Uprava Inst. CD Windows XP

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Nebo použij prográmek CD Roller, který přečte poškozená CD, DVD pěkně pomalu bit po bitu.
lubi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2004
Kontaktovat uživatele:

nLite

Příspěvek od lubi »

Poradte mi pls s nLite,po instalu a zadani jazyku to po me chce vyber umisteni instal souboru,najdu i386,dam potvrdit a furt mi to pise ze se mam ujistit ze jsem vybral slozku obsahujici adresar i386, a spravne instal. soubory windows, dam ok ale nic se nestane,zase to po me chce vybrat slozku. nevite cim to je? Dodam ze nemam instal.disk v mechanice.

Uz sem to vyresil :-D
Asus A7N8X-XL,nFORCE2-400,DDR,AUDIO,L
CPU AMD K7 ATHLON (Barton) XP2500+1,8GHz,333MHz,SOCKET A)
2xDIMM DDR 256MB 400MHz TRANSCEND CL 2,5 JR
GK nVIDIA GEFORCE FX 5700 128MB DDR,VIVO,DVI AGP
mokrous
Nováček
Nováček
Registrován: 22. dub 2005

Re: n-lite

Příspěvek od mokrous »

johny128 píše:
mokrous píše:zkousim tu programek n-lite 0.9.9.8 a mam tu probem.vlozim cd s xp,vytvorim si slozku kam chci nakopirovat soubory a spustim.ted se mi to ovsem sekne na:" kopirovani ...SPNOTES.HTM" a dal se to proste nehne.nevi nekdo cim to je?netusim kde delam chybu.[/b]
skus to skopirovat cez totalcommander, alebo ten subor proste preskoc :? asi poskodene cd
dikes pravda je ze mi to hlasi poskozene cd.zkousel jsem BadCopy,ale taky bez uspechu.zajimave je,ze instalaci z tohoto CD to nevadi.kazdopadne dik,alespon vim,cim to bylo zavineny.
richard_zenker
Nováček
Nováček
Registrován: 30. dub 2005
Kontaktovat uživatele:

nelze nainstalovat

Příspěvek od richard_zenker »

potřeboval bych radu mam desku s NF4 a HDD v RAID O, a za nic na světě mi instalace upravena v nLite neprojde res instalaci S-ATA ovladacu a je jedno zda je pridam do instalace nebo je dam nahrat z fdd, resp pokud jsou rydan v text modu do instalace tak to hodi jeste pred prvnim restartem modrou smrt a pokud je instaluji z diskety tak se to sekne pri kopirovani instalacnich souboru
mhraven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mhraven »

Ja mam desku A8V-E a dva disky v raidu a normal mi instalace po n litu nabehla na zacatku jsem ho jen nakrmil pro jistitu ovladaci na raid co mam na diskete
Athlon X2 4400@ 2500 Mhz, 2x 512 Adata Vitesta 500 , DFI Lan Party NF4UT-D , 9 x 250 , 2,5 3 6 3 GK BFG Nvidia 8800 GTS OC 380 Mb, zdroj Chieftec 420 w
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

aktuální návod k poslední verzi nLite

Příspěvek od ka-spel »

jfk
Nováček
Nováček
Registrován: 11. pro 2003
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Problém při instalaci

Příspěvek od jfk »

Mohl by mi někdo prosím poradit v čem je problém při vytvoření osekaných WINXP /jednou na 219 Mb a podruhé na 330 Mb/. Po instalaci souborů z boot CD mi to na konci nahlásí ,, Instalační program nemůže nastavit požadovanou konfigur. informaci systému XP. To naznačuje vnitřní chybu instalačního programu,,. Zkoušel jsem to 2 x a vždy stejná chyba na stejném místě :o(. Postupoval jsem dle návodu na stránky p. Hulana. Děkuji jfk
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Možná bych se vykašlal na Hulana. Ten jeho návod je již staršího data k starší verzi. Když se mrkneš na ty linky výše, tak tam najdeš návody od pro bfu po zkušené. Liší se to mírou odstraněných součástí oken.
jfk
Nováček
Nováček
Registrován: 11. pro 2003
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jfk »

ka-spel píše:Možná bych se vykašlal na Hulana. Ten jeho návod je již staršího data k starší verzi. Když se mrkneš na ty linky výše, tak tam najdeš návody od pro bfu po zkušené. Liší se to mírou odstraněných součástí oken.
Děkuji dneska se do toho pustím a uvidíme snad si s tím uspěji.Ahoj jfk
Matias
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2003
Bydliště: Praha východ

Příspěvek od Matias »

Cauwest,

tak sem udellal to cedo nainstaloval ale moc se to nepovedlo chybi mne zvuk, ovladace jsou nainstalovany ale v zvuková zařízeni je "zvukové zařízení neexistuje"
nenapadá nekoho jak to tam "dohodit" aniz bych musel delat novy cedo/reinstall celejch woken????
jfk
Nováček
Nováček
Registrován: 11. pro 2003
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jfk »

jfk píše:
ka-spel píše:Možná bych se vykašlal na Hulana. Ten jeho návod je již staršího data k starší verzi. Když se mrkneš na ty linky výše, tak tam najdeš návody od pro bfu po zkušené. Liší se to mírou odstraněných součástí oken.
Děkuji dneska se do toho pustím a uvidíme snad si s tím uspěji.Ahoj jfk
No nevím co dělám blbě zase to po instalaci chodí tu blbou hlášku a jsem tam kde jsem byl. Nějaké nápady :( ahoj jfk
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Zatím jsem sbíral informace a dneska se do toho vrhnu. Jak to zkoušíš - máš zálohu ghostem a vracíš to nebo přes vmware nebo jiný emulátor nebo druhé pc?
Matias
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2003
Bydliště: Praha východ

Příspěvek od Matias »

Muzu program nlite jenom pochvalit :) ..zvolil sem bezpecne odebrani (nahore v liste) par veci odebral ruco cca 30-40min prace, windowsy funguji suprove 8) ,sam se nainstaloval dx90.c ani jsem ho nepridaval, spoustim programy kery mne predtim nesl,i CD ma asi 200mb i s SP2!! ..takze doporucuji jednoznacne volbu myslim ze to bylo: "bezpecny nlite" pak rucne odebrat co je libo, ke konci jsou sluzby tam doporucuji vsechno nechat, vypalit, nainstalovat, funguje to dokonale ..proste parada :)
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Matias píše:CD ma asi 200mb i s SP2!! ..takze doporucuji jednoznacne volbu myslim ze to bylo: "bezpecny nlite" pak rucne odebrat co je libo, ke konci jsou sluzby tam doporucuji vsechno nechat, vypalit, nainstalovat, funguje to dokonale ..proste parada :)
To jsi toho musel odebrat dost i služby. Nemáš ten popis nastavení?
Matias
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2003
Bydliště: Praha východ

Příspěvek od Matias »

ka-spel píše:
Matias píše:CD ma asi 200mb i s SP2!! ..takze doporucuji jednoznacne volbu myslim ze to bylo: "bezpecny nlite" pak rucne odebrat co je libo, ke konci jsou sluzby tam doporucuji vsechno nechat, vypalit, nainstalovat, funguje to dokonale ..proste parada :)
To jsi toho musel odebrat dost i služby. Nemáš ten popis nastavení?
nikam sem si to nenapsal co si vzpomenu třeba, odebrat rucne: indexing service, bezdratovy zarizeni, aut. aktualizace, stary ovladace, jinak koukni se do faq tam je solidni zaklad, co mne napda dal...prvni se dava cesta k cd atd. :oops: ty konecny slozky jsem nemazal (taky nic nezabiraj) co este.. no hlavne si stahni tu nejnovejsi verzi , je to na 90% v ceskym prekladu, nejdriv dat bezpecnej nlite a vewtsina veci se nastavi automaticky a pak je t rucne radek po radku..jo treba v ty slozce hardware jsem na nic nesahal (myslim), pak je tam moznost instalace jako ve win2000 (myslim) proste se nezobrazujou ty kecy a misto nich je cerna obrazovka....par veci ze site jsem vzal jako telnet, atm...ale jak rikam vetsina se nastavi automaticky a pak jen doladovat rucne, dobry je mit nejakej referencni popis sluzeb (na co jsou+optimalni nastaveni)
...dal jsem taky pryc vsechny motivy, hry, setrice obrazovky, I-explorer (toho se stejne nezbavis uplne pac je casti v jadru)
//este sem dal pryc: baloon tips, serazovani polozek v programfiles, pak jsem dal zmnenit response time (kdyz jezdis mysi v program files), vsechny vizualni vylepsovaky, nechal jsem jenom stin pod kurzorem mysi :),
vypnuti vzdaleny pomoci, vzdalenou plochu, vzdalenou upravu registru, vycisteni plochy, uff snad si este na neco vzpomenu..zasilani zprav ochybach, odstranit spyware alexa....jednu blbost (podle mne) sem zaskrtl vymazani str. souboru pri vypinani(clear page file a tshut down) , nevim at posoudi kazdej sam mne je to nanic a akurat to brzdi kdyz potrebuju udelat restart...
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Asi tak nějak to budu dělat. Chci na pc zpracovávat video a celkem nemám jasno v těch videozařízeních. Někde se píše, že není vhodné třeba odstraňovat ovladače TV karty a fire. Jinde, že to jde stáhnut aktuální. U toho fire nevím.
Matias
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2003
Bydliště: Praha východ

Příspěvek od Matias »

ka-spel píše:Asi tak nějak to budu dělat. Chci na pc zpracovávat video a celkem nemám jasno v těch videozařízeních. Někde se píše, že není vhodné třeba odstraňovat ovladače TV karty a fire. Jinde, že to jde stáhnut aktuální. U toho fire nevím.
jo na to bacha, poprvy jsem dal pryc nejaky zvuky, a pak na jedny karte bylo napsany ze zarizeni neexistuje (viz muj post vejs), instalace ovladacu probehla bez problemu ale bylo to na nic zvuk uz proste nesel :wink:
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Tak to zrovna dělám a zatím jsem odebral skoro všechno co se dalo. Akorát váhám jestli tam nechat QoS. Jestli to někdy k něčemu využiji. Asi to taky vyhodím. Stejně QoS na internet je v linuxu, tak pryč s tím.
Craft
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Craft »

Pro všechny zájemce o podrobný návod jak vytvořit win XP lite pomocí nLite zvu na své stránky www.craftcom.net , kde si můžete vytvořit až 3 varianty winXP lite a dokonce XP zprovoznit i na starém a slabém HW :wink: .

Craft
Nic není nemožné, jenom vědět jak na to.
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“