Interl D820 nebo AMD 64 3700+

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Adal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. led 2006
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od Adal »

920 taky nechce.mel by řict kolik chce investovat.ja bych ted nove pc nebral za chvilku vydá intel conroe a jak to tak vypadá tak to bude po dlouhé době povedený proc. od intelu(snad).amd taky chystá nový socket,tak uvidíme co z toho vzejde.
MSI B85-G43 Intel core i5 4590 16GB RAM Gainward 1060
marao
Červená karta
Červená karta
Registrován: 02. led 2005
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od marao »

Adal píše:920 taky nechce.mel by řict kolik chce investovat.ja bych ted nove pc nebral za chvilku vydá intel conroe a jak to tak vypadá tak to bude po dlouhé době povedený proc. od intelu(snad).amd taky chystá nový socket,tak uvidíme co z toho vzejde.
já jsem stejně intelák, ale na hry to vážně mít nebudu, nikdy jsem AMD nějak nepochopil finančně to nějak moc zase neřeším jestli už tam bude rozdíl 1000-2000 tak to mě nezabije
marao
Červená karta
Červená karta
Registrován: 02. led 2005
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od marao »

marao píše:
Adal píše:920 taky nechce.mel by řict kolik chce investovat.ja bych ted nove pc nebral za chvilku vydá intel conroe a jak to tak vypadá tak to bude po dlouhé době povedený proc. od intelu(snad).amd taky chystá nový socket,tak uvidíme co z toho vzejde.
já jsem stejně intelák, ale na hry to vážně mít nebudu, nikdy jsem AMD nějak nepochopil finančně to nějak moc zase neřeším jestli už tam bude rozdíl 1000-2000 tak to mě nezabije
jsem se ted rozhodoval takže procesor Intel D 920 raději tu chvilku počkám 2x512 DDR2 533, hdd WD 250GB sataII 16MB. GK NX6800GS TD 256MB DDR3 tak co vy nato? :roll:
BLOOR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2005
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLOOR »

marao píše:
marao píše: já jsem stejně intelák, ale na hry to vážně mít nebudu, nikdy jsem AMD nějak nepochopil finančně to nějak moc zase neřeším jestli už tam bude rozdíl 1000-2000 tak to mě nezabije
jsem se ted rozhodoval takže procesor Intel D 920 raději tu chvilku počkám 2x512 DDR2 533, hdd WD 250GB sataII 16MB. GK NX6800GS TD 256MB DDR3 tak co vy nato? :roll:
Co dodat, skvělá volba :)
Mossad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. pro 2004
Bydliště: Reichenberg @ Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mossad »

hm ja bych si koupil 1gb ram a druhou casem... jak bylo receno je to par % , a nebo kup rovnou 2x1gb... rozhodne bych nekupoval 533mhz ramky, jsou to relativne sroty, mala frekvence vysoke latence... videl bych to tak na 800mhz DDRII alespon to 1GB, casem dokoupis...
jinak newim co si nepochopil na amd, ale ja mel intel pouze 8088 (cti XT), iP75 (v te dobe melo amd K5-PRxx a to stalo zahouno) a potom PII233 pozdeji PII 400Mhz celer... od ty doby jedu na amd... kdyz pominu ze prvni bylo palomino xp 1800+ ktere vazne topilo (60* s boxem v absolutne nevetrane skrini se zdrojem 8cm fan) tak od ty doby uz jen amd low temperaturezz... intely at si rikate co chcete sou stejne sroty ;] a nejaky kydy typu intel chipset + intel cpu sou fakt zcestny... vim co mi fpraci proslo pod rukama... mozna intel cpu + intel original mobo - ale kdo to koupi? je to predrazeny a nejde na tom vetsinou ani oc ;]... nicmene pokud jsi inteloidni jak pises tak neni treba te nutit do niceho co nechces... od toho tu jsou firmy alespon 2, aby mel clovek moznost vyberu...
co se tyka desky, mam pocit ze asus vydal vyjadreni ze jejich mobo bude podporovati nove cpu? ale tusim ze to je i975... enemze ta cena techle desek je fakt sux...

..PC::Asus P8Z77-I Dx :: G2130 :: 8GB :: WD 0.32TB :: WD 1TB :: Intel HD :: Eizo 2333BK ::
DTR::Asus G73jh :: i7 720 :: 8GB :: SSD 0.064TB :: SGH 0.5TB :: Mobility HD 5870 ::

Gygabite - ©Hlupak
BLOOR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2005
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BLOOR »

Mossad píše:hm ja bych si koupil 1gb ram a druhou casem... jak bylo receno je to par % , a nebo kup rovnou 2x1gb... rozhodne bych nekupoval 533mhz ramky, jsou to relativne sroty, mala frekvence vysoke latence... videl bych to tak na 800mhz DDRII alespon to 1GB, casem dokoupis...
jinak newim co si nepochopil na amd, ale ja mel intel pouze 8088 (cti XT), iP75 (v te dobe melo amd K5-PRxx a to stalo zahouno) a potom PII233 pozdeji PII 400Mhz celer... od ty doby jedu na amd... kdyz pominu ze prvni bylo palomino xp 1800+ ktere vazne topilo (60* s boxem v absolutne nevetrane skrini se zdrojem 8cm fan) tak od ty doby uz jen amd low temperaturezz... intely at si rikate co chcete sou stejne sroty ;] a nejaky kydy typu intel chipset + intel cpu sou fakt zcestny... vim co mi fpraci proslo pod rukama... mozna intel cpu + intel original mobo - ale kdo to koupi? je to predrazeny a nejde na tom vetsinou ani oc ;]... nicmene pokud jsi inteloidni jak pises tak neni treba te nutit do niceho co nechces... od toho tu jsou firmy alespon 2, aby mel clovek moznost vyberu...
co se tyka desky, mam pocit ze asus vydal vyjadreni ze jejich mobo bude podporovati nove cpu? ale tusim ze to je i975... enemze ta cena techle desek je fakt sux...
Tohle už nemá cenu rozebírat (Intel vs AMD), to bysme tuhle diskuzi nikdy neukončili. Co je hlavní marao si už vybral a to správně !!! Tak to tak nech !!!

Mossade nechci být tvůj nepřítel ok?
Radkoff
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. led 2005
Bydliště: Moravské Budějovice

Příspěvek od Radkoff »

Intel je letos sqělá volba. 65 nm sníží spotřebu a oc je výborný. Naopak amd je 0ut. X2 samozřejmě beru, v současnosti se takřka vyrovnává D9x, ale těch 5k navíc je dost
930 - 10000
x2 4400+ - 15000
Adal
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. led 2006
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od Adal »

out je zatim intel uvidime co prinese conroe zatim to vypada nadejne,ale soucasna pentia nelze nazvat jinak nez nevykonna nahrada topeni,x2 3800 stoji taky 10000 a vykonje jinde a o uspoře el.energie se nema vubec smysl bavit
MSI B85-G43 Intel core i5 4590 16GB RAM Gainward 1060
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

staci si projit testy kde se srovnava vykon/watt nebo cena/vykon a AMD momentalne jasne vede... Conroe to mozna zmeni...
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“