potřebuji poradit -DOST malý výkon v 3dmarku

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
nasa99
Nováček
Nováček
Registrován: 17. úno 2004
Kontaktovat uživatele:

potřebuji poradit -DOST malý výkon v 3dmarku

Příspěvek od nasa99 »

ahoj všem, se slzou v oku tady procitam kolik vsichni mate vysledky v 3Dmarku a jak vam to jede

ja mam bartona 2500xp ( 1.83 Ghz ) 256 Mb Ram + Biostar M7NCG + integrovaná nFORCE 2

poradite mi nekdo jak z toho vymacknu maximum ? uvazuji samozrejme ze kupim pozdeji nejaku kvalitnejsi grafarnu, ale momentalne nemam penizky

PS.tem pocitacum moc nerozumim, mozna ze to mam spatne nastaveno v BIOSU, proto jsem vas chtel poprosit o pomoc - poradite ???????

s takovym procakem nemohu mit preci tak malo, co vsechno mam nainstalovat a zmenit aby to bezelo lepe..... nebo z toho vice nedostanu ?

ujme se mne nekdo a poradi mi ? pls
Apocalyptus
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. úno 2004
Bydliště: Kežmarok
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit -DOST malý výkon v 3dmarku

Příspěvek od Apocalyptus »

Nainstaluj DirectX9b,najnovsi ovladace pre cipset MB a grafarnu a otestuj to standartne v 3DMarku01 (1024x768x32). Nevie sa kolko ti to da. (ale ta grafika vazne nic moc :( )
PC: AMD XP 2500+, MB Gigabyte GA-7VA KT400, 512MB DDR400, Sapphire Radeon 9600XT 128MB (500/650), Maxtor 40GB 7.2k, LG GSA4163b, ATX 400W, LCD 17'' Benq
NB: IBM R50e (Link)
Lord
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2003
Bydliště: Nordirhaus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lord »

a kolik ti to hodilo bodu?
....ze by to byl MELOUN
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit -DOST malý výkon v 3dmarku

Příspěvek od ICE »

Apocalyptus píše:Nainstaluj DirectX9b,najnovsi ovladace pre cipset MB a grafarnu a otestuj to standartne v 3DMarku01 (1024x768x32). Nevie sa kolko ti to da. (ale ta grafika vazne nic moc :( )
tak na DX9 se vykasli pokud je nebudes vazne potrebovat abys neco pustil... ale z integr grafiky ani nForce moc nevyrazis ani s dobrym procakem...
Lord
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2003
Bydliště: Nordirhaus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lord »

bez poradne grafarny z toho teda moc nevymacknes
....ze by to byl MELOUN
Zero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. úno 2004
Bydliště: Brno,Jihlava,Zlin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zero »

Jsi-li zacatecnik,je mozne,ze jsi jen v biosu nenastavil velikost sdilene pameti(automaticky je nekde u minima).Mela by tam byt "slozka" ve ktere je enable/disable int. vga a v blizkosti zpravidla byva nastaveni velikosti sdilene pameti.Bezne jsou moznosti 4,8,16,32 a nekdy 64 Mb.Nastav si co nejvic jde(tato pamet se odebere z ram) a pak to zkus znovu.Radeji testuj 3DMarkem 2001,dela vetsi skore a budes mit lepsi naladu:).A jestli porad nic,nedelej si hlavu(na notebooku mam bodu 16;),nova grafika to urcite spravi,tak muzes mrknout do recenci
QDI Advance 10E(VIA Apollo Pro 133A),VIA Cyrix III 600Mhz,256Mb 133 Sdr VIA we connect...aby Vas kompl sqele hell...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

Na integrovanou grafárnu máš dost málo paměti, nastav rozumnou AGP Framebuffer size a AGP aperture size. S 256 MB RAM neuděláš zázraky, ale zkus nastavit framebuffer na 64 MB a aperturu na 32 MB, víc asi ne nebo ti nebude stačit RAM pro Windows :(

edit: předběhls mě :oops:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

V prvni rade si prikup druhou (pokud mozno stejnou) pamet. Jednak je uz dneska 256MB malo, ale predevsim to dost pomuze te integrovane grafice. Casem se lepsi grafice ale stejne nevyhnes i kdyz dneska se s tim jeste da zit.
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
nasa99
Nováček
Nováček
Registrován: 17. úno 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nasa99 »

jasna vec, ta nejaka super grafika urcite prijde - bohuzel jsem momentalne nemel penize nazbyt tak jsem sel do te integrovane - ta deska mne prisla asi na 2500 i s grafikou, a je mi jasne ze z toho zadne zazaraky nepolezou ale presto jsem cekal ze to pojede lepe, predtim jsem mel 1000 celerona, 196 ram, msi desku a geforce4MX a davalo mi to zhruba 2300

no a ted kdyz mam bartona 2500 a vlastne "taky geforrce4MX" tak m to dava jenom o 500 bohu vice, coz je dost malo, tak jsem myslel zda-li nemam treba spatne neco nastaveno v biosu ci tak, procital jsem tady jak pomoci powestripu, nebo zmenou fsb tomu pridavate na voltech, tak mne zajimalo jestli by to i mi treba nejak nepomohlo

mozna ze tech 2900 co mi to ted dava je maximum co tahle konfigurace udela, ale taky mozna ne

PS: jo a te grafice jsem samozrejme nasdilel 64MB, na to jsem si troufnul :)))))))))

musi to jit jeste nejak vylepsit, to neni preci mozny :wink:
poradite mi treba nekdo jak to popohnat powerstripem nebo necim podobnym ? kazda rada nad zlato :)

vsem kteri pomuzou predem dekuji
nasa99
Nováček
Nováček
Registrován: 17. úno 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nasa99 »

teď jsem to testoval again a vysledek v 3dMarku je 2774
což je tedy hodne slabe, poradte nekdo, to preci musi dat lepsi skore, je mi schopen nekdo poradit krok za krokem jak treba nastavit spravne Bios atd ?
Borg
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. led 2004
Bydliště: Borg Cube
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borg »

S tou integrovanou grafikou z toho asi o moc víc nedostaneš ani se sebelepším nastavením. A těch pár bodů co z toho ještě dostaneš nehrajou žádnou roli. 8-)
CPU: Phenom X4 Quad Core 9750 2,4@2,9GHz, CPU Cooler: Arctic Cooling Freezer 64 Pro, MB: GigaByte MA790FX-DQ6, RAM: 2x2048MB A-Data Vitesta Extreme DDR2 800@970 (5-5-5-18), VGA: GIGABYTE 9800GTX 512MB @ 805/1950/1150, Zvuk: Realtek HD audio, SAT: SkyStar2, HDD: Samsung 160GB SATA, WD 250GB SATA, Seagate 500GB SATA DVD+-RW/RAM: Lite-On LH-20A1L SATA, FAN: 2x Arctic Fan Pro TC, Zdroj: Zallman 600W, Monitor: 20" LCD LG L204WT, Klaveska: Logitech G15, Hlodavec: Logitech MX1100
Buddha
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2003
Bydliště: Světlá n.S.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buddha »

Jj věčný problém.
Nevim, jak taktnout int. grafárnu, snad jen časováním pamětí. Mohl bys zkusit hodit trochu netypicky 11,3,3,2.5 - na deskách s nForce2 to docela často pomáhalo s propustností pamětí.
CPU:AMD Barton2500+,chladič PrimeCooler HyperCooling II+, MB: Soltek 75-FRN2-L, RAM: 512MB DDR400 VM dual (11:3:3:2), HDD:Hitachi Deskstar 120GB/8MB + Segate Barracuda 80GB + IBM 40GB (rámeček), GK: GeForce 4 Ti4200 Abit Siluro 128MB DDR + modded Titan D3TB, SB Audigy ES Player, DVD±R/RW LG 4163B, CD-RW Samsung 24x10x48x, IBM P260 21" flat trinitron, homemade: stereo zesik do 5 1/4, regul. 3x fan + osvetleni R/G/B do 5 1/4, big tower mod 350W
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

Jak sem uz jednou psal, prikup si druhou pamet (stejne ji budes dost brzo potrebovat) do dualu a vytahnes z 3DMarku pres 4k.
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
nasa99
Nováček
Nováček
Registrován: 17. úno 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nasa99 »

no dobra pamet tedy prikoupim a hned - a co dal ? neporadite mi nekdo jak aspon treba nastavit bios ci tak ?

byl bych vam moc vdecny
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

nasa99 píše:no dobra pamet tedy prikoupim a hned - a co dal ? neporadite mi nekdo jak aspon treba nastavit bios ci tak ?

byl bych vam moc vdecny
To nejdulezitejsi najdes ve FAQ nVidia chipsetu a kdyz ti neco nebude jasne tak se zeptej.
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
nasa99
Nováček
Nováček
Registrován: 17. úno 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nasa99 »

Na desce jsou vždy 3 sloty pro paměti. Dva těsně u sebe na jednom kanále a třetí o něco dál na druhém kanále. Aby se aktivoval dualchannel, musíte vložit paměti (pokud možno stejné, předejdete tím možným problémům s kompatibilitou) do slotu 1&3 nebo 2&3, případně do všech tří slotů. Zároveň by mělo platit, že 1+2=3 tzn. např. osadit desku 2x512MB modulem nebo 2x256+512 (tohle řešení bych raději použil jen v nejnutnějším případě, neboť i při použití dvou pamětí mohou nastat určité problémy, natož pak u tří).

jak mam pochopit tu posledni vetu ? to jako ke sve 256 nemam dasli prikupovat neb budou nejake problemy ? diky za info, moc to nechapu

a kdyz mam kupovat tak mam koupit uplne stejnou ( pokud to jeste pujde ) nebo mam koupit zase uplne jinou - muzete prosim poradit ? dyk
YohanN
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2004
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od YohanN »

To znamená, že na každým kanále by měla bejt stejně velká paměť a nejlíp stejnýho typu, ideální je i stejný výrobce, prostě dvojčata 8-) Moje rada je: přikup jeden DIMM 256MB, pokud seženeš, tak úplně stejnej jako už tam máš 8) Ty součty a násobky jsou tam pro případ, že bys chtěl upg na celkem 1024 MB RAM, ale to nemyslím, že bys chtěl, když nemáš love na grafárnu :oops:
hasta la vista
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“