Core 2 Quad Q6600 2,40GHz Vs. Core 2 Duo E6600 2,40GHz

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
saberrider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. kvě 2007

Core 2 Quad Q6600 2,40GHz Vs. Core 2 Duo E6600 2,40GHz

Příspěvek od saberrider »

Potřebuji poradit s výběrem procesoru. Dělám do hudby a potřebuji značný výkon PC. Nevím ale jaký procesor z těchto dvou:

Core 2 Duo E6600 2,40GHz - četl jsem, že se dá přetaktovat na 3,5GHz

Core 2 Quad Q6600 2,40GHz - netuším zda jde přetaktovat

Jak je to s výkonem? Přetaktuje-li se E660 na 3,5GHz, bude to výkonnější než Q6600?

Předem díky za odpověď.

//edit mhl, přesun z intelu
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Re: Core 2 Quad Q6600 2,40GHz Vs. Core 2 Duo E6600 2,40GHz

Příspěvek od beardie »

saberrider píše:Potřebuji poradit
sup s tym do poradne o vybere komponent ;-), tu ti to locknu
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Core 2 Quad Q6600 2,40GHz Vs. Core 2 Duo E6600 2,40GHz

Příspěvek od OndraSter »

saberrider píše:Potřebuji poradit s výběrem procesoru. Dělám do hudby a potřebuji značný výkon PC. Nevím ale jaký procesor z těchto dvou:

Core 2 Duo E6600 2,40GHz - četl jsem, že se dá přetaktovat na 3,5GHz

Core 2 Quad Q6600 2,40GHz - netuším zda jde přetaktovat

Jak je to s výkonem? Přetaktuje-li se E660 na 3,5GHz, bude to výkonnější než Q6600?

Předem díky za odpověď.
C2D je 2 jadro
C2Q je 4 jadro
:roll:

nicmene OC je kus od kusu..

Ale modi, sup s tim do rad a doporuceni s vyberem komponent :wink:
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
h4__
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 04. led 2006
Bydliště: Praha - Štěrboholy, Hloubětín

Příspěvek od h4__ »

Jednoznačně vem (jestli máš $) Q6600. OC se pohybuje kolem 3GHz, ale čtyřjádro na 3GHz nakope prdel dvoujádru klidně na 4GHz.
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

Pokud potrebujes delat vice veci najednou ktere vytizi kazde jadro, nebo v pripade, ze mas program, ktery dokaze vyuzit silu 4 jader napriklad pri prevodu jednoho audio souboru, ber quadcore. V pripade ze zadny z vyse uvedenych zpusobu zpracovani audiosouboru nevyuzijes, postaci ti dualcore.
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
saberrider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. kvě 2007

Příspěvek od saberrider »

EfineSS píše:Pokud potrebujes delat vice veci najednou ktere vytizi kazde jadro, nebo v pripade, ze mas program, ktery dokaze vyuzit silu 4 jader napriklad pri prevodu jednoho audio souboru, ber quadcore. V pripade ze zadny z vyse uvedenych zpusobu zpracovani audiosouboru nevyuzijes, postaci ti dualcore.
Dělám do hudby. Mám cca 250GB knihoven zvuků. Takže když je načítám přes Cubase, dostává pc na prdel. 4 nebo 2 jádra na tutu činnost.
ChrastyII
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. kvě 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od ChrastyII »

4,bude to rychlejší :)
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

Dělám do hudby. Mám cca 250GB knihoven zvuků. Takže když je načítám přes Cubase, dostává pc na prdel. 4 nebo 2 jádra na tutu činnost.
ber urcite 4jadro... na takovou praci to vyuzijes a mas to dobrou investici i do budoucna :wink:
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

saberrider píše: Dělám do hudby. Mám cca 250GB knihoven zvuků. Takže když je načítám přes Cubase, dostává pc na prdel. 4 nebo 2 jádra na tutu činnost.
Nejprve bych si zjistil jestli Cubase vubec dokaze vyuzit quadcore...neni tak aplikace spis narocna na RAM?Nebo disk v RAID?..
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stratos »

4jadro + 4GB ram + RAID a mas klid :)
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikadze »

Stratos píše:4GB ram
K cemu mne to bude? Muzes mne vysvetlit prinos 4GB nad 2GB?
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
busy
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. říj 2005
Bydliště: Prievidza, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od busy »

Kamikadze píše:K cemu mne to bude? Muzes mne vysvetlit prinos 4GB nad 2GB?
jedina vec kde to ma prinos su niektore hry. napriklad BF2 ci BF2142 si kludne zozeru aj 2,7GB pri rozliseni 1680x1050 a plnych detailoch. ale neviem aky prinos by to malo pri spracovani hudby. s tym nepracujem takze nemam skusenost
.........:::::::::: shit happens ::::::::::...........
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stratos »

Kamikadze píše:
Stratos píše:4GB ram
K cemu mne to bude? Muzes mne vysvetlit prinos 4GB nad 2GB?
prinos je markantni samotne win sou schpny sezrat ti pulku (tj 1Gb) kdyz mas pusteno hodne programu na pozadi coz pri praci se zvukem bude asi normalni vec. a pri dnesni cene 2x1GB neni poblem levne nakoupit 4GB
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikadze »

Stratos píše:
Kamikadze píše: K cemu mne to bude? Muzes mne vysvetlit prinos 4GB nad 2GB?
prinos je markantni samotne win sou schpny sezrat ti pulku (tj 1Gb) kdyz mas pusteno hodne programu na pozadi coz pri praci se zvukem bude asi normalni vec. a pri dnesni cene 2x1GB neni poblem levne nakoupit 4GB
Hlavne kdyz jedna aplikace muze mit max 2GB RAM, predpokladam, ze zvuk se neupravuje v 8 programech zaras.
Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“