Mám koupit AMD nebo Pentium D?????

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

schumi
Nováček
Nováček
Registrován: 18. srp 2006

Mám koupit AMD nebo Pentium D?????

Příspěvek od schumi »

Zdravím všechny, mam dotaz a take potrěbuji podarit, mám koupit procesor jedno nebo dvoujádrový, mám jít ještě do 939 nebo zvolit AM2 u AMD?? A co Pentium D 950??? Nemám ponětí co je v dešní době lepší, někdo říká že AMD druzí zase Pentium. Ktomu chci nejspíš grafiku
Ge7900GT.
Lukke
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukke »

Hm co dodat... Projdi si testy a recenze. Já osobně bych bral jen Core2Duo. Cena/výkon to nejlepší co v současné době existuje.
i7-4930K@4.6GHz | ASUS X79-DELUXE | 2x MSI R7970 | 64GB RAM | 2x SSD Intel 730 - 480GB | Corsair 550D Obsidian | PilsFree 500/500MBit
Emulgathor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. črc 2005

Příspěvek od Emulgathor »

No tak pokud by si šel do AMD tak na 100% ber AM2 (s939 je slepá ulička - ikdyž výkonostně jsou na tom podobně).

Jinak pokud by si šel do Pentia D tak jedině v tom případě, že v budoucnu budeš chystat upgrade na C2D a kvůli tomu taky uzpůsobíš výběr desky tak, aby měla podporu pro C2D (jsou trochu dražší).

Takže pokud nechystáš upgrade do jednoho roka, šel bych do AMD (do tý doby by měli vyjít CPU vyráběný novým 65nm výrobním procesem a tedy by mohli dosáhnout kvalit C2D v přetaktování), pokud budeš upgradovat častějc šel bych do C2D.

Edit: výběr se taky dost odvíjí od rozpočtu, protože pokud máš dost peněz můžeš jít rovnou do C2D - jinak poměr cena/výkon je na straně X2 3800+ od AMD, vyšší modely už tak výhodný nejsou, takže pokud máš dost peněz vem C2D, pokud máš míň řiď se podle rad, co sem napsal výš.
schumi
Nováček
Nováček
Registrován: 18. srp 2006

Příspěvek od schumi »

no upgrade chci dělat nejdřív za 2 roky tak podle toho musím něco vybrat aby to sračilo na tu dobu. Nejspíš pujdu už do AM2, ale jaký procesor zatim nemam jasno, jestli Atlhlon 64 3800+ neco Atlhlon 64 X2 4200+
Emulgathor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. črc 2005

Příspěvek od Emulgathor »

schumi píše:no upgrade chci dělat nejdřív za 2 roky tak podle toho musím něco vybrat aby to sračilo na tu dobu. Nejspíš pujdu už do AM2, ale jaký procesor zatim nemam jasno, jestli Atlhlon 64 3800+ neco Atlhlon 64 X2 4200+
Řekni rozpočet a já se ti pokusim pomoci s výběrem klidně i celý sestavy.
schumi
Nováček
Nováček
Registrován: 18. srp 2006

Příspěvek od schumi »

38000-40000,- s DPH a dobrým 19 LCD
schumi
Nováček
Nováček
Registrován: 18. srp 2006

Příspěvek od schumi »

rozpočet je i s monitorem
Lukke
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukke »

Tak za 40 tisíc kupovat AMD, když za stejnou cenu budeš mít o dost vyšší výkon u Intelu, je fakt hovadina. :)
i7-4930K@4.6GHz | ASUS X79-DELUXE | 2x MSI R7970 | 64GB RAM | 2x SSD Intel 730 - 480GB | Corsair 550D Obsidian | PilsFree 500/500MBit
Emulgathor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. črc 2005

Příspěvek od Emulgathor »

schumi píše:38000-40000,- s DPH a dobrým 19 LCD
Tak když dáme stranou tak 12k na monitor (předpokládám, že vše s DPH) tak za 28k si můžeš pořídit slušnej komp s X2 - na C2D je to přece jenom trochu málo, pokud budeš chtít mít vyváženej stroj - samozřejmě by to šlo, ale museli by se některý věci trochu ošidit.

Edit: předpokládám, že to bude kompletně nová sestava, takže budeš chtít i periferie jako je klávesnice, myš, repro atd.

Edit: Příští tejden budou na světhardware.cz zveřejněný výsledky megatestu tuny 19" LCD, na kterejch bych počkal - protože jsem jednotlivý postřehy o konkrétních monitorech nečet.
Lukke
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukke »

Emulgathor píše:Tak když dáme stranou tak 12k na monitor (předpokládám, že vše s DPH) tak za 28k si můžeš pořídit slušnej komp s X2 - na C2D je to přece jenom trochu málo, pokud budeš chtít mít vyváženej stroj - samozřejmě by to šlo, ale museli by se některý věci trochu ošidit.
Core2Duo E6300 (za cenu 5500), který se vyrovná X2 5000+ (za cenu 8500), desku Gigabyte DS4 za 5 tisíc a absolutně bych to neřešil... To té ceny se vejde naprosto s přehledem. Navíc, když C2D přetaktuje (X2 už moc rezerv nemá)...
i7-4930K@4.6GHz | ASUS X79-DELUXE | 2x MSI R7970 | 64GB RAM | 2x SSD Intel 730 - 480GB | Corsair 550D Obsidian | PilsFree 500/500MBit
schumi
Nováček
Nováček
Registrován: 18. srp 2006

Příspěvek od schumi »

bez klavesnice, myši a repro, raději tedy jít do Intelu jak AMD jo??
Jak budeš mít čas tak prosimtě pisni tady nějakou sestavu ja se pak na to mrknu, díky
Emulgathor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. črc 2005

Příspěvek od Emulgathor »

schumi píše:bez klavesnice, myši a repro, raději tedy jít do Intelu jak AMD jo??
Jak budeš mít čas tak prosimtě pisni tady nějakou sestavu ja se pak na to mrknu, díky
udělám obě možnosti jak od AMD, tak od Intelu, ale bude to chvíli trvat, teď nemám moc času.
Lukke
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukke »

schumi píše:raději tedy jít do Intelu jak AMD jo??
V současný době, kdy pořídíš E6300 za něco přes 5 tisíc není procesor, který by se mu za tuto cenu vyrovnal (zvláště po přetaktování!). Podle mě není důvod pořizovat si AM2, když tu máme C2D.
i7-4930K@4.6GHz | ASUS X79-DELUXE | 2x MSI R7970 | 64GB RAM | 2x SSD Intel 730 - 480GB | Corsair 550D Obsidian | PilsFree 500/500MBit
Emulgathor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. črc 2005

Příspěvek od Emulgathor »

Lukke píše:
schumi píše:raději tedy jít do Intelu jak AMD jo??
V současný době, kdy pořídíš E6300 za něco přes 5 tisíc není procesor, který by se mu za tuto cenu vyrovnal (zvláště po přetaktování!). Podle mě není důvod pořizovat si AM2, když tu máme C2D.
Relativní - poměr cena/výkon je lepší X2 3800+ smozřejmě v základním nastavení a zvlášť když k tomu vemu desku - možnosti OC jsou taky ovlivněny ostatními komponenty, ale uvidíme jak vyjdou ty sestavy - pokusím se je sestavit do 30k, pak budeme spekulovat.
honny
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. dub 2004
Bydliště: BRNEIN | BRNIE | БРНЕТ

Příspěvek od honny »

pro nový PC a za tyhle peníze jedině C2D

Kód: Vybrat vše

desktop:  Ryzen 3400G | 32GB DDR4 | 500G SSD NVMe | debian
ntb: T480s | i7 8650U | 16GB DDR4 | 250G SSD NVMe | win10
storage: Athlon 200GE | 16GB DDR4 | 2x 4000G  HDD | debian
Emulgathor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. črc 2005

Příspěvek od Emulgathor »

Ceny jsou z CzC s DPH

Intel

CPU: Intel Core2 Duo E6300 1,86GHz 2MB 1066MHz 775pin BOX 5520,-
MoBo: Gigabyte 965P-DS3 - Intel P965 4335,-

9855,-

AMD

CPU: AMD Athlon 64 X2 3800+ (socket AM2) BOX 4708,-
MoBo: Asus M2N-E - nForce 570 Ultra 2763,-

7471,-

Společný součástky:

DDR2: Geil DIMM 2048MB DDR II 800MHz Kit (GX22GB6400DC) 6088,-
Case: Thermaltake Mambo VC2000 - Middletower 1175,-
Zdroj: Fortron FX500-A 500W 1793,-
DVD: Lite-ON SHM-165P6S černá OEM - DVD-R/+R, DualLayer 898,-
HDD: Seagate Barracuda 7200.10 ST3320620AS - 320GB SATA II 2797,-
VGA: Sapphire Atlantis ATI Radeon X1900 GT 256MB VIVO, PCI-E 8179,-

20930,-

Intel: 30785,-
AMD: 28401,-

Shrnutí - Case je jedna z nejlevnějších bez-zdrojovejch, ale jak jí mám doma tak sem s ní spokojenej (samozřejmě to není žádnej luxus) - zdroj pro DC už se mi zdá 400W zbytečně málo a 500W Fortron za tu cenu je super - mechanika je to nejlevnější, co šlo ( u AMD je možno si připlatit za něco lepšího - btw mechaniku mám doma a zas tak otřesný to neni - přečte všechno a stejně tak vypálí všechno - poškrábaný cd ji dělaj trochu potíže, ale zatim nic co by nezvládla - časem ale asi odejde rychlejc) - HDD je standard - VGA je docela slušná , ale radši bych si připlatil za tu samou od HISu s mnohem llepším chlazením (u AMD samozřejmě) - paměti jsou snad v poho...

Pokud by se jednalo o výkon v nepřetaktovanym stavu, tak to bude vcelku podobné (pro srovnání bych doporučil přečíst test na ddworldu), jenomže u AMD máme možnost dokoupit lepší chlazení nebo, co se prostě hodí. Spoléhat na OC je tak trochu ošemetné, ale je pravda, ža E6300 má mnohem větší potenciál - osobně bych volil AM2, protože předpokládám, že PC stavíte hlavně za účelem hraní her (kde je rozdíl v hratelných nastaveních téměř nulový) a tam se bude hodit spíš lepší VGA nebo alespoň lepší chlazení VGA a tím větší potenciál pro OC - pokud máte počítač spíše na práci s videem nebo grafikou je jasná volba C2D.

Každopádně bych ušetřené peníze u AMD nevrážel do CPU - to radši pořídit možnost s Intelem.

Edit: Pokud by cena byla neúnosná dali by se udělat menší škrty nejpíše u pamětí (koupit s nižší frekvencí) - koupit menší HDD (250GB) - možná i 450W od fortronu, ale to je cenově detail - v nouzi nekupovat X1900GT, ale nějakou z X1800
schumi
Nováček
Nováček
Registrován: 18. srp 2006

Příspěvek od schumi »

pujdu pravděpodobně do C2D, sestava vypada dobře, jestě využiju navic jeden HDD. Grafika by nebyla lepsi http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36464 nebo
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36928 ?????
Emulgathor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. črc 2005

Příspěvek od Emulgathor »

schumi píše:pujdu pravděpodobně do C2D, sestava vypada dobře, jestě využiju navic jeden HDD. Grafika by nebyla lepsi http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36464 nebo
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36928 ?????
X1900GT je trochu lepší - můžeš mrknout na test.
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanHavlicek »

ad sestavy alá Emulgathor:

Intel - dual-set kvalitní, možná bych připlatil za kvalitnější desku

AMD - tahle deska stojí dle všech reakcí za starou bačkoru, šel bych do DFI Infinity nF Ultra II-M2 - nForce4 Ultra, která má sice hlučné chlazení a trochu starý chipset, ale perfektní výkon a vynikající možnosti OC

ad X1900GT - proč ji kupovat za tak příšerný prachy, když na rsc-compu ji seženeš za 5,8 a na obchod.cz za 6k ? CzechComp reaguje na změny hodně pomalu

ad mechanika - pokud vemeš C2D + desku s P965, která zrovna 2x neoplývá PATA řadiči, vem Samsunga do SATA rozhraní. V ostatních případech bych šel do prověřené LG GSA-H20L v OEM

ad zdroj - kouknul bych po Chieftecu 500W ATX2,2, měl jsem možnost srovnání s mým Fortronem 500W a je daleko tišší, těžší a robustnější

ostatní komponenty jsou celkem OK, osobně bych samozřejmě volil C2D, při tak vysokém rozpočtu je nesmysl jít do zastaralého AMD
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
Emulgathor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. črc 2005

Příspěvek od Emulgathor »

JanHavlicek píše: Intel - dual-set kvalitní, možná bych připlatil za kvalitnější desku
JJ máš pravdu, ale chtěl jsem se jakžtakž vejít do těch 30k.
AMD - tahle deska stojí dle všech reakcí za starou bačkoru, šel bych do DFI Infinity nF Ultra II-M2 - nForce4 Ultra, která má sice hlučné chlazení a trochu starý chipset, ale perfektní výkon a vynikající možnosti OC
Osobně mám od Asusu model M2N32-Sli deluxe a jsem s ní spokojenej a na tudle "odlehčenou" verzi s nF570 Ultra jsem nějak přesleh tolik nespokojenosti, jak vyplývá z tvýho příspěvku - OC ne nijak extrémní, ale nad 300 ještě mám pocit pustí
ad X1900GT - proč ji kupovat za tak příšerný prachy, když na rsc-compu ji seženeš za 5,8 a na obchod.cz za 6k ? CzechComp reaguje na změny hodně pomalu
JJ vim o tý ceně - ale chtěl jsem mu udělat cenu od jednoho prodejce a navíc jsem nikde netvrdil, že to jsou nejnižší ceny - byla to sestava tvořená pro představu - nechtěl jsem aby to vyznělo jako, že CzC jsou nejlevnější - osobně mám s nima špatný zkušenosti a taky dávám přednost jinejm obchodům (jenom mi jejich systém ceníku vyhovuje nejvíc), ikdyž s rsc-computers zkušenosti nemám, ceny vypadaj nádherně.
ad mechanika - pokud vemeš C2D + desku s P965, která zrovna 2x neoplývá PATA řadiči, vem Samsunga do SATA rozhraní. V ostatních případech bych šel do prověřené LG GSA-H20L v OEM
Jak jsem psal, nad mechanikou jsem nepřemejšlel - vzal to naprosto nejlevnější. Vím, že to není zrovna košér řešení.
ad zdroj - kouknul bych po Chieftecu 500W ATX2,2, měl jsem možnost srovnání s mým Fortronem 500W a je daleko tišší, těžší a robustnější
Nezbývá mi než ti důvěřovat - já osobně si budu pořizovat Enermax Liberty 500W. Fortrona jsem vybral jako jistotu.
ostatní komponenty jsou celkem OK, osobně bych samozřejmě volil C2D, při tak vysokém rozpočtu je nesmysl jít do zastaralého AMD
Já osobně AMD nezatracuju - dávám mu půl roku do "rebornu" pomocí 65nm technologie - navíc X2 3800+ není za ty prachy takovej propadák a na půl roku bohatě stačí, ale jde o to na co ho člověk používá a vůbec jakej má pohled na věc - C2D je jistě výborná koupě, jenom jsem nechtěl dělat jednostraný návrhy, protože to jde i s AMD.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“