dotaz

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
lausmy
Nováček
Nováček
Registrován: 05. pro 2006
Bydliště: Brodce21

dotaz

Příspěvek od lausmy »

Mám nové komponenty v počítači a chtěl bych si otestovat výkon jenže mi nejde spustit žadný benchmark . Sestava:
procesor :Intel Pentium D 920
grafika: HIS HD 2600XT
paměti:2xGail 1Gb
zakl.deska Asus P5N SLI
Monitor LG Flatron L192WS(1440x900x32)
honny
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. dub 2004
Bydliště: BRNEIN | BRNIE | БРНЕТ

Příspěvek od honny »

"nejde pustit" - ??

Kód: Vybrat vše

desktop:  Ryzen 3400G | 32GB DDR4 | 500G SSD NVMe | debian
ntb: T480s | i7 8650U | 16GB DDR4 | 250G SSD NVMe | win10
storage: Athlon 200GE | 16GB DDR4 | 2x 4000G  HDD | debian
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz

Příspěvek od Dzin »

lausmy píše:Mám nové komponenty v počítači a chtěl bych si otestovat výkon jenže mi nejde spustit žadný benchmark . Sestava:
procesor :Intel Pentium D 920
grafika: HIS HD 2600XT
paměti:2xGail 1Gb
zakl.deska Asus P5N SLI
Monitor LG Flatron L192WS(1440x900x32)
upřesni nám to, nainstalujes 3dMark poklepáš na ikonu a co se stane? Chybová hlaska nejaka nebo co?
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
lausmy
Nováček
Nováček
Registrován: 05. pro 2006
Bydliště: Brodce21

odpověd

Příspěvek od lausmy »

Restartuje se mi obrazovka a už nenaběhne obraz pak musím restartovat systém
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

chyba v ovladacich...nebo nejaka hardwarova chyba..zkousel si hrat nakou hru? dela ti to jen u 3D marku??
lausmy
Nováček
Nováček
Registrován: 05. pro 2006
Bydliště: Brodce21

odpověd

Příspěvek od lausmy »

Dělá to jen 3DMark hry jen ted sem zkoušel hru Transport Giant Gold a ze začátku se my nechtěla zpustit pořád se mi ukazovali nějaké kmitočty a hz a tak sem v CCC od ATI zatrhl vynucení obnovení kmitočtu a hra se potom zpustila jinak ostatní hry se zpouštěj normálně
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

zkus 3dmark preinstalovat...mozna to muze byt i spatna verze...
jinak prozkousej vsechny 3dmarky to neni mozny aby ti zadnej nefungoval...nedava to mozek kdyz ti hry jedou a 3d mark se ti nechce spustit...
lausmy
Nováček
Nováček
Registrován: 05. pro 2006
Bydliště: Brodce21

odpověd

Příspěvek od lausmy »

Tak sem to zkusil a pro jistotu sem stáhnul uplně všechny 3DMarky a nainstaloval a postupně sem je vyzkoušel a nic vždy stejnej výsledek.Černá obrazovka pak zamrzne počítač a konec musím restartovat........Je to fakt divné ještě sem se s tím nesetkal.
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don »

mas nainstalovany novy system nebo jsi komponenty jen pridal a dohral ovladace?
vse ostatni jede normalne?
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, WD 1TB Greenline; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
lausmy
Nováček
Nováček
Registrován: 05. pro 2006
Bydliště: Brodce21

Příspěvek od lausmy »

Jen sem přidal novou grafiku a monitor ostatní komponety jsou původní.Sestava procesor: Intel Pentium D 920,ramky Gail 2x 1GB,grafika ATI Sapphire X1900GT a monitor 17" Hynduai Image Flat F770D.S touhle sestavou to ještě fachčilo.Vyměnil sem hardware odinstaloval sem ovladače a nainstaloval sem ovladače z CD,pak sem si řekl,že bych to mohl otestovat a bum nic..............
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

lausmy píše:Jen sem přidal novou grafiku a monitor ostatní komponety jsou původní.
ta grafika muze hrat vyznamnou roli...tohle muze byt mozna ten duvod proc se ti to nechce spustit..byt tebou jestli se ti pocitac ve hrach zda vykonostne dobry.tak bych to nechal tak dal se tim nezabyval...ale jestli mermomoci chces otestovat kartu 3d markem tak bych to videl na reinstalaci voken...ja osobne pokazde kdyz pridam nejaky zasadni hardware do pocitace jako je VGA atd...tak preinstaluju windows..mam tak jistotu ze mi nedochazi ke konfliktu mezi ovladaci a tak...co si mel pred tim za grafiku?? nebyla to nahodou nVidia??

//te ATiny sem si newsim sry za to :-D jinak proc si menil 1900GT za HD2600XT??
Naposledy upravil(a) KnOx dne pon 30. črc 2007, 22:32, celkem upraveno 1 x.
Kiith_Sjet
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Karviná

Příspěvek od Kiith_Sjet »

lausmy píše:Jen sem přidal novou grafiku a monitor ostatní komponety jsou původní.Sestava procesor: Intel Pentium D 920,ramky Gail 2x 1GB,grafika ATI Sapphire X1900GT
Nemel Nvidii..ale take bych se priklonil k tomu preinstalovani systemu.Nekdy to opravdu nedela dobrotu.
EDIT: Tak k tomu dotazu na zmenu graficke se taky pridavam.Mas vubec nejaky vykon navic?(asi nee ze..nebo se mylim??)
lausmy
Nováček
Nováček
Registrován: 05. pro 2006
Bydliště: Brodce21

Příspěvek od lausmy »

ale jo něco tam určitě je tak asi zhruba 30-35% nárust výkonu.Si mysli,že je to i znát ve hře

//Třeba F.E.A.R hraju na plno akorát sem si musel pohrát z rozlišením obrazovky no a před tím sem musel jet skoro na půl.

///akorat mám stale potíže s tím rozlišením obrazovky spousty her toto rozlišení nepodporují


//edit Don: uprava postu, nauc se pouzivat edit :!:
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“