Jaky procesor?

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
Urna
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2005
Bydliště: Trutnov/Praha
Kontaktovat uživatele:

Jaky procesor?

Příspěvek od Urna »

Ahoj chtel jsem se Vás zeptat jaky mate nazor na tyto procesory. AMD Athlon X2 3800+ a Intel Pentium D 805.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32794
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35814

AMD je jednou tak drahe a podle testu rozdil mezi vykonem je minimalni, ale osobne se mi to nezda tak bych rad vedel Vase nazory. Dik
Perfect_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. led 2005
Bydliště: Brno

Příspěvek od Perfect_ »

Tak předpokládám, že budeš kupovat celý new pc, takže tě rozdíl v socketu netrápí :). A na co to tedy budeš mít? Práce? Jaká? Hry? Kolik do toho chceš vrazit?
pc i5, etc.
ntb i5, etc.
Urna
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2005
Bydliště: Trutnov/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Urna »

No rad bych koupil procesor, grafiku a zakladni desku, kdyz bych koupil intel tak i novy ramky. Za ten procesor nehci dat pres 10 000. Otazka zustava jestli je ten intel tak dobej za tu cenu?!
Perfect_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. led 2005
Bydliště: Brno

Příspěvek od Perfect_ »

Osobně bych šel teďka do toho Pentia D a toho hlavně proto, že hry hraju jenom strarší onlajnovky. Pokud PC nemáš z 90% na hry, tak je to imho nej volba teďka. X2 je taky hodně luxusní a pokud na něj máš, tak ho ber, ale zase aby to nedopadlo tak, že budeš šetřit na jiných věcech a mít luxusní cpu.
pc i5, etc.
ntb i5, etc.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Pokud celej novej komp, tak bych šel do toho D805 protože výkon X2 3800+ rozhodně není o tolik vyšší, aby ospravedlnil více jak dvojnásobnou cenu, pokud už máš desku sc. 939 tak bych nad X2 3800+ zapřemejšlel.
Goldnoob team proud member!
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanHavlicek »

No nevím, ale jako zajímavější a vůbec nejzajímavější volba se mi jeví Pentium D 920 2,8GHz, je to 65nm, dostaneš ho se slušným chlazením, deskou a zdrojem i na 4GHz a nemá to chybu. Navíc X2 3800+ dneska stojí téměř stejně jako PD930, takže X2 3800+ si dneska opravdu koupí jenom šílenec
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
Perfect_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. led 2005
Bydliště: Brno

Příspěvek od Perfect_ »

No na hry si myslím, že je to X2 lepší, ale nějak jsme se nedozvědeli na co ten pc má být. (Tím nechcu říct, že 805ka na hry nestačí.)
pc i5, etc.
ntb i5, etc.
Urna
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2005
Bydliště: Trutnov/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Urna »

Dik za nazory. PC budu pouzivat dost vseobecne hrani her, prace s videem tak i kresleni treba v invetoru atd. Ted jsem okouknul ceny a asi pujdu do toho Pentium D 920, tam uz asi vykon bude jinde.
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

x2 3800+ je o trochu vykonejsi nez d920 i d930, d805 je vykonem velmi hluboko pod nima... ale za odpovidajici cenu
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

D805 nataktuješ na 3,6GHz a ať pak někdo netvrdí že je to na takhle levnej procesor slabý :) oproti D920 ti zbyde cash na víc RAM nebo na dva disky do RAID, což taky ovlivňuje výkon
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Gorr GrimWolf
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorr GrimWolf »

Lukfi píše:D805 nataktuješ na 3,6GHz a ať pak někdo netvrdí že je to na takhle levnej procesor slabý :) oproti D920 ti zbyde cash na víc RAM nebo na dva disky do RAID, což taky ovlivňuje výkon
Souhlas, jediná nevýhoda je to, že je dělaný 90nm procesem, kdežto D920 je 65nm a ta jde ještě tak o 500-700Mhz více než-li ta D805.

Takže záleží jenom na Vás :)
?
[CZ]mike
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 18. zář 2005
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od [CZ]mike »

no jasne ze D805 - tenhle CPU zabil singl core reseni pro nizsi mainstream:)

testy:
http://neoseeker.com/Articles/Hardware/ ... intel805d/
http://www.techwarelabs.com/articles/ha ... ndex.shtml

a to sem to vykradl jen z tydeniho prehledu
Perfect_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. led 2005
Bydliště: Brno

Příspěvek od Perfect_ »

pc i5, etc.
ntb i5, etc.
Ivory
Nováček
Nováček
Registrován: 08. dub 2006

Příspěvek od Ivory »

ahojte
Mam Itela D805 a muzu rict ze bezi lip nez jsem ocekaval , ale musis nebo je lepsi aby jsi si koupil tom lepsi chladic jelikoz boxovanenesou az tak dobre. Ja jsem si na to koupil Freezer 7 Pro a nataktoval jsem to z 2.66 GHz na 4.4 GHz , samozdrejme to nezalezi jen na tom ale treba na desce.moje deska ASUS 5PWD2 Premium
[CZ]mike
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 18. zář 2005
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od [CZ]mike »

Ivory píše:ahojte
Mam Itela D805 a muzu rict ze bezi lip nez jsem ocekaval , ale musis nebo je lepsi aby jsi si koupil tom lepsi chladic jelikoz boxovanenesou az tak dobre. Ja jsem si na to koupil Freezer 7 Pro a nataktoval jsem to z 2.66 GHz na 4.4 GHz , samozdrejme to nezalezi jen na tom ale treba na desce.moje deska ASUS 5PWD2 Premium
Jo a mame slintat nad tim jakou dobrou desku mas? Nebo jaky monstrozni OC se ti povedl? Nahod sceeny a mozna ti i tech 4,4Ghz uverim...

joo a koukni se na testy spotreby :) http://www.ddworld.cz/content/view/32/37/ ,deska asi takovo zatez dlouho neunese
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“