Instalace Win XP na notebook bez mechanik.

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows XP, Windows 2000 a Windows NT.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
TTK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2006

Instalace Win XP na notebook bez mechanik.

Příspěvek od TTK »

Tak jsem už pročetl celou diskuzi a bohužel jsem nějakou konkrétní radu nenašel. Po síti instalovat wokna nemůžu, jelikož nemám doma server. V notebooku nemám ani CD ani FDD. DELL Latitude LS má v nabídce boot položky: 1) Removable device 2)Hard Drive 3)ATAPI CD Rom 4)Boot To LAN víc tam toho není... Například boot z USB nikde :-( Objednal jsem si ještě DeLock IDE-USB konvertor, ale nevím jestli bude notebook schopný nabootovat například z CD, který k tomu připojím, když tam není boot z USB. Lze nějak nainstalovat XP například tak, že bych instalaci nějak nahrál na ten disk z notebooku, a z toho taky nabootoval a spustil instalaci ? Jiná mořnost mě opravdu nenapadá. Díky všem za rady. Originální mechaniky k Dellu už bohužel asi neseženu, a instalace po síti u mě není taky možná......
Beriiisek
Nováček
Nováček
Registrován: 23. srp 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace Win XP na notebook bez mechanik.

Příspěvek od Beriiisek »

Asi ti neporadim jelikoz mam stejny problem ale vim ze kdyz tam pripojis mechaniku ( pres USB ) tak se ti to nenabootuje .....
TTK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2006

Příspěvek od TTK »

Tak to jsem asi vyhodil 4000,- Jelikož tam ten systém nedostanu :-(
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josko »

Mohol by si ten disk vybrať a v nejakom PC na to nakopírovať celú inštalačku. Existuje redukcia z IDE čo je v laptope na klasické čo je v PC.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
TTK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2006

Příspěvek od TTK »

Ano tu redukci mám objednanou. Nabootuje to pak bez problémů ??? Prostě bych na ten disk na jiném PC zkopíroval install CD Win XP. ??? Omlouvám se ale tohle jsem fakt nikdy nedělal. Je to první PC co mám bez mechanik. Ještě mě napadá jedna cesta. Mám doma něco jako Win XP LIVE nebo jak se to jmenuje. Je to verze XP pro záchranu dat. Celé se to zpouští jen z CD.... Myslíte že by to šlo ? Tu LIVE verzi nakopírovat na HDD, spustit ten LIVE a potom spustit klasickou instalaci XP Pro ????
spirit64
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od spirit64 »

to je jedna možnost, imho instalovat ze serveru by taky šlo (z desktopu) ale nevím jak na to :)
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josko »

Mne sa zdá že keď spustíš inštaláciu priamo zo spusteného windowsu tak tam je možnosť nakopírovať inštalačku na disk a potom to už cd nechce, tak by si to dal nakopírovať a potom by si to len v notebooku nabootoval.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zivan »

HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
TTK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2006

Příspěvek od TTK »

No tak to budu zítra zkoušet. Ale to bude trvat protože já a EN jaksi nejde dokupy :-) Nešel by zkrácený překlad ?
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zivan »

1. Vyndat HDD z notebooku a pripojit ho k pocitaci s mechanikou
2. Upravit rozdeleni HDD, minimalne jedna obcast musi byt naformatovana na FAT nebo FAT32 a musi se na ni vejit soubory z instalacniho CD
3. Nabootovat do DOSu a prekopirovat system pomoci prikazu SYS
4. Nakopirovat tam i soubory himem.sys, config.sys a smartdrv.exe
5. Nakopirovat soubory z instalacniho CD XP do oblasti s FAT
6. Zapojit HDD do notebooku a nabootovat do DOSu
7. Spustit smartdrv.exe
8. Spustit DOSovy instalator WINNT.EXE v adresari I386
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
TTK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2006

Příspěvek od TTK »

Díky moc. Zítra budu laborovat. Snad se povede.
Beriiisek
Nováček
Nováček
Registrován: 23. srp 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beriiisek »

mno ja sem v pr..... nemzu ho otevrit je to nejaky podelany ....
do site ho zapojit muzu ale vubec nevim jak se to pres sit instaluje .......
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Ješte by melo pomoci nainstalovat holej system na jinym PC (třeba i podobny konfigurace), nejakym "ghost" programem to zrcadlit na HDD z toho bezmechanikovyho notebooku (kterej bude pripojenej pres redukci jako klasickej HD do desktopu), pak system sice trochu zazlobí pač pojede na jinym HW, ale po instalaci ovladačů by to melo jet.

Tenhle postup mam i vyzkoušenej, i když je to prasárna :roll: Stejne jako se tak nejak doporučuje pri zmene základní desky (zvlast na uplne jinym chipsetu) reinstalovat system, tak tady do toho jde vlastne človek schválně .. Ale jak píšu, jde to a funguje to.

Pokud se system zaktivuje až na tom NB, tak je to snad i legální postup, težko říct.
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zivan »

Beriiisek píše:mno ja sem v pr..... nemzu ho otevrit je to nejaky podelany ....
do site ho zapojit muzu ale vubec nevim jak se to pres sit instaluje .......
No mit notebook bez mechaniky, nemit ani externi mechaniku, ze ktery by slo bootovat a ani nejde vyndat HDD...tak to jsi fakt v pr... :-)

Zkus pouzit pro rozebrani vetsi silu nebo ho vyhod a kup si neco poradnyho.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
TTK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2006

Příspěvek od TTK »

Neboj, mám doma pořádný notebook. Tenhle potřebuji do prostředí kde by bylo škoda nový ničit. Jestli ti něco říká ozvučování a řízení světel DMX tak asi víš o čem mluvím. Tam to opravdu není prostředí na stroj za 40000,- Zvlášť když se jedná o mobilní aparaturu. Takže taková rada jakou jsi mi dal mě je k h......

Teda myslím ten předešlý příspěvek. Za postup který jsi mi přeložil děkuji.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zivan »

Taky ten prispevek nebyl pro tebe, ale pro Beriiiska, ktery ten notebook nemuze ani otevrit.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
VasekB
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. bře 2005

Příspěvek od VasekB »

co mas za notebook by bylo dobre napsat...

do HP se leze tak, ze odsroubujes sroubky na krytu pod LCD, a pak se vypaci kryt nad klavesnici.. jsou tam takove 3-4 pozice, kde se to da udelat... ale jestli jsi to jeste nikdy nedelal, tak doporucuji si to poprve nechat od nekoho ukazat.. kdyz ty pacicky ulomis, tak mas smulu...
Beriiisek
Nováček
Nováček
Registrován: 23. srp 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beriiisek »

VasekB píše:co mas za notebook by bylo dobre napsat...
Mam CompaQ Presario 900

btw on mechaniky ma jenze vsechny rosekany :D
TTK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2006

Příspěvek od TTK »

Zivan píše:Taky ten prispevek nebyl pro tebe, ale pro Beriiiska, ktery ten notebook nemuze ani otevrit.
Jo promiň, nevšimnul jsem si toho :o To já mám HDD pěkně v šuplíku a krásně jde vysunout.
TTK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. led 2006

Příspěvek od TTK »

Tak vyřešeno ! Ja to sice brutální postup, ale vše proběhlo úplně hladce:

1- Nutné koupit redukci pro připojení 2,5 disku na 40 pin konektor.
2- Na disk jsem nainstaloval Windows ME ( Win 98 potřebují k doinstalování ovladačů hardwaru CD, což je vzhledem k chybějící mechanice v notebooku problém. Win ME si ovladače tahá z HDD )
3- Po posledním restartu instalace vypnout comp a přehodit HDD do notebooku a spustit. Bez problémů se našli veškeré ovladače na hardware notebooku a Win ME se nainstaloval na notebook.
4- Koupil jsem tuhle redukci: DeLock konvertor - redukce USB2.0 na IDE 40/44, externí. A připjil CD-ROM přes USB. Notebook ji našel jako externí mechaniku.
5- No a pak už nic nebránilo nainstalovat ( aktualizovat ) systém na Win XP Pro z CD-ROM.

Asi existuje lepší postup ale tohle proběhlo naprosto bez jediného problému. Je to taková zběsilost, ale než něco dělat v DOSu a dělit disk tak tohle bylo pro mě rychlejší. Noťas šlape jak má..... Možná by šlo tam hned namastit XP Pro a třeby by se taky "chytli" na jiném hardwaru.

Nejprve jsem zkoušel ty postupy v DOS, ale to mi nešlo....
Odpovědět

Zpět na „Windows XP, 2000, NT“