Opera 9 - final

Vývojová prostředí, aplikace, skripty, http://www... síťové programy, internet, sdílení...
Odpovědět
honny
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. dub 2004
Bydliště: BRNEIN | BRNIE | БРНЕТ

Opera 9 - final

Příspěvek od honny »

Kód: Vybrat vše

desktop:  Ryzen 3400G | 32GB DDR4 | 500G SSD NVMe | debian
ntb: T480s | i7 8650U | 16GB DDR4 | 250G SSD NVMe | win10
storage: Athlon 200GE | 16GB DDR4 | 2x 4000G  HDD | debian
*EasY_TarGeT*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. úno 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od *EasY_TarGeT* »

hurá na operu...

btw. už v této verzi zmizely ty reklamní bannery? 8-) docela mě tam štvou a rači používám Firefox.....

btwbtw. firefox rullez :wink:
Naposledy upravil(a) *EasY_TarGeT* dne pon 14. srp 2006, 09:35, celkem upraveno 1 x.
Intel P4 630 3.0GHz Prescott, TT Golden Orb II, Gigabyte 8N-SLI Pro nForce4, Gigabyte nVidia 6600GT silent 128MB DDR3 extreme VIVO PCI-Ex, DIMM DDR2 2048MB (533,CL4) Kingston (4x512), DVD LG GSA-4166B, HDD Maxtor ATA133 120GB 7200ot., EC 8023, Fortron Blue Storm 400W, 2 x modrá katoda
honny
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. dub 2004
Bydliště: BRNEIN | BRNIE | БРНЕТ

Příspěvek od honny »

reklamní bannery nejsou v Opeře již přibližně rok... <šťouchnutí>na to že uživatelé FF sou pozadu sem si zvykl</ šťouchnutí> ;)

Kód: Vybrat vše

desktop:  Ryzen 3400G | 32GB DDR4 | 500G SSD NVMe | debian
ntb: T480s | i7 8650U | 16GB DDR4 | 250G SSD NVMe | win10
storage: Athlon 200GE | 16GB DDR4 | 2x 4000G  HDD | debian
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od wallot »

no uvidime dame ji sanci :D


//tak vyzkouseno :D

Vzhled je silene preplacanej, zlatej jednoduchej FF
Menu je strasne titerny oproti FF
Stale to neumi jako homape page prazdnou stranku jen to s ni umi nastartovat.
Fakt nevidim duvod na prechod z FF
Stranky co jsou delane pouze pro IE se v opere proste korektne nenactou - priklad www.compos.cz (fakt prasostranka co funguje jen v IE)

Proste a jednoduse jako dlouhodobeho uzivatele FF me nicim nezaujala.
7800X3D, 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
*EasY_TarGeT*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. úno 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od *EasY_TarGeT* »

jakože mě se nezdá nijak špatná... naopak se mi líbí, že scrolluje plynule a firefox po skocích... toto umožňuje snadnější orientaci v textu... sice css načítá asi lehce jinak než sem zvyklej ve FF, ale to nevadí... u rychlýho netu to není problém... jinak svižnost tam je a co mě docela dost překvapilo je, že umí jako první po IE načítat z css barevnost scroll-barů... celkově mě opera docela dost překvapila a asi určitě si přeinstaluju tu lůzu co tam mám teď (tím myslím starší verzi a ne FF :P :-D 8) ) akorát je jedna věc, která mě trochu vadí a to je lišta se záložkama(se stránkama) až nad adress-barem, ale zase mě naopak příjemně překvapilo při přepínání záložek Ctrl+Tab se zobrazuje při přepínání název záložky a nepřepíná zbytečně hned po stisku, ale až po puštění Ctrl... další maličkost je, že mi občas trochu chybí samostatný tlačítka - reload x stop (což ná jen IE a FF) a někdy to může vadit... jinak dojem z nový opery mám docela dobrý a rozhodně ji nainstaluju... ale post defaultního prohlížeče asi nechám pořád FF :wink:

tak a teď to má zpečetěný! klávesová zkratka Alt+S neodesílá přízpěvky na PCT, ale otevířá nabídku "Soubor" :evil: FF je default bez debat :P

edit: vracení na předchozí články jede oproti FF tady na fóru o 100% svižněji (asi lepší styl cachování)... tak nevím... nám z toho pocit 50:50 :)

ale to Alt+S mě sere!!!
Intel P4 630 3.0GHz Prescott, TT Golden Orb II, Gigabyte 8N-SLI Pro nForce4, Gigabyte nVidia 6600GT silent 128MB DDR3 extreme VIVO PCI-Ex, DIMM DDR2 2048MB (533,CL4) Kingston (4x512), DVD LG GSA-4166B, HDD Maxtor ATA133 120GB 7200ot., EC 8023, Fortron Blue Storm 400W, 2 x modrá katoda
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smith »

wallot píše:Vzhled je silene preplacanej, zlatej jednoduchej FF
Záleží na použitém skinu. Mě zas vůbec nesedí vzhled Firefoxu, připadá mi hrozný. :wink:
wallot píše:Menu je strasne titerny oproti FF
Jaké menu myslíš? :?
wallot píše:Stale to neumi jako homape page prazdnou stranku jen to s ni umi nastartovat.
Nechápu jaký význam má prázdná stránka jako homepage. :?
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
N@$ty
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. říj 2004
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od N@$ty »

*EasY_TarGeT* píše:... naopak se mi líbí, že scrolluje plynule a firefox po skocích...
To si muzes v FF nastavit taky ;-)
*EasY_TarGeT* píše:sice css načítá asi lehce jinak než sem zvyklej ve FF, ale to nevadí... u rychlýho netu to není problém...
Jak souvisi zpusob nacitani CSS s rychlosti internetu?

Jinak Opera je celkem fajn, obcas ji taky pouzivam, jen me na ni vadi par veci a proto zustavam verny FF.

Motherboard: ASUS Maximus II Formula; CPU: Intel Core 2 Quad E6600; Cooling: Zalman CNPS7500; RAM: 2×Corsair XMS2 2048MB DHX;
VGA:Leadtek Winfast PX8800 GTS TD 512MB; HDD: Hitachi 160GB SATAII + WesternDigital 750GB SATAII; DVD: DVD±RW LG SuperMulti GSA-H22L;
PSU: Enermax Liberty 620W DXX; Case: Thermaltake Armor Jr. VC3000BWS; OS: Microsoft Windows Vista Ultimate x64; LCD: DELL UltraSharp 2408wfp
Notebook: IBM ThinkPad R61; Intel Core2Duo T7100; 4GB DDR2; 320GB HDD 7200rpm; nVidia Quadro NVS 140M; 15,4" WSXGA+; Microsoft Windows Vista Business
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od wallot »

2 Smith

prazdna stranka jako homepage je muj zvyk na homepage klikam kdyz se vlastne chci zbavit toho na co koukam. mam to tak od jakziva a odmitam cokoliv jineho

male menu myslim celkove to vse co je nahore (mozna to je mym rozliseni 1600x1200)

samozrejme ze vzhled je subjektivni zalezitost.
7800X3D, 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Mr.Nigga »

wallot píše: prazdna stranka jako homepage je muj zvyk na homepage klikam kdyz se vlastne chci zbavit toho na co koukam. mam to tak od jakziva a odmitam cokoliv jineho
Jak to myslíš? Když klikneš na "New tab" tak se objeví prázdná stránka. Jinak Homepage od doby přechodu na Operu nepoužívám. Radši mám zobrazení stránek, kde jsem byl minule
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od wallot »

Mr.Nigga píše:
wallot píše: prazdna stranka jako homepage je muj zvyk na homepage klikam kdyz se vlastne chci zbavit toho na co koukam. mam to tak od jakziva a odmitam cokoliv jineho
Jak to myslíš? Když klikneš na "New tab" tak se objeví prázdná stránka. Jinak Homepage od doby přechodu na Operu nepoužívám. Radši mám zobrazení stránek, kde jsem byl minule
jak to pisu tak to myslim proste chci po klidnuti na home mit bilo :D co je na tom divneho. nekdo tam ma tohle forum, nekdo treba seznam ja mam rad poradek :D
7800X3D, 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

Hmmm mouse gestures se musejí "ručně" (tím myslím vlezením do menu) zapnout - nečekal jsem :oops: . Ale jinak myslím hustý - jdu smazat Betu2 :) .
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Mr.Nigga »

wallot píše:...ja mam rad poradek :D
tak si tam dej tohle http://www.empty.cz :lol:
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

wallot píše:no uvidime dame ji sanci :D


//tak vyzkouseno :D

Vzhled je silene preplacanej, zlatej jednoduchej FF
Menu je strasne titerny oproti FF
Stale to neumi jako homape page prazdnou stranku jen to s ni umi nastartovat.
Fakt nevidim duvod na prechod z FF
Stranky co jsou delane pouze pro IE se v opere proste korektne nenactou - priklad www.compos.cz (fakt prasostranka co funguje jen v IE)

Proste a jednoduse jako dlouhodobeho uzivatele FF me nicim nezaujala.
přeplácanej? no nevim... dvě barvy mi přeplácaný nepřijdou
menu jde samozřejmě upravit dle potřeby
homepage jako prázdnou stránku? LOL a co myslíš že používám já :roll:
co se týká webů pro IE tak ty nejedou ani v opeře ani ve FF, je to spíš dílem náhody. opera renderuje ze všech browserů nejsprávnějí - viz ACID2 test

dál:
mouse gestures se zapnou při jejich prvním použití, respektive se opera zeptá jestli používat nebo ne
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

zombux píše:dál:
mouse gestures se zapnou při jejich prvním použití, respektive se opera zeptá jestli používat nebo ne
No mně se nějak nezeptala - klasický tažení dolů na novej tab a prd - musel jsem kvůli tomu lízt do menu :oops: ... No nic to je malej detail :) .
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wector »

Funguje vám filtrace reklam? Dělal sem čistou instalaci, editnul Opera6.ini, použil svůj upravenej filter.ini z 8.54, vymazal soukromá data a... nic! :?
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Ten Bittorrent. klient v Opeře není nic moc... spíš úplně slabej... :(
xman
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. pro 2005
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xman »

wallot píše: Stranky co jsou delane pouze pro IE se v opere proste korektne nenactou - priklad www.compos.cz (fakt prasostranka co funguje jen v IE)
To že niektoré stránky sa v Opere nezobrazia korektne je chyba autora toho webu, pretoze Opera ako jedina zobrazuje stranky tak ako su napisane, to že niekto v dnešnej dobe robi stranku len pre jeden prehliadač je pekne smutné.

Na tejto novej opere sa mi najviac asi paci celkovy narast rychlosti oproti 8.54 ci uz toje v spusteni alebo aj v nacitavani novej stranky.

Neni nad Operu :)

PS: ešte som zabudol vcelku fajná je to zobrazovanie nahladov stranky po prejduti myšou nad Tabs
Naposledy upravil(a) xman dne úte 20. čer 2006, 18:15, celkem upraveno 1 x.
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smith »

wector píše:Funguje vám filtrace reklam? Dělal sem čistou instalaci, editnul Opera6.ini, použil svůj upravenej filter.ini z 8.54, vymazal soukromá data a... nic! :?
funguje :wink:
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
honny
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. dub 2004
Bydliště: BRNEIN | BRNIE | БРНЕТ

Příspěvek od honny »

Shit píše:Ten Bittorrent. klient v Opeře není nic moc... spíš úplně slabej... :(
mno, od něj sem nic nečekal a splnil to :))) uTorrent rox

btw, pro ještě rychlejší načítání stránek používám tohle (no, asi to bude prasárna pro linku, ale tak co):
Obrázek

Kód: Vybrat vše

desktop:  Ryzen 3400G | 32GB DDR4 | 500G SSD NVMe | debian
ntb: T480s | i7 8650U | 16GB DDR4 | 250G SSD NVMe | win10
storage: Athlon 200GE | 16GB DDR4 | 2x 4000G  HDD | debian
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Příspěvek od zombux »

Shit píše:Ten Bittorrent. klient v Opeře není nic moc... spíš úplně slabej... :(
speciální klient je speciální klient, v zásadě nevidím důvod proč bittorrent v opeře používat.

naopak hodně mě překvapil mail klient, je výbornej.

*EasY_TarGeT* ohledně jinýho načítání webu myslel nejspíš jiný pořadí načítání prvků na stránce, čili i CSS. prostě než se stránka načte, každej prohlížeč ji vizuálně jinak zobrazuje. IE a FF ji načítají jakoby postupně zvrchu, opera prvně nějak zobrazí co jí zatím dorazilo a web se postupně "morfuje" do konečný podoby, tady bych nějak nehledal problémy, všechny přístupy jsou v pohodě
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Programování a web“