MDA Vario / Qtek 9100 / HTC Wizard - zkušenosti

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Vodny
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2004
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vodny »

Potřebuju poradit.

Je nějakej rodíl když koupim VARIO u T-Mobilu nebo jinde. Jde o to jestli si to tam T-Mobile nějak zásadně neupravuje jestli to o něco neočeš bo tak něco.

Díky
PC pro zábavu:
CPU: Intel Core i5-750 Chlazení: Arctic Cooling Freezer Xtreme (rev. 2) MB: MSI P55-GD65 RAM: 2x2GB Kingston KHX1600C8D3K2/4GX GPU: ATi ASUS HD5850 1GB HDD: WD Caviar Green 1TB Ostatní zazřízení: DVD-RW od LG, čtečka většiny druhů paměťových karet Case: NZXT ZERO 2 Zdroj: Corsair HX750 Displej:HP LP2475w Reproduktory: Genius HT 5100

Pomocník při práci:
Hewlett-Packard 2730p (Tablet PC)
HADES
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HADES »

Rozdíl tam je, a to hlavně ve vzhledu OS. Ale není problém si tam flashnout nějakou jinou ROM. V této věci bych tě odkázal na forum CE4You
Intel Core2Duo E8200 @3GHz / Gigabyte EP35-DS3 / PowerColor ATI HD 6850 1GB DDR5/ Patriot 2x2GB DDR2 800MHz 5-5-5-12 / Kingston V+ 64GB SNVP325 / Samsung Spinpoint F1 HD320HJ / WD1001FALS / WD5000AAKS / Samsung S203P / SB X-Fi X-Treme Gamer / Genius SW5.1HT / Speedlink Medusa Home / Logitech MX518 Gaming Grade / LOGITECH Deluxe 250 / Dragonlord PC-K58 / Scythe Mugen / Samsung 226BW / Windows 7 Home Premium 64bit
Vodny
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2004
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vodny »

Dobrý číhnu tam.

Pokud tam nic nenadju tak se vrátim:-)
PC pro zábavu:
CPU: Intel Core i5-750 Chlazení: Arctic Cooling Freezer Xtreme (rev. 2) MB: MSI P55-GD65 RAM: 2x2GB Kingston KHX1600C8D3K2/4GX GPU: ATi ASUS HD5850 1GB HDD: WD Caviar Green 1TB Ostatní zazřízení: DVD-RW od LG, čtečka většiny druhů paměťových karet Case: NZXT ZERO 2 Zdroj: Corsair HX750 Displej:HP LP2475w Reproduktory: Genius HT 5100

Pomocník při práci:
Hewlett-Packard 2730p (Tablet PC)
HADES
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HADES »

Ok, klidně mi napiš SZ a pokusím se to shrnout
Intel Core2Duo E8200 @3GHz / Gigabyte EP35-DS3 / PowerColor ATI HD 6850 1GB DDR5/ Patriot 2x2GB DDR2 800MHz 5-5-5-12 / Kingston V+ 64GB SNVP325 / Samsung Spinpoint F1 HD320HJ / WD1001FALS / WD5000AAKS / Samsung S203P / SB X-Fi X-Treme Gamer / Genius SW5.1HT / Speedlink Medusa Home / Logitech MX518 Gaming Grade / LOGITECH Deluxe 250 / Dragonlord PC-K58 / Scythe Mugen / Samsung 226BW / Windows 7 Home Premium 64bit
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Příspěvek od crashPC »

sem taky stastnym vlastnikem varia.... rom sem tam nechal jen sem castecne zabranil customizaci a v poho. nemuzu si stezovat....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Vodny
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2004
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vodny »

Tak jsem si zjistil jak to je s tim T-Mobile a normálnim prodejce a je tam rozdíl teda v tý ROOM která se dá prej v celku snadno přehrát. Jenže je prej hodně snadný si z toho udělat těžítko a to se mi zrovna nechce. Pasli tam o nějakejch čipech G3 a G4 že je nesmim poplest a vybrat správnou ROOM pro pro zařízení což je jasný. Jináč je prej ten T-Mobile výrazně pomalejší ale zase je v CZ ale já bych to bral klidně i v EN to by mi vůbec nevadilo. Takže až dorazí Vario tak se podívám na čip a uvidim kam budu mířit dál. Určitě nechci mít na pozadí T-mobile ani nikde jinde.
PC pro zábavu:
CPU: Intel Core i5-750 Chlazení: Arctic Cooling Freezer Xtreme (rev. 2) MB: MSI P55-GD65 RAM: 2x2GB Kingston KHX1600C8D3K2/4GX GPU: ATi ASUS HD5850 1GB HDD: WD Caviar Green 1TB Ostatní zazřízení: DVD-RW od LG, čtečka většiny druhů paměťových karet Case: NZXT ZERO 2 Zdroj: Corsair HX750 Displej:HP LP2475w Reproduktory: Genius HT 5100

Pomocník při práci:
Hewlett-Packard 2730p (Tablet PC)
HADES
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HADES »

Tak já tam mám poslední ofiko ROMku od T-Mobile a že by byla nějak pomalá se mi nezdá. Ale zase je pravda že jsem jinou ani nezkoušel, možná by to stálo za pokus.
S tím těžítkem se ti to nemůže stát když si pořádně vše prostuduješ a promyslíš :-D
Intel Core2Duo E8200 @3GHz / Gigabyte EP35-DS3 / PowerColor ATI HD 6850 1GB DDR5/ Patriot 2x2GB DDR2 800MHz 5-5-5-12 / Kingston V+ 64GB SNVP325 / Samsung Spinpoint F1 HD320HJ / WD1001FALS / WD5000AAKS / Samsung S203P / SB X-Fi X-Treme Gamer / Genius SW5.1HT / Speedlink Medusa Home / Logitech MX518 Gaming Grade / LOGITECH Deluxe 250 / Dragonlord PC-K58 / Scythe Mugen / Samsung 226BW / Windows 7 Home Premium 64bit
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Příspěvek od crashPC »

přesně. a i špatně nahranej firmware se dá nahodit - teda překrejt ho novim. v servise denně sám zabiju pár telefonů ale vždy se podaří je oživit. T-mobile ROM se mi zdá pomalá jen některá verze a po customizaci, bez ní problémky nemam. jediný co je nic moc je přehrávání videa - aby se to nesekalo, je potřeba ho dobře upravit...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
HADES
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HADES »

Customizaci jsem zrušil ještě než se začala instalovat
Videa konvertuju do DivX na bitrate 248kb video a 64kb zvuk a přehrává to plynule
Intel Core2Duo E8200 @3GHz / Gigabyte EP35-DS3 / PowerColor ATI HD 6850 1GB DDR5/ Patriot 2x2GB DDR2 800MHz 5-5-5-12 / Kingston V+ 64GB SNVP325 / Samsung Spinpoint F1 HD320HJ / WD1001FALS / WD5000AAKS / Samsung S203P / SB X-Fi X-Treme Gamer / Genius SW5.1HT / Speedlink Medusa Home / Logitech MX518 Gaming Grade / LOGITECH Deluxe 250 / Dragonlord PC-K58 / Scythe Mugen / Samsung 226BW / Windows 7 Home Premium 64bit
Vodny
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2004
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vodny »

jj taky jsem o T-Mobilu čet že maj novej ROOM a že je to prej lepší než ta 1.6.3.....
Jak je to s tim čipem G3 a G4 a co je to to SPL a IPL nějka jsem to tam z toho nikde nevyčet.
PC pro zábavu:
CPU: Intel Core i5-750 Chlazení: Arctic Cooling Freezer Xtreme (rev. 2) MB: MSI P55-GD65 RAM: 2x2GB Kingston KHX1600C8D3K2/4GX GPU: ATi ASUS HD5850 1GB HDD: WD Caviar Green 1TB Ostatní zazřízení: DVD-RW od LG, čtečka většiny druhů paměťových karet Case: NZXT ZERO 2 Zdroj: Corsair HX750 Displej:HP LP2475w Reproduktory: Genius HT 5100

Pomocník při práci:
Hewlett-Packard 2730p (Tablet PC)
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanHavlicek »

No tak jestli koupíš vario u t-mobilu nebo ne je už celkem zbytečné řešit. Toto zařízení je již poměrně staré a nikdo jiný než T-Mobile jej již neprodává

Každé dnes nově zakoupené Vario u T-M bude G4. Ty se obecně hůř flashují, protože se nedají CID-unlocknout. (alespoň ne zadarmo). Ovšem jistý američan v pondělí na xda-dev vystavil prográmek, jenž umožňuje G4 CID-locked přeflashovat na jakoukoliv ROMku určenou pro G3, takže G4 již není takový problém.

2 crashPC: ne vždy se podaří oživit :)

Co se týče T-Mobile ROM - je to pomalé, české a ty programy v extrom to úplně dodělají :)
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
Vodny
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2004
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vodny »

Netušítě někdo jestli náhodou T-Mobile nechystá nějaký novy MDA krom MDAIII ? Třebas že by nabízeli Qtek S200 nebo tak něco.

Jinak co jsem čet tak se zdá že ten G4 je celekm problémovej co se týče toho flashování ROM:-((
PC pro zábavu:
CPU: Intel Core i5-750 Chlazení: Arctic Cooling Freezer Xtreme (rev. 2) MB: MSI P55-GD65 RAM: 2x2GB Kingston KHX1600C8D3K2/4GX GPU: ATi ASUS HD5850 1GB HDD: WD Caviar Green 1TB Ostatní zazřízení: DVD-RW od LG, čtečka většiny druhů paměťových karet Case: NZXT ZERO 2 Zdroj: Corsair HX750 Displej:HP LP2475w Reproduktory: Genius HT 5100

Pomocník při práci:
Hewlett-Packard 2730p (Tablet PC)
michalp
Nováček
Nováček
Registrován: 09. čer 2007

MDA Vario a synchronizace s Outlookem ve Windows Vista

Příspěvek od michalp »

Mám MDA Vario a synchronizace s Outlookem ve Windows XP byla v pohodě. Pod Vistami vůbec nefunguje, hotline Microsoftu nepomohla a na infolince T-Mobile od toho buď dávají ruce pryč nebo tvrdí, že zatím nejsou ovladače. V prodejně T-Mobile mi dneska poradili tento web, ale nenašel jsem nic ani v článcích, ani na foru...

Poradí někdo?

díky
doktor
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2006
Bydliště: Olomouc/Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doktor »

Co znamena ze "nefunguje"? Chtelo by to trosku vice informaci.
michalp
Nováček
Nováček
Registrován: 09. čer 2007

Příspěvek od michalp »

v Centru synchronizace nejde zařízení vidět, ve Windows Mobile Device Center svítí nepřipojeno...
Smith
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: někde u UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smith »

Mám MDA Vario a synchronizace s Outlookem pod Windows Vista funguje normálně.

Jakou máš ROMku?
# Desktop [Ryzen 9 5950X, 128 GB RAM, GeForce GTX 1660 Ti, 5x SSD, 3x Dell UP2716D(A), W11 Pro]
# Notebook Dell XPS 13 [i7-7500U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, W11 Pro], Apple MacBook Air 13" [M2, 16 GB RAM, 512 GB SSD]
# Home Server [2x E5-2630 v3, 128 GB RAM, WS2019] # Storage Synology DS1815+ [24 TB RAID6], Synology DS1819+ [24 TB RAID6, 10 GbE]
# Samsung Galaxy S23 Ultra # Canon EOS R5, Canon EOS 3, Canonet QL17 G-III, Bronica SQ-A # www.photosmith.cz
michalp
Nováček
Nováček
Registrován: 09. čer 2007

Příspěvek od michalp »

co je ROMka? verze firmwaru nebo něco na ten způsob?
kolouch
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

MDA Vario nastaveni GPRS pres Vodafone?

Příspěvek od kolouch »

Dostal jsem od kolegy na testovani aplikaci MDA Vario (T-mobile) a mam k tomu kartu od Vodafone na pausal. V samoobsluze mam aktivovane vse potrebne, nicmene i po nejakych nastavenich pripojeni GPRS (ktere jsem nasel ruzne ve forech) se ne a ne pripojit :-/ Nema s timto nekdo zkusenosti, pripadne spravnou konfiguraci? Diky moc za radu.
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Mr.Nigga »

Co tam máš za OS? WM5 nebo 6?


Já to nastavoval podle návodu z fóra ce4you, třeba ti to bude fungovat:
ce4you píše:nastaveni MMS

Start > Nastavení > Připojení > Připojení
Zvolte záložku Upřesnit a klikněte na volbu Vybrat sítě.
Klikněte na Nové, vyberte záložku Obecné.

Název připojení: Vodafone MMS
Vyberte záložku Modem, klikněte na Nové
Název připojení: Vodafone MMS
vyberte modem: Mobilní linka (GPRS)
Další
Název přístupového bodu: mms
Další
Uživ. jméno: mms
Heslo: mms
Doména: nevyplňovat
tlačítko Upřesnit > TCP/IP
Používat adr. IP přiděl. serverem
záložka Servery
Používat adr. IP přiděl. serverem
OK a Dokončit

Nyní vyberte záložku Nastavení proxy a zaškrtněte volbu Tato síť se připojuje k internetu.

Start > Zprávy > Zprávy > Nabídka > Konfigurace MMS
zvolte záložku Servery > Nový
Název serveru: Vodafone MMS
Brána: 10.11.10.111
Číslo portu: 9201
Adresa serveru: http://mms
Připojit přes: Vodafone MMS
Omezení velikosti odesíláných dat: 300K
WAP verze: WAP 1.2
potvrďte OK
Vytvořené nastavení uložte jako preferované jeho označením a následným stiskem Nastavit jako předvolené
ukončete stiskem OK

Nastaveni GPRS WAP
Start > Nastavení > Připojení > Připojení
Zvolte záložku Upřesnit a klikněte na volbu Vybrat sítě.
Klikněte na Nové, vyberte záložku Obecné.

Název připojení: Vodafone GPRS WAP
Vyberte záložku Modem, klikněte na Nové
Název připojení: Vodafone GPRS WAP
vyberte modem: Mobilní linka (GPRS)
Další
Název přístupového bodu: wap (pro Vodafone kartu owap)
Další
Uživ. jméno: wap
Heslo: wap
Doména: nevyplňovat
tlačítko Upřesnit > TCP/IP
Používat adr. IP přiděl. serverem
záložka Servery
Používat adr. IP přiděl. serverem
OK a Dokončit

vyberte záložku Nastavení serveru proxy
zaškrtněte volbu Tato síť se připojuje k Internetu a Tato síť používá pro připojení k Internet server proxy
vyberte Upřesnit > WAP
Proxy WAP
Server: 10.11.10.11 Port: 9201
potvrďte opakovaným stisknutím OK
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
kolouch
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolouch »

mam tam WM 5, je nejaka moznost tam nainstalovat i WM 6? S mobilnima zarizenima zatim nemam zadne zkusenosti a jsem na to uplne blby .. pomoc by se mi hodila diky, zkusim to nastaveni vecer, ted to nemam u sebe.
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“