Nastavení AC97 Realtec pro 5.1

Zvukové karty, reproduktory, mikrofony, zesilovače a další.

Moderátor: CageJ

HADES
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Nastavení AC97 Realtec pro 5.1

Příspěvek od HADES »

Formou screenshotů jsem udělal takový malý návod pro nastavení 5.1 konfigurace pod SW Realtec

***

Pokud by měl někdo čas a udělal k jednotlivým obrázkům popis a nějaký podrobnější návod, pošlete mi to na SZ
Intel Core2Duo E8200 @3GHz / Gigabyte EP35-DS3 / PowerColor ATI HD 6850 1GB DDR5/ Patriot 2x2GB DDR2 800MHz 5-5-5-12 / Kingston V+ 64GB SNVP325 / Samsung Spinpoint F1 HD320HJ / WD1001FALS / WD5000AAKS / Samsung S203P / SB X-Fi X-Treme Gamer / Genius SW5.1HT / Speedlink Medusa Home / Logitech MX518 Gaming Grade / LOGITECH Deluxe 250 / Dragonlord PC-K58 / Scythe Mugen / Samsung 226BW / Windows 7 Home Premium 64bit
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

2 HADES: Co to je za historický drivery?

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Marek Kovanda
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek Kovanda »

Nemate nekdo zkusenosti s optickym vystupem?
Kdyz pripojim optiku hraji mi jenom dva kanaly levy a pravy predni.
Pres audio vystupy hraje vsech 6.

diky za jakykoli napad
messy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2004
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od messy »

Optika ma vystup len stereo. :evil:
CPU: Athlon X2 4200+ MB: Asus M2A-VM VGA: Asus 7300gt RAM: 2*1024 A-Data 800DDR2 HDD: Samsung 250GB;
NB Acer Aspire 5024 WLMi
solaris104
Nováček
Nováček
Registrován: 04. zář 2004

Příspěvek od solaris104 »

Ja jedu pres optiku jen filmy s AC3 a DVD. Nic jineho mi na 5.1 pres optiku nefunguje :-(
Jan Machalík
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. led 2004
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Jan Machalík »

nazdrek Hades.Hele mam rekatek ac.97(alc650) a v ovladacich nemam conection sensing.Jak to ???Ne ze by nehrali, ale de o princip.Jaky pouzivas ovladace ???Ja je mam z realtek.com a jsou to 5.10.0.5770
SilentiumPC Regnum RG6V ARGB | Asus TUF Gaming B550M-Plus | AMD Ryzen 5 3600X | 16GB DDR4 Patriot Blackout 3600MHz CL17@3733MHz CL16 | ASRock Radeon RX 5600 XT D2 | Samsung 980 Pro Nvme 512GB | Crucial MX500 1TB SATA | Toshiba 3TB | Corsair TX750 | ARCTIC Liquid Freezer II 360 |
d0k
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2005

neví někdo link na download realtek AC97 pro ? diky

Příspěvek od d0k »

neví někdo link na download realtek AC97 pro ? diky
JirkaH
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od JirkaH »

Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: neví někdo link na download realtek AC97 pro ? diky

Příspěvek od Shit »

d0k píše:neví někdo link na download realtek AC97 pro ? diky
Sekce ovladače :oops:
Digitaldoom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2004
Bydliště: Jirkov nebo Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Digitaldoom »

help :( Na DFI LAn Party sem si teprva teď všiml že mi nejde střed! reprák je v pořádku všechno je správně nastaveno a připojeno ale prostě nejde...mám nainstalovano ty ovladače od NV na zvuk a tamje nastavení 7.1,5.1 a přitom nastavení probýhá zkouška repro a střed normálně funguje ale jakmile to nastavim nefunguje :( hlasitost všechno je vytaženo ale prostě ne ne ne :(

EDIT: vyřešeno Realtekem ...NV si muže svoje programy strčit někam....na starym dobrym j realtek ovládacím programu to krásně funguje :)

takže jestli někdo narazí na stejný problém mě pomohlo odinstalovat tu NV sračku na ovládání zvuku a nainstalovat Realtek ...
attomic
Nováček
Nováček
Registrován: 08. srp 2005

Příspěvek od attomic »

Nho, koukám, že pro AC´97 je to tady popsané perfektně....Ale půjde mi to i jinak, než s AC´97?Mám notebook Acer TM 4502 LCi se zvukovkou Conexant (???) a nějak mi to s AC 3 nejde. POradte mi někdo???Díky moc
attomic
kingie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. úno 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kingie »

Mam desku Gigabyte s chipsetem VIA KT600 Puvodne jsem mel sound blaster live 1024 ktery je jen ctyrkanalovy a po vyzkouseni int. Realteku AC 97 mi nejdriv mi nesel predni levy kanal a na druhy den rano ani jeden predni(vsechny ostatni kanaly jsou fpoho). Repraky jsou dobre zapojeni je dobre(Rozpoznavani mi i ukaze pripojene predni repro) tak nevim-da se delat vic nez jen reklamovat? Ovladace mam normalni Realtek dodavane k desce(viz HADES)
percolator
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. dub 2004
Bydliště: mooreeffoC

problem s mikrofonem

Příspěvek od percolator »

Nazdar, mam problem, kdyz si zapojim mikrofon, tak do nej muzu mluvit, nahravani zvuku funguje, prehrat si to muzu a slysim to, ale neslysim se nikdy v realnym case z repro ani ze sluchatek... :?
Je chyba v zapojeni, nebo v necem jinym (treba ve me, to asi taky, kdyz to nedokazu zprovoznit :) )
!cofeinforever!
mano82
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. dub 2005

Příspěvek od mano82 »

percolator: Jasne, ide to, neviem sice aku mas dosku a ovladace, ale vacsinou su dve nastavenia pre mikrofon, resp. jedno je pre nahravanie, kde si mozes vybrat z viacerych zdrojov(jeden z nich je aj mikrofon)-to je tvoj pripad, a druhy je nastavenie cisto mikrofonneho vstupu a ten ked povolis, tak by si sa mal pocut.
NB: HP nc6220 EA766UC#AAB Centrino 1,86 GHz, 1GB RAM, 60GB hatachi, Intel GPU, 1400x1050, combo Matshita Multibay II CDRW/DVD
----------------------------
AMD AthlonXP 2000+ Thoroughbred B0, MSI K7N2 Delta ILSR, 512MB dual RAM 400MHz, SATA Seagate 80GB, ATA Maxtor 160GB, Radeon 9200 128MB, combo CD-RW/DVD Toshiba R-1312B
*EasY_TarGeT*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. úno 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od *EasY_TarGeT* »

mám problém se sekáním zvuku (jakoby zdvojování) na svojí desce od Gigabyte 8N-SLI Pro (integrovaná) a nevím co s tím :sad: snížil jsem aji HW akceleraci na minimum a nic se nestalo! pořád to stejný :? na starý desce když se mi sekal zvuk na int. zvukárně, tak jsem snížil HW akceleraci a jelo to ok... nevíte co s tím? :huh:

Edit: jo a "posekává" se to jenom jednou za čas(cca 2x do minuty)... zkoušel sem odinstalovat kodeky a povypínat všechny pitchoviny, který souvisí se zvukem a NIC!!! su z toho zoufalej! takto se ta hudba nedá vůbec poslouchat!! ve hrách žádnej problém nemám.. prostě akorát video a mp3 :?
Intel P4 630 3.0GHz Prescott, TT Golden Orb II, Gigabyte 8N-SLI Pro nForce4, Gigabyte nVidia 6600GT silent 128MB DDR3 extreme VIVO PCI-Ex, DIMM DDR2 2048MB (533,CL4) Kingston (4x512), DVD LG GSA-4166B, HDD Maxtor ATA133 120GB 7200ot., EC 8023, Fortron Blue Storm 400W, 2 x modrá katoda
*EasY_TarGeT*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. úno 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od *EasY_TarGeT* »

teď už se mi to podařilo dokonce tak zprasit, že už se mi seká zvuk jenom při zapnutí woken (úvodní zvuk při přihlášení) a Q4, kterýho sem hrál uplně bez problémů se seká tak, že je to nehratelný! co sem komu udělal :sad:

Edit: tak jsem to zase uvedl do původního stavu :lol: - sek 2x-3x do minuty... je to jak chyba v převodu.. prostě jak když máte lehce škrábnutý CD (délkou artefaktu - jestli se tomu tak dá říct) a zvukově je to zdvojenost (ne jak u škráblýho CD)
Intel P4 630 3.0GHz Prescott, TT Golden Orb II, Gigabyte 8N-SLI Pro nForce4, Gigabyte nVidia 6600GT silent 128MB DDR3 extreme VIVO PCI-Ex, DIMM DDR2 2048MB (533,CL4) Kingston (4x512), DVD LG GSA-4166B, HDD Maxtor ATA133 120GB 7200ot., EC 8023, Fortron Blue Storm 400W, 2 x modrá katoda
Návštěvník

ac power supplies

Příspěvek od Návštěvník »

This is a good talking about the ac power supplies!!I learn a lot more about ac power supplies here,I like it.
I search Yahoo for long time and find here.By the way I found some content on another website about it.Also,you can find some other on it,such as modellautos or queen mary 2 or burlington vt.
LOL!Good job and go on talking plz,boys :)
koubek10
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 24. kvě 2006
Bydliště: Most

Příspěvek od koubek10 »

Jak je kvalitní zvuková karta : DFI Infinity nF4x (s754, nF4 4x, PCI-Ex16, DDR, 5.1ch, L, S, R) např. Frekvenční rozsah a odstup od šumu????
vencal
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2006
Bydliště: Ptice Praha-Západ,Radlice-Smíchoff

Příspěvek od vencal »

koubek10 píše:Jak je kvalitní zvuková karta : DFI Infinity nF4x (s754, nF4 4x, PCI-Ex16, DDR, 5.1ch, L, S, R) např. Frekvenční rozsah a odstup od šumu????
:) :roll:
Naposledy upravil(a) vencal dne ned 28. kvě 2006, 22:33, celkem upraveno 1 x.
CPU:AMD Athlon 3000+ Venice,COOLER:Thermalright XP-120 MB:DFI LP UT NF4Ultra-D,CASE:Thermaltake Tsunami Dream,RAM:DIMM 1024MB DDR,VGA:ATI Radeon X800 GTO Fireblade 256MB,HDD:WD Caviar XL 250GB SATAII,ZDROJ:Fortron 500W ATX,LCD Samsung SyncMaster 930 bf TFT 19",DVD:Toshiba,DVD-RW:LG,FAN CONTROL:Thermaltake Hardcano 13,KB-MOUSE:Microsoft wireless,MOUSE PAD:Thermaltake Gama. NTB:GERICOM Celeron-R 2,4Ghz 256MB RAM,HDD 40GB,SB Audigi2 ZS Notebook+Creative GigaWorks S750+Decoder DDTS100
kingie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. úno 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kingie »

koubek10 píše:Jak je kvalitní zvuková karta : DFI Infinity nF4x (s754, nF4 4x, PCI-Ex16, DDR, 5.1ch, L, S, R) např. Frekvenční rozsah a odstup od šumu????
Po techhle udajich je treba vic patrat, v klasickych manualech se jim kupodivu nevenuji. Ale ptat se na tyhle udaje u integrovanych zvukovych karet oznacovanych jako AC97 je nebezpecne...je tu moznost ze se to dozvis :D
Kvalita techto zvukovek odpovida zhruba tomu co samostatne koupis v obchode za tri stovky.
Odpovědět

Zpět na „Zvuk“