Oříšek pro pamětníky - CMI8330/C3D Audio Adapter

Ovladače - doporučení, názory a problémy kolem nich.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
CROSS
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2004
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Oříšek pro pamětníky - CMI8330/C3D Audio Adapter

Příspěvek od CROSS »

Ahoj.
Chvíli teď žiju na starým poči, měl by mít desku s chipsetem PC100 BXCel (HT1543 TS07B1 ... ) a s integrovanou zvukovou kartou CMI8330/C3D Audio Adapter. Frčej na tom W2K při 192NVram. Problém je v tom, že na tu zvukovku chyběly ovladače, tak jsem se jal s CDčkem od desky na aktualizaci, ale po chvíli jsem zjistil, že chybí soubory: CMEDIA.INF, cm8330.sys a cm8330sb.sys. Neztrácel jsem hlavu, posurfoval jsem a ze stránek www.driverguide.com jsem všechny našel. Pokračoval jsem tedy v instalci, až v závěru tu vyhodilo ovladač, který je rušen jiným. Protože nebyl funkční, odebral jsem ho a trochu se šťoural v portech a asi na 10 vteřin šel zvuk (příchozí zprávy na ICQ). Pak jsem poč pro jistotu reznul. Při nabíhání Woken se to dotázalo na onen ovladač (viz. níže MPU...), jakože W2K našly nový HW.

Ve správci zařízení je jeden ovladač (mezi zvukovými), který je s vykříčníkem. Když dám jeho aktualizaci, tak to najde ovladač MPU-401 Compatable Driver, který když doinstaluju (z CD od desky) tak je právě rušen. Bez nebo s tímto ovladačem zvuk nejde, z bedýnek se pouze ozývá frekvenčně klepavý tón.

Jinak ze složky WINNT to jiné ovladače z pochopitelných důvodů nenajde a ani z CD XP.

Zvukovka už kdysi chodila, dokonce i teď při odebírání toho MPU a šťourání se v tom mi zvuk na chvíli šel. Takže co se HW, bedýnek a kebelů týká, mělo by být vše OK.

Popravdě, je to poprvé, co jsem setkal, že ovladače se ruší. No novějším poči se mi to nikdy nestalo.
Konfiguraci sem nikdy psát nebudu, protože může být každému ukradená! CROSS(cze)
random
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. led 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od random »

Tuto zvukovku som pomerne dlho pouzival tiez ako integrovanu na nejakej zakladnej doske Matsonic ( VIA MVP3 + K6-2 ... ) ...
Este aj vo Windows 2000 chodila uplne bez problemu....
Dokonca som par krat vydel aj striesie verzie tjeto zvukovky postavene na CMI 8328/9 ..... tie na tom boli podstatne horsie.... ( 29 sa vsak dala pouzit s ovladacom na Sound blaster 16 .... a dokonca aj fungovala.... )
Inak posledne ovladace mozes stahnut aj na home page vyrobcu CMI ..... http://www.cmedia.com.tw/download/cmi8330.htm
Sempron 2800@2160MHz ( 270x8 ), 1024MB GoodRam, MSI K8N Neo-FSR, Radeon 9800SE@8 pip 128MB 128b 378/290, 200GB HD Maxtor Pata, DVD RW LG4163
CROSS
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2004
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CROSS »

Díky, zkusím to a uvidím, zda to pomohlo.
Konfiguraci sem nikdy psát nebudu, protože může být každému ukradená! CROSS(cze)
Odpovědět

Zpět na „Ovladače“