test myši

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
vandrak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. bře 2006

test myši

Příspěvek od vandrak »

Zdar, chci se zeptat, jestli nevíte o nějakém programu, co by testoval myšku. Jestli něco nepřerušuje plynulost, přenos dat apod. Protože se mi hýbe nějak zrychleně a mírně přerušovaně, ale dělá mi to každá myš s ovladači i bez. Někdy to jede dobře, ale moc dlouho ne. A ještě se mi ta špatná citlivost z win přepíná i do her. Potřeboval bych to nějak odzkoušet.
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karf »

takovej program imho neni. maximálně tak na měření rychlosti nebo ujetý vzdálenosti.
tvůj problém spíš bude v myši nebo podložce. co máš za myš? optickou? zkus na jiném povrchu.
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
vandrak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. bře 2006

Příspěvek od vandrak »

NN mám dobrou podložku za 700 a myš logitech mx510, ale nic z toho to není, měnil sem. No on je program na zápis dat třeba z usb, ale moc sem se z toho nedozvěděl. Nechápu to, nainstaluju ovladače, chvíli funguje dobře, když se pohyb zkazí, odinstaluju zas jede chvíli dobře, nainstaloval sem nějaký patch pro winxp na myš, aby neakcelerovala a zas to chvíli jelo dobře, i když bylo jasné, že ten patch to vůbec nevyřeší. Nemůžu přijít na to, co to ovlivňuje, proč se to vždycky po*e*e. Měnil sem desku, grafiku, hdd, čerstvá instalace win a nic. Mě to snad ruší nějaká družice nebo fakt nevim. Jako ve win bych to i přežil, tam to ničemu nevadí, ale v gamesách je to dojeb. Nenajde se tu někdo, kdo se vyzná? Třeba to někde natvrdo nastavit, editovat. Díky za nějakou radu
honny
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. dub 2004
Bydliště: BRNEIN | BRNIE | БРНЕТ

Příspěvek od honny »

nastavení urychlení myši je tady:
Obrázek


nemáš tam nějakej spyware nebo podobnou hnusnost?

Kód: Vybrat vše

desktop:  Ryzen 3400G | 32GB DDR4 | 500G SSD NVMe | debian
ntb: T480s | i7 8650U | 16GB DDR4 | 250G SSD NVMe | win10
storage: Athlon 200GE | 16GB DDR4 | 2x 4000G  HDD | debian
vandrak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. bře 2006

Příspěvek od vandrak »

Určitě ne. Formátoval sem i disk. Spíš mě napadlo, jestli to třeba není chipsetem, intel sem nikdy neměl. Mám 865 family, bios sem ale udpdejtoval. Když to někdy jede dobře, tak to prostě musí být někde v ovladačích, v nějakém nastavení. Ale z těch klasických jako nastavení vlastností myši ve win sem už zkoušel zaškrtávat, odšrtávat všechno, to je jasný. No a taky když to náhodou jede dobře, tak se ten pohyb zkazí (zrychlí, znepřesní), když třeba s myší rychle zajezdím ze strany na stranu. Jako kdyby se mi někde ta nastavená citlivost/refresh rate přepsala, i když to samozřejmě ukazuje, že je nastavená pořád stejně. Internetem to není, začně to dělat po instalaci win, ještě než se vůbec připojím. Když se mzkoušel připojit myš od microsoftu (asi za 300 kila), tak ten pohyb byl ještě víc přerušovaný, ten Logitech to ještě jakžtakž drží, ale je to špatný. Musí se tam něco prát v ovladačích, ale už když nainstaluju win.
froxic
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. čer 2003
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od froxic »

a nebude to treba tim ze mas USB - tedy mys na virtualnim IRQ??... me se treba moje MX310 na Windows XP-64 seka jako prase a na Win XP PRO SP2 jede jako po masle .. zkus si najit 500Hz mod a dej to na ni.. melo by ti to aspon krapet pomoct s tou plynulosti
F1l1p
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. kvě 2006
Bydliště: Havířov

Příspěvek od F1l1p »

Možná mám takový program - dostal jsem ho k myšce (A4tech USB Mouse Quality Test Program) - měla by jet i s jinýma myškama, ale musíš mít myš zapojenou k usb. Já ji mám zapojenou k ps2 (kvůli těm 200 Hz), takže jsem to ještě nezkoušel. Jestli chceš, tak mi napiš e-mail a já ti ho pošlu.
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“