Uprava Inst. CD Windows XP

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Burn

Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od Burn »

Na internetu jsem nasel jak se da ruzne upravit instalacni cd WinXP. Jenom ze stranky jsou v Ang. a moc jsem je nepochopil. Sel by udelat clanek jak si upravit inst. CD WIN XP??????
*-SP2
*-nove drivery
*-programy
*-dokonce i vlastni nastaveni
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

zrovna na něčem takovým pracuju (nemyslím článek, ale koukám co a jak). klíčem je http://nuhi.msfn.org/nlite.html a přidružené diskusní fórum. jestli ale neumíš anglicky, je to problém :( časem až se do toho dostanu, můžu zkusit něco napsat, ale nebude to hned
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanHavlicek »

No tak český návod, jak udělat instalační CD s SP2 je zde na mém webu ve dvou článcích:
http://www.vypalovani.net/modules.php?n ... icle&sid=9 - vytvoření souborů
http://www.vypalovani.net/modules.php?n ... cle&sid=10 - vypálení :roll:
Jinak těmi programy a vlastním nastavením si nejsem úplně jistý, jestli to jde
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
mina
Červená karta
Červená karta
Registrován: 12. kvě 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mina »

Vsechno co popisuje Burn samozrejme de, ale je to dost, opravdu dost pracny.

To Burn - udelej si instalacku toho CD s SP-2, nainstaluj, naistaluj norton Ghost, nainstaluj PartitionMagic, naistaluj ostatni programy a nastav to... Pak staci to uz jen Ghostnout a je to - misto slozity instalace to proste obnovis. Vzhledem k tomu, ze si chtel delat instalacku tech programu, predpokladam, ze o z toho CD pak budes chtit installit na vic masin, takze jeste pred instalaci woken doporucuju udelat si na tu instalaci malou partici - tak aby se na kazdej dnesni disk vesla a pak de jednoduse zvetsit.

Pokud to chces na instalaci pouze pro svuj comp, naprosto nechapu, jak ses vubec mohl zamejslet nad necim jinym nez nad tim Ghostem...
Windows 2008 "Workstation" >>> Vista Ultimate ;)
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

JanHavlicek píše:No tak český návod, jak udělat instalační CD s SP2 je zde na mém webu ve dvou článcích:
http://www.vypalovani.net/modules.php?n ... icle&sid=9 - vytvoření souborů
http://www.vypalovani.net/modules.php?n ... cle&sid=10 - vypálení :roll:
Jinak těmi programy a vlastním nastavením si nejsem úplně jistý, jestli to jde
Myslím, že userovi "Burn" jde o něco úplně jiného :wink:
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od JanHavlicek »

2Shit: Myslím, že ani moc ne. Hodil jsem mu odkaz, jak udělat bootovací CD s Windows XP s SP2. To v tom jeho dotazu bylo také, viz.:
Burn píše:Na internetu jsem nasel jak se da ruzne upravit instalacni cd WinXP. Jenom ze stranky jsou v Ang. a moc jsem je nepochopil. Sel by udelat clanek jak si upravit inst. CD WIN XP??????
*-SP2
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

JanHavlicek píše:No tak český návod, jak udělat instalační CD s SP2 je zde na mém webu ve dvou článcích:
http://www.vypalovani.net/modules.php?n ... icle&sid=9 - vytvoření souborů
http://www.vypalovani.net/modules.php?n ... cle&sid=10 - vypálení :roll:
Jinak těmi programy a vlastním nastavením si nejsem úplně jistý, jestli to jde
Mohu tento postup použít pokud chci doplnit jen ten aktuální deploy.cab pro SP2, když jsem udělal bootovací CD s SP2 již Autostreamerem a samotný soubor SP2 už nemám a nechci stahovat. Prostě jen doplnit deploy.cab a vypálit?
mina
Červená karta
Červená karta
Registrován: 12. kvě 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mina »

Melo by to jit, pro jistotu to prvne vypal na RW. Jinak ta metoda se nemenuje autostream, ale slipstream :wink:
Windows 2008 "Workstation" >>> Vista Ultimate ;)
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

mina píše:Melo by to jit, pro jistotu to prvne vypal na RW. Jinak ta metoda se nemenuje autostream, ale slipstream :wink:
To máš pravdu, že slipstream (z tacknet) se to udělá i s tím deploy.cab, já však myslel, když se to dělá pomocí programu autostream. Nakonec jsme použil tu metodu z tacknetu. Sice je to složitější na nastavování a následné vypalování v Neru, ale šlape to v pohodě a aktualizace fungují.
wit
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. lis 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wit »

Proste mi to nejde, ale uz to neresim. Nahraju xp (bez sps) a pak sp 2
časy se mění a my s ním
saks
Nováček
Nováček
Registrován: 02. úno 2005

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od saks »

Burn píše:Na internetu jsem nasel jak se da ruzne upravit instalacni cd WinXP. Jenom ze stranky jsou v Ang. a moc jsem je nepochopil. Sel by udelat clanek jak si upravit inst. CD WIN XP??????
*-SP2
*-nove drivery
*-programy
*-dokonce i vlastni nastaveni
Použij program nLite (freeware), který je navíc také v češtině. Je s ním možno velmi jednoduše (díky přehlednému průvodci) vytvořit nové instal. CD, do kterého lze přidat SP, drivery i záplaty. Mužeš si tam nastavit bezobslužnou instalaci (neotravuje tě při instalaci OS už s ničím, jako je CD key, jméno, heslo atd...) Když si navíc necháš odebrat plno nesmyslů Microsoftu (IE, Outlook Expres, Firewall, WMP, Messenger, atd, atd, atd...), instalace je velmi rychlá (u mě 20 minut) a systém rychlý, stabilní a bezpečný. Windows navíc budou rychleji nabíhat (u mě do 15 sec.). Programy do instal. CD samozřejmě dodat nejdou. To lze ale vyřešit následným vytvoření IMAGE systémového oddílu (Northon Ghost, Drive Image, True Image,...). Doporučuji navštívit tyto stránky...

Kód: Vybrat vše

http://hulan.info/blog/item/windows-xp-reloaded-jsou-tu?skinid=20
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od zombux »

saks píše:Programy do instal. CD samozřejmě dodat nejdou.
souhlasím až na tuhle drobnost, programy samozřejmě dodat jdou 8) a díky unattended instalaci jdou i samy nainstalovat :wink: napsal bych návod ale jaxi nemám tolik času :oops: jestli to někoho zajímá, tady je link http://unattended.msfn.org/index.htm, je tam fšechno
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
saks
Nováček
Nováček
Registrován: 02. úno 2005

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od saks »

zombux píše:
saks píše:Programy do instal. CD samozřejmě dodat nejdou.
souhlasím až na tuhle drobnost, programy samozřejmě dodat jdou 8) a díky unattended instalaci jdou i samy nainstalovat :wink: napsal bych návod ale jaxi nemám tolik času :oops: jestli to někoho zajímá, tady je link http://unattended.msfn.org/index.htm, je tam fšechno
Psal jsem o aplikaci "nLite", kde to nejde...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od zombux »

saks píše:Psal jsem o aplikaci "nLite", kde to nejde...
tak tos mě dostal, já mám pocit že to jde i přímo v nlite :? ale tak jako tak, to co vyplivne nlite je možný ještě ručně poupravit takže bych to neřešil
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
smieško
Nováček
Nováček
Registrován: 30. led 2005

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od smieško »

saks píše:
zombux píše:Psal jsem o aplikaci "nLite", kde to nejde...
Tak som ten nLite vyskúšal, najnovšiu verziu, tuším 0.99.7. A idú pridať aj iné veci do ISO. Stačí pred kompiláciou ISO ich nakopírovať do adresára s WinXP. Ja som v adresáry vytvoril nový s názvom "programy" a tak skopčil okolo 1,6 GB programov, ktoré obvykle aj tak po inštalácií XP inštalujem (Office, Corel, Photoshop, kodeky, antivir, ...) Potom som vytvoril ISO a vypálil pomocou NERA 6.3.0.3 na DVD. A bootuje mi to, inštaluje sa to (super tá bezobslužná inštalácia a zavedenie ovládačov priamo v inštalácií) a naviac mám všetko na jednom DVD. Takže to na nLite spracovať aj s inými vecami ide a navyše na DVD.
saks
Nováček
Nováček
Registrován: 02. úno 2005

Re: Uprava Inst. CD Windows XP

Příspěvek od saks »

smieško píše:
saks píše: Tak som ten nLite vyskúšal, najnovšiu verziu, tuším 0.99.7. A idú pridať aj iné veci do ISO. Stačí pred kompiláciou ISO ich nakopírovať do adresára s WinXP. Ja som v adresáry vytvoril nový s názvom "programy" a tak skopčil okolo 1,6 GB programov, ktoré obvykle aj tak po inštalácií XP inštalujem (Office, Corel, Photoshop, kodeky, antivir, ...) Potom som vytvoril ISO a vypálil pomocou NERA 6.3.0.3 na DVD. A bootuje mi to, inštaluje sa to (super tá bezobslužná inštalácia a zavedenie ovládačov priamo v inštalácií) a naviac mám všetko na jednom DVD. Takže to na nLite spracovať aj s inými vecami ide a navyše na DVD.
Programy do instal CD samozřejmě nakopíruješ, ale stejně si je po instalaci OS musíš nainstalovat manuálně... Takže to mnoho neřeší...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

hh a co si třeba napsat instalační skript kterej pomocí unattended instalace ty programy nainstaluje sám? :-D funguje to skvěle

//a vůbec, přesunuto do správné sekce :wink: OS MS
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
HollyG
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. srp 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HollyG »

Jde u nLite pridat i programky ktery se unnated nainstalujou? Nejak sem si toho tam nevsim...
Základní deska: DFI LP UT NF4Ultra-D nForce4 Ultra Procesor: AMD Opteron 144 1800MHz@1080*2400 0,95V*1,4V Paměti: DUALCHANNEL 2xA-DATA 512 MB Grafická karta: Sapphire Ati Radeon X800 HDD: PATA Hitachi 160GB 8MB 7200RPM, SATA Hitachi 250GB 8MB 7200RPM Mechaniky: DVD+RW DL Pioneer DVR-108 Klávesnice: KB-21e Krysa: Logitech MX510 Monitor: LCD 19" HP1955 3Dmark2001:: 25 230 3Dmark2003: 10 798 3Dmark2005: 4945 Inet by GTS/Telenor - Office 2M, 220KB down, 32KB up, NIX 10ms, NoFUP
saks
Nováček
Nováček
Registrován: 02. úno 2005

Příspěvek od saks »

HollyG píše:Jde u nLite pridat i programky ktery se unnated nainstalujou? Nejak sem si toho tam nevsim...
S nLite to nejde.
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“