Porovnani rychlost GF7800GTX-512 vs X1800XT-512

Grafické karty s libovolným GPU ostatních firem (např. Xabre, Kyro, Parhelia).

Moderátoři: morke, Walker1134

Yngwie
Červená karta
Červená karta
Registrován: 14. říj 2004
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Porovnani rychlost GF7800GTX-512 vs X1800XT-512

Příspěvek od Yngwie »

Radku, ja chapu, že me nazory z duse nenavidis, ale zase si do tebe rypnu. Odkazal si na test na xBitLabs

1600x1200 4AA/8AF GF7800GTX512 X1800XT 512
SC Chaos Theory 53(min27) 51(min39)
FEAR 35(min20) 39(min23)
QuakeIV 106 95
Battlefied2 86 86
COD2 41 39

Vypada to, ze pri posuzovani minimalnich framu je X1800XT lepsi. Test AOE3 jsem vynechal jako jediny, protoze tam je nad slunce jasne, ze se jedna o problem catalystu, ktery je jiz v 6.1 opraven.

Vzal jsem vysledky z testu, ktery jsi sam uvedl a vidim, ze X1800XT se vyrovnava drazsi a dnes jiz neexistujici karte, ktere se vyrobilo je par kusu a uz nebude. Takze adekvatni by bylo porovnat s GF7800GTX256, ktera neni jen pouhym marketingovym preludem. Nejak nechapu tve pohnutky, abys opravdu nepokryte lhal, ze ATi se nikde nechyta. V soucasne dobe mam na test X1900XTX a uz ted ti muzu rict, ze je nekdy i o 50 procent rychlejsi nez X1800XT.


//edit Wilik - rozdeleni threadu o porovnani kvality obrazu
Intel Core i7 3.6GHz, Gigabyte X58, 3x2GB OCZ DDR3 1666MHz, 128GB SSD OCZ + 2xHDD 750GB WesternDigital (RAID), 2xGeForce GTX 285 SLI, SB X-Fi Platinum, Audio: NAD C352+Xavian XN125II+Basso, Razer DiamondBack + Razer ExactMat, HP 30" LCD
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Radka Hulána

Příspěvek od radekhulan »

Yngwie píše:V soucasne dobe mam na test X1900XTX a uz ted ti muzu rict, ze je nekdy i o 50 procent rychlejsi nez X1800XT.
Bezvadné :-) Já se zase moc těším na 2 x NVIDIA 7900GTX v SLI, která má X1900XT rozdrtit ;-)

Mimochodem, pořád X1900 potřebuje pro Crossfire tu obrovskou externí propojku? A pořád nemá profily aplikací (takže co ATI nepodporuje natvrdo v ovladačích, tak to pod Crossfire jede jen v supertiling)? A pořád je potřeba Master Card? Nebo už to konečně udělali jako NVIDIA?

PS: je ale dobře, že ATI konečně po skoro 2 letech začne konkurovat staré kartě NVIDIE, tedy dokud za měsíc dva NVIDIA nevydá 7900GTX..
Mossad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. pro 2004
Bydliště: Reichenberg @ Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mossad »

po 2 letech? pokud wim resi se tu x1800 vs gf7800 a ty mi 2 roky stary nepripadaj, pokud si pamatuju pred 2ma lety mela nvidia 5tou radu FX a uprimne receno jsou to nejvetsi sroty co jsem kdy widel...
5200 X R9200 > 5500 X R9550 > 5600 X R9600 > 5800/5900 X R9700/R9800
mezi temito porovnanymi zjistime ze: 9200 je lepsi, 9600 je lepsi, 9800 je lepsi :), na R9800 si clovek dnes jeste kapku zahraje o 5900 se to moc rict neda... nawic R9800 je schopen jako letity dedecek stale konkurovat GF6600GT, co se tyce 5600 to je vubec bes, na nove hry vhodne asi GF2MX a o 5200 nemlvim, to je snad pomalejsi nez GF3Ti... takze ja bych to s chvalou nwidie az tak neprehanel
:twisted:
btw problemy s ovladaci jsou zpusobeny tim co je mezi klavesnici a zdili , uz od Ati Mach 2MB + Voodo 1 jsem nemel problem s driverz... a co se tyce AIW serie tam to byo vzdy kapku magie... jinak sveho casu mela ati tuner do PCI pro ATI karty a co wim tak to bylo to nejlepsi co sem tenkrat videl (kumpan mel AMD nejakej 300Mhz cpu tenkrat, 128Mb ram, Ati Rage Pro? 4MB a k tomu tuhle kartu a obraz na jeho monitoru sem mu mohl akorat zavidet...)
je mile, ze i nvidie bude umeti H.264, je faktem ze ati je proste pozadu a dela spatne karty vid Radku? Tvoje nazory jsou vuebc komedialni, pul roku ctu ze amd je pro teenagery a pak si to koupis... co se stalo? Rana do hlavy? :twisted:
Pokud tvoje heslo zni mit kazdy pulrok to nejlepsi, tak zkus ten pulrok co tu danou vec mas pouze nevychvalovat do nebe a nenutit ostatnim sve kolikrat milne nazory podlozene pouze tim co se ti hodi do kramu...
Naposledy upravil(a) Mossad dne sob 21. led 2006, 15:18, celkem upraveno 1 x.

..PC::Asus P8Z77-I Dx :: G2130 :: 8GB :: WD 0.32TB :: WD 1TB :: Intel HD :: Eizo 2333BK ::
DTR::Asus G73jh :: i7 720 :: 8GB :: SSD 0.064TB :: SGH 0.5TB :: Mobility HD 5870 ::

Gygabite - ©Hlupak
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekhulan »

Mossad píše:po 2 letech? pokud wim resi se tu x1800 vs gf7800 a ty mi 2 roky stary nepripadaj, pokud si pamatuju pred 2ma lety mela nvidia 5tou radu FX a uprimne receno jsou to nejvetsi sroty co jsem kdy widel...
ano, po 2 letech snad konečně ATI dožene NVIDII, jaksi zapomínáš na řadu GeForce 6 (SLI), která je ještě dnes (6800GS) lepší než X1600XT.. Poslední slušné ATI je 2 roky starý Radeon 9800..
Mossad píše:je mile, ze i nvidie bude umeti H.264
Zase o tom teenagere nic nevíš, jen blbě urážíš. Zkus si na internetu vyhledat NVIDIA Purevideo, což je akcelerace MPEG2, H.264 a WMV, na mém počítači funguje již skoro rok. Jedinou věcí je, že to není zdarma, do budoucna to ale má být součást ovladačů..

Se mnou se prostě nemůžeš hádat, mám mnohem více znalostí než ty..

PS: kdo vlastně používá H.264? 0.00001% lidí ;-)
Mossad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. pro 2004
Bydliště: Reichenberg @ Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mossad »

GS je stara 2 mesice ne 2 roky, a pokud wim tak treba agp verze na x1600 jen tak nedosahne vzhledem k tomu ze pro vyrobu karet jsou pouzita pouze stara jadra pro AGP 6800... co se tyka pcie tam nevim co se resi, pokud:

http://www.czechcomputer.cz/product_com ... tno3=34639

mkrni se sem, jsou tam x1600pro , xt a 6k8GS, vyhledal sem shop ktery muze pouzit kazdy a nejen par vyvolenych, ceny jsou zde relativne normalni a jako zname a kvalitni vyrobce jsem pouzil Sapphire a Leadtek... svete dif se, tvoje super uber GS je sice rychlejsi nez x1600xt, ale je o 1449Kc drazsi... za 6k8 je u ati GTO2 a ta asi pomalejsi nez gs nebude... nawic do tohoto cenoveho segmentu nastoupi X1700 pokud se nepletu a meli by tuto mezeru jaxi vycpat...

nicmene to sou argumenty jak vemeno, zde se resi gf7800 vs x1800 a nyni asi v podstate x1900, protoze 1800 uz proste nebudou...

..PC::Asus P8Z77-I Dx :: G2130 :: 8GB :: WD 0.32TB :: WD 1TB :: Intel HD :: Eizo 2333BK ::
DTR::Asus G73jh :: i7 720 :: 8GB :: SSD 0.064TB :: SGH 0.5TB :: Mobility HD 5870 ::

Gygabite - ©Hlupak
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekhulan »

Mossad píše:za 4] nejaxi se nevyjadril k tomu svemu fopa s amd vs intel , amd je preci pro teenagery ne? tak te vitam v klubu teenageru... jeste mi prosimte fakt vysvetli
AMD Athlon 64 je zcela nahovno procesor (měl jsem Venice 3200+, nic pomalejšího jsem dosud neviděl), to jsem tvrdil a budu tvrdit, jeho neschopnost multitaskingu je kritická, viz zpracování videa, NVIDIA k tomu dělá nestabilní chipsety NFORCE4, to platí.

Situaci změnil až Athlon X2, to už není takový výkonový propadák, a před měsícem uvedená Asus A8N32-SLI deska s NFORCE4-SLI32, která konečně přináší relativní stabilitu do světa AMD.

Je dobré, že AMD má konečně první produkt (Athlon X2), který konkuruje Intelu, ale není to nadlouho, v roce 2006 bude AMD zase rozdrceno, na Conroe prostě AMD nemá, už dnešní mobilnín Intel Yonah to natře stolnímu X2 :-)

V práci, kde chci absolutní stabilitu, mám jedině Intel CPU + Intel chipset, AMD by si na práci koupil jen blázen (i když X2 + NFORCE4-SLI32 už jde), ale na domácí blbnutí X2 stačí, aby člověk věděl, co kritizuje...

PS: rád vzdělávám lidi i teenagery :-))
Yngwie
Červená karta
Červená karta
Registrován: 14. říj 2004
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Radka Hulána

Příspěvek od Yngwie »

radekhulan píše:
Yngwie píše:V soucasne dobe mam na test X1900XTX a uz ted ti muzu rict, ze je nekdy i o 50 procent rychlejsi nez X1800XT.
Bezvadné :-) Já se zase moc těším na 2 x NVIDIA 7900GTX v SLI, která má X1900XT rozdrtit ;-)

Mimochodem, pořád X1900 potřebuje pro Crossfire tu obrovskou externí propojku? A pořád nemá profily aplikací (takže co ATI nepodporuje natvrdo v ovladačích, tak to pod Crossfire jede jen v supertiling)? A pořád je potřeba Master Card? Nebo už to konečně udělali jako NVIDIA?

PS: je ale dobře, že ATI konečně po skoro 2 letech začne konkurovat staré kartě NVIDIE, tedy dokud za měsíc dva NVIDIA nevydá 7900GTX..
ATi nema CrossFire jeste tak vychytane jako nVidia SLI. Ta propojka ma pouze jedinou chybu, a to ze prijdes o moznost dvou monitoru, coz se mi zda jako jedina podstatna chyba. Ano vse je slozitejsi nez nvidie, ale kdyz se podivam na vysledky testu na takovem FiringSquad, tak zaver je, ze to zato stoji. CrossFire tam dava SLI dost nafrak (ale osobni zkusenost s merenim jeste nemam).

Btw. ATi uz konkuruje nVidii od vydani X1800...proc myslis, ze nVidia vydala GF7800GTX 512MB, kdyz musela vedet, ze cipu bezicich na teto frekvenci bude naprosty nedostatek...odpoved je jednoducha...musela Radeon X1800XT dostat na lopatky. Ono by to bylo v naprstem poradku, kdybych mohl prijit do obchodu a tu GF si koupit. Takhle dneska, kdy chci nejvykonnejsi kartu tak sahnu po X1800XT PE (700/1600)...momentalne uz asi po X1900. CrossFire a SLI vubec neres, protoze to si do systemu poridi jen nepartne mnozstvi zakazniku...podle me bude vitez ten, kdo bude mit nejlepsi single resni v mainstreamu a high-endu.

Dneska tezko rict, jestli bude GF7900 vykonnejsi nez X1900...
Intel Core i7 3.6GHz, Gigabyte X58, 3x2GB OCZ DDR3 1666MHz, 128GB SSD OCZ + 2xHDD 750GB WesternDigital (RAID), 2xGeForce GTX 285 SLI, SB X-Fi Platinum, Audio: NAD C352+Xavian XN125II+Basso, Razer DiamondBack + Razer ExactMat, HP 30" LCD
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Radka Hulána

Příspěvek od radekhulan »

Yngwie píše:CrossFire a SLI vubec neres, protoze to si do systemu poridi jen nepartne mnozstvi zakazniku...podle me bude vitez ten, kdo bude mit nejlepsi single resni v mainstreamu a high-endu.
Právě naopak, dnes si člověk koupí NVIDIA 6800GS za 6.000 Kč, za půl roku druhou za 4.000 Kč a má za 10.000 Kč rychlejší řešení než dnešní ATI X1800XT-512 za 18.000 Kč. Možnost ugprade SLI je i případě mainstreamu naprosto fantastická, nehledě na high-end. Třeba moje rozlišení 1600x1200 nikdo jiný než NVIDIA SLI neutáhne, a jsem z 20" monitoru nadšen, je to "nebe a dudy" oproti 19"...

A nevýhodou Crossfire není jen externí propojka (tedy max 1 monitor), ale:
- i nemožnost jej vypínat/zapínat bez restartu PC (mohu mít tedy u Crossfire bez restartu výstup na TV i monitor? u NVIDIA SLI ano),
- nemožnost definovat vlastní profily aplikací (u NVIDIA si definuji SLI profil pro nový Prince of Persia T2T a jede na obou kartách, u ATI to nejde),
- nutnost master karty (je drahá, nedá se sehnat, bude se blbě prodávat),
- hodně nedoladěné Crossfire ovladače, řada her jede v Crossfire dokonce o polovinu pomaleji než s jednou kartou, NVIDIA SLI má dnes běžně přínos 60-90%, kdežto Crossfire je jednou super, jednou propadák...

Crossfire či SLI není skutečně masová věc, ale zde má NVIDIA opravdu již dlouho navrch.
Yngwie
Červená karta
Červená karta
Registrován: 14. říj 2004
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yngwie »

S GeForce 6800GS souhlasim...proto jsem ji take PCT Award 8) . Ale to co rikas neni tak uplne pravda...GF6800GS ve SLI nebude v modernich hrach nikdy rychlejsi...vem uz jen to ze pameti se nescitaji, taze je k dispozici stale jen 256MB a efektivita PS neni moc velka..je to stale jen 6800ka bez pridavnych miniALUs jako maji 7800ky...rekl bych to tak...2x6800GS muze byt v modernich hrach rychlejsi nez X1800XL ale nikoliv XT...stalo by to za test 8-)
Intel Core i7 3.6GHz, Gigabyte X58, 3x2GB OCZ DDR3 1666MHz, 128GB SSD OCZ + 2xHDD 750GB WesternDigital (RAID), 2xGeForce GTX 285 SLI, SB X-Fi Platinum, Audio: NAD C352+Xavian XN125II+Basso, Razer DiamondBack + Razer ExactMat, HP 30" LCD
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekhulan »

Yngwie píše:S GeForce 6800GS souhlasim...proto jsem ji take PCT Award 8) . Ale to co rikas neni tak uplne pravda...GF6800GS ve SLI nebude v modernich hrach nikdy rychlejsi...
Pokud mohu soudit jen podle 3DMark06, tak 2x6800GS SLI vede nad X1800XT-512, což je pro ATI docela ostuda..
Axis
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. kvě 2004

Příspěvek od Axis »

radekhulan píše:
Yngwie píše:S GeForce 6800GS souhlasim...proto jsem ji take PCT Award 8) . Ale to co rikas neni tak uplne pravda...GF6800GS ve SLI nebude v modernich hrach nikdy rychlejsi...
Pokud mohu soudit jen podle 3DMark06, tak 2x6800GS SLI vede nad X1800XT-512, což je pro ATI docela ostuda..
To ze bude rychlejsia v 3D Marku nema ziadny vplyv do dennodenneho pouzivania. 3D Mark nema ziadnu vypovedaciu hodnotu, pretoze myslim ze 99% ludi ma graficke karty na to, aby ich realne pouzivali, a nepustali si stale benchmarky.. Takze v hrach moze (ale aj nemusi) byt situacia uplne ina, takze nechapem preco vsetci sa ohanaju len bodmi v 3D marku
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekhulan »

Axis píše:To ze bude rychlejsia v 3D Marku nema ziadny vplyv do dennodenneho pouzivania. 3D Mark nema ziadnu vypovedaciu hodnotu, pretoze myslim ze 99% ludi ma graficke karty na to, aby ich realne pouzivali, a nepustali si stale benchmarky.. Takze v hrach moze (ale aj nemusi) byt situacia uplne ina, takze nechapem preco vsetci sa ohanaju len bodmi v 3D marku
kecy a kecy.. 3DMark06 se dá chápat jako jedna z technologií, samozřejmě že skutečné hry používají někdy technologie odlišné, ale i tak dává 3DMark06 výbornou představu o celkovém výkonu karty a SLI zapojení.

To, že ATI v 3DMark06 propadá není ale důvod pro tyto obecné znevažující kecy.. Dokud v 3DMark05 ATI bylo ok, byl to dobrý benchmark, že? ;-)
Axis
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. kvě 2004

Příspěvek od Axis »

radekhulan píše: kecy a kecy.. 3DMark06 se dá chápat jako jedna z technologií, samozřejmě že skutečné hry používají někdy technologie odlišné, ale i tak dává 3DMark06 výbornou představu o celkovém výkonu karty a SLI zapojení.

To, že ATI v 3DMark06 propadá není ale důvod pro tyto obecné znevažující kecy.. Dokud v 3DMark05 ATI bylo ok, byl to dobrý benchmark, že? ;-)
To vsetko je pekne ze 3D06 je benchmark je ako ukazka modernych technologii, a je z toho pekna idea, ano tu sa moze ukazat pravy vykon, a celkove zvladnutie technologii - s tym suhlasim

Ale realita je ina.. Tymto ti chcem povedat to, ze zato ze ta karta moze byt v 3D06 uplny kral, a pochovavat o niekolko tisíc drahsie karty, ale ked v hrach, ktore nevyuziju jej skutocny vykon, a technologie,a je v tych hrach na takej istej pozicii ako outsider v 3Dmarku, tak o com je rec?
Este raz, zrozumitelne - Karta moze byt akokolvek prepracovana,a na akejkolvek technologickej urovni, ale ked nedokaze to vsetko uplatnit v praxi (alebo to nedokazu vyvojari tej hry) = v hre, tak pre konecneho zakaznika je lepsia volba ta graficka karta, ktora moze byt v 3D Marku totalny prepadak, ale zase moze byt suverenna v realnom vyuziti.. Teraz nehovorim konkretne ani o Nvdii, ani o ATI, Je to len vseobecne :)

Tymto nenarazam na prepad ATI v 3D marku 2006, ale hovorim vseobecne o grafikach,a aka je realita. Osobne mam ATI, mam od nej lowend. A hry nehram, a 3DMarky su mi dost blizko u prdele, mne je jedno ci grafika trha rekordy v benchmarkoch, ale co mi neni jedno, je ako to vsetko dokaze uplatnit v praxi,v realnom pouzivani

//: Hned aj ako odpoved pre Dawe111 :)
Naposledy upravil(a) Axis dne sob 21. led 2006, 18:39, celkem upraveno 1 x.
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekhulan »

Axis píše:
radekhulan píše: kecy a kecy.. 3DMark06 se dá chápat jako jedna z technologií, samozřejmě že skutečné hry používají někdy technologie odlišné, ale i tak dává 3DMark06 výbornou představu o celkovém výkonu karty a SLI zapojení.

To, že ATI v 3DMark06 propadá není ale důvod pro tyto obecné znevažující kecy.. Dokud v 3DMark05 ATI bylo ok, byl to dobrý benchmark, že? ;-)
To vsetko je pekne ze 3D06 je benchmark je ako ukazka modernych technologii, a je z toho pekna idea, ano tu sa moze ukazat pravy vykon, a celkove zvladnutie technologii - s tym suhlasim

Ale realita je ina.. Tymto ti chcem povedat to, ze zato ze ta karta moze byt v 3D06 uplny kral, a pochovavat o niekolko tisíc drahsie karty, ale ked v hrach, ktore nevyuziju jej skutocny vykon, a technologie,a je v tych hrach na takej istej pozicii ako outsider v 3Dmarku, tak o com je rec?
Este raz, zrozumitelne - Karta moze byt akokolvek prepracovana,a na akejkolvek technologickej urovni, ale ked nedokaze to vsetko uplatnit v praxi (alebo to nedokazu vyvojari tej hry) = v hre, tak pre konecneho zakaznika je lepsia volba ta graficka karta, ktora moze byt v 3D Marku totalny prepadak, ale zase moze byt suverenna v realnom vyuziti.. Teraz nehovorim konkretne ani o Nvdii, ani o ATI, Je to len vseobecne :)
všeobecně platí, že výkon ve 3DMark03/05/06 poměrně slušně koreluje s výkonem v hrách, není to na 100%, jsou tam i 10-20% rozdíly, ale určitě se nestane, že "propadák" ve 3DMarku je špička ve hrách, a naopak..

Ty 3DMark testy nejsou přece nic umělého, používají stejné features karet jako skutečné hry, někdy méně, někdy více, záleží na implementaci herního engine.

Ale pokud nechci studovat desítky her, 3DMark05+06 postačí pro hodně přesné zhodnocení karty, jak si v průměru v desítkách hrách povede..
Axis
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. kvě 2004

Příspěvek od Axis »

radekhulan píše: všeobecně platí, že výkon ve 3DMark03/05/06 poměrně slušně koreluje s výkonem v hrách, není to na 100%, jsou tam i 10-20% rozdíly, ale určitě se nestane, že "propadák" ve 3DMarku je špička ve hrách, a naopak..

Ty 3DMark testy nejsou přece nic umělého, používají stejné features karet jako skutečné hry, někdy méně, někdy více, záleží na implementaci herního engine.

Ale pokud nechci studovat desítky her, 3DMark05+06 postačí pro hodně přesné zhodnocení karty, jak si v průměru v desítkách hrách povede..
Ano, vacsinou sa to vmesti do tych 20% rozdielu,avsak ked si to zoberes, ak mas mat grafiku za tie iste peniaze, a mas dostat od jednej o 20% vykonu viac,ako od druhej,a za tie iste peniaze :roll: . S tym prepadakom som to zobral ako priklad s trochou zvelicenia :) Ano, zalezi velmi od impletacie herneho enginu, ktore technologie bude viac vyuzivat, a ktore menej.. A tu je kamen urazu, ze v poslednej dobe, a to cim dalej,tym viac, si jednotlive spolocnosti kupuju hry,aby boli optimalizovane pre ich karty (ano,teraz myslim na Nvidiu).. Avsak toto hovorim, len ked by som mal byt ferovy, a kedze to berem realisticky ( :oops: ),tak aj to sa rata do tohoto suboja znaciek.. Sice je to nefer, ale co uz, jednoducho ked znacka ma na to aby si to kupila, tak jednoducho nemusi byt ta graficka rada tak dobra, ale ked su hry optimalizovane, tak sa stejnak tie grafiky presadia.. :)

Ano, pre porovnavanie statci par benchmarkov (nemyslim teraz len 3DMark), a bude clovek vacsinou mat prehlad o vykone grafik, ale nie o praktickom vykone (cim naznacujem aj tu optimalizovanost pre jednu znacku), ale co uz, uz som aj povedal ze s tym suhlasim,ze aj to sa rata :roll:
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wilik »

Bohuzel nemam cas to tu ted vsechno projit a promazat, taky predpokladam, ze s puvodnim threadem o porovnani obrazu to nema nic spolecneho, takze to rozdelime...

Budu velmi vdecny, kdyz rozbor slov teenager, naduty idiot, chudy, blby, hloupy - atd. ponechate specializovanym serverum a zde (PCTf) se budete venovat jen vecne debate o HW (v tomto pripade o grafikach). Pokud by mel nekdo problemy s tim to pochopit, tak necht se ozve na SZ.
Dawe111
Červená karta
Červená karta
Registrován: 08. pro 2005

Příspěvek od Dawe111 »

Axis píše: Ano, pre porovnavanie statci par benchmarkov (nemyslim teraz len 3DMark), a bude clovek vacsinou mat prehlad o vykone grafik, ale nie o praktickom vykone (cim naznacujem aj tu optimalizovanost pre jednu znacku), ale co uz, uz som aj povedal ze s tym suhlasim,ze aj to sa rata :roll:


Mám ještě stařičkou GF 4Ti 300/600 a hrubým výkonem je srovnatelná s GF 6 600, jak ve starších hrách, tak i v 3D Mark 2001 a je k ničemu, protože nepodporuje moderní technologie.. 3D Mark05 je dnes zcela určující a výkon v něm odpovídá moderním hrám..
Axis
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. kvě 2004

Příspěvek od Axis »

Dawe111 píše:Mám ještě stařičkou GF 4Ti 300/600 a hrubým výkonem je srovnatelná s GF 6 600, jak ve starších hrách, tak i v 3D Mark 2001 a je k ničemu, protože nepodporuje moderní technologie.. 3D Mark05 je dnes zcela určující a výkon v něm odpovídá moderním hrám..
Jaj, nechytaj ma az tak za slovo, a netahaj do toho staru Geforce 4 :roll: My (teda minimalne ja,sa bavim o grafikach splnujucich DirectX 9.0). Jednoducho nemozes porovnavat grafiku 4. generacie, a generacie 6. , pretoze ta GF4 uz nesplnuje bezne standarty, ktore v sucasnosti splnaju aj totalne lowendove grafiky (tym standartom myslim DX9). Takze sa to da nazvat tak, ze porovnavas neporovnatelne, zrovnavajme len sucastnost, a nie historiu :)
Yngwie
Červená karta
Červená karta
Registrován: 14. říj 2004
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yngwie »

Axis píše:
radekhulan píše: Pokud mohu soudit jen podle 3DMark06, tak 2x6800GS SLI vede nad X1800XT-512, což je pro ATI docela ostuda..
To ze bude rychlejsia v 3D Marku nema ziadny vplyv do dennodenneho pouzivania. 3D Mark nema ziadnu vypovedaciu hodnotu, pretoze myslim ze 99% ludi ma graficke karty na to, aby ich realne pouzivali, a nepustali si stale benchmarky.. Takze v hrach moze (ale aj nemusi) byt situacia uplne ina, takze nechapem preco vsetci sa ohanaju len bodmi v 3D marku
No to si objevil Ameriku:-)...jinak 3Dmark ma vypovidaci hodnotu, protoze se jeste nestalo ze karta, ktera propadne v v tomhle marku byla uspesna ve hrach.
Intel Core i7 3.6GHz, Gigabyte X58, 3x2GB OCZ DDR3 1666MHz, 128GB SSD OCZ + 2xHDD 750GB WesternDigital (RAID), 2xGeForce GTX 285 SLI, SB X-Fi Platinum, Audio: NAD C352+Xavian XN125II+Basso, Razer DiamondBack + Razer ExactMat, HP 30" LCD
Yngwie
Červená karta
Červená karta
Registrován: 14. říj 2004
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yngwie »

radekhulan píše:
To, že ATI v 3DMark06 propadá není ale důvod pro tyto obecné znevažující kecy.. Dokud v 3DMark05 ATI bylo ok, byl to dobrý benchmark, že? ;-)
Ja i nemuzu pomoct, ale kde zijes?Jak Ati propada v 3DMarku06?X1900XTX ma v 06 na FX-57ce 5200 bodů, coz je o cca 700 vice nez GeForce 7800GTX512MB. Na FX60 je samozrejme bodu vice..cca 6000. X1800XT ma v 06ce 4200 bodu...to si chce nelhat do rukavu :-D

Proste je treba to porovnat objetivne...ne ze nVidia je nejlepsi a ATi je naprosto totalni propadak. Momentalne to tak totiz neni...
Intel Core i7 3.6GHz, Gigabyte X58, 3x2GB OCZ DDR3 1666MHz, 128GB SSD OCZ + 2xHDD 750GB WesternDigital (RAID), 2xGeForce GTX 285 SLI, SB X-Fi Platinum, Audio: NAD C352+Xavian XN125II+Basso, Razer DiamondBack + Razer ExactMat, HP 30" LCD
Zamčeno

Zpět na „Ostatní grafické karty“