Jak změnit složky nabídky "Uložit" v XP ?

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
$luk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2005
Bydliště: Brno

Jak změnit složky nabídky "Uložit" v XP ?

Příspěvek od $luk »

Nazdaarek, nějak nemůžu v mé sbírce triků pro XP najít způsob, kterým jsem měnil původní složky na levé straně okna "Uložit". :oops:
Na fóru jsem to taky nenašel, ani pan Google nepomohl. Poraďte prosím...

(Teď jsem si uvědomil, že už normálně píšu "složky" a ne "adresáře"...tak se jim to přece povedlo.)
Demon
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. bře 2005
Bydliště: Peklo.

Příspěvek od Demon »

Nevím co myslíš,ale není to náhodou nahoře v liště tlačítko složky ?
Athlon 64 X2 5400+ Black Edition (AM2) 2800MHz@3115MHz,AC Freezer 64 Pro Asus M2N-E nForce 570 Ultra Geil DDR II 3x2GB 800MHz
Gainward Golden Sample Goes Like Hell 4850GS DDR5 750/3900 LG GSA H10N Seagate 160GB Sata II , Samsung F3 1TB
Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 500W Case-Thermaltake Matrix VD2000BNS Microsoft Habu

22" Dell 2209WA
$luk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2005
Bydliště: Brno

Příspěvek od $luk »

Vypadá to, že nejsi jediný, kdo neví přesně co myslím . Abych to zase zbytečně nekomplikoval, jsou to tyto ikony:
Obrázek
Vím na 100% že jsem je měl onehdy změněné, ale nemůžu se dopátrat způsobu, kterým jsem toho dosáhnul.
Othrondir
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. srp 2005
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Othrondir »

typujem registre windows... jedine tak.. skus si stiahnut tuneUp Utilies alebo podobny programik alebo sa skus pohrat v registroch fakt sorry blizsie ti neviem pomoct iba takto.
$luk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2005
Bydliště: Brno

Příspěvek od $luk »

V TuneUp jsem to nenašel, zítra zkusím ještě nějaké podobné programy. Na nějakém zahraničním fóru byl odkaz na návod, ale byl z roku 2002 a nefungoval... :sad:

// nefungoval link na návod, ne návod samotný :oops:
Kai-Yin
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. srp 2005
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kai-Yin »

Ja kdyz si zmenil ikonu Tento pocitac, tak se to zmenilo i tam, tak to takhle zkus i s ostatnima.
$luk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2005
Bydliště: Brno

Příspěvek od $luk »

To je mi jasné, vždyť ji mám taky změněnou. Ale jde mi nabízené složky, prostě abych si tam mohl dát místo Dokumenty, Plocha...jaké chci já.
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Můžeš si to upravit přímo v instalačce oken díky nLite - vytvoříš si přímo vlastní adresáře místo klasických documents and settings.
Jinak to ještě jde utilitkou FileBox eXtender o které je článek na grafice.cz:

http://www.grafika.cz/art/sw/filebox-extender-r.html
$luk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2005
Bydliště: Brno

Příspěvek od $luk »

Heuréka!!!! Já jsem věděl, že to bude nějaká blbost! Děkuju, děkuju ti nastotisíckrát! :-D Jak jsem mrknul na ten článek, hned jsem byl v obraze: stačí TweakUI!
Obrázek
(Ikony složek je možné změnit klasicky v Tento počítač - pravý klik na složku - Vlastnosti - Vlastní nastavení - Změnit ikonu).
Doporučuju tento thread hodit do FAQ: Ladění OS Windows XP, asi napíšu SZ panu zombuxovi :wink:.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

$luk píše:Doporučuju tento thread hodit do FAQ..
Nj, ale pak bude FAQ na několika listech... Těch výborných utilitek je spousta. :oops:
Kai-Yin
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. srp 2005
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kai-Yin »

$luk píše:Heuréka!!!! Já jsem věděl, že to bude nějaká blbost! Děkuju, děkuju ti nastotisíckrát! :-D Jak jsem mrknul na ten článek, hned jsem byl v obraze: stačí TweakUI!
Obrázek
(Ikony složek je možné změnit klasicky v Tento počítač - pravý klik na složku - Vlastnosti - Vlastní nastavení - Změnit ikonu).
Doporučuju tento thread hodit do FAQ: Ladění OS Windows XP, asi napíšu SZ panu zombuxovi :wink:.
Jakto, ze to mas tak zelene ?
$luk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2005
Bydliště: Brno

Příspěvek od $luk »

Protože používám téma LunaColor. :) Pokud si ho stáhneš, musíš nejprve povolit v XP použití neMicrosoftích témat, třeba pomocí tohoto patche (jestli jsi to už neudělal dříve).
Kai-Yin
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. srp 2005
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kai-Yin »

$luk píše:Protože používám téma LunaColor. :) Pokud si ho stáhneš, musíš nejprve povolit v XP použití neMicrosoftích témat, třeba pomocí tohoto patche (jestli jsi to už neudělal dříve).
Mam v tom patchi neco nastavovat nebo jen nainstalovat, protoze kdyz tam to tema dam, tak se sice zmeni tema zmeni, ale z Luna to ma pouze plochu, jinak se vse zmeni na klasicke....porad prosim
$luk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2005
Bydliště: Brno

Příspěvek od $luk »

Pokud vím, nic se nastavovat nemusí. Já mám knihownu uxtheme.dll patchnutou už v instalaci Xp upravené pomocí nLite a vše mi funguje normálně. :up: Tady ji máš. Pokud patch nefunguje, v nouzovém režimu přepiš původní knihovnu ve Windows\system32 (pro jistotu si udělěj zálohu té původní).

Ale tohle už je hodně OT, takže jestli budeš mít ještě nějaký problém, napiš mi SZ.
Othrondir
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. srp 2005
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Othrondir »

$luk píše:Pokud vím, nic se nastavovat nemusí. Já mám knihownu uxtheme.dll patchnutou už v instalaci Xp upravené pomocí nLite a vše mi funguje normálně. :up: Tady ji máš. Pokud patch nefunguje, v nouzovém režimu přepiš původní knihovnu ve Windows\system32 (pro jistotu si udělěj zálohu té původní).

Ale tohle už je hodně OT, takže jestli budeš mít ještě nějaký problém, napiš mi SZ.
a je ta knihovna pre SP2? a aka je jazykova verzia? ja mam WIN XP HOME SP2 CZ

pojde mi to?
$luk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. dub 2005
Bydliště: Brno

Příspěvek od $luk »

XP Professional CZ SP2, ale radši si taky udělej zálohu.

A DOST OT ! (bububu) Pokud chceš řešit funkčnost témat v XP, najdi si už založený thread na toto téma, poku tu není, založ ho. Tady se řeší něco jiného.
Othrondir
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. srp 2005
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Othrondir »

$luk píše:XP Professional CZ SP2, ale radši si taky udělej zálohu.

A DOST OT ! (bububu) Pokud chceš řešit funkčnost témat v XP, najdi si už založený thread na toto téma, poku tu není, založ ho. Tady se řeší něco jiného.
len take ze naco si budem zakladat nove tema alebo hladat stare ked v tomto threade sa prave to co chcem vedet rozobera... ok. OFF OT
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“