Výběr case

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
tx3rf
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. pro 2006
Bydliště: praha

Příspěvek od tx3rf »

Maxtor píše:Posledni dobou me fascinuje Thermaltake Mozart TX.. nema nekdo.. neni neco, co by me melo odradit..?
spis cena je -

pokud se nepletu tak ted nekdy byla recenze na SHW
jinak podle me je to strasnej kolos a nevyuzitelny.
Sinpa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2006
Bydliště: Zbůch

Příspěvek od Sinpa »

Maxtor píše:Posledni dobou me fascinuje Thermaltake Mozart TX.. nema nekdo.. neni neco, co by me melo odradit..?
mě odrazuje už vzhledem :-D
tady je recenze (předpokládám že jsi ji četl) http://www.svethardware.cz/art_doc-FF5C ... CBB0E.html - jako kladná mi tedy zrovna nepřijde ...
AMD RYZEN 5 3600/Noctua NH-U12P, ASUS TUF B450-PRO GAMING, Patriot Viper 4 Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16, Sapphire NITRO+ Radeon RX 5700XT 8G, Corsair RM750x, Samsung 970 EVO 500GB, Samsung 860 EVO 500GB, Intel SSD 530 120GB, WD AV Green Power 2TB, Chieftec Mesh LCX-01SL-SL-B silver, FiiO E10k OLYMPUS 2, EDIFIER R1280T WOOD , Sennheiser HD 4.40 BT, Dell Alienware Low-profile RGB Mechanical Gaming Keyboard AW510K Dark Side of the Moon, Logitech G502 Proteus Spectrum
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Příspěvek od Maxtor »

..jj.. dix za hilf.. recenze jsem si vesim, takze pohoda.. cenu neresim no a kolosalnost me prave fascinuje.. premejslel jsem totiz nad tim, ze bych zacal s vodnikem a tohle se mi jevilo jako prijemny kousek se spoustou prostoru.. nemam rad kdyz je vsechno nasackovany na sobe..
Obecne bych mel doma nejradeji case od nejakyho SGI Onyx systemu.. proste sirokou mrchu jen pro oko.. :)

EDIT: tak jsem to precetl a z testu vysla pro me vyborne.. vypruzeny byly..
- ventilatory a jejich nesmyslne zapojeni svodem do jednoho kabelu - neresim.. vetrone by stejne sly pryc..
- dvere davaji jen uhel 90° - to je trochu skoda no.. obzvlaste pri montazi desky a polozeni case na bok to muze byt blby - ale co.. je to jen o montazi a pak uz je to cloveku jedno..
- spatna dira na zdroj, ktera je blbe posunuta - overim, ale muze se u vezre bez plexi v bocnici lisit, coz je imho pravdepodobne, protoze zde byla dira vylozene podrizena plexi..
- plastove zapadky na karty apod. moc nedrzi - hura.. jsem clovek uznavajici pouze zelezo, tzn. kazda case stejne projde debordelizaci a vsechny tyhle veci leti pryc.. montaz srouby case umoznuje..

Shrnuto.. jsem nadsen.. nasel jsem neco co chci.. :) Kdyz si pak vezmu, ze ta cena je nizsi nez Armor, Stacker apod. tak to neni zase tak strasny..
..dix za link..
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Příspěvek od kotas »

Zdravim, vlastnim ATX CASE Gigabyte Poseidon, stoji neco malo pres 2000,- je strasne pevny a odolny, ma skvele bocnice, velmi vysoka spokojenost, ale chci upozornit zajemce kteri chcou vetsi a prostornejsi CASE (jako ja..) ze vubec neni pro ne, je proste da se rict TAK AKORAT, po rozbaleni nez jsem si skaldal PC jsem se uprime trochu jeho velikosti lekl a mel jsem trochu strach ze do nej nenarvu vsechen svuj HW, ale nakonec OKA TO V POHODA :)
Az budu mit cas nahodim tady fotky!
morglar
Nováček
Nováček
Registrován: 16. kvě 2007

Příspěvek od morglar »

Zdravim, chystam se stavet nove PC a absolutne nejsem schopny si vybrat vhodnou case. Limit jsem si stanovil na +/- 6k.
Jako favorit se mi zatim jevi Collermaster Cosmos, ale je to novinka, takze se tezko hledaji ohlasy bohuzel :(
Co myslite mam jit do ni, nebo vzit neco overeneho jako je Armor,Stacker atd? Fakt nevim design se mi libi hodne a i system chlazeni by mohl byt ucinny.
jardava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2006
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardava »

Vyibírám new case cena do 1600Kč jako kandidáta mám
Yesico Openair 8989SI
potrebuji aby case mela dobrý intake,outtake
Sinpa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2006
Bydliště: Zbůch

Příspěvek od Sinpa »

AMD RYZEN 5 3600/Noctua NH-U12P, ASUS TUF B450-PRO GAMING, Patriot Viper 4 Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16, Sapphire NITRO+ Radeon RX 5700XT 8G, Corsair RM750x, Samsung 970 EVO 500GB, Samsung 860 EVO 500GB, Intel SSD 530 120GB, WD AV Green Power 2TB, Chieftec Mesh LCX-01SL-SL-B silver, FiiO E10k OLYMPUS 2, EDIFIER R1280T WOOD , Sennheiser HD 4.40 BT, Dell Alienware Low-profile RGB Mechanical Gaming Keyboard AW510K Dark Side of the Moon, Logitech G502 Proteus Spectrum
Nemonic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nemonic »

Zdravim pratele :roll:

Vybiram si skrin pro nove PC a uz par dni se nemuzu rozhodnout. Vzdy najdu nejakou peknou ale po precteni nazoru zjistim ze je na nic.
(Pr. Coolermaster Elite 330 co jsem mel vyhlidly nebo TT Swing atd :( )
Me pozadavky na skrin jsou takove:
Mel by se tam vejit Gemin II ( coz asi do kazde )
Nejmene 3 pouzitelne 3,5" pozice - 3 HDD
Predni i zadni FAN 120mm, ale ten predni by mohl byt pouzitelny v tom smyslu, aby opravdu ten vzduch nasaval ( na okrasu si ho muzu dat na stul ) a nebyl spis "duseny" jak to tak casto je.
Cena do 2000 s DPH.
Existuje takova skrin co vyhovuje mym pozadavkum prosim ? :)


Edit: k tomu prednimu vetraku, mel jsem na mysli neco takoveho:
http://www.svethardware.cz/art_doc-B75E ... 17390.html
Zde je to vyresene myslim dobre, ale k teto skrini jsem nenasel moc nazoru a hlavne je dost levna - kvalitne nevim kde .. :oops:
C2Q6600(G0)@ 3,3GHz & 1,36V | CoolerMaster Gemin II | MSI P35 Neo2-FIR | A-Data 2GB EE 800MHz+@880MHz (4-4-4-12) |Sapphire x1950GT @ 600/700 | SB Live! 5.1 Digital | 250+320+500GB | Samsung SM 2232BW | Chieftec LBX-01B-B-B
NB: Barbone Tomahawk SE High- Compal FL90 v.2
Mrtvola
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. úno 2007
Bydliště: Jilemnice

Příspěvek od Mrtvola »

Já beru TT Armor Jr. Cena sice 2400,-, ale nasávák má dobrý a ven to jde taky a prostor akorát. Ani málo, ani moc. Jen si do stěny vyřežu asi pletivo či malé plexi. Verze s plexi vypadá jak okno, fuj.
Nemonic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. bře 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nemonic »

I pres mirne vyssi cenu se zda byt velice dobra skrin, po precteni recenze na PCT se pro ni i mozna rozhodnu, rozhodne diky za tip :)
Je to presne to co jsem hledal, hlavne ta vyhoda pripevnit kos pro disky do 5,25" pozic :)
C2Q6600(G0)@ 3,3GHz & 1,36V | CoolerMaster Gemin II | MSI P35 Neo2-FIR | A-Data 2GB EE 800MHz+@880MHz (4-4-4-12) |Sapphire x1950GT @ 600/700 | SB Live! 5.1 Digital | 250+320+500GB | Samsung SM 2232BW | Chieftec LBX-01B-B-B
NB: Barbone Tomahawk SE High- Compal FL90 v.2
Necroman
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2004
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Necroman »

Hledám skříň tak do 2000 Kč.
Měla by mít především dobré chlazení, žádný extramoderní vzhled, jednoduchou montáž karet, disků... a hlavně aby se tam vešla deska Asus P5B Deluxe s chladičem Noctua NH-U 12.

Uvažuji o CoolerMaster Centurion 534+ Black

Pokud máte nějaký ověřený tip, sem s ním :) Díky
So sayeth the Wise Alaundo
ASUS P5K Deluxe WiFi | Intel Core2Quad Q9300 + Noctua NH-U12F | Patriot 4GB DDR2 800MHz CL4 | Sapphire AMD Radeon HD7770 1024MB GDDR5 | OCZ Agility 3 120GB + WD Blue 640GB | Cooler Master Centurion 534 Light | Enermax Liberty 500W DXX | Samsung SM 226BW
kupco
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. dub 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od kupco »

Odporucam co si si vybral... :wink:
Som jej majitelom a nemam ziadne namietky. Ak ta zaujima kolko tam bude miesta, tak foto vnutrajska mas tu (vnutornosti ako v popoise, len GK je 7900GTO, nie 8800GTX, este som nestihol urobit nove foto :oops:): http://img247.imageshack.us/my.php?image=pcrb3.jpg
CPU: Intel Core i7-13700K, CPU cooler: Noctua NH-D15S chromax.black, GPU: GAINWARD GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI, RAM: Kingston FURY 32GB KIT DDR5 6400MHz CL32, SSD: Crucial P5 Plus 2TB, CASE: Fractal Design Torrent Compact White TG Clear, PSU: ASUS ROG STRIX 1000W GOLD, LCD: ASUS 27" PG279Q, KB: Corsair K70 Cherry Brown, MOUSE: Logitech G502 Proteus Spectrum, NTB: ASUS Zephyrus G14 (RTX2060),
jardava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2006
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardava »

máte tu někdo CM elite 330 perforace na ventilátorech není na 100% přesto se ptám jak jima prochází vzduch + hluk
barco
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Európska únia

Příspěvek od barco »

Velmi kvalitná skrinka je Compucase 6A43 - http://www.tichepc.sk/produkt/Compucase-6A34-1269.html
Mám ju a som s ňou veľmi spokojný...

Plusy:
- veľmi veľa miesta vo vnútri, vobec žiaden problém s inštaláciou rozmených chladičov
- kvalitné a hrubé plechy
- dobré možnosti chladenie - 2x120mm
- odvibrovanie HDD riešené pomocou špeciálnych gumových vložiek pre šróby
- dvierka
- už predinštalované protiprachové filtre pre ventilátory

Mínusy:
- možno troška vyššia cena
.
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

vypada fakt pekne, dokonce i nad deskou je dost mista :)
jardava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2006
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardava »

už asi 2 týdny vybírám case cena max 2200Kč a zatim nej co se mi líbí je Chieftec BG-02B-B-SL
http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=51
co vy na to
Sinpa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2006
Bydliště: Zbůch

Příspěvek od Sinpa »

a jaké máš požadavky na tu case a co zdroj musí být součástí (ten Chief ho má)?
AMD RYZEN 5 3600/Noctua NH-U12P, ASUS TUF B450-PRO GAMING, Patriot Viper 4 Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16, Sapphire NITRO+ Radeon RX 5700XT 8G, Corsair RM750x, Samsung 970 EVO 500GB, Samsung 860 EVO 500GB, Intel SSD 530 120GB, WD AV Green Power 2TB, Chieftec Mesh LCX-01SL-SL-B silver, FiiO E10k OLYMPUS 2, EDIFIER R1280T WOOD , Sennheiser HD 4.40 BT, Dell Alienware Low-profile RGB Mechanical Gaming Keyboard AW510K Dark Side of the Moon, Logitech G502 Proteus Spectrum
jardava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2006
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardava »

Sinpa píše:a jaké máš požadavky na tu case a co zdroj musí být součástí (ten Chief ho má)?
cena max 2400Kč zdroj nemusí,dobrý intake outtake
jj ten chief má 350W stejne kupuji seasonic 400W
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

tak kup uplne maximalne ruleeeezni Chieftec LBX nebo LCX (ne CX), zdroj co v tom je prodej (za 800 ho udas vzdycky i s prstem v (_|_) ) a mas genialni bednu za 2K.
Sinpa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. úno 2006
Bydliště: Zbůch

Příspěvek od Sinpa »

tyhle nejsou špatné ...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39385
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39381

já jsem si koupil
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30950
maximální spokojenost, není nad pořádný plech :wink:
a ten zdroj také není nejhorší (ale Seasonic to není)
AMD RYZEN 5 3600/Noctua NH-U12P, ASUS TUF B450-PRO GAMING, Patriot Viper 4 Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16, Sapphire NITRO+ Radeon RX 5700XT 8G, Corsair RM750x, Samsung 970 EVO 500GB, Samsung 860 EVO 500GB, Intel SSD 530 120GB, WD AV Green Power 2TB, Chieftec Mesh LCX-01SL-SL-B silver, FiiO E10k OLYMPUS 2, EDIFIER R1280T WOOD , Sennheiser HD 4.40 BT, Dell Alienware Low-profile RGB Mechanical Gaming Keyboard AW510K Dark Side of the Moon, Logitech G502 Proteus Spectrum
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“