Vodní chlazení - diskuze

Zde budeme zveřejňovat, co se chystá v časopise - pište náměty, stížnosti, budeme se snažit vyhovět.
Zamčeno

Jak si představujete budoucnost threadu o WC?

Jedeme další stovku! (veškerá voda se nadále bude řešit zde)
28
27%
Odznova! (viz č.1)
6
6%
Více threadů, teď je v tom bordel! (tři až čtyři thready, pro každou oblast zvlášť)
68
67%
 
Celkem hlasů: 102
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Vodní chlazení - diskuze

Příspěvek od wector »

Takže já si přivlastním tu "čest" založit nový diskuzní thread o vodnících :) ( ostatní zaváhali, tak jsem to sežral já :oops: )

Než začnete diskutovat a/nebo se ptát, tak si v první řadě přečtěte FAQ o vodním chlazení, ať tu zbytečně neřešíme základní otázky. Zároveň by vám mohla pomoci galerie vodního chlazení zdejších uživatelů, kde se samozřejmě také můžete pochlubit svým miláčkem. Samozřejmě nesmím také zapomenout na původní diskuzi, kterou najdete zde.

Jako další opravdu "výživné" zdroje informací doporučuji sekci Liquid Cooling ( ~ vodní chlazení ) na ExtremeSystems.org a tamní opravdu rozsáhlou galerii.
martin850
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 04. říj 2004
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin850 »

tak sa spytam hned prvy

co vy na watercool MO-RA 2 ?
http://www.casemodding.cz/index.php?pg= ... 29&kat=293

dufam ze sa na vianoce postasti vodne chladenie a rad by som radiator cez celu bocnicu a pokial mozno bez vetraku aby mi chladil zostavu, zo zaciatku to bude len procesor, lebo grafiku mam pasivnu a potom neskor ked bude nova grafika tak aj tu.
DOSKA Asus P5K CPU C2D E8500 @ 3.9GHz RAM A-DATA Vitesta 2x2GB 1066MHz HDD WD SE 250GB, WD GP 500GB zdroj Seasonic 750W VGA Sapphire HD4870 DVD RW LG GSA 4040B, HP GSA-H31L (ligh scribe) BEDNA Thermaltake Eureka ZVUK audigi 2 ZS bulk, creative T7900 7.1 TLACIREN HP 5550, HP LaserJet 1150, Samsung CLX-2160 SCANER Acer scanprisa 640UT MONITORBenQ T241WA (24" LCD) + male upravy
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

martin850 píše:tak sa spytam hned prvy

co vy na watercool MO-RA 2 ?
http://www.casemodding.cz/index.php?pg= ... 29&kat=293

dufam ze sa na vianoce postasti vodne chladenie a rad by som radiator cez celu bocnicu a pokial mozno bez vetraku aby mi chladil zostavu, zo zaciatku to bude len procesor, lebo grafiku mam pasivnu a potom neskor ked bude nova grafika tak aj tu.
Tak tohle je prostě radiátor z auta, nebo z autobusu. Výkon bude určítě pěkný, ale za ty prachy........ Zajdi na vrakoviště, najdi podobný radiátor a nastříkej na černo a máš to same. :) Navíc na tohle budeš potřebovat silnou pumpu a ještě takový detail - tohle není pasivní radiátor. Musíš do profoukávat, protože má husté lamely. :wink:
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
martin850
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 04. říj 2004
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin850 »

myom píše:Musíš do profoukávat, protože má husté lamely. :wink:
no tiez mi to doslo, to ma stve nanom. nefungoval by bez vetraku? inak s tym vrakoviskom skusim, len si musim najst vhodny nejaky neposkodeny lebo bude to vonku a pozadujem aby to bolo rovne.

no a potom som nasiel este toto
http://www.viscool.com/?page=prod&pol=6
ten by mal fungovat bez vetraku, lenze tie by som potreboval 2-3 a to je zase ta ista cena ako pri prvom.

potom k vianociam budem chce od jeziska chladenie, tak ked budem mat veci nato, necham si radiator nakonec a pobeham vrakoviska.

EDIT: este sa spytam na tento:
http://casemodding.cz/index.php?pg=deta ... dc1df43a62 ten je urceny na pasivne chladenie, no len ta cena :( ale ak mi poviete ze mi uchladi pocitac pasivne kupim ho. jednotlive casti sa daju dokupovat po 600 Kc, cize ked rozsirim chladenie o graficku kartu a nebude stacit, tak jednoducho prikupim 2 casti a pojdem dalej.
Naposledy upravil(a) martin850 dne stř 20. zář 2006, 17:23, celkem upraveno 1 x.
DOSKA Asus P5K CPU C2D E8500 @ 3.9GHz RAM A-DATA Vitesta 2x2GB 1066MHz HDD WD SE 250GB, WD GP 500GB zdroj Seasonic 750W VGA Sapphire HD4870 DVD RW LG GSA 4040B, HP GSA-H31L (ligh scribe) BEDNA Thermaltake Eureka ZVUK audigi 2 ZS bulk, creative T7900 7.1 TLACIREN HP 5550, HP LaserJet 1150, Samsung CLX-2160 SCANER Acer scanprisa 640UT MONITORBenQ T241WA (24" LCD) + male upravy
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

myom píše:
martin850 píše:tak sa spytam hned prvy

co vy na watercool MO-RA 2 ?
http://www.casemodding.cz/index.php?pg= ... 29&kat=293

dufam ze sa na vianoce postasti vodne chladenie a rad by som radiator cez celu bocnicu a pokial mozno bez vetraku aby mi chladil zostavu, zo zaciatku to bude len procesor, lebo grafiku mam pasivnu a potom neskor ked bude nova grafika tak aj tu.
Tak tohle je prostě radiátor z auta, nebo z autobusu. Výkon bude určítě pěkný, ale za ty prachy........ Zajdi na vrakoviště, najdi podobný radiátor a nastříkej na černo a máš to same. :) Navíc na tohle budeš potřebovat silnou pumpu a ještě takový detail - tohle není pasivní radiátor. Musíš do profoukávat, protože má husté lamely. :wink:
presne tak :)
je videt ze myom se uz ve vodnikach zacina drsne pohybovat :wink: :wink: :roll:
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

martin850 píše:
myom píše:Musíš do profoukávat, protože má husté lamely. :wink:
no tiez mi to doslo, to ma stve nanom. nefungoval by bez vetraku? inak s tym vrakoviskom skusim, len si musim najst vhodny nejaky neposkodeny lebo bude to vonku a pozadujem aby to bolo rovne.

no a potom som nasiel este toto
http://www.viscool.com/?page=prod&pol=6
ten by mal fungovat bez vetraku, lenze tie by som potreboval 2-3 a to je zase ta ista cena ako pri prvom.

potom k vianociam budem chce od jeziska chladenie, tak ked budem mat veci nato, necham si radiator nakonec a pobeham vrakoviska.

EDIT: este sa spytam na tento:
http://casemodding.cz/index.php?pg=deta ... dc1df43a62 ten je urceny na pasivne chladenie, no len ta cena :( ale ak mi poviete ze mi uchladi pocitac pasivne kupim ho. jednotlive casti sa daju dokupovat po 600 Kc, cize ked rozsirim chladenie o graficku kartu a nebude stacit, tak jednoducho prikupim 2 casti a pojdem dalej.
to martin850: ten radiátor by nefungoval, le pokud by jsi ho dal na nějaké chladné místo tak jo.

Ten viscool, pokud chceš výkon, nebude stačit.

A ten poslední je docela dobrý. Tyto radiátory se nezdají, ale mají obrovskou plochu pro výměnu, ale jako super-extra výkoný radiátor se nedá použít. Uchladí ti ale jemně přetaktovanou sestavu.

Pokud chceš výkon, tak ber tento ( http://www.casemodding.cz/index.php?pg= ... 60&kat=205 ). Ale musíš narazit na dobrý kus, protože já ho už 3x reklamoval, bo v něm byla díra :evil: , už 2 měsíce nemám vodníka :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
SS_Rambo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. pro 2004
Bydliště: Horní Suchá

Příspěvek od SS_Rambo »

to martin850: Skus kontaktovat Ertyho jestli dělá ještě radiátory, za tenhle kousek che 1500,- : http://www.ertyh2o.net/cm/original/IMG_0751.JPG
Tady je jeho web: http://www.sweb.cz/erty jinak ti je shchopný udělat radiátor na zakázku, podle rozměrů.
Od té doby co jsme si koupil ThikPada tak neznám jinou značku booku...
martin850
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 04. říj 2004
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin850 »

ano, dakujem, ale pozadujem hlinikovy radiator. preto od ertyho asi nie.

no chcel som este k tomuto, co som vyssie spominal:
http://casemodding.cz/index.php?pg=deta ... dc1df43a62
nepozadujem vykon, teploty nemusia byt nizsie ako na vzduchovom chladeni (bolo by ale dobre keby boli) a este k tomu budem tym chladit len procesor. nic ine, neskor graficku ale to potom dokupim dalsie diely k tomu alebo pridam vetrak.
(v bedni si nechavam 2 ventilatory, ktore fukaju na disky a tiez chladia pasivny chipset a grafiku, viac nepotrebujem, neskor budu vykonnejsie ramky, tie tiez stacia pasivne)

cize myom, co si myslis? bude mi to stacit na moj procak? (mam v podpise)
pre predstavu: ma Tcase 57°C a vo zatazi mi pise everest 51°C a chladim ho arctic cooling silencer ultra 64 (najlacnejsie co bolo)
DOSKA Asus P5K CPU C2D E8500 @ 3.9GHz RAM A-DATA Vitesta 2x2GB 1066MHz HDD WD SE 250GB, WD GP 500GB zdroj Seasonic 750W VGA Sapphire HD4870 DVD RW LG GSA 4040B, HP GSA-H31L (ligh scribe) BEDNA Thermaltake Eureka ZVUK audigi 2 ZS bulk, creative T7900 7.1 TLACIREN HP 5550, HP LaserJet 1150, Samsung CLX-2160 SCANER Acer scanprisa 640UT MONITORBenQ T241WA (24" LCD) + male upravy
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

martin850 píše:ano, dakujem, ale pozadujem hlinikovy radiator. preto od ertyho asi nie.

no chcel som este k tomuto, co som vyssie spominal:
http://casemodding.cz/index.php?pg=deta ... dc1df43a62
nepozadujem vykon, teploty nemusia byt nizsie ako na vzduchovom chladeni (bolo by ale dobre keby boli) a este k tomu budem tym chladit len procesor. nic ine, neskor graficku ale to potom dokupim dalsie diely k tomu alebo pridam vetrak.
(v bedni si nechavam 2 ventilatory, ktore fukaju na disky a tiez chladia pasivny chipset a grafiku, viac nepotrebujem, neskor budu vykonnejsie ramky, tie tiez stacia pasivne)

cize myom, co si myslis? bude mi to stacit na moj procak? (mam v podpise)
pre predstavu: ma Tcase 57°C a vo zatazi mi pise everest 51°C a chladim ho arctic cooling silencer ultra 64 (najlacnejsie co bolo)

Ten radiátor to uchladí. Pro co nejvyšší výkon ti doporučuji použít čerpadlo s nízkým průtokem. U těchto radiátorů je velmi důležité, aby se v nich voda zdržela co nejdéle. Ta pumpa ale musí být zároveň silná, takže doporučuji laing DDC. Zároveň bych použil co největší expu, aby jsi měl v okruhu co nejvíce vody, aby se ti stíhala ochlazovat. :)
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Stoobi
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 06. úno 2004
Bydliště: Potštejn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stoobi »

Sorry, ale osobně nechápu, na co stavět vodníka jen na CPU, když už teda vodníka dělám, tak to chce komplet, nikdy nevíš, kdy dáš lepší grafiku nebo tak a blok na chipset považuju už za detail...přeci jen nF4 docela topí a investice do NB bloku už je minimální...jinak máš teda teploty na tom Opteronu dost vysoký, sice chladič je vlastně BOX, ale příjde mi to stejně dost...

Každopádně mě ta Cora Maxi docela zaujala...vypadá moc pěkně a je to celkem elegantní řešení...jen cena teda nic moc, ale oproti Moře to i jde... :twisted:
martin850
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 04. říj 2004
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin850 »

2stoobi: lebo momentalne na nic ine nepotrebujem a budem velmi rad ked mi jezisko zaplati aspon hento. samozrejme blok na chipset si kupim kedylen sa mi bude chcet (mas pravdu to je uz drobnost), ale myslim ze to je momentalne zanedbatelne.
a na graficku budem vyrabat blok, cize to potrva, ale aj tam bude. no a mne sa tiez ten radiator paci zo vsetkych najviac, len cena, no :( . ale zas neni take hrozne a pri troche stastia si objednam 8 clankovy.

EDIT: 2myom: jasne laing DCC by bolo najlepsie, ale videl si cenu? nepoznas nieco rozumnejsie? http://casemodding.cz/index.php?pg=deta ... dc1df43a62
ja som zamyslal ze cerpadlo eheim 1048 a expanzku vyrobit.

ale zase, keby kupim toho lainga DDC nemusim uz nic viac, proste to uz pojde.
DOSKA Asus P5K CPU C2D E8500 @ 3.9GHz RAM A-DATA Vitesta 2x2GB 1066MHz HDD WD SE 250GB, WD GP 500GB zdroj Seasonic 750W VGA Sapphire HD4870 DVD RW LG GSA 4040B, HP GSA-H31L (ligh scribe) BEDNA Thermaltake Eureka ZVUK audigi 2 ZS bulk, creative T7900 7.1 TLACIREN HP 5550, HP LaserJet 1150, Samsung CLX-2160 SCANER Acer scanprisa 640UT MONITORBenQ T241WA (24" LCD) + male upravy
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

A co tohle http://casemodding.cz/index.php?pg=deta ... dc1df43a62 ????? :roll: :wink:

A expu vyrob tak na min. 1l nejlepší na 2l. Potom to bude chladit solidně. :)
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
martin850
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 04. říj 2004
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin850 »

no toto sa mi zapacilo. moze to cerpadlo bezat aj pod vodou? keby ano, je to idealne, na expanzku som si teraz zhruba odmeral priestor a viem si ju predstavit od 1,6l do 2,3l potom by to uz posobilo nevkusne, ale zase nebude plne po okraj, cize 2l moze mat. urobim si steny z rebrovaneho hliniku ak zozenem a predok a zadok z plexi (bude to kvader) este vymyslim vrchnak ako bduem zatvarat vodotesne, chcel by som taku tu velku maticu jak byva na niektorych expanzkach, len zavit neviem spravit taky velky. donej dovnutra by som umiestnil hento cerpadlo. (dufam ze moze ist podvodou)
DOSKA Asus P5K CPU C2D E8500 @ 3.9GHz RAM A-DATA Vitesta 2x2GB 1066MHz HDD WD SE 250GB, WD GP 500GB zdroj Seasonic 750W VGA Sapphire HD4870 DVD RW LG GSA 4040B, HP GSA-H31L (ligh scribe) BEDNA Thermaltake Eureka ZVUK audigi 2 ZS bulk, creative T7900 7.1 TLACIREN HP 5550, HP LaserJet 1150, Samsung CLX-2160 SCANER Acer scanprisa 640UT MONITORBenQ T241WA (24" LCD) + male upravy
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

martin850 píše:no toto sa mi zapacilo. moze to cerpadlo bezat aj pod vodou? keby ano, je to idealne, na expanzku som si teraz zhruba odmeral priestor a viem si ju predstavit od 1,6l do 2,3l potom by to uz posobilo nevkusne, ale zase nebude plne po okraj, cize 2l moze mat. urobim si steny z rebrovaneho hliniku ak zozenem a predok a zadok z plexi (bude to kvader) este vymyslim vrchnak ako bduem zatvarat vodotesne, chcel by som taku tu velku maticu jak byva na niektorych expanzkach, len zavit neviem spravit taky velky. donej dovnutra by som umiestnil hento cerpadlo. (dufam ze moze ist podvodou)
To čerpadlo teoreticky by mohlo běžet pod vodou ale musíš zapatlat výstupní drát silikonem, by se ti do elektroniky nedostala voda. Klidně tu expu udělej napevno a od ní vyveď fillport na vrch skříně a potom to bude super.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikadze »

Zdarec,
mel bych etse jeden dotaz kolem vodnika...
Kdyz uz ho budu mit a budu s nim chladit CPU, GPU, Chipset. Muzu se pak vykaslat na pridavne ventilatory v PC, ktere napriklad ofukuji HDD a odvadeji teplo ze skrine(to uz tam asi nebude, kdyz ho odvede voda ven)?
Tzn. ze bych mel v PC jediny ventilator a to ve zdroji? Nebo by to hadrum a ostatnimu hardwaru tezce neprospivalo?

Chci si postavit vodnika a nechci si v tom PC neco odprasknout...
Diky za rady... Fakt sem este zatim lama...
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

Kamikadze.cz:

Osobne mam v pc jeden 12cm vetrak vepredu(je pred tremi disky v antivibracnich redukcich) a dalsi 8cm AT FAN PRO TC pred dvema diskama co mam v silentmaxxech. Pak jeste jeden 12cm vetrak na vyfuk vzduchu pryc.
Jinak vzhledem k tomu ze v case na strope mam obdelnikouvou diru a na ni radiator z venku, na kterym jsou dva 12cm vetrone, tak i ty trosku tahaji teply vzduch pryc. Tohle je asi extrem a je to pomerne tiche, protoze fany jedou na pomale otacky. Ale pokud budes mit vodnika, tak bych disky opravdu ofukoval.


Jinak vzkaz pro ostatni: Nebudte lini a zkracuje ty citace !!!
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wector »

myom píše: Pokud chceš výkon, tak ber tento ( http://www.casemodding.cz/index.php?pg= ... 60&kat=205 ). Ale musíš narazit na dobrý kus, protože já ho už 3x reklamoval, bo v něm byla díra :evil: , už 2 měsíce nemám vodníka
A neprovrtal jsi ho náhodou těma delšíma šroubama, který jsou tam připravený na exta vysoký fany? :roll:

EDIT: Jenom bych ještě dodal, že jestli opravdu výkon, tak spíš než PRO nebo Extreme bych vzal HC 360-LE, cenově skoro stejný ( nebo tohle, to už je mimo snad po všech směrech, ale 15x120fan, hmmmm, člověk by měl Winterfresh PC - ledově svěží :-D )

BTW D4ka už je na cestě, zejtra je doma :) Hned nahodim info, průtoky, hlučnost atp.
Naposledy upravil(a) wector dne stř 20. zář 2006, 22:38, celkem upraveno 1 x.
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

to Kamikadze.cz: ne, bez větráků se neobejdeš, ani kdbys chladil vodou HDD i zdroj tak se bohužel bez průvanu neobejdeš, většinou se to ale smrskne na dvě 120ky jedna vpředu a druhá ve zdroji za předpokladu že je radiátor ve stropě nebo mimo case (+samozřejmě větráky na radiátoru), když bys dal radiátor např. dopředu case tak je celkem výhoda že větráky z radiátoru fungujou i jako intake
darrth
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2005
Bydliště: MB

Příspěvek od darrth »

to martin850: Když chceš, aby ti čerpadlo běželo pod vodou, tak si kup ponorný. Je tišší a hlavně levnější, a odpadá problém s odvzdušněním.
PC1: Core 2 Duo E6400@3,2GHz, Asus Rampage Formula, 4x1GB DDR2 Geil , MSI GTX275, 2 x Seagate 320GB + 1TB, Enermax Liberty 500W a vše si hoví v Chieftecu LBX-02B-B-B
PC2: Barton 2500+@2200MHz, MSI K7N2 Delta, 2x256+1x512 MB DDR400, Seagate 400 GB a 80GB, Leadtek 6600GT, MB+CPU+GPU water cooled
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

wector píše:A neprovrtal jsi ho náhodou těma delšíma šroubama, který jsou tam připravený na exta vysoký fany? :roll:
Já ho zkoušel bez větráků :wink: Ty lamely tam jsou totálné zkorodované, takže se nedivím že to nevydrželo (i když malý) tlak. :wink:
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Zamčeno

Zpět na „PCtuning - webový magazín“