Ktorý je lepsí NB?Celeron vs. Turion

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Ovca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2004

Příspěvek od Ovca »

asi si to nevidel ked príde pošlem ho do pi*e!


A ako si to myslel s tými 1-2dni je na to nejaký zákon, alebo oni to tam majú?

A čo vieš o týchto notasoch, sú to rovnaké modeli len iná výbava:?
PY531ES#AKB
PY535ES

A čo hovoríš na nákup v alzasovte, a ké su to tie cecové stránky?
Schizos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2006
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Schizos »

Skoda tych 500 SKK. Neviem, ako to je s vratenim, ked je to "zaloha". Potom musis asi ukazat, ze je ich chybou, ze nb nemas... Ale ako vravim, videl som na webe reakcie ludi, ktori tvrdili, ze od neho( Hromadu ) ten nb dostali. Skus pockat, podla mna to do dvoch dni nestihnu, a potom nakoniec mas este legalne moznosti ako este dalej tlacit...
Horsie je to s tou zarukou. Rok mas pokoj, ale potom, kto Ti zaruci, ze neskrachuju? Kam sa pojdes vyreklamovat?

Ad nb ponuka: to uz je lepsie s tymi popiskami: 1. + 2. maju pomale HDD: 4200rpm, to by som nebral (vidis to som u H. nevidel, kolko otackove disky maju nx6110)

5. ma zase celerona, to uz radsej to P-M...

Zostava 3. a 4.: Tam uz je to hlavne o tom, ci ozelies windows za cenu vacsieho rozlisenia displeya (SXGA) a vacsieho hdd (niekto to SXGA nema rad).

Skus este pozriet jednu Toshibu: Je to kvalita, ktoru niektori stavaju nad hp a cena je priazniva: Nema sice DVD RW, ale iba COMBO, naviac mensi HDD, no za to na rychlom SATA pripojeni:
http://www.toshiba-pc.sk/Default.aspx?C ... ductId=272

Podla mna, nejaka vyssia rada Acerov kupena u seriozneho predajcu je lepsou volbou ako hp od hpimport...

Este mozes urobit jednu vec, aby to bolo perfektne: Kupit to hp, bud 1. alebo 2. a potom skor ci neskor prikupit nejaky rychlejsi HDD (aj 7200rpm)+ externý box na hdd. A tak rychly vlozit do nb a s pomaleho spravit prenosnicu dat, ktora sa vzdy zide: http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=45

Zakony su v obcianskom zakonniku. Link, kde sa dozvies viac:
http://www.obcan.sk/Default.aspx?catId=13&eventId=935
Naposledy upravil(a) Schizos dne úte 28. bře 2006, 00:04, celkem upraveno 1 x.
Ovca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2004

Příspěvek od Ovca »

Pomaly pomaly :lol:

Oba HP čo som dal maju centrino P-M, o rýchlosť HDD, nejde kancelárska práca, filmy, robota, HDD 40GB ak je DVD-R aby som to vypaloval, no skor je to vlastne pre segru do roboty, takže WIN legál isto lebo jazdí po svete. Vôbec to nebude na hry, ja mám doma ACER 4501LMi s ATi plná spokojnosť až na tie pánty, Som mu napísal, že objednávku ruším z dôvodu, že nebolo napísane, že servis robia oni a od HP mám iba 1rok, .... a také všeliake veci, že námam peniaze lebo som rozbil auto a tak, tak uvidím, čo odpíše. No radšej mu nechám 500sk ako za rok máš rozbitý NB za cca. 40000.
Ovca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2004

Příspěvek od Ovca »

TOTO MI POSLA:
Nuz, bude zalezat od toho, aky dovod date zrusenia objednavky. Akurat dnes
som musel odmietnut zakaznika, ktory chcel tento notebook kupit, pretoze uz
prisli objednavky na vsetky, ktore sme mali skladom.

Mali by sme zohladnit stratu, ktora tym vznikla, ale na druhej strane, tolko
ludi robi storno, ze sa uz nemozeme so vsetkymi sudit, aj ked nam tym
vznikaju vysoke naklady, aj ked si to ludia neuvedomuju, takze viac, ako
tych 500 Sk ktore ste zaplatili od Vas ziadat nebudeme.

Doporucujem, ak chcete kupit iny notebook, tak si vyberte iny, ak dovodom je
zaruka, tak mame aj notebooky s 3-rocnou medzinarodnou zarukou od HP, napr.
NC4200, NC6000, NW8240

SOM MU ODPISAL:

Zdravím,

http://www.obcan.sk/Default.aspx?catId=13&eventId=935

do 7 pracovních dni môžem odstupiť od zmluvy bez udania dôvodu podľa § 12, kedže tovar nebol poslaný, tak mi nusíte vrátiť aj preddavok.
Nikde sa tam nepíše, čo ked predajca niekoho odmietne, tovar ste nadalej poskytovali aj ked som ho mal už objednaný. Ja by som hradil, len poslanie naspäť k vám. je to presne napísané vyššie uvedenom odkaze. Dôvod, ktorý je hlavný, že nikede nebolo presne uvedené ako to je s tou 3 ročnou zárukou.

NA drahšie NB nemám toto som už siahol na svoje dno.
Schizos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2006
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Schizos »

Dobrá práca!!! Strucne, vystizne, neoblomne...

Ad alzasoft: http://www.varovne.info/viewtopic.php?t=14

skus ten CeCov techsupport.sk a trochu sa tam rozhliadni aj ked o M6VA nemas zaujem. Aspon linky na obchody, mala ale prijemna zlava. (Ceco je strasne haklivy na drzich predajcov, takze co je tam, malo by byt v pohode.)

Drzim palce! Nech sa ucia obchodovat!!!
Naposledy upravil(a) Schizos dne úte 28. bře 2006, 00:32, celkem upraveno 1 x.
Ovca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2004

Příspěvek od Ovca »

kokšo že musel niekoho odmietnuť, to je jeho problém ja som to stornoval a hotovo.

No Ceco povedal, že alz.sk a HP tam su OK, kuknem na jeho stránky


Na to fore je to také aj zlé aj dobré skúsenosti

čakám na odpoved toho ...
Ovca
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. črc 2004

Příspěvek od Ovca »

Tak vďaka Schizos, som zrušil objednávaku u firmy hpimport.sk

Samozrejme sa mi vyhrážal súdom, dnes som urgentne volal zo SOI, a podľa paragrafu 8, nemá žiadne právo ma dať na súd a ododňa potvrdenia zmluvy, nie dodania tovaru, môžem do 7 dní zrušiť zmluvu a on mi musí vrátiť všetky peniaze, nemôže si nič nechať ako odškodné!

Takže som mu dal zákonné ultimatum 15 dni, ak mi nevráti peniaze okamžite píšem podnet SOI zo sídlom v BA, vlastne jaj jej napíšem hned nech vedia, mali by to spraviť všetci, čo s ním maly a majú problémy.

Ak sa zistí porušenie zákona čo poruší ak mi nevráti 500,- Sk hrozí mu pokuta 100 000,- SK tak nech si to rozmyslí, SOI išpekcia pôjde to toho, takže sa nieje čoho báť. Skusim sa opýtať, či by nemohly zastaviť činnosť, toho ....
e1
Nováček
Nováček
Registrován: 16. lis 2004
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od e1 »

Dostal som sa sem z jedného iného fóra a je docela zaujímavé čítať vaše skúsenosti a hlavne sa dočítať o dobrých skúsenostiach iných ľudí na základe reakcí ľudí z fóra na hpimport.sk. Len pre úplnosť Vám dodávam, že na tom fóre sa nedočítate ničoho čo by mohlo skaziť reputáciu tohoto predajcu, lebo pán Hromada starostlivo premazáva všetky pre neho nepohodlné príspevky. Osobná skúsenosť. ;)

Zaujímavá diskusia prave s ním: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=13 ... sc&start=0
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“