Srovnání platforem

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
JJ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2005

Srovnání platforem

Příspěvek od JJ »

Zdravím,
vím, že se to tu už asi někde řešilo, ale zeptám se konkrétně. Jaký je výkonnostní rozdíl mezi:
AMD Athlon 64 X2 4200+ a Intel Core2Duo E6300.

Má smysl investice do Intelu (desky jsou většinou o něco dražší) nebo je rozdíl spíše otázkou akdemické debaty? Předesílám, že nechchi taktovat. Procesor by měl tepat spolu s 2GB ram v 2D grafické stanici (Photoshop a spol.) kombinované s multimediálním PC (hudba vč. jejích úprav, občas film).

E6300 je z nových Core2Duo nejslabší, zatímco 4200+ je spíš střední třída.

Díky
Mr. Dirk
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2006
Bydliště: World of METAL

Příspěvek od Mr. Dirk »

No pokud se na tom PC nebude na 100% taktovat tak bych uvažoval i o X2 4200+.
JJ píše:E6300 je z nových Core2Duo nejslabší, zatímco 4200+ je spíš střední třída.
No, ale pokud to srovnáš mezi sebou tak je to ve stejné třídě. :)
Hän tuli minulle eräänä aamuna, Yksi yksinäinen sunnuntaiaamuna, Hänen pitkät hiukset virtaava, Kun keskitalvi tuuli, En tiedä, miten hän löysi minut, Saat pimeässä olin kävely, Ja tuhoaminen antaa noin minulle, Luota taistelua en voinut voittaa...
BubakB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Nitra-SVK

Příspěvek od BubakB »

Je to skorej otazka debaty. C2D E6300 :wink:

O cenach dosiek Link zde
Pôvod každej chyby HW: S-T-U-D-E-Ň-Á-K!
JJ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2005

Příspěvek od JJ »

Díky, zeptám se ještě jednou a jednodušeji.
Který ze zmíněných procesorů je v základním nastavení výkonnější a případně o kolik?
Pokud bych lehce zataktoval (jde mi o stabilitu systému a ne o čísla, kterými bych se chlubil na fórech), tak který by byl lepší?

Díky moc
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Příspěvek od Stano K. »

JJ píše: Pokud bych lehce zataktoval (jde mi o stabilitu systému a ne o čísla, kterými bych se chlubil na fórech), tak který by byl lepší?
ked treba das OC z 1.86Ghz len na rovnych 2.8Ghz(7*400) (stabilita 100%) tak rozdiel bude velky :wink:
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
JJ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. dub 2005

Příspěvek od JJ »

Díky,
to je velmi zajímavý článek. Pochopil jsem z něj, že E6300 a X2 4200+ jsou výkonově velmi srovnatelné. Nejspíš bych se ale nemusel bát koupit E6300 a trochu na něj přitlačit, (i když 7x400 mi už přijde docela síla :-)) a tím bych asi dost získal.

Chci koupit ty paměti Kingston 750MHz, CL4, o kterých jsem četl, že bez problémů běží při stejném napětí a časování i na 800MHz. Jak byste to tedy taktovali? Nastavit paměti na 667MHz a zvyšovat FSB dokud to bude stabilní? Napětí se mi zvyšovat nechce, takže bych to potlačil asi jen dokud to pojede na stejném napětí. Kolik by to tak mohlo být? Díky moc.
[CZ]Airwolf[OC]
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2006

Příspěvek od [CZ]Airwolf[OC] »

Ty Kingstony zvladaji i 900+ takze 800 bez problemu at uz na default nebo o nejakou desetinku zvednutou voltaz. E6300 zvladne 7*400 bud na defaultni napeti, nebo taky o neco lehce vice. Ta moje na default hlaseny v BIOSu zvladala 7*450, na default skutecny zvladala 7*400. Takze nebat se, ten procak (pokud neni spatny kus) to zvladne aniz by se o nej clovek bal. Rovnou vyzkouset 7*400 a uvidis jaky mas kus.

btw: nyni jedu 7*470 :twisted: a to jeste neni strop...
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“