Sony Ericsson T630

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
NoTHX
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 24. lis 2004
Bydliště: Budvar City

Příspěvek od NoTHX »

Don Martinez píše:
NoTHX píše://edit to že používáte BT jako virtuální COM port neznamená že z něj rázem máte 112.5kb/s, frčí opravdu až 740kb/s (za ideálních podmínek, např. stejná místnost a vzdálenost tak do 2m)
Tak to je zajimava informace, diky za ni :)
Pokud ti to připadá vtipný, tak bych rád připoměl, že se tu mimojiné řešily i rozdíly mezi b a B, nebo kolik že to vlastně jeden kB je, takže prosichr tu už řešim i takovýhle základní kraviny.
D.U.K.E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. čer 2004
Bydliště: Přerov/Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od D.U.K.E. »

Jo fajn, to je sice paráda co tady říkáš, ale mě kompl píše 115,2 Kb (číst umím snad dobrě). Ale to už tady není opravdu nutné řešit. Spíš mi jde o to, jak se dá rozchodit to rychlejší připojení přes BT, abych mohl mít až těch 740kb. Myslím, že podmínky mám víc než ideální, nb a mobil mám od sebe asi 10 cm... :-D :-D , ale vzhledem k tomu, že mi u Oskara řekli, že připojeni přes GPRS class 8 je asi tak kolem 8KB, tak si asi rychlejším propojením nb a mt moc nepomůžu :P :P :P
Parkmanek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. lis 2003
Bydliště: Kvilda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Parkmanek »

Vypadá to,že nejlepší jsou ty Widcomm BT drivery? Evíte někdo kde sehnat jejich nejnovější verzi?
Nr.1:ASUS A6JE, Intel Core 2 Duo, Ati Radeon X1450, 1GB PC2 667Mhz RAM,100GB 5400ot./min., WIN XP HOME
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

NoTHX píše:
Don Martinez píše: Tak to je zajimava informace, diky za ni :)
Pokud ti to připadá vtipný, tak bych rád připoměl, že se tu mimojiné řešily i rozdíly mezi b a B, nebo kolik že to vlastně jeden kB je, takže prosichr tu už řešim i takovýhle základní kraviny.
Me se zda zakladnejsi ten bit a bajt, ale sorry jestli sem te nejak urazil (ja fakt modrozubou rychlost z hlavy nevim).
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
NoTHX
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 24. lis 2004
Bydliště: Budvar City

Příspěvek od NoTHX »

Obrázek
I já snad čtu dobře :) (omg... je to kb nebo kB? :lol:) Podle "Mb/s" výše soudím že by tam mělo bejt "kb/s" :roll:

2D.U.K.E.: Je možný že máme pravdu oba :oops: Co máš za BT adaptér u nouta? Nebo je vestavěnej? Zkus o něm najít nějaký parametry... (i když je to pro tenhle tred irelevantní, takže pokud tě to zajímá)

2Don Martinez: V pohodě :) Já jen nevěděl jestli si ze mě děláš srandu nebo ne (a nevim to ani teď :oops: :lol:)
STANIK#007
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STANIK#007 »

není to spíš teplotní pojistka než čidlo??
prf.KuBA
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. čer 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od prf.KuBA »

A co myslíš, že je pojistka? Teplotní pojistka je trošku jinak řečené teplotní čidlo, které při určité teplotě dá pokyn něčemu, aby se provedlo něco... :roll:
Apple MacBook Pro 16" M1 MAX 24/32GB/1TB // Nillkin ProDesk Adjustable Laptop Stand // Apple Magic Keyboard & Logitech MX Master // Apple iPhone 13 Pro 512GB // Microsoft Xbox Series X + LG CX65 OLED
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

NoTHX píše:[
I já snad čtu dobře :) (omg... je to kb nebo kB? :lol:) Podle "Mb/s" výše soudím že by tam mělo bejt "kb/s" :roll:
Pokud dobre pocitam, tak kdyby to bylo velky B tak by byl Bluetootth rychlejsi nez Gigabitova sit :) . Fakt sem to myslel vazne (ted uz zadnej smajlik nepridam, abych te nemat).
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
SleepY.664
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SleepY.664 »

Don Martinez píše:BTW: mozna ze by to slo najit i v servisnim menu toho SE T630, akorat si nepamatuju tu kombinaci pro vstup.
Tam je akorát prd.
Recon
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2005
Bydliště: Rýmařov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Recon »

Adamsquare píše: 2GR8 Vivec - nevim jestli maj teplotní čidlo, ale software v počítači umí měřit teplotu baterie v mobilu.
mají
juraj.pistansky
Nováček
Nováček
Registrován: 13. črc 2005

Příspěvek od juraj.pistansky »

je to v servisnom menu.len ho treba aktivovat,vacsina telefonov s lion baterkou ma cidlo...aj stare sony j70
HACKER85
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HACKER85 »

Da sa to teda zrealizovať??Akano tak ako??
Intel Celeron D 2400, Abit IC7, 2x256MB DDRAM Kingston, WD S-ATA 200GB, SAPHIRE ATI RADEON 9600XT 128MB/128bit :-)
juraj.pistansky
Nováček
Nováček
Registrován: 13. črc 2005

Příspěvek od juraj.pistansky »

ni www.semania.com :) jedine co ma napada
D.U.K.E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. čer 2004
Bydliště: Přerov/Olomouc/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od D.U.K.E. »

Tak jsem se podíval do správce úloh systému a máme asi pravdu oba. To co má těch 700 kB je bluetooth network a já mám pod tím ještě BluetoothConnection a rychlost 115 kB, ale v taskbaru dole mám 115,2 Kb, takže opravdu už jsem z toho dokonale popletenej. Jinak mám BT adaptér integrovanej v noutu (výrobce asi Broadcom nebo WIDCOM nebo HP :? :? , nevím, okna a samotné info o zařízení se jaksi nehodují) a ovladače WIDCOM 4.0.1.600. A všiml jsem si ještě ve správci zařízení, že je tam pod položkou bluetooth devices ještě nějaký Bleutooth bus enumerator a to teda nemám představu o co jde.
Lister
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2004

Příspěvek od Lister »

řeším stejný problém. mám čerstvě T630 a chtěl bych to připojit. Jsetli jsem to pochopil správně tak je úplně jedno jakou značku koupím spárovat s mobilem by to asi mělo jít vždy ne? Navíc ale potřebuju rozšířit počet USB portů tak mě zaujalo tohle MSI:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30441

mám to vzít nebo bude lepší koupit rozbočovač USB zvlášť a do toho teprve připojit blůťák. Když se pak něco posere, tak to bude jen jedna věc, ale zase přijdu o jednu zdířku :?

Nebo máte tip na jiný výrobek.

V tomhle se moc nevyznám tak nevím jestli záleží vůbec na nějakých vlastnostech nebo je to všechno stejný. Díky za každou radu.
CPU E8200 + AC Cooling Freezer 7 pro, MTB MB GIGABYTE EP35-DS3 rev 2,1, RAM ADATA 2x1GG 800MHz CL5, GK ATI Sapphire HD 3850 512MB Ultimate - pasivně chlazená, HD WD CAVIAR 3200AAKS, DVD Samsung SH-S203P, Zdroj Seasonic 400W SS-400ET OEM, Case Cooler Master Elite 333
Monitor 24 LCD - Benq FP241W
Wolant Logitech WingMan FF, gamepad Executioner. Windows XP professional SP2
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzin »

Rimer píše:řeším stejný problém. mám čerstvě T630 a chtěl bych to připojit. Jsetli jsem to pochopil správně tak je úplně jedno jakou značku koupím spárovat s mobilem by to asi mělo jít vždy ne?
Ano pochopil si to dobře. :) Doporučuju MSI.
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
Lister
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2004

Příspěvek od Lister »

A co to konkrétní MSI s tím rozbočovačem na USB - má s tím někdo zkušenost, mám to vzít, nebo jak jsem pasl raději koupit každý zvláš´t.

A ještě co vlastně budu moct udělat v tom kompu. Moje představa je, že si tam třeba uložím seznam naedituju a pak ho pošlu spátky. Jdou třeba odesílat z kompu do mobu obrázky, naopak zálohovat melodie z mobilu do počítače. A co kalendář v kompu - můžu si tam vše naplánovat a pak odešlat do mobilu i s potřebným upozorněním. Ještě jsem ani nekoukal na to CD co u toho bylo, tak proto se tak blbě ptám :-)

Ješte offtopic - nevíte jak se zbavit při psaní SMS pomocí T9 těch obrácených čárek. Diakritiku mám vypnutou, ale pořád mi to nabízí jako první možnost vždy nějaké slovo s tou obrácenou čárkou. Nejde to upravit třeba nějakým novým FW.
CPU E8200 + AC Cooling Freezer 7 pro, MTB MB GIGABYTE EP35-DS3 rev 2,1, RAM ADATA 2x1GG 800MHz CL5, GK ATI Sapphire HD 3850 512MB Ultimate - pasivně chlazená, HD WD CAVIAR 3200AAKS, DVD Samsung SH-S203P, Zdroj Seasonic 400W SS-400ET OEM, Case Cooler Master Elite 333
Monitor 24 LCD - Benq FP241W
Wolant Logitech WingMan FF, gamepad Executioner. Windows XP professional SP2
jirik0
Nováček
Nováček
Registrován: 16. črc 2005
Bydliště: Kladno

Příspěvek od jirik0 »

Software na tom CD je imho dost na nic. Já používám FMA http://fma.sourceforge.net a ten toho umi mnohem vic.
Spectral
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 08. čer 2003

Příspěvek od Spectral »

D.U.K.E. píše:
allian píše:Chlapi, nepletete si nahodou KB s Kb. Mne litat GPRS 38,4 KB, tak sem vysmatej a zavidi mi kdejakej ADSLak. Bluetooth staci fpohode
jo ale co máš za operátora a jakej máš foun? Já se připojuju přes oskara, tarif připojení Na dlouho. Taky jsem přemýšlel o infra, ale můj nb má integrovanej jen BT a taky s tím netem potřebuji být hodně mobilní, takže by mi asi nevyhovovalo mít pořád foun v přímé viditelnosti.
Mám pocit, že si tu Kb a KB nikdo neplete, prostě BT má max propustnost 115,2Kb, což je 14,4 KB, takže víc s tím přes BT asi nedám a troufám si říct, že v případě infra to bude to samý, jak to je s kabelem na usb nevím, mohlo by to být rychlejší. Je jasné, že mě asi brzdí propustnost BT mezi founem a komplem, protože jsem si jistej, že foun musí dát víc než 14,4KB
Už sis uvědomil, jaký nesmysl jsi tvrdil, nebo je třeba to vysvětlovat znova?
Ty si totiž Kb a KB pleteš neustále! Že ti Winy ukazoujou přenosovku BT 115,2 Kb/s, to je normální. Ale nevím, kde jsi přišel na to, že "foun musí dát víc než 14,4 KB"! Tady se právě pleteš. Rychlost přenosů u mobilů (např. přes GPRS) se udává zásadně v kb/s, takže pokud bys na 1 timeslot přenesl dejmetomu 14,4 Kb/s, tak při 4 timeslotech pro download je to necelých 60 Kb/s. A rychlost BT 115,2 Kb/s. Dvakrát tolik. Už chápeš? Datový přenos přes GPRS se NIKDY nedostane ani náznakem k hranici 115,2 Kb/s, takže tě připojení přes tvé BT skutečně nelimituje. Musel bys mít EDGE, abys tuto hranici dokázal pokořit. Což nemáš.
Veterán
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

Rimer píše:A co to konkrétní MSI s tím rozbočovačem na USB - má s tím někdo zkušenost, mám to vzít, nebo jak jsem pasl raději koupit každý zvláš´t.

A ještě co vlastně budu moct udělat v tom kompu. Moje představa je, že si tam třeba uložím seznam naedituju a pak ho pošlu spátky. Jdou třeba odesílat z kompu do mobu obrázky, naopak zálohovat melodie z mobilu do počítače. A co kalendář v kompu - můžu si tam vše naplánovat a pak odešlat do mobilu i s potřebným upozorněním. Ještě jsem ani nekoukal na to CD co u toho bylo, tak proto se tak blbě ptám :-)

Ješte offtopic - nevíte jak se zbavit při psaní SMS pomocí T9 těch obrácených čárek. Diakritiku mám vypnutou, ale pořád mi to nabízí jako první možnost vždy nějaké slovo s tou obrácenou čárkou. Nejde to upravit třeba nějakým novým FW.
U toho co muzes poslat zalezi na telefonu - ale SE umej poslat vsechno - asi nejlepsi variantou na editaci seznamu je synchronizace s Outlookem (nekdy i Lotus Notes). Do kompu stahnes vsechno pomoci nejakyho softu (neco je na CD od telefonu - pokud si ho dostal).
Ty obraceny carky nepise az SE K750i jinak vsechny drivejsi SE jo a pokud vim tak se to neda zmenit.
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“