Vyběr mobilního telefonu 10000 a vice

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

no, tak mi odešel mobil, resp. se nějak úplně znefunkčnil display (Siemens ME45), z čehož mám strašnou radost, neb to představuje investici do nového a peníze nerostou na stromě a člověk, aby pořád něco platil ...

No, nemá ale cenu kupovat nějakého shita, takže mně zatím, co jsem tak sondoval trh, nejlépe vychází ten HTC QTek 8310

http://www.ahmobile.cz/inshop/scripts/d ... emID=53214

líbí se mi na něm hlavně to WIFi a dnes už i velká uživatelská "skillful" základna a podpora - viz např. http://www.ce4you.cz/forums/view_forum.asp?f=130

Myslíte, že tedy neprohloupím, když ho pořídím? :).

Foťák je mi ukradenej, takže alternativou je pro mě ještě ten SE M600i ale ten má zase ovládání prakticky jen přes ten stylus, jinak to je prej bída (nedej bože, když se někde ztratí). Výhodou je u něj zase např. možnost editovat dokumenty Office. Nemá ale Wifi...
show must go on..
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

shadow píše:Myslíte, že tedy neprohloupím, když ho pořídím? :).
Myslím, že asi ne. Jinak se zkus ještě podívat po Nokii E61 nebo E60, i když ty nemají foťák vůbec žádnej, nebo pokud oželíš WiFi nabízí se možnost ušetřit 2.000,- a pořídit Nokii E50 (verze s fotoaparátem, bez je ještě levnější)...
M600i je pěknej, ale jednou rukou se na rozdíl od dospělejšího bartříčka P990i ovládat moc nedá, což je škoda...
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

když co jsem se dočetl, tak ty Nokie založené na Symbianu mají debilní (neopakovaný) budík, což je pro mě docela podstatná funkce...
show must go on..
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Příspěvek od crashPC »

jo, pro mě smrtelně důležitá. poslední dobou mi to fakt zachraňje život :lol: (bezesrandy i se srandou ) :lol:
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

shadow píše:když co jsem se dočetl, tak ty Nokie založené na Symbianu mají debilní (neopakovaný) budík, což je pro mě docela podstatná funkce...
Handy Clock, Handy Alarm, Alarm Manager - bohužel všechno placený - snad se časem najde nějaký Open Source projekt...
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

Právě odepisuji z nové Nokia E61 pomoci domácí wifi a ten komfort, který tento smartphone poskytuje je neskutečný :). wifi, podpora dokumentu office vcetne jejich editace, qwerty klávesnice, big display, luxusní zpracování, prostě super :)
show must go on..
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Příspěvek od crashPC »

lugus jistě :-) jedinci jako já by ale nepřenesli přes srdce ten vzhled :razz:
jinak za cenu 10000 už bych na klasický mobily nekoupal ale jednoznačně smartphony s OS...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

crashPC píše:lugus jistě :-) jedinci jako já by ale nepřenesli přes srdce ten vzhled :razz:
jinak za cenu 10000 už bych na klasický mobily nekoupal ale jednoznačně smartphony s OS...
ten vzhled je super. Ve skutečnosti to vypadá mnohem lépe než na obrázcích po netu a vůbec to není tak moc široké, jak to na první pohled vypadá. Jen širší, ale to je daň pohodlné klávesnici a velkému displayi :). Veškerý Sony-Ericcsony, snad kromě toho nejdražšího, co má R.H., vypadají ve skutečnosti jak chudí, bakelitoví příbuzní. klávesnice u m600i mi přišla už na první dotyk nepoužitelná, jak to je miniaturní, též k800i nepůsobí ve skutečnosti nijak úžasně a bytelně. Takže narozdíl ond Nokie tomu je u SE naopak. Na netu a v recenzích vypadají skvěle, ale vemte si je do ruky, a pak poznáte, že ne všechno zlato se třpytí a NOKIA je pořád špička. A včerejší čtení netu v posteli přes Wifi bylo opravdu příjemné :).

Krom toho nokia e61 je pochopitelně smartphone s OS Symbian v.9.1, Series 60 3rd Edition, a já to koupil v hradeckém Vodafonu jako stávající zákazník /+ speciální sleva 500,-- Kč nově otevřené prodejny/ za 8477,-- Kč včetně DPH ! + smlouva aspoň na 6 měsíců (tarif nabito 300).

V menu je sice pár special ikonek vodafone, jinak je ale mobil zřejmě plně necustomizovaný, neblokovaný, prostě takový, jaký se prodává na trhu.

Joyistick se ovládá velmi dobře, a to i při browsení. Dotykáč nijak nechybí, naopak to lze všechno stále ovládat jednou rukou, a to mám poměrně malou ruku....

edit: jedinou obavu mám ohledně toho joyisticku, aby přežil bez úhony jeho neustálé používání, ale snad to případně bude možné řešit nějak servisně...
show must go on..
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Příspěvek od crashPC »

SE se nám totiž nějak zasekl na klasickejch telefonech, a smarty mu moc nejdou :-) nokii za to uznávám - FAKT UMĚJ udělat pohodlnej telefon, přesto že nemá nejatraktivnější vzhled nebo moc pěknou grafiku....

řekl bych že záleží na vkusu každýho :-)
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Příspěvek od Holda »

shadow píše:...
hele muzu mit k nemu par otazek? Byl jsem uz pevne rozhodnuty pro m600i, ale pak jsem zjistil, ze nam pokryli fakultu wi-fi. Jaky vykon ma ta zabudovana antena?Pres kolik zdi je tak schopna pracovat? A potom jeste me zajima ta uroven customizace fw, nemohl bys nejak poslat obrazek menu? Dik
.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Příspěvek od crashPC »

shadow: dnes sem se na něj byl podívat osobně. je opravdu tenčí než vypadá, ale furt se mi moc nelíbil :-) zasouvací klávesnice nebo dotykáč sou lepší :P
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

Holda29: shodou okolností se mi teď vybil digitál a nemůžu nějak najít nabíječku, takže až ji najdu, trochu nabiju, tak vyfotim a uploadnu, ale díval jsem se ti, a v menu jsem našel jen jedu speciální ikonu Vodafonu pod Nástroji - a jde o ty M-platby atd. spojené s bankovní simkou, jinak zřejmě nic. Takže v tomto směru své tvrzení upřesňuji, včera jsem se nedíval pořádně.

I na prodejně mi řikali, že není nijak customizovaný, a že to je ten typ, co se prodává všude jinde na trhu a vše tomu nasvědčuje. Ikony vypadají originálně, pouze je defaultně instalováno české prostředí. Ikony Vodafone, co jsem tak viděl ty customizované telefony, vypadají úplně jinak.

Co se týče Wifi, tak asi žádné zázraky čekat nelze, ale já tady v druhém patře nebo venku na zahradě signál normálně chytám (AP je v prvním patře, takže to jde minimálně přes strop....

Párkrát se mi včera večer v posteli signál ztratil, ale to dělá u jednoho PC zde u nás v baráku na stejném patře i na D-link DWL-G520+ anténě - to AP /D-Link DWL-200AP+/ není tady u nás asi nějak dobře konfigurované - budu se tím muset ještě zabývat... když to tady tátův známý nastavoval, tak jsem nebyl zrovna doma :).

Teď dnes navečer je signál zatím v pohodě...

crashPC: možná to není láska na první pohled, ale věř mi, po chvíli používání si ten přístroj zamiluješ :). Vyzkoušel jsi ovládání skutečného mobilu včetně datových funkcí, nebo jsi držel v ruce jen maketu na provázku ? :)

Dotykáč není potřeba, navigace jde samozřejmě i bez něj, když je schopný joyistick /e61 má přímo v nástrojích položku Navigátor, která automaticky hledá GPS satelity - víc jsem to ale nezkoumal/. A aspoň se dá mobil ovládat jednou rukou, nepotřebuješ dvě, jako u dotykového displaye. A zajížděcí klávesnice asi nebudou to pravé ořechové z hlediska životnosti. Přiznávám, že by nemusel být ani ten joystick u e61 - hlavně při browsení netem je dost namáhaný, ale snad s tím NOKIA konstrukčně počítá...

Připravovaný TomTom NAVIGATOR 6 software e61 podporuje

viz

http://www.tomtom.com/products/features ... Language=1

Navíc tento mobil má WIFI, a to je obrovskou devizou, a pak i přímo v ROMce ten office a věř, že psaní tady jde velice solidně :).

ještě si asi objednám tady toto pouzdro

http://obchod.sunnysoft.cz/scripts/deta ... &Level=349

a asi časem tu 1GB kartu...

(v balení je jen 64 MB miniSD)
show must go on..
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Příspěvek od Holda »

diky moc, budu cekat na fotky, ale stves me, zase si me nahlodal do e61 :twisted:
.
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

shadow píše:Holda29: shodou okolností se mi teď vybil digitál a nemůžu nějak najít nabíječku, takže až ji najdu, trochu nabiju, tak vyfotim a uploadnu, ale díval jsem se ti, a v menu jsem našel jen jedu speciální ikonu Vodafonu pod Nástroji - a jde o ty M-platby atd. spojené s bankovní simkou, jinak zřejmě nic. Takže v tomto směru své tvrzení upřesňuji, včera jsem se nedíval pořádně.
Proč fotit - http://www.antonypranata.com/screenshot/ :) ...
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Příspěvek od Holda »

Don Martinez píše:...
jeste lepsi :)
.
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

Don Martinez píše:
shadow píše:Holda29: shodou okolností se mi teď vybil digitál a nemůžu nějak najít nabíječku, takže až ji najdu, trochu nabiju, tak vyfotim a uploadnu, ale díval jsem se ti, a v menu jsem našel jen jedu speciální ikonu Vodafonu pod Nástroji - a jde o ty M-platby atd. spojené s bankovní simkou, jinak zřejmě nic. Takže v tomto směru své tvrzení upřesňuji, včera jsem se nedíval pořádně.
Proč fotit - http://www.antonypranata.com/screenshot/ :) ...
No Holdu29 zajímá hlavně případná úprava provedená ze strany Vodafone CZ, pokud se nemýlím :).

Fotky ještě nemám, doteď jsem musel řešit nějaké soukromé záležitosti a teď jdu konečně ven, projít se a někde se připojit na nechráněnou Wifi síť :).

Pouze se omezím na sdělení, že na display E61 se standardně vejde matice 4x3 ikonky (širší display).

recenze je např. tady>

http://mobil.idnes.cz/textovka-vam-bude ... lefony_dno

včetně obrázků - to menu nástrojů odpovídá, pouze mám ikonky jinak seřazené - zrovna v nástrojích je totiž ta ikona Vodafone (zajíšťující bankovní služby přes mobil).

edit: uživatelská recenze na mobilmanii, která mě přesvědčila :).

http://www.mobilmania.cz/mobily/recenze ... sp?RID=814

jinak ale platí, že hodnocení mobilů je věcí dosti subjektivní a nejlepší je opravdu si to někde osahat, zajít do prodejny a vyzkoušet na vlastní oči a ruce :).

Na internetu jsem se ale spíše setkal s názory, že SE m600i je spíše hračka, zatímco e61 je opravdový pracovní nástroj :).

A skutečně phony bez Wifi dneska už myslím nemá moc cenu pořizovat :).
Naposledy upravil(a) shadow dne úte 19. zář 2006, 21:04, celkem upraveno 1 x.
show must go on..
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Příspěvek od crashPC »

shadow: ne, na ovládání nemam ani jednu námitku. jde mi o řešení konstrukce. tohle se mi prostě nějak příčí :-D . v zasouváku nevidim ztrátu životnosti. většinou je to řešený flexi káblem nebo nějakejma šoupacíma kontaktama, a ty vydržej s rozumnym použitím 3 roky jak nic. (mam K700i u kterýho se všem poku*vujou joysticky ale mě NE - zacházim s mobilem jako s mobilem a ne jako s šutrem :lol: ) takže toho se nebojim. dotykáč oželet jde, nejde mi o to že by tam bejt měl. jen jako náhradu za tu hrozivou trčící klávesnici :-D
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wilik »

shadow píše:Právě odepisuji z nové Nokia E61 pomoci domácí wifi a ten komfort, který tento smartphone poskytuje je neskutečný :). wifi, podpora dokumentu office vcetne jejich editace, qwerty klávesnice, big display, luxusní zpracování, prostě super :)
No, chapu, ze kazdy od mobilu ocekava neco jineho - takze pokud ses stale "v terenu" a (nejspis) ve meste, kde je wifi, tak se takovato rozmernejsi "kancelar" asi hodi - pak bych asi ale prece jen zvazoval funkcnejsi MDA.

Pro nekoho (jako ja), kdo nepotrbuje zpracovavat office dokumenty v mobilu, staci obyc. poznamky, misto wifi vyuziva vsude dostupne gprs (ci edge) - coz na nouzovku staci bohate, taky to nesezere baterie do hodiny. A navic jde pak dat mobil do kapsy aniz bych zlomil sebe nebo mobil :)

Joysticku bych se moc nebal, ma ho spousta mobilu a za ty roky uz je delaji tak, ze neco vydrzi. Co me ale zaujalo v poznamkach recenzentu je chybejici opakovany budik - ktery si proklamoval jako nutnost.
Naposledy upravil(a) Wilik dne úte 19. zář 2006, 21:18, celkem upraveno 1 x.
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

Wilik píše:No, chapu, ze kazdy od mobilu ocekava neco jineho - takze pokud ses stale "v terenu" a (nejspis) ve meste, kde je wifi, tak se takovato rozmernejsi "kancelar" asi hodi - pak bych asi ale prece jen zvazoval funkcnejsi MDA.
V čem je MDA funkčnější? Tady je také OS, nahraju tam cokoli, co jím bude podporováno a tím funkčnost rozšířím...

Co se týče Budíku, tak to není tak hrozné, nastavil jsem včera večer jako zvonění jeden telefonem nabídnutý *.mid /trvající já nevím, jak dlouho/, a ráno normálně začal vyzvánět, a to dokonce za chvíli poté opakovaně, dokud jsem buzení přímo v menu nezrušil. Ještě napíšu, zda se aktualizuje i do dalšího dne (tj. změní se např. Út automaticky na St a zda to funguje i při vypnutým mobilu /to se obávám, že ne/ ). Každopádně nejde nastavit buzení např. na celý týden dopředu nebo lépe na vybrané dny. Ale opět: je o řešitelné externím softem. Stačí ho stáhnout (a zaplatit). Ale je to mínus tohoto mobilu, to je jasné, a vlastně i všech dalších na symbianu založených Nokií (nechápu).

Budík mám jinak i v digitálním fotáku... :)


//edit Wilik - at tu nedelame OT - pro nekoho kdo cituji: "Pokud neco opravdu NEMAM rad, tak vytukavani a psani SMS :-) " by bylo to PDA/MDA s dotykovym displayem lepsi - dle meho... tohle je dost neskladny; pokud to nepotrebujes, tak ty "office" nevyuzijes - totez ostatni co to ma a co to nema budes muset platit... za chvili zjistis ze vyuzivas to same co na starem ME45, ale mas to v obrovskem baleni a za hromadu penez - ale jako proc ne, ja taky byvam hracicka a mam velke oci :)

//shadow: na QWERTZ klávesnici je to pochopitelně něco úplně jiného. Hračka by to byla možná tak pro tebe, pro mě to je pracovní nástroj :wink:
Naposledy upravil(a) shadow dne čtv 21. zář 2006, 18:16, celkem upraveno 1 x.
show must go on..
Don Martinez
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2005
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don Martinez »

shadow píše:No Holdu29 zajímá hlavně případná úprava provedená ze strany Vodafone CZ, pokud se nemýlím :).
A jak asi funguje aplikace s příhodným názvem Screenshot? Nastavíš kombinaci kláves a vyrobíš tak přesný obrázek toho, co je zrovna na displeji i s kustomizací od Vodafounu. Máš Symbian ne? Tak ho používej :wink: ...

MDA je komunikátor to, co sis pořídil ty je Smartphone, možnosti Windows Mobile ve verzi pro PDA nebo komunikátory jsou širší než Symbianu S60 - už jenom Today screen. Na druhou stranu porovnávat obojí je hloupost...
Chystané recenze: Acer TravelMate TimeLine 8371 - více viz položka www v mém profilu... Brutální D.M.
Chcete si koupit notebook? Vyzkoušejte náš opravdu cool nový dotazník
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“