MSI K9N Platinum (AM2, nF570 Ultra)

Základní desky firmy Asus a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

wonknu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. zář 2004
Bydliště: Makotřasy
Kontaktovat uživatele:

MSI K9N Platinum (AM2, nF570 Ultra)

Příspěvek od wonknu »

Dobrej, mám problém. Vybral jsem kamarádovi PC a nabíd se k jeho sprovoznění. Je to MSI K9N Platinum pro sc. AM2 a příslušnej Athlon (3200+), RAM 1GB v Dualu... Disk Seagate 300GB SATA II. Když vše zapojím, dám inslaci windowsu (rozdělím si a naformátuju partišny) dám instalovat a ono to kopíruje insalační soubory na disk. Ale každou chvíli to hodí chybu, že mu nejde nějakej soubor zkopírovat. Když dám opakovat, tak to stejně nezkopčí.Když dám přeskočit tak systém pak nefunguje. Na mým PC se na ten disk widle v pohodě nainstalujou.Nevíte čím to je? Problematice SATA nerozumím, možná to mam jenom blbě nastavený v BIOSU.Díky


//edit Wilik - upraven nazev
Watercooled X2 5000+ BE,Brisbane (@3260MHz,1,350V, Asus M3A,Corsair XMS2,2×1GB,667/CL4,Watercooled Jetway 8800GT 512,WD Caviar 250GB SATA,WD Caviar 160GB SATA, LG GSA DVD-RW...Tagan EasyCon 380W
Cooling : Zalman Reserator 1 Plus
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

a co třeba tenhle dotaz položit v adekvátní sekci? imho v sekci pro intel desky se ti kloudnejch info o AMD deskách asi nedostane nemyslíš?
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wector »

Sekce špatná, ale co, on to už někdo přesune.

Nejsdřív dotaz: instaloval si SATA ovladače z diskety od desky ( při začátku instalace dáš F6, jak se to ptá ) nebo si to nechla na Windows? Ať jedno nebo druhý, teď zkus tu další možnost. U nF4 se SATA dávaly pokud možno do 3. portu, tak to zkus i tady. Někdy zlobí i Wirus Warning v BIOSu, tak ho vypni.
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Přesun do správný sekce ...

Podle toho jak problem popisuješ (že dojde k rozdelení disku a pak i k zahájení kopírování a chyby jsou až pri tom kopírování), tak bych to videl na špatny instalační cd nebo mechaniku, ze ktery to kopíruješ. U starych kousků se tohle občas stává. Pokud dáš pri instalaci přeskočit "nějaký soubory", no tak to bych se pak nedivil, ze Win nejednou tak jak maj, ono auto taky nebrzdí, kdyz mu chybí "nějaký brzdy" :roll:
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

lagvand
Nováček
Nováček
Registrován: 31. bře 2004

Příspěvek od lagvand »

Budou to dělat s největší pravděpodobností paměti (nastavení). Teď stavim PC s touto deskou a nějak nemuzu ty paměti srovnat i když mám poslední BIOS.
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

lagvand píše:Budou to dělat s největší pravděpodobností paměti (nastavení). Teď stavim PC s touto deskou a nějak nemuzu ty paměti srovnat i když mám poslední BIOS.
Nekompatibilita/chybovost pametí se projevuje vetšinou uplnyma pádama toho instalátoru nebo zamrznutím, když to vyhazuje primo nemožnost přečtení souboru, tak bych to videl na tu mechaniku, ale pred instalaci tech Win je samozrejme vhodný i pameti řádne otestovat :)
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

TOMBY
Nováček
Nováček
Registrován: 16. čer 2006
Kontaktovat uživatele:

Třeba ty RAMky? Problém s dual LAN!

Příspěvek od TOMBY »

Nezbývá, než souhlasit s lagvandem. Měl jsem uplně stejný problém. Pouze mi to psalo, že soubor co se chtěl bnakopčit an HDD, tak byl údajně poškozen. Všude jinde CD fungovalo a disk také.
Problém byl v pamětech. Mám také na dualu 2x512 a prostě jsem to musel nainstalovat pouze s jednou 512. Po instalaci jsem různě přehazoval po slotech RAMky, až se to chytlo na dualu. Je to velice divný, ale je to tak. Ještě jsem změnil v Biosu nastavenmí RAM z SPD na Manual, aby to šlapalo OK.

Po nainstalování se mi ale objevil jiný problém. Korektně se nainstalovaly všechny drivery, ale u lanek mam ve správci zařízení vykřičníky a nefungujou. Když dam vlastnosti, píše se tam: Toto zařízení nenalezlo dostatek prostředků, které by mohlo použít. (Kód 12)
a dále : Chcete-li zařízení použít, zakažte jiné zařízení v tomto systému.
Zkoušel jsem přeinstalovávat drivery na LAN i chipset a bezvýsledně.
Už nevím co s tím. Nemáte někdo nějakou radu?
CPU: AMD Athlon 3200+ (AM2) @ 2,28GHz, MB: MSI K9N Platinum, VGA: HIS X1800GTO ICEQ, RAM: 4x512 DDR2 Corsair 667 @ 5-4-4-4 CR2(760MHz)
OBR
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. srp 2003
Bydliště: PHA, CB, TP, Aus, Ger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OBR »

Jestli chces odhalit jestli je to pameti a nebo diskem (jak rika SENT) je jedina pomoc, podtaktuj pameti a zkus to znovu, ale pokud ti to bude vykazovat chyby na stejnych mistech a u s tejnych souboru, bude to diskem, pokud to budou nahodne jine soubory muze to byt pameti ...
lagvand
Nováček
Nováček
Registrován: 31. bře 2004

Re: Třeba ty RAMky? Problém s dual LAN!

Příspěvek od lagvand »

Po nainstalování se mi ale objevil jiný problém. Korektně se nainstalovaly všechny drivery, ale u lanek mam ve správci zařízení vykřičníky a nefungujou. Když dam vlastnosti, píše se tam: Toto zařízení nenalezlo dostatek prostředků, které by mohlo použít. (Kód 12)
a dále : Chcete-li zařízení použít, zakažte jiné zařízení v tomto systému.
Zkoušel jsem přeinstalovávat drivery na LAN i chipset a bezvýsledně.
Už nevím co s tím. Nemáte někdo nějakou radu?[/quote]



1.Vyndej všechny karty z PCI a pak zkus znova ty síťovky nainstalovat, nebo zkus prostředky nastavit ručně.
Pokud síťovky nainstaluješ postupně davej zpatky karty do PCI.

2.V BIOSu zkus Clear NVRAM na ENABLE.
Naposledy upravil(a) lagvand dne stř 21. čer 2006, 10:53, celkem upraveno 1 x.
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Příspěvek od tnema »

nejde nějakej soubor zkopírovat
Problém byl v pamětech
Přesně tohle se stalo i kamošovy z práce, pokaždé nechtěl zkopírovat jiný soubor a tím pádem nešel nainstalovat OS, zkuz si schválně zpustit memtest z disketovky a uvidíš kolik chyb ti okamžitě vyhodí.
chyba v paměti
ntb lenovo i5/1660Ti
TOMBY
Nováček
Nováček
Registrován: 16. čer 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TOMBY »

@ lagvand:
Rád bych něco vyndal z PCIka, ale bohužel obě 2 jsou integrované na boardu:-) a v PCI nenmám nic. Zkusím clear NVRAM a uvidim.
CPU: AMD Athlon 3200+ (AM2) @ 2,28GHz, MB: MSI K9N Platinum, VGA: HIS X1800GTO ICEQ, RAM: 4x512 DDR2 Corsair 667 @ 5-4-4-4 CR2(760MHz)
Sidi
Nováček
Nováček
Registrován: 26. lis 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidi »

U techto desek je problem v detekci pameti a hlavne jejich napeti...zkuste se podivat na napeti pro ty vase a nastavte je v BIOSu rucne ,uz se videl dost lidi ,kterym kvuli tomu nejel celej comp...
C2D E5400@3850Mhz + Gelid Tranq, HD4850 + accelero s1 + 2x12cm@800rpm, gigabyte EP43-UD3, 4x1GB DDR2 GEIL@780mhz, seasonic 500W
TOMBY
Nováček
Nováček
Registrován: 16. čer 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TOMBY »

Nastavní RAM na manula to rozjelo v pohodě. Jen yt síťovky jsou stále dead:-(
CPU: AMD Athlon 3200+ (AM2) @ 2,28GHz, MB: MSI K9N Platinum, VGA: HIS X1800GTO ICEQ, RAM: 4x512 DDR2 Corsair 667 @ 5-4-4-4 CR2(760MHz)
stenliman791
Nováček
Nováček
Registrován: 14. srp 2005

Příspěvek od stenliman791 »

mam K9N Neo a comp se mi sam z niceho nic vypne pri behu widli ( bezi pouze windows a vypne se (natvrdo se vypne) pri hrani bezi a nevypne se. bezi treba 10 min a vypne se nebo klidne 40min a pak se vypne nevim co uz s tim
Diis aliter visum. Bohové se rozhodli jinak. (Vergilius)
Merdy
Nováček
Nováček
Registrován: 26. čer 2006
Kontaktovat uživatele:

Sensory

Příspěvek od Merdy »

Zdravíčko lidi! Mám problém. Ať už zkusím jakýkoliv diagnostický program, tak mi nikdy žádný nedokázal ukázat například teplotu procesoru, či grafické kraty, ale ani rychlost otáček ventilátorů na procáku a odvodního větráku z casu. Jediná teplota, kterou mi to najde vždycky je teplota hardisku. Mám desku K9N Platinum, Athlon 64 3200, Corsair 2x512 667 MHz, X800GTO2... Pokud někdo tuší jak to vyřešit díky za radu... ;-)
Proofy
Nováček
Nováček
Registrován: 09. črc 2005

Příspěvek od Proofy »

už jste vyřešili ty lanky??
Monster_cs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Monster_cs »

prosím vás chtěl bych vás poprosit jak se flashuje bios u těchto desek když ten bios si nahraju na cd tak mi to neveme a ja nevím jakse biosy dělaj u MSI ja mam osobně DFI a tam je to jednoduchy tak když to někdo umí tak napište co a jak thx
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Monster_cs píše:...
Postup bude na 99% stejný jako zde. :)
Monster_cs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Monster_cs »

jaky mam použít recovery utility pro flash biosu u msi??? napište přesný typ nebo link thx

a postup jak mam flashnout bios dle vaších zkušeností z desek MSI a nechci žádný návod z msi.com.tw tam je to na howno a stejně mi to podle toho nede tak mi napište jestli mam updatovat biosy od začátku od 1.0-1.3 nebo stačí když se tam dá rovnou třeba v1.3 a bude to ok a jake programy mam použít bootuji z cd win98 s podporou cd jelikož nemam floppy disk tak musím z cd tak pls napište thx :-)
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Monster_cs píše:...nechci žádný návod z msi.com.tw tam je to na howno a stejně mi to podle toho nede...
Ten postup je tam popsán velmi dobře a funguje na 100%. :wink:
Odpovědět

Zpět na „Asus a MSI“