Doporučení ohledně dotazů

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Doporučení ohledně dotazů

Příspěvek od TomV »

Pokud máte nějaký dotaz, na který tady nezískáte odpověď, případně nějaký začátečnický dotaz typu "jak rozchodit tohle a tohle", doporučuju navštívit archiv diskuzního fóra webového portálu ABC Linuxu, kde je k dispozici velké množství informací kolem Linuxu. Stačí zadat do vyhledávače a pak už si jen vybrat... :-)

Archív DF ABC Linuxu
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
bfgskrkxx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. pro 2003

Příspěvek od bfgskrkxx »

tato rada je velmi dobra pre tych co o tychto forach este nevedeli. zaroven je vsak plno ludi ktory tam odpoved nenasli ani im odpovedane nebolo. preto si myslim ze uzivatelia maju pravo davat aj taketo lamerske otazky
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

bfgskrkxx píše:zaroven je vsak plno ludi ktory tam odpoved nenasli ani im odpovedane nebolo. preto si myslim ze uzivatelia maju pravo davat aj taketo lamerske otazky
Jistě, vždyť jsem neřekl že ne... :-)

Ale spousta lidí nechápe, že když mají problém, musí pro to něco udělat sami - tedy nejdřív sami hledat a pak až se zeptat. Občas odpovídám na zdejší dotazy (myslím na PCT obecně) tím způsobem, že kvůli tomu dotazu X minut prolejzám Google a snažím se to řešení najít. Problém je, že ho obvykle najdu. A když ho dokážu najít já, může to dokázat i tazatel, jen chtít. Ušetřil by tím spoustu času mně i sobě. Ale ne, on se rovnou zeptá, protože je to nejjednodušší... Pak se tu v hromadí spousta dotazů na jednu a tu samou věc, nebo ještě lépe dotaz typu "jak přetaktovat PC" a moderátoři se z toho můžou zbláznit... Že lidi nejsou zvyklí hledat v Googlu, nebo se v něm neorientujou, to bych ještě pochopil. Ale že nehledají a nečtou starší příspěvky ani tady, to už jde jaksi mimo mně...

Takže jsem jenom doporučil, kde hledat - možný kvalitnější zdroj informací. Pakliže to tam dotyčný nenajde, má samozřejmě právo se na danou otázku tady zeptat a nikdo mu za to nebude nadávat...
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
bfgskrkxx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. pro 2003

Příspěvek od bfgskrkxx »

ked uz sme pritom www.abclinuxu.cz nebolo by aj tu mozne pridat vyhladavanie vo forach? alebo to tu je a ja som to prehliadol??
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

vyhledávání tady samozřejmě je - nahoře v menu :wink:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
bfgskrkxx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. pro 2003

Příspěvek od bfgskrkxx »

dakujem musel som asi byt slepy, ze som si to navsimol
nanuk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2004
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nanuk »

no mozno keby to "Hledat" bolo dako zvyraznene, ze by to padlo skor do oci:), uz som to na par forach videl, a celkom dobry napad sa mi to zda, pretoze nie kazdy uzivatel sa pozera co je "hore v menu" :/, ale napriklad taka "Galerie", ta hned padne do oci:)
CPU: Intel C2D E6550 + AC Freezer7 Pro - MB: MSI-P6N SLI Platinum VGA Saphire Radeon HD 4670 RAM: DDR2 6GB 800 MHZ RAID0 2xHDD: SAMSUNG 500GB SATA2 16MB HD501LJ - CD-RW: MSI - CD-RW 52x32x52x - DVD-RW: LG GSA-4163B - LCD: Samsung 204B - Samsung 2243nw - Samsung LE40A656 - Keyboard: Logitech Iluminated Keyboard - Mouse: Microsoft Wireless Lase Mouse 6000 Case: Thermaltake Armor JR WC3000SWA - Notebook: HP Pavilion DV6670 - Handheld: BlackBerry 8900 - Phone: Apple iPhone 3GS 32GB - Operator: O R A N G E
Houska
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Houska »

Doporucuji vsem aby, nez se zeptaji kdekoliv jinde (tedy pokud jiz maji nainstalovany linux) se podivali do adresare /usr/share/doc/HOWTO/ najdete tam (temer) vsechno, od vareni kafe az po vytvareni clusteru.
Vrele doporucuju!!! :)

a pak samozrejme tldp.org ...povina cetba :)
---- DIE YOU SON-OF-A-BITCH ----
M$ak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. bře 2006
Bydliště: Vim, ale nepovim ;)

Příspěvek od M$ak »

Bych rek ze vetsina lidi co sem posila dotazy ani nehleda ...

Nejlepsi by bylo kdyby jeste predtim nez nekdo polozi dotaz musel hledat.
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

M$ak píše:Bych rek ze vetsina lidi co sem posila dotazy ani nehleda ...
Nejlepsi by bylo kdyby jeste predtim nez nekdo polozi dotaz musel hledat.
Tak to bys řek správně. :) Jenže to je problém všech sekcí tohoto fóra a některý individua bys nedonutil hledat ani kdybys je bičoval mraženou makrelou. :roll: Střílet. :)
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
next_ghost
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. kvě 2005
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od next_ghost »

TomV píše:Střílet. :)
Existujou i lepší LARTy :twisted:
Speedy 787
Nováček
Nováček
Registrován: 04. srp 2006
Bydliště: Bělojarská
Kontaktovat uživatele:

ZAČÁTEČNÍK

Příspěvek od Speedy 787 »

DOBRÝ DEN.



POTŘEBOVAL BYCH POMOC OHLEDNĚ LINUXU "MANDRAKE 10.1" KDYŽ NAISTALUJU MANDRAK TAK V INSTALACI SI VYBERU PROSTŘEDÍ "KDE" NAINSTALUJU LINUX RESTARTUJE SE MI KOMP A KDYŽ SE UKÁŽE OKNO SPUŠTĚNÍ LINUXU TAK TO DOJEDE SOTVA DO PULKY A ZA MRZNE. :shock: :cry: A NEVÍM CO MÁM DĚLAT.POMOC TE MI ZKOUŠEL JSEM HO NAHRÁT ZNOVA A FURT TO STEJNÍ NEVÍM JAK TO MÁM UDĚLAT PROSÍM O POMOC DĚKUJI
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAČÁTEČNÍK

Příspěvek od Josko »

Speedy 787 píše:DOBRÝ DEN.



POTŘEBOVAL BYCH POMOC OHLEDNĚ LINUXU "MANDRAKE 10.1" KDYŽ NAISTALUJU MANDRAK TAK V INSTALACI SI VYBERU PROSTŘEDÍ "KDE" NAINSTALUJU LINUX RESTARTUJE SE MI KOMP A KDYŽ SE UKÁŽE OKNO SPUŠTĚNÍ LINUXU TAK TO DOJEDE SOTVA DO PULKY A ZA MRZNE. :shock: :cry: A NEVÍM CO MÁM DĚLAT.POMOC TE MI ZKOUŠEL JSEM HO NAHRÁT ZNOVA A FURT TO STEJNÍ NEVÍM JAK TO MÁM UDĚLAT PROSÍM O POMOC DĚKUJI
Mohol si aspoň založiť vlastný thread a nepíš s CAPS lockom. Ale bolo by sa dobré pozrieť čo ti to píše za hlášky keď to zamrzne a to sa pozrieš keď dáš ALT+F1 a dáš to vyhladať do google.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“