Problém s DVD/RW/R9 LG GSA-4160B - vyřešeno

Vše o CD-R/RW, DVD±R/RW, Blu-ray, HD DVD, ZIP, FDD a dalších.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Jacques
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Uživatelský avatar
Registrován: 07. črc 2003
Bydliště: Litoměřice

Problém s DVD/RW/R9 LG GSA-4160B - vyřešeno

Příspěvek od Jacques »

Mám problém s DVD vypalovačkou LG GSA-4160B mám ji zapojenou jako slave spolu s DVD-ROM Toshiba na druhém kanálu řadiče na desce Abit NF7 a při vypalování v Neru mě to píše jakousi hlášku SCSI Command.......... a vytuhne PC, rovněž ve správci zařízení mám pod položkou DVD a CD mechaniky u obou těchto mechanik, že jsou SCSI, ale přitom jsou samozřejmě IDE, můžete mi někdo prosím poradit co s tím......
Intel® Pentium G3420@4GHz + Gelid Silent Hero + 3x Corsair 120mm Fan, M/B MSI H87M-P33, 2x4GB 1600MHz Corsair Vengeance Low Profile Black CL9, VGA Gainward GeForce GTX650Ti Boost GS, HDDs ADATA SSD SP900 Premier Pro 128GB + WD Caviar Blue 1TB SATA, Case Corsair Air 240 Carbide + zdroj CoolerMaster GM 450W - 80 Plus Bronze , LCD monitor FSC B22W6 Eco 22", Kbd+myš Logitech Cordless S 530...
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

presunuto do optik

Vyhodit nV IDE ovladace si zkousel ? A asi by to chtelo vedet presnou hlasku co ti to napise.
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
Bathory
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 28. úno 2004
Bydliště: BlackworlD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bathory »

- přeinstaluj ovladače základní desky
- nainstaluj ForceASPI, je tady FAQ
- přehoď vypalovačku na master

a pak se ozvi, jak to dopadlo ...
Bathory
sid
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2003
Bydliště: Zlín

Příspěvek od sid »

stačí přeinstalovat na jiné IDE ovladače, netřeba měnit celé ovladače čipsetu , podle toho SCSI co ti to ukazuje , máš jedny z těch nepovedených IDE driverů, pokud chceš mít funkční i ClonyXXL apod, tak buď ovladače ze starého balíku 2.03 (možná je i v novějších , nevím) nebo standart microsoft
Jacques
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Uživatelský avatar
Registrován: 07. črc 2003
Bydliště: Litoměřice

Problém

Příspěvek od Jacques »

Přeinstaloval jsem drivery, mechaniku hodil jako master, hodil do ní novej firmware a nakonec sem mu jí vyměnil za 4120 a tamtu 4160 mám ve sčotu já, je mimochodem horší jak ta 4120......lock plz
Intel® Pentium G3420@4GHz + Gelid Silent Hero + 3x Corsair 120mm Fan, M/B MSI H87M-P33, 2x4GB 1600MHz Corsair Vengeance Low Profile Black CL9, VGA Gainward GeForce GTX650Ti Boost GS, HDDs ADATA SSD SP900 Premier Pro 128GB + WD Caviar Blue 1TB SATA, Case Corsair Air 240 Carbide + zdroj CoolerMaster GM 450W - 80 Plus Bronze , LCD monitor FSC B22W6 Eco 22", Kbd+myš Logitech Cordless S 530...
Odpovědět

Zpět na „Optická, výměnná a jiná zařízení“