X2 3800+ vs. D920 vs. D805

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

axloth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2004

Příspěvek od axloth »

jo o tom mluvim, kdyby staly stejne tak x2 3800+ je lepsi koupe... a jeste nedavno stejne staly, ted s tim rozdilem se vic vyplati d930...

ad oblivion> ver mi ze cpu rozhodne neni to co by te brzdilo, jak je videt z testu, rozdil mezi venice na 2.4ghz a fx-60 je vzhledem k cene minimalni, brzdit te bude vzdycky grafika...
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

Do taktování proč se nemám pouštět?Šak to není až tak složité.Case mám chlazenou jak prase.Koupim pořádný chladič.A pomály budu zvyšovat FSB až to bude padat přidám třosku napětí nebobez zvyšování napětí na stabilní OC bez napětí.Myslím že je to super CPU za ty prachy.A kterou desku k tomuto CPU,a který ramky a zdroj?
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanHavlicek »

No to už je v rámci tvých finančních možností :wink:

Nejčastěji se tu mluví o
ASUSu P5WD2 - i955X
2x 512MB OCZ 667MHz CL4 (nebo Corsairy 675Mhz CL4)
zdroj Enermax Liberty 500W. Dobrý jsou i Chieftecy (třeba nová 500W varianta) nebo nejlevnější (a také nejslabší) z trojce - Fortron 500W

Pokud bys chtěl high-end, můžeš koupit RAMky rovnou 2GB, nebo třeba desku s i975X (ASUS P5WD2-E Premium)
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

Presne ten zdroj jsem chtel.Enermax Liberty 500W.A tu desku s chipsetem i975x taky.ram-ky jeste nevím.Podle čeho ych měl ramky vybíret pro intel u AMD je to CL nejnižší a u Intel?
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanHavlicek »

U Intelu se vždy hledělo spíš na vyšší frekvenci

Mně osobně se líbí třeba Kingstony 750MHz CL4 (v 2GB provedení), jsou za docela dobrou cenu - 6,5k. Pokud bys chtěl opravdu high-end, jsou tu třeba GeiLy 800MHz CL4
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

Nějaký mainstream 2x 512MB tak za 3500max. nebo ted jednu gigovů super ram tak za 3000max. a pak koupim dalsi.
BubakB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Nitra-SVK

Příspěvek od BubakB »

Search.mod píše:Nějaký mainstream 2x 512MB tak za 3500max. nebo ted jednu gigovů super ram tak za 3000max. a pak koupim dalsi.
Geil DIMM 1024MB DDR II 667MHz Value Kit (GX21GB5300DC)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36880
no je to za 3018Kč

alebo Corsair DIMM 1024MB DDR II 675MHz Twin2X1024-5400C4
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29991
2998Kč :wink:
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

Diky,dá se na P5WD2-E-premium připevnit TT Blue Orb 2,Noctua je dobrý ale drahý chladič radši tt Blue Orb 2 dá se připevnit sem
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35365
Gorr GrimWolf
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorr GrimWolf »

Search.mod píše:Diky,dá se na P5WD2-E-premium připevnit TT Blue Orb 2,Noctua je dobrý ale drahý chladič radši tt Blue Orb 2 dá se připevnit sem
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35365
Na chladiči prosim tě nešetři...

// Jinak chladí asi jako box - jenom je tišší http://www.techpowerup.com/reviews/Ther ... BlueOrb2/3
?
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

Který by si mě doporučil ty pls i s linkem dik.
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od pilarius »

Search.mod píše:Který by si mě doporučil ty pls i s linkem dik.
Sice nejsem on ale nevim proc ne treba http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33866 AC Freezer 7 Pro. Mnoho lidi rika ze z tech levnejsich je nej a ty teploty tomu docela i nasvedcuji. Nema problem se nekam vtesnat narozdil od tech vezackych pasivu a ani neni nijak tezky narozdil od Orbu...
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

Jinak co jsem se dival na ten test blue orb tak 10°C rozdil mazi boxem a orbem je málo?Nej by bylo tak 20°C ale to bych chtěl asi mooc..
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

Ohledne freezer 7 toho nechci je slabej a vzhled 0
Gorr GrimWolf
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorr GrimWolf »

Search.mod píše:Jinak co jsem se dival na ten test blue orb tak 10°C rozdil mazi boxem a orbem je málo?Nej by bylo tak 20°C ale to bych chtěl asi mooc..
Sorry koukal jsem na Golden Orb II... Chladí v celku dobře, ale má jednu špatnou vlastnost. Fouká nahoru a ne ve směru proudu vzduchu ve skříni... Sice to není horzné, ale myslím, že Frezzer 7 Pro ti udělá lepší službu...

Ale jestli ti jde o vzhled... :roll:
?
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

Gorm grimWolf píše:Chladí v celku dobře, ale má jednu špatnou vlastnost. Fouká nahoru a ne ve směru proudu vzduchu ve skříni...
Myslíš ke zdroji,nebo kam?
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanHavlicek »

Ten TT blueorb nebude žádnej super chladič. Zase je to klasickej nasávač, kterej cpe vzduch směrem k CPU a desce. V době heatpipe už je to přeci jen docela stará koncepce

Myslím, že Freezer bude lepší volba. A výkon špatnej ? nevím, kdes to vzal. Jinak mě nepřijde Scytche Ninja nějak extra drahá. Nemáš si kupovat tak drahou desku ;)
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

Ta deska je super!A chladí sama o sobě má jakousi technologii Stack Cool2 která snižuje teplotu PC a nějakejch 15°C což je lepší než si koupit chladič za 1500,-.S tou deskou a blue orb 2 bude chladit super rozšířitelnost super
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

JanHavlicek píše:Zase je to klasickej nasávač, kterej cpe vzduch směrem k CPU a desce. V době heatpipe už je to přeci jen docela stará koncepce
Mě to tak vyhovuje na bočnici přesně na cpu mám chladič a vzadu mám 2 ARTIC FAN PRO TC a nahoře zdroj a pod diskem 120x120 chlazení by bylo v pohode.
Search.mod
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. bře 2006
Bydliště: Blatnice pod Sv.Ant

Příspěvek od Search.mod »

Jinak na jakou frekvenci jste se dostali bez zvysováni napeti(stabilne s D9XX)
Gorr GrimWolf
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gorr GrimWolf »

Search.mod píše:Ta deska je super!A chladí sama o sobě má jakousi technologii Stack Cool2 která snižuje teplotu PC a nějakejch 15°C což je lepší než si koupit chladič za 1500,-.S tou deskou a blue orb 2 bude chladit super rozšířitelnost super
Ty tomu věříš? Já to mám taky a nespozoroval jsem, že by mi klesla teplota o 15°C...
?
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“