X2 3800+ vs. D920 vs. D805

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

X2 3800+ vs. D920 vs. D805

Příspěvek od Search.mod »

Zdar,chtěl bych se zeptat na tyhle 3 CPU.Co se vyplatí víc X2 D805 D920,v poměru cena/výkon?Pc chci na hry,filmy,mp3,prostě na vše.Nehádej te se v threadu ale napiste CPU a proč?Co je lepší na OC?

//edit mhl, přesun z Intelu
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanHavlicek »

Při nových cenách se mi jeví jako nejlepší volba poměrem cena/výkon PD930. Třeba na obchodu ho seženeš za 5,8k, což je ještě míň než 920. OC potenciál je tam obrovský, lidi se tu dostávaj i přes 4 GHz (s dobrým vybavením samozřejmě)
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

Jsem slišel že osadit 775 socket je těžší připevnit CPU je to pravda?Mohl by si mě poslat nějaké levné e-shopy?
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

Nemáte zkušenosti s 9xx někdo??Jakej je ve hrach?Teplota je v pohode?
Gorr GrimWolf
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorr GrimWolf »

není těžké ho tam připevnit - pouze to vyžaduje soustředit se a nekoukat při tom na fotbal ;)

1) Zkušenosti s hrami, ono jak se to veme - měl jsem před tím Athlon XP 2000+ a teď tohle. Myslím, že to srovnání by bylo lehce zavádějící...

2) Teplota naprosto v klidu, ale nemám box. Doporučuji taky lepší chladič - ta investice se vyplatí...

BTW - Jen co se dostanu k druhému PC hodím sem obrázek s teplotou při idle a load.

idle - 27°C
load - asi 45°C možná míň musím se na to podívat. Potom hodím screen...
?
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanHavlicek »

Na to už se tu neptej, řešilo se to tu mnohokrát. Ve hrách není Intel a obecně dvoujádrový procesory nijak oslňující. To se imho spraví za pár měsíců, až se začnou vydávat nové hry optimalizované pro DC. Samozřejmě plno dnešních her zas tak nepreferuje výkon CPU, ale spíše GPU

Co se týče osazování sc.775, je to v pohodě, když neměníš procesor každou sobotu, není tam problém. (tedy v případě, že už jsi nějaký ten procesor osadil)

Co se týče obchodů, je jich nespočet, já už v předchozím postu odkázal třeba na dobrý obchod.cz , který má poměrně dobrý ceny
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

load teplota je po pretaktovani na 4GHz?Ješte bych se chtěl zeptat kde si ho koupil a za kolik?
Digitaldoom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2004
Bydliště: Jirkov nebo Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: X2 3800+ vs. D920 vs. D805

Příspěvek od Digitaldoom »

Search.mod píše:Zdar,chtěl bych se zeptat na tyhle 3 CPU.Co se vyplatí víc X2 D805 D920,v poměru cena/výkon?Pc chci na hry,filmy,mp3,prostě na vše.Nehádej te se v threadu ale napiste CPU a proč?Co je lepší na OC?

//edit mhl, přesun z Intelu
myslím že ti můžu tadyhle takhle nabídnout pěkný testík : http://www.ddworld.cz/content/view/32/32/ rozhodni se sám .... :) pokud máš na X2 3800+ tak není moc co řešit ... na hry je best of ... pokud budeš taktovat tak poměrem cena výkon je to jasný Pentium D 930 za 6300,- nemá chybu :) ...teda pár jo, ale za ty prachy :)
Lukke
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukke »

Za 6 tisíc D930 a není zde absolutně co řešit. Bez problémů jde nataktovat na 4-4.2GHz, poté X2 3800+ poráží ve všem. Nad předraženým X2 nemá smysl v době 65nm Intelu s obrovským taktovacím potenciálem (a za cca poloviční cenu) přemýšlet...
i7-4930K@4.6GHz | ASUS X79-DELUXE | 2x MSI R7970 | 64GB RAM | 2x SSD Intel 730 - 480GB | Corsair 550D Obsidian | PilsFree 500/500MBit
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

Lukke píše:Za 6 tisíc D930 a není zde absolutně co řešit. Bez problémů jde nataktovat na 4-4.2GHz, poté X2 3800+ poráží ve všem. Nad předraženým X2 nemá smysl v době 65nm Intelu s obrovským taktovacím potenciálem (a za cca poloviční cenu) přemýšlet...
:lol:
x2 3800+ je samozrejme znacne rychlejsi cpu, i s OC, lec bohuzel je drazsi...
Lukke
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukke »

axloth píše:x2 3800+ je samozrejme znacne rychlejsi cpu, i s OC, lec bohuzel je drazsi...
OK. :lol: Ty máš oba procesory doma? Jak tedy vysvětlíš, že nataktované X2 4400+ má v 3dMarku06 CPU test 1900 bodů a nataktované D930 kolem 2100 bodů? To mně jako značně rychlejší ve prospěch X2 nepřijde... :-D Prostě ikdyby ve hrách bylo lepší, za tu cenu to nemá naprosto teď smysl, pokud AMD nezlevní.
i7-4930K@4.6GHz | ASUS X79-DELUXE | 2x MSI R7970 | 64GB RAM | 2x SSD Intel 730 - 480GB | Corsair 550D Obsidian | PilsFree 500/500MBit
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

1) koukni na libovolnej test kde se ty dva porovnavaji
2) jestli trochu sledujes tak vis, ze ruzny "marky" jsou na hovno, maji dost malou vypovidaci hodnotu, v praktickejch testech je na tom x2 znacne lip, poud si kupujes cpu abys mel vysoky skore v pcmarku tak je to tvoje vec, ale ja si kupuju cpu abych mel vyssi vykon v programech...
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

Podívej se tady.
http://www23.tomshardware.com/cpu.html? ... 3&chart=75
Zde uplně jasně víjde lépe D930 než X2 3800+ Manchester.Já chci pc aby mi trochu vydrželo a ne že za 5 mesicu budu kupovat nowy.D805 je podle mně slabý CPU ale v pohodě za takovou cenu.Jenom mě štve že Intel asi nebude tak dobrý ve hrách,co?Nemel jste je někdo doma oba(X2,D930),někde jsem četl ze je tu nekdo mel?
Gorr GrimWolf
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorr GrimWolf »

Search.mod píše:Podívej se tady.
http://www23.tomshardware.com/cpu.html? ... 3&chart=75
Zde uplně jasně víjde lépe D930 než X2 3800+ Manchester.Já chci pc aby mi trochu vydrželo a ne že za 5 mesicu budu kupovat nowy.D805 je podle mně slabý CPU ale v pohodě za takovou cenu.Jenom mě štve že Intel asi nebude tak dobrý ve hrách,co?Nemel jste je někdo doma oba(X2,D930),někde jsem četl ze je tu nekdo mel?
Třeba ti to pomůže - http://www.anandtech.com/cpuchipsets/sh ... i=2747&p=3

Je tam rozdíl asi 4FPS a navíc jde s přehledem nataktovat až na úroveň 4Ghz a to je ještě víc než-li je Intel extreme edition, takže v tomto případě by jsi měl (jako v tom testu když by jsi to nataktoval) asi tak 42 FPS? ;)

// Beru v potaz ten první test (Oblivion Gate)
?
axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

ja fakt zeru jak tu porovnavate nataktovany d930 s nenataktovanym x2 3800+...

search.mod> kde tam vyjde d930 jasne lip? v pcmarku? v 3dmarku? dalsi honic nic nerikajiciho skore, ktery se v praxi temer neprojevi...

ale tohly cely nema vyznam se soucasnejma cenama resit, x2 neni zas o tolik silnejsi aby stalo skoro o 2500kc vic, takze ted je d930 jasna volba... kdyby staly stejne jako driv tak je to jiny...
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

jo tohle jsem viděl to je super.Ale oblivion je Dual-core hra?Ja nevim ptam se!Jinak mohl by si mě dát fakt podrobný návod na oc Intelu DXXX?prosim.Který chladič by si mě doporučil k tomuhle CPU?
Gorr GrimWolf
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorr GrimWolf »

Jo myslím, že je... Je tam myslím X2 4400+ (jádro je asi na 2,4Ghz tuším) a pod ním je teprve FX-57 (jádro 2,8Ghz) takže asi ano :)

Návod? Prostě půjdeš do BIOSU zvedáš FSB až se dostaneš na nestabilní úroveň tak zvedneš napětí (já do něj max dávám asi 1,4V) a zase zvedáš... měl by si se dostat asi na 4,0Ghz a poté otestuješ stabilitu (Prime95)...

// Ninja PLUS nebo Nuctua NH-U12
?
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

A frekvence ramek nic?Jinak ty chladic nemusim co tak blue orb II Thermaltake
Gorr GrimWolf
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorr GrimWolf »

Nastavíš si jakou chceš frekvenci (děličku). Tedy já to mám tak, že jakmile zvedám FSB mění se mi automaticky i frekvence ramek a vídím hned v biosu na kolika poběží a když se mi to zdá moc - vyberu měnší...

Tak ten znám, ale osobní zkušenost nemám...
?
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanHavlicek »

axloth píše:ja fakt zeru jak tu porovnavate nataktovany d930 s nenataktovanym x2 3800+...
Ne tak úplně, když koukneš na tomshardware a porovnáš si D930 a X2 3800+, obojí na defaultu, v praktických testech (QuakeIII, Doom3 1280, WinRAR, multitasking I, II atd.), zjistíš, že ty procesory jsou v podstatě úplně stejně výkonný, ty rozdíly jsou zanedbatelný. Po přetaktování je to něco jinýho a tam ti musím dát za pravdu, že to X2 3800+ je o něco málo rychlejší, ale oproti 4GHz D930 zas ne o tolik, aby se tam srovnaly ty 3 000 Kč rozdílu

2 Search.mod: na přetaktování D9xx není potřeba nějaký speciální návod, OC je pořád stejný, stačí si přečíst nějaký článek třeba na PCT o přetaktování. Pokud s tím nemáš žádný zkušenosti, radši se do toho zatím nepouštěj

ad. chladič: kup výborný Scytche Ninja Plus, nebo Zalman CNPS9500Cu nebo Noctua, ani s jedním neuděláš chybu
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“