Antiviraky

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Odpovědět
huh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. bře 2004

Ktery free antivir povazujete za nejlepsi?

Příspěvek od huh »

Ok na popud moderatora presouvam svuj dotaz do tohodle threadu.

Ktery free antivir povazujete za nejlepsi? Myslim tim free (napr. pro nekomercni pouziti) zadnej trial, zadnej warez nebo komercni verze a aby fungoval ve Win 2000/XP.

1) nesmi byt jednoucelovy tzn. aby treba nehledal pouze trojske kone ap., ale vetsinu typu viru s kterymi se muze clovek bezne setkat.

2) musi obsahovat rezidentni stit

2) musi mit moznost update antivirovych databazi at uz primo pres jeho rozhrani nebo rucne.

3) nemusi mit v sobe zadne dalsi nastroje navic jako treba firewall nebo mail protection ap.

Je to Antivir Personal? BitDefender Free? AVG? Avast? ClamWin? nebo nejaky jiny?

Predesilam neporovnavejte zde prosim komercni verze at se nedostaneme od tematu.
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanHavlicek »

Jako použitelné free antiviráky bych zvolil Avast! a Antivir Personal Edition
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Podle mě je antivir natolik specifický software, že se přikláním k placeným verzím :sad: :wink: Ten Avast HE není špatnej, ale hodně falešných poplachů a .....no je to zkrátka free..., ale to je asi obecný problém asi všech free verzí a je to i lehce pochopitelný :wink:
Jestliže máte prohlížeč obrázků týden starý, jde o prd, ale AV s týden starou databází je defakto na nic. :( A to je ten začarovaný kruh...včasný update stojí lidskou práci a ta musí být zaplacena... :oops:
huh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. bře 2004

re

Příspěvek od huh »

dobra a co ten BitDefender Free zkousel ste to nekdo? jeho virova database je o neco vetsi nez u Antivir Personal ale nemam s nim zkusenosti mam ho velice kratce zatim jsem ouzival celou dobu Antivir Personal.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: re

Příspěvek od Shit »

huh píše: jeho virova database je o neco vetsi nez u Antivir Personal
Takhle se to rozhodně hodnotit nedá....Výrobci AV softwaru používaj různý přístup k databázím virů... :wink: Mě to teď konkrétně píše 102148 virů v databázi, ale to není zcela rozhodující.. :? :roll:
Steel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2004
Bydliště: Tam kde lidi nežijou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steel »

Mam problem s NOD 32, kdyz ho mam spusteny a sem na netu tak se mi zaviraj sami od sebe okna na internetu :( nevite cim to je ? Uz sem to psal asi to bylo smazano tak nevim :(
CPU AMD Athlon XP 2500+@3200+ (200x11),Chladic Arctic Cooling Silent 2L,VGA ATi Radeon 9500 (Original) 128bit 64MB 275/270@410/310 + "měděné pasivy od Thermaltake"+"Arctic Cooling VGA Silencer 1",RAM 768DDR (512+256) 400MHZ Kingmax 8-4-3-2,5,MB Gigabyte GA7N-400PRO2 -->nForce2Ultra400,Case Chieftec BA-01B-B-SL ,Zdroj ThermalTake PurePower W0038 410W ,HDD Seagete 40GB 2MB + 120GB 8MB -->7200Rpm,DVD-ROM Pioneer 12x,DVD-RW Pioneer DVR-108,Monitor AOC 19K+ 1600x1200 75Hz,Myš Logitech MX510,Podložka SteelPad 4D,OS Windows XP Professional Service Pack 2
Lemra
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. zář 2003

Příspěvek od Lemra »

Steel píše:... Uz sem to psal asi to bylo smazano tak nevim :(
Mrkni sem a ber to jako poslední varování. Pokud máš nějaký výhrady, prosím přes PM.
Steel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2004
Bydliště: Tam kde lidi nežijou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steel »

Tak se teda omlouvam :sad: :oops: . A poradi nekdo teda jak sem psal o tom NOD32 tu chybu ?
CPU AMD Athlon XP 2500+@3200+ (200x11),Chladic Arctic Cooling Silent 2L,VGA ATi Radeon 9500 (Original) 128bit 64MB 275/270@410/310 + "měděné pasivy od Thermaltake"+"Arctic Cooling VGA Silencer 1",RAM 768DDR (512+256) 400MHZ Kingmax 8-4-3-2,5,MB Gigabyte GA7N-400PRO2 -->nForce2Ultra400,Case Chieftec BA-01B-B-SL ,Zdroj ThermalTake PurePower W0038 410W ,HDD Seagete 40GB 2MB + 120GB 8MB -->7200Rpm,DVD-ROM Pioneer 12x,DVD-RW Pioneer DVR-108,Monitor AOC 19K+ 1600x1200 75Hz,Myš Logitech MX510,Podložka SteelPad 4D,OS Windows XP Professional Service Pack 2
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Steel píše:Tak se teda omlouvam :sad: :oops: . A poradi nekdo teda jak sem psal o tom NOD32 tu chybu ?
http://www.eset.sk - jistě jako registrovaný uživatel máš na to právo :P :wink:
Roxyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. led 2004
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roxyman »

Mám dotaz :

Používám AV : PC CILLIN 2002, kterej byl přibalenej k základní desce ASUS. Vše mi makalo až do doby než jsem nainstaloval SP2....centrum ochrany mi hlásí že je antivirus zastaralý. Dříve se mi aktualizace stahovala každý den, od doby kdy jsem nainstaloval SP2 se mi aktualizace nestahují. Vždy když chci aktualizovat, tak mě to přesměruje na odkaz, kde mi nabízejí nějakou novou verzi za 50 dolarů.

Otázka zní : je tento AV nějak časově omezenej? Normálně jsem ho zaregistroval a maká mi už půl roku...že by byl nějak omezenej jsem nikde nevyčetl...
A nebo za to může SP2?

Díky
CPU AMD PHENOM II X4 955 Black Edition ::: ASRock 970M PRO3 - AMD 970 ::: RAM HyperX Savage 16GB (2x8GB) DDR3 2400 CL11 ::: VGA XFX Radeon RX 560 4GB Core Edition True OC Single Fan ::: SSD OCZ Agility 3 Series 120GB ::: HDD Samsung SpinPoint F1, HD103UJ, SATA II, 32MB - 1TB ::: CASE: CHIEFTEC
Roxyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. led 2004
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roxyman »

Roxyman píše:Mám dotaz :

Používám AV : PC CILLIN 2002, kterej byl přibalenej k základní desce ASUS. Vše mi makalo až do doby než jsem nainstaloval SP2....centrum ochrany mi hlásí že je antivirus zastaralý. Dříve se mi aktualizace stahovala každý den, od doby kdy jsem nainstaloval SP2 se mi aktualizace nestahují. Vždy když chci aktualizovat, tak mě to přesměruje na odkaz, kde mi nabízejí nějakou novou verzi za 50 dolarů.

Otázka zní : je tento AV nějak časově omezenej? Normálně jsem ho zaregistroval a maká mi už půl roku...že by byl nějak omezenej jsem nikde nevyčetl...
A nebo za to může SP2?

Díky
Odpovím si sám : nevím co to blblo, ale už to neblbne - je v koši...

Dal jsem místo něj AVAST home, zdál se mi dobrej...A vida našel mi tu pár Trojanů :shock: ...Už je zlikvidoval...to mi PC Cillin nenašel...ještě by to chtělo nějakej, kterej zase bude vykrývat ten AVAST... :roll:
CPU AMD PHENOM II X4 955 Black Edition ::: ASRock 970M PRO3 - AMD 970 ::: RAM HyperX Savage 16GB (2x8GB) DDR3 2400 CL11 ::: VGA XFX Radeon RX 560 4GB Core Edition True OC Single Fan ::: SSD OCZ Agility 3 Series 120GB ::: HDD Samsung SpinPoint F1, HD103UJ, SATA II, 32MB - 1TB ::: CASE: CHIEFTEC
*Glude*
Nováček
Nováček
Registrován: 12. zář 2004

Příspěvek od *Glude* »

Naprosto souhlasim měl jsem placenou verzi AWG 7.0 s posledními updaty ale nenašel mi vir WIn32:Rboat-AH .Zkusil jsem tam AWAST HE a ten mi ho našel hned ,zkusil jsem celou proceduru opakovat a zase AWG nic nenašlo.Tak nevim kterej si vybrat??? :(
Lemra
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. zář 2003

Příspěvek od Lemra »

*Glude* píše:Tak nevim kterej si vybrat??? :(
KAV. Zcela jednoznačně... :)
Steel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2004
Bydliště: Tam kde lidi nežijou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steel »

NOD 32 :) nebo nevim ... :) Co to je KAV ??
CPU AMD Athlon XP 2500+@3200+ (200x11),Chladic Arctic Cooling Silent 2L,VGA ATi Radeon 9500 (Original) 128bit 64MB 275/270@410/310 + "měděné pasivy od Thermaltake"+"Arctic Cooling VGA Silencer 1",RAM 768DDR (512+256) 400MHZ Kingmax 8-4-3-2,5,MB Gigabyte GA7N-400PRO2 -->nForce2Ultra400,Case Chieftec BA-01B-B-SL ,Zdroj ThermalTake PurePower W0038 410W ,HDD Seagete 40GB 2MB + 120GB 8MB -->7200Rpm,DVD-ROM Pioneer 12x,DVD-RW Pioneer DVR-108,Monitor AOC 19K+ 1600x1200 75Hz,Myš Logitech MX510,Podložka SteelPad 4D,OS Windows XP Professional Service Pack 2
Lemra
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. zář 2003

Příspěvek od Lemra »

Steel píše:...Co to je KAV ??
Bývalý AVP... :D
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Já bych v rámci objektivity napsal: KAV5, NAV 2005 a NOD32 :wink: Mě to připadá jako výkřik do tmy (některé vlastnosti jsou lepší u toho a jiné u toho :wink: ) :oops: Pouze Bachor a Dodo to umí určit, který z těchto AV je nejlepší....druhou věcí jsou zvyklosti na daný AV soft :roll:
Mě to připadá, že firma "A" hlásí, že to jako jediná to umí modře, firma "B" , že jako jediná to umí zeleně a firma "C" to umí jako jediná hnědě.... ale žádná firma nezná všechny tři barvy :wink:
Naposledy upravil(a) Shit dne pon 20. zář 2004, 22:11, celkem upraveno 1 x.
Lemra
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. zář 2003

Příspěvek od Lemra »

Shit píše:Já bych v rámci objektivity napsal: KAV5, NAV 2005 a NOD32 :wink: Mě to připadá jako výkřik do tmy (některé vlastnosti jsou lepší u toho a jiné u toho :wink: ) :oops: Pouze Bachor a Dodo to umí určit, který AV je nejlepší....druhou věcí jsou zvyklosti na daný AV soft :roll:
Já pouze odpověděl *Gludemu* na otázku, co si vybrat - A(W)G, nebo A(W)AST - odpověď je viz výše... :)

Jinak myslím, že celý thread tak nějak neřeší nic jinýho - nemáš ten pocit? :?
Roxyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. led 2004
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roxyman »

KAV je opravdu dobrej našel mi trojana, kterýho těsně předtím AVAST home nenašel... :wink:
CPU AMD PHENOM II X4 955 Black Edition ::: ASRock 970M PRO3 - AMD 970 ::: RAM HyperX Savage 16GB (2x8GB) DDR3 2400 CL11 ::: VGA XFX Radeon RX 560 4GB Core Edition True OC Single Fan ::: SSD OCZ Agility 3 Series 120GB ::: HDD Samsung SpinPoint F1, HD103UJ, SATA II, 32MB - 1TB ::: CASE: CHIEFTEC
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Já bych to shrnul: Buď free verze a nějaký mouchy nebo placená verze s menšími muškami ze tří možností napsaných výše :oops:
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Roxyman píše:KAV je opravdu dobrej našel mi trojana, kterýho těsně předtím AVAST home nenašel... :wink:
To já vím :roll: , ale srovnáváš obrazně řečeno Mercedesa s Trabantem :lol: :P
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“