Malycky zosik s piezo repracikom na baterie...

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Malycky zosik s piezo repracikom na baterie...

Příspěvek od Spirit »

Zdravim pani, priblizim vam o co mi ide...Chcel by som vyrobit nieco na sposob hlasiteho prehravania skladieb v modernejsich mobiloch. Proste nejake zariadenie mensich rozmerov na baterie, kde by som priviedol signal s nejakeho prehravaca, ten by sa zosilnil o nieco, odrezali by sa nizke kmitocty a prehraval by ho 1 (alebo aj dva) repraciky ake su v mobiloch. Kedze nebudem rozmermy limitovany, vykon by mohol byt aj vyssi ako je to v pripade mobilov. Mate nejaky navrhy, napady, vhodne schemy? Kazda rada dobra :wink:
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Spirit »

ziadne napady ludia?
srna
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od srna »

nekery bednicky "k pocitaci" jedou i na baterky(se zesilovacem). prodavaj to hlavne vietnamci ;) a jsou celkem maly
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Někde tu mám zesilovač o rozměrech 2x3cm. Má 5W a je na 12V. Měl jsem na to připojenej i reprák do auta a umí zařvat pěkně. Jen musí dostat 12V. Když dostane míň, tak zkresluje nízké tóny.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
STANIK#007
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STANIK#007 »

Trinom píše:Někde tu mám zesilovač o rozměrech 2x3cm. Má 5W a je na 12V. Měl jsem na to připojenej i reprák do auta a umí zařvat pěkně. Jen musí dostat 12V. Když dostane míň, tak zkresluje nízké tóny.
TDAkolik?
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Spirit »

Trinom píše:Někde tu mám zesilovač o rozměrech 2x3cm. Má 5W a je na 12V. Měl jsem na to připojenej i reprák do auta a umí zařvat pěkně. Jen musí dostat 12V. Když dostane míň, tak zkresluje nízké tóny.
no hod mi schemu ak mozes, rad sa nato kuknem
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Je to klasickej tesláckej zesík jen v malým provedení. Možná je tam jiný MBAčko, protože klasická 810 nezkresluje ani při 3V

Schémata:
http://trinom.org/stazene/hlasitost_mba810.JPG
http://trinom.org/stazene/mba810.gif

Odpoledne hodím fotku, pokud najdu...
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
STANIK#007
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od STANIK#007 »

zesik s MBA810 kou sem stavel taky
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Takže je to MBA 810 DAS (XN8). Velikost je 3,5 x 4,5 cm (trošku jsem to předtím netrefil, tipoval jsem to, aniž bych ho vytáhnul :).
Tady jsou slíbené fotky:

Obrázek Obrázek
scan - 150dpi, pravítko Slovenská sporiteĺňa rulez 8-)
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Spirit »

takze vravis 12V a 5W ? To by mohlo byt OK. K tomu titanovy mikromenic (ala itrigue) no a vidim to na 3x 1500mA bateria li-ion z mobilu (10.8V). Aku by to malo vydrz prevadzky? co myslite?
JendaLinda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. črc 2005
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JendaLinda »

Vhodným zdrojem zesilovačů s MBA810 jsou televize.
http://pokusy.chytrak.cz/projekty/zesik.htm
Naposledy upravil(a) JendaLinda dne ned 15. říj 2006, 10:35, celkem upraveno 1 x.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

JendaLinda píše:Vodným zdrojem zesilovačů s MBA810 jsou televize.
http://pokusy.chytrak.cz/projekty/zesik.htm
Tjn, ale ty nejsou zrovna nejmenší. A je docela divný, že ty velký zesíky jdou korektně od 2V a ten malej, kterej je úplně stejnej, jde až od 12V. možná, že je tam jinej čip...
Spirit píše:Aku by to malo vydrz prevadzky? co myslite?
Ten velkej má výdrž docela dlouhou, ten menší je na tom o něco hůř - topí jak sviňa (proto ten chladič)
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Spirit »

no tak radsej ten velky... Ale tesla ziadna na obzore, kludne aj z novych suciastok si vyrobim a mensie, kompaktnejsie. Napajat mozem z mobilovskych baterii. A co poviete na pseudorepracik z mobilu? Plechac? Kde taky nejaky kupim a kolko by potreboval prikonu? 0.5w by stacilo? Myslim rovnake riesenie ako v mobile.
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

Ten Piezoměnič z mobilu většinou stojí za starou belu...
... sežeň si kalsickej malej repráček, tak 2W, kterej bude zhruba stejně velkej, jako ten zesík...

... a dostaneš se na velikost běžně prodávanejch repráčků.
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Spirit »

ide o to ze by som to chcel mat kompaktne a na "vlastny pohon", proste aby som mohol hlasite reprodukovat muzicku z telefonu, ale aby sa samotny mobil co najviac setril co sa tyka spotreby. Preto by som bol rad aby to nebolo velke...
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Spirit »

co poviete na TDA2822m a ktomu plechac? :)
JendaLinda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. črc 2005
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JendaLinda »

Když ten zesilovač bude mít vlastní napájení, může mít výkon i těch 5W (klidně i 100W, ale technopárty snad neplánuješ :)) a na výdrži mobilu se to vůbec neprojeví.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
Trinom
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 13. črc 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinom »

JendaLinda píše:a na výdrži mobilu se to vůbec neprojeví.
Ale projeví, protože procesor v mobilu zatěžuješ dekódováním zvuku. Jinak ten zesíček v mobilu to zatěžuje minimálně, to je fakt :)
Obrázek Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.....................TDI = Ten Dým Ignoruj
JendaLinda
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. črc 2005
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JendaLinda »

Upřesnění: Výdrž telefonu nezávisí na výkonu externího zesilovače.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
Spirit
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. srp 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od Spirit »

JendaLinda píše:Upřesnění: Výdrž telefonu nezávisí na výkonu externího zesilovače.
tak tak, preto to chcem urobit. Teraz ma napadlo, uplne idealny by bol pseudorepracik, plechac, aky sa nachadza napriklad v notebookoch. Predsalen je vykonnejsi nez to co davaju do mobilov, to ze je vacsi mi neprekaza. Kde by som ale take nieco zohnal, resp. ake TDA k nemu?
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“