vybrousilo mu to do displeje víc než milimetr hlubokou jamku... :shock:
Možná to bylo rukama, ale možná taky ne.
Veterán
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

Spectral píše:
karf píše:Příště poškrábání předcházej průhlednou folií.
Já jsem ho nepoškrábal, ten mobil je z druhé ruky a podřený už byl.
cool.user píše:Zubni pastu mam odzkousenou a funguje SKVELE :-D a jak na to? normal dej pastu na displa, rozetri prstem a pak si vem nejakej hadrik a setri, display je pak trochu matnejsi (lepsi citelnost na slunci) a jemne skrabance nejsou videt,no ja jsem proste max spokojenej :-D
Díky. Ještě taková drobnost - kterou zubní pastu jsi použil?
Zeptej se bobra :lol: , ne ale ted vazne, cokoliv co najdu doma a je bez takovejch tech blbustek ala granulky atd, proste bila bez prichute pasta ( no ja pouzivam obcas mentolovou :D ta celkem hezky voni :D )
0118 999 881 999 119 7253
Spectral
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 08. čer 2003

Příspěvek od Spectral »

cool.user píše:Zeptej se bobra :lol: , ne ale ted vazne, cokoliv co najdu doma a je bez takovejch tech blbustek ala granulky atd, proste bila bez prichute pasta ( no ja pouzivam obcas mentolovou :D ta celkem hezky voni :D )
Hmmm, já jsem zkoušel dětskou pastu Zubík s jahodovou příchutí, leštil jsem to půl hodiny a disp beze změny. Zkusím bobra. Díkes.
Veterán
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

OT
pruhledny folie na telefonech vypadaji strasne socialne....
stejne se to poskrabe znovu...
pokud to jde precist, tak to nema cenu resit... mobil je uzitkova vec s omezenou zivotnosti jak moralni, tak technickou
pokud to pres skrabanec nejde precist, tak uz to nevylestis :lol:
/OT
Orbithek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2003
Bydliště: Fulnek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Orbithek »

prf.KuBA píše:A co takhle zkusit tohle?

http://www.i-obchod.cz/product.asp?productid=424
jj prodávám v jednom nejmenované obchůdku a ta pasta je fakt dobrá věc....ale taky záleží jak moc je poškrábaný :)
CASE/ Corsair Obsidian 1000D,ZDROJ/ Corsair RM850x, 850W,CPU/ Intel Core i9 - 13900KS@deafult,MB/ Asus ROG Z690 Hero, RAM/ G.SKILL 32GB KIT DDR5 6600MHz CL34 Trident Z5 RGB,VGA/ GIGABYTE GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G, HDD/ Samsung 990 PRO 2TB ,WIN/ Win 11 Enterprise 64bit,REPRO/ KRK Rokit 7G4 Mouse/Logitech G Pro Wireless, CHLAZENÍ/ Watercooled, MONITOR/ 49" Odyssey OLED G9 Smart
Zero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2004
Bydliště: Brno,Jihlava,Zlin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zero »

Vyborne zkusenosti mam se zubni pastou Promise :)
Ono jde vlastne o to ze ten kapesnik s tou pastou tvori takovy velice jemny smirkovy papir a tak display zmatni pricemz i zabrousi ryhy,ze :)
QDI Advance 10E(VIA Apollo Pro 133A),VIA Cyrix III 600Mhz,256Mb 133 Sdr VIA we connect...aby Vas kompl sqele hell...
prf.KuBA
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od prf.KuBA »

ICE píše:OT
pruhledny folie na telefonech vypadaji strasne socialne....
stejne se to poskrabe znovu...
pokud to jde precist, tak to nema cenu resit... mobil je uzitkova vec s omezenou zivotnosti jak moralni, tak technickou
pokud to pres skrabanec nejde precist, tak uz to nevylestis :lol:
/OT
Ale pokud má někdo komunikátor s velkým displejem za 20000 tak tam se o ochraně dá mluvit...to je pak pracovní nástroj -> užitkový mobil je třeba takový Siemens C60...
Naposledy upravil(a) prf.KuBA dne pát 12. lis 2004, 06:35, celkem upraveno 1 x.
Apple MacBook Pro 16" M1 MAX 24/32GB/1TB // Nillkin ProDesk Adjustable Laptop Stand // Apple Magic Keyboard & Logitech MX Master // Apple iPhone 13 Pro 512GB // Microsoft Xbox Series X + LG CX65 OLED
prf.KuBA
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od prf.KuBA »

Spectral píše:
prf.KuBA píše:A co takhle zkusit tohle?

http://www.i-obchod.cz/product.asp?productid=424
O tom mi říkal kámoš, ať se toho vyvaruju jako čert kříže. Použil to na ten samý mobil (Siem S 55) a vybrousilo mu to do displeje víc než milimetr hlubokou jamku... :shock:
Možná to bylo rukama, ale možná taky ne.
Jinak tady musíš brousit jenom dokud ty škrábance nezmizí :wink: Když tam budeš brousit moc dlouho tak to vybrousíš...a pak tam asi teda budeš mít jamku :lol:
Naposledy upravil(a) prf.KuBA dne pon 6. zář 2004, 14:43, celkem upraveno 1 x.
Apple MacBook Pro 16" M1 MAX 24/32GB/1TB // Nillkin ProDesk Adjustable Laptop Stand // Apple Magic Keyboard & Logitech MX Master // Apple iPhone 13 Pro 512GB // Microsoft Xbox Series X + LG CX65 OLED
Slezman
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2004
Bydliště: u lesa

Příspěvek od Slezman »

Spectral píše:já jsem zkoušel dětskou pastu Zubík s jahodovou příchutí. Zkusím bobra.
:lol: tady se fakt učím každým dnem !!! :oops:
moje dva C25 se v asi nikdy nepoškrábou, jinak ponechávat folii na displey déle jak minutu po koupi považuju za asociální.
pavel.minarik
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pavel.minarik »

pánové, co je tohle za debatu?
pokud vím, tak existuje nějaký komerčně prodávaný leštič na displeje, ale o tom, že by zachránil škrábance, tak to teda nevim
vzhledem k ceně těchto přístrojů skutečně nevěřím, že by se tím někdo zabýval
Pavel Minarik @ Dell Latitude 7300 (bohužel moc topí, nedoporučuju)
SleepY.664
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SleepY.664 »

Rád bych vás informoval o mých zkušenostech s pilníky na leštění nehtů (výrobce tuším že Oriflame). Jedná se o tři pilníky v sadě, od nejhrubějšího po nejjemější. Leštil jsem s nimi Sony Ericsson T68i a funguje to naprosto perfektně. (Nejsou to "běžné" pilníky. Jsou pružné a mají mě neznámý povrch...)
.::Richmond::.
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .::Richmond::. »

Sleepy.664 píše:Rád bych vás informoval o mých zkušenostech s pilníky na leštění nehtů (výrobce tuším že Oriflame). Jedná se o tři pilníky v sadě, od nejhrubějšího po nejjemější. Leštil jsem s nimi Sony Ericsson T68i a funguje to naprosto perfektně. (Nejsou to "běžné" pilníky. Jsou pružné a mají mě neznámý povrch...)
presne!!! a i na tom samym mobilu - rejha asi 5mm dlouha a 1mm hluboka(!), vylesteno ze je tam jenom takova 3mm carka. dost sem se divil ale kdybych mel vic casu tak tam neni vubec. pastou sem to delal asi 20min a vysledek skoro zadnej akorat zapatlanej celej foun
X2 5000+ Black Edition @ 3.4GHz ■ OCZ Vanquisher ■ Asus M3N-HT Deluxe ■ Patriot LLK @ CL3 ■ Samsung F1 ■ 8800 GTS OC 320-bit ■ Enermax PRO82+ ■ CoolerMaster Cavalier³ black ■ Eizo + Samsung
UMPC @ 1.2-1.6 GHz ■ Windows 7 + Origami ■ touchscreen ■ 720g
prf.KuBA
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od prf.KuBA »

Moje zkušenosti se zubní pastou jsou že mi to vůbec nepomohlo... :lol:
Apple MacBook Pro 16" M1 MAX 24/32GB/1TB // Nillkin ProDesk Adjustable Laptop Stand // Apple Magic Keyboard & Logitech MX Master // Apple iPhone 13 Pro 512GB // Microsoft Xbox Series X + LG CX65 OLED
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Ochrana displaye u mobilního telefonu

Příspěvek od Thellwin »

Vzhledem k zakoupení nového mobilu (SE K750i) jsem začal řešit jeden problém, který jsem dřív neměl (Siemens A50) a to je ochrana displaye. Telefon nosím různě po kapsách, žádná pouzdra nepřipadají v úvahu a tak by mě zajímalo, zda je někde možné koupit nějaké folie, nebo něco podobného, co by se dalo jednoduše nalepit (a v případě potřeby také jednoduše odlepit) přes display. Ta folie co je k tomu telefonu dodávaná je celkem na pikachu, protože se mi na různých místech už odlepila a po opětovném "přidělání" už to není ono. Thx za rady :)

Rady typu "vykašli se na folie" slyšet nechci, vím jak vypadají telefony v mém okolí, jejichž majitelé s nima zacházejí podobně jaké já :twisted:
Goldnoob team proud member!
F1l1p
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. kvě 2006
Bydliště: Havířov

Příspěvek od F1l1p »

Ještě je jedna možnost - prodává se taková pasta, kterou naneseš na display a pak hadříkem vetřeš. Pokud na displayi nebudou nějaké velké škrábance, tak to funguje skvěle.
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“