Ovladač pro Audio

Ovladače - doporučení, názory a problémy kolem nich.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
wendy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2005

Ovladač pro Audio

Příspěvek od wendy »

Na kamarádově PC s MB Soltek SL-65ME (integrovaná grafika a zvuk)
nejde zvuk (vykřičník ve správci HW). Originální CD k MB nemá.
Ze stránek Intelu jsem pro chipset i915E stáhl ovladač win9xe67.exe pro grafiku, pro zvuk jsem nic nenašel, jen informaci, že zvuk je řízen obvodem AC´97 CT5880.
Než půjdu s něčím ke kamarádovi, chtěl bych mít sebou zaručeně "léčivý" ovladač k integrované zvukovce.
Zkoušel jsem stránky Soltek, Intel, Creative Lab a k ničemu jsem se nedostal. Není onen zvukový driver součástí "grafického" ovladače?
Prosím o konkrétní linky k odpovědím na můj dotaz.
Děkuji.


//edit Wilik - presunuto do odpovidajici sekce
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Briketa »

PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Briketa »

PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
wendy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2005

Příspěvek od wendy »

Díky za linky. Je tam všechno. S tím musím uspět.
Další díky budou následovat, až u kamaráda
rozchodím zvuk v jeho PC.
wendy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2005

Příspěvek od wendy »

Není vše růžové, jak se na první pohled zdá. U kamaráda jsem neuspěl !!!
Soubor označený jako Intel AC´97 Audio Driver nainstaloval do jeho PC
jakýsi SoundMax, ale zvuk stále nefunguje a jeden z modulů ovladačů zvuku ve správci zařízení má u sebe stále vykřičník.
Na přiložené stránce ohledně MB SL-65ME je i poznámka, že některé provedení desky má jako On-board Audio modul Creative CT5880.
K tomuto označení se mi však nepodařilo získat něco, co by možná mohlo být tím správným instalovatelným driverem.
Můžete mi opět pomoci, abych se ještě blížeji dostal k tomu kýženému
ovladači zvuku pro motherboard Soltek v kamarádově PC?
Děkuji za spolupráci.

http://www.mainboard.cz/mb/soltek/SL-65ME+.htm
JirkaH
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od JirkaH »

Jako obvykle Google...
No zkus třeba toto http://drivers.softonic.com/ie/13676/Cr ... abs_CT5880 nebo hledej
Víc se asi poradit nedá
wendy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2005

Příspěvek od wendy »

S tou integrovanou zvukovkou je to stále záhada !!!
Stáhl jsem si všechny ovladače pro desku Soltec SL-65ME z několika stran, přímo od Intelu i ovladače pro chipset i815 ve variantách E a EP,
zhruba totéž obsahovaly ovladače pro desku Gigabyte, která pracovala se stejným chipsetem. V různých kombinacích jsem pak instaloval a odinstalovával ovladače pro zvuk ve variantách AC97 a CT5880, ale výsledek je stále stejný.
ve Správci zařízení, v položce Ovladače zvuku, videa a her jsou moduly:
Gameport Joystick
SoundMAX (integrated Digital Audio) - s vykřičníkem
Standard MPU-401
Wave Device for Voice Modem

V BIOSU má položka Audio parametr AUTO, tak už nevím, co je příčinou
nefunkčnosti zvuku. Jak by se projevil hardware-ově vadný chipset, nebo jen jeho audio část ??? Nakonec skončím u zapůjčení nebo nákupu PCI zvukovky a integrované video půjde k šípku.
Pište, jestli vás ještě něco napadne.
JirkaH
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od JirkaH »

No asi úplně první věc je zjistit, zda jde o 65ME nebo 65ME+. Stáhni si manuál od Solteku a tam uvidíš, jak se liší. Je základní deska dobře nastavena - jumpery, bios? Další dotaz - předtím to chodilo?
wendy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2005

Příspěvek od wendy »

Před asi měsícem vše chodilo normálně. Pak PC prodělalo antivirovou kůru, nainstaloval se SW pro restaurační provoz menšího hotelu, z HDD se vyházely spousty nepotřebných a duplicitních souborů (aplikace, fotky, stáhnuté internetové stránky, apod), ještě před tím vším dostalo PC novou DVD mechaniku, z které DVD filmy normálně chodily i se zvukem, a pak se přemístilo na jiné stanoviště. Veškerý instalovaný SW jede v pohodě, všechny HW komponenty fungují normálně, jen ten zvuk chybí.
V sobotu se k tomu PC opět dostanu, tak se podívám do skříně přímo na označení MB (zatím jsem bral informaci ohledně značky MB z Aida32).
Pokusím si sehnat PCI zvukovku s ovladačem a uvidím jek uspěju.
Zatím nashle.
Odpovědět

Zpět na „Ovladače“