E6550 vs X2 6000+

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Sidi
Nováček
Nováček
Registrován: 26. lis 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidi »

Baneshee píše:kotas: Ty to asi nechapes, 95% prociku se nikdy netaktuje a taktovat nebude. Na nakej potencial se nehraje, bud ma vykon na default a nebo nema. Co by mohl mit normalni lidi nezajima. Pretaktovavaci jsou strasne malinka skupina proti tem co nikdy taktit nebudou. Tak to proste je, tobe to mozna prijde jednoduchy ale vetsina lidi ani nevi ze to jde a zkratku FSB v zivote neslysela. To ze tady na PCT taktuji skoro vsichni je dany tim ze na tenhle server 99% "normalnich" lidi nikdy nevleze.
Presne tak, vetsina lidi si proste nekde koupi bednu a vic je nezajima, hlavne kdyz to funguje. Ja osobne taktuju ,ale z lidi co znam v okoli skoro nikdo jinej.
edit:mam radsi AMD ,ale tedka mam objednany C2D protoze je fakt o dost lepsi
kalimero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. srp 2007

Taky se přidám :)

Příspěvek od kalimero »

V dnešní době je Intel "na koni".
Rozhodně doporučuji koupit Intel procesor zvláště díky tomu, že již v dnešní době lze koupit velice kvalitní základní desku, která bude podporovat i další generace procesorů. To se u AMD říct nedá. Zvláště je to dobře vidět na výrobcích základních desek, kteří v případě AMD vyčkávají a nezavalují trh novými základními dekami.
Ikdyž nebudeš taktovat dnes, je tu do budoucna možnost velice slušného přetaktování procesoru, který ti zvýší výpočetní výkon o zhruba 60-100% a nebudeš muset hned kupovat nový rychlejší procesor ;)
Navíc můžeš využít toho, že při výchozí frekvenci můžeš celkem slušně snížit napájení a tím snížit spotřebu a tepelný výkon, čímž nebude třeba toliko chladit :-D (chce to kvalitní desku s vysokou stabilitou napájení, např. gigabyti to mají teď velice slušné ;)
Provozní rozsah napájení mají procesory celkem velký, takže záleží hodně na štěstí jakej kousek dostaneš ;)
viz http://processorfinder.intel.com/detail ... Spec=SLA9X
Pozn.: Já si teda pořídil na zkoušku E2140 a běží mi v pohodě na VCore u dolní hranice (1.18V) i na FSB1333MHz :-P ... bios samozřejmě automaticky detekuje a nastavuje 1.325 jakožto Conroe, ale rozdíl 15°C v teplotě při burnu při použití BOX chladiče rozhodně stojí za to ;) ... nemluvě o spotřebě ... při nezatížení se mi dokonce ventilátor na BOX chladiči netočí vůbec :-D
majkl_l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2007
Bydliště: Praha (fous vod práglu)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majkl_l »

jestli můžu vložit taky pár písmen do bitky..
dřív jsem byl AMDčkař... přešel jsem po pár shlédnutejch testech s uvažováním na stranu šindelu, ale po dvou týdnech pročítání fora a různých testů a srovnání musím taky uznat, že jsem se přeorientoval a teď už jen sbírám kačky a když jsem se rozhodoval co bude mohe příští mašina, tak C2D byla pro mne jasná volba... stejně tak s grafikama.. nVidie byla královna, ale pak přišla ATI se svou X1xxx řadou a stala se královnou ona...
prostě věci se mění a jak AMD koupilo ATInu, tak si mysleli, že vyhráli, ale zapomněli na to, že CPUčka trochu zkonili.. jen se bojím, aby nazačali konit i grafiky, což se zatím zdá bejt trochu na vážkách... ale to je OT...

Intel je dnes skutečně jasná volba a co se týče OC, tak mne se to prostě nějak na mym P4 nevedlo, neřeším...

hodně mi ale pomohlo opustit i volbu AMDčka nejen rezerva v eventuelním taktování, ale hlavně spotřeba-čím míň to žere, tím míň se to hřeje, takže C2D je prostě king a už jen vyber kterej model... 6550ku jsem teď kupoval jednomu klientovy, kterýmu jsem stavěl kompa, ale jestli chce vyšší a má kačky nazbyt, neudělá chybu...
PC: i5 2500k; GB 560Ti OC; GA-Z68X-UD3-B3; 16G
NB: Z10t
LG G3 (SGS III)
E51
5500 Sport
Petrt
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno/Ždánice

Příspěvek od Petrt »

Ze vas ty dohady bavi, kdyz na to mam, koupim C2D, kdyz ne, tak koupim AMD, protoze se muzete hadat jak chcete, ale cenou jasne vede AMD. A s OC si hraje minoritni skupina lidi, vetsine staci bohate cokoliv z dnesni nabidky. Vzdy jsem kupoval to na co jsem mel a co bylo pro me potreby vyhodnejsi a bylo mi totalne u zadnice, jestli to ma na sobe logo Intelu nebo AMD...uf a je to venku :-D

edit: pro E21x0 - porad jsou drazsi jak AMD a desky pro C2D stoji opet o neco vic...
Naposledy upravil(a) Petrt dne úte 28. srp 2007, 11:56, celkem upraveno 1 x.
majkl_l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2007
Bydliště: Praha (fous vod práglu)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majkl_l »

hned je ti líp, že... :D

v tomhle případě ale šlo o to, že na to dotyčnej měl, takže jak říkáš.. C2D a je to ;)
PC: i5 2500k; GB 560Ti OC; GA-Z68X-UD3-B3; 16G
NB: Z10t
LG G3 (SGS III)
E51
5500 Sport
kalimero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. srp 2007

Příspěvek od kalimero »

Myslím, že po vydání procesorů řady E21X0 už nemá cenu kupovat jakýkoli AMD ;-)
Petrt píše:Ze vas ty dohady bavi, kdyz na to mam, koupim C2D, kdyz ne, tak koupim AMD, protoze se muzete hadat jak chcete, ale cenou jasne vede AMD. A s OC si hraje minoritni skupina lidi, vetsine staci bohate cokoliv z dnesni nabidky. Vzdy jsem kupoval to na co jsem mel a co bylo pro me potreby vyhodnejsi a bylo mi totalne u zadnice, jestli to ma na sobe logo Intelu nebo AMD...uf a je to venku :-D
socket
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. pro 2006
Bydliště: Preßburg.

Příspěvek od socket »

E21X0 majju spotrebu 35W v zatazi?
PS: nespamuj tu..
"Život je ťažký.. jeden z najťažších" Ľ.M.
ignore list: Syntex, Airm@n64, gejmer, Jarysmen, Maranov, Ssnake, jakubom, tielka
kalimero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. srp 2007

Příspěvek od kalimero »

1. nespamuji, je to fórum, čili diskutuji ;)

2. ano, stanice s novými intel procesory mají menší spotřebu jak stanice s AMD procesory a to jak v zatíženém, tak v nezatíženém stavu.
např. zde: http://www.hardwareseeker.com/articles. ... &p=13.html je jeden test a takových je na netu spouta ;)
Ono totiž je třeba posuzovat spotřebu celkově. Co naplat, že ti processor spotřebuje o 5W míň, když o 15W víc ti sežere chipset ;)
socket píše:E21X0 majju spotrebu 35W v zatazi?
PS: nespamuj tu..
socket
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. pro 2006
Bydliště: Preßburg.

Příspěvek od socket »

ano.
Athlon X2 3800+ EE SFF = 35W
Intel Pentium DC E2140 = 65W
AMD Chipset = 15W
Intel Chipset (X38) = 40W.
co zozerie viac?
servery sa nerataju, tam intel skrachuje, sak ma FB DIMM.
"Život je ťažký.. jeden z najťažších" Ľ.M.
ignore list: Syntex, Airm@n64, gejmer, Jarysmen, Maranov, Ssnake, jakubom, tielka
majkl_l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2007
Bydliště: Praha (fous vod práglu)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majkl_l »

z kterýho prstu si cucáte ty hodnoty? docela by mne to zajímalo, protože každej tvrdí něco jinýho :(
PC: i5 2500k; GB 560Ti OC; GA-Z68X-UD3-B3; 16G
NB: Z10t
LG G3 (SGS III)
E51
5500 Sport
Petrt
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno/Ždánice

Příspěvek od Petrt »

socket píše:ano.
Athlon X2 3800+ EE SFF = 35W
Intel Pentium DC E2140 = 65W
AMD Chipset = 15W
Intel Chipset (X38) = 40W.
co zozerie viac?
servery sa nerataju, tam intel skrachuje, sak ma FB DIMM.
Hlavne zapominas na rozdilnou definici max spotreby u AMD a Intelu. neni 65W u X2 jako 65W jako u C2D.
AMD chipset 15W ? To urcite nebude ani 690 ani 6100/6150/570 atd. U Intelu hodis X38 ktera ani jeste neni na trhu a tech 15W jsi vycucal kde ?
kalimero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. srp 2007

Příspěvek od kalimero »

Pouze uvedu na pravou míru: hodnoty u intel výrobků jsou pro maximální spotřebu nikoli minimální, což znamená maximální spotřebu při maximálním zatížení (bez OC) a myslím si, že o 105W se AMD může jenom zdát ;)
Nechci fandovi AMD vnucovat Intel, bude fajn, když se AMD co nejdříve technologicky totáhne na Intel, byli chvíle, kdy na tom AMD bylo dokonce lépe, bohužel pro ně teď maj cca rok zpoždění.

Každopádně si nejsem jistej, zda-li tato debata nějak přispívá k odpovědi původní otázky :-D

Moje odpověď je stále stejná a to, že v dnešní době rozhodně intel, za půl roku už to může být jinak.
socket píše:ano.
Athlon X2 3800+ EE SFF = 35W
Intel Pentium DC E2140 = 65W
AMD Chipset = 15W
Intel Chipset (X38) = 40W.
co zozerie viac?
servery sa nerataju, tam intel skrachuje, sak ma FB DIMM.
Petrt
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno/Ždánice

Příspěvek od Petrt »

kalimero píše:Pouze uvedu na pravou míru: hodnoty u intel výrobků jsou pro maximální spotřebu nikoli minimální, což znamená maximální spotřebu při maximálním zatížení (bez OC) ...
Jsem ted v praci, takze to nemam cas hledat, ale pokud si dobre pamatuju, tak to mas presne opacne. TDP ma AMD uvadeny prisneji, tj. on tech 65W (EE 65W CPU napr.) nepresahne, u Intelu to je definovano jinak.
kalimero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. srp 2007

Příspěvek od kalimero »

Hold každej čteme jiné marketingové materiály ;-)

Stejně v současné době má největší odběr grafická garta, takže při výběru procesoru a desky asi odběr nehraje tu nejdůležitější roli... :-D
Petrt píše:
kalimero píše:Pouze uvedu na pravou míru: hodnoty u intel výrobků jsou pro maximální spotřebu nikoli minimální, což znamená maximální spotřebu při maximálním zatížení (bez OC) ...
Jsem ted v praci, takze to nemam cas hledat, ale pokud si dobre pamatuju, tak to mas presne opacne. TDP ma AMD uvadeny prisneji, tj. on tech 65W (EE 65W CPU napr.) nepresahne, u Intelu to je definovano jinak.
majkl_l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2007
Bydliště: Praha (fous vod práglu)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majkl_l »

tjn.. grafika 200W.. to mi asi fakt 300W zdroj nebude stačit :(
PC: i5 2500k; GB 560Ti OC; GA-Z68X-UD3-B3; 16G
NB: Z10t
LG G3 (SGS III)
E51
5500 Sport
Petrt
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno/Ždánice

Příspěvek od Petrt »

kalimero píše:Hold každej čteme jiné marketingové materiály ;-)

Stejně v současné době má největší odběr grafická garta, takže při výběru procesoru a desky asi odběr nehraje tu nejdůležitější roli... :-D
Petrt píše: Jsem ted v praci, takze to nemam cas hledat, ale pokud si dobre pamatuju, tak to mas presne opacne. TDP ma AMD uvadeny prisneji, tj. on tech 65W (EE 65W CPU napr.) nepresahne, u Intelu to je definovano jinak.
No datasheet myslim zrovna marketingovy material neni. Mimochodem takhne zamest pod koberec vlastni chybu obracenim tematu od CPU na GPU je usmevne :wink:
kalimero
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. srp 2007

Příspěvek od kalimero »

Datasheet si myslím, že patří jednoznačně mezi marketingové materiály ;)

Chybu v tom co jsem napsal nevidím, jediné co je možná jiné než u AMD (jejich dokumenty neznám) je to, že Intel uvádí u svých procesorů tepelný výkon nikoli elektrický příkon. Každopádně vazba mezi těmito údaji zcela jistě je (u tepelných zdrojů se jí říká účinnost myslím :P), akorát není 1:1 a její průběh není zcela jistě lineární.
Každopádně si myslím, že zdůvodu chlazení je dobré vědět, že chladící systém musí být schopen odvést 65W tepelného výkonu :)

definice zde

:-D

a už toho necháme ne? :-D

Petrt píše:
kalimero píše:Hold každej čteme jiné marketingové materiály ;-)

Stejně v současné době má největší odběr grafická garta, takže při výběru procesoru a desky asi odběr nehraje tu nejdůležitější roli... :-D
No datasheet myslim zrovna marketingovy material neni. Mimochodem takhne zamest pod koberec vlastni chybu obracenim tematu od CPU na GPU je usmevne :wink:
majkl_l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2007
Bydliště: Praha (fous vod práglu)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majkl_l »

tak jsem postupně zase o něco chytřejší a jestli bych mohl poprosit majitele C2D procesorů, tak bych zde: http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?p=7386819
provedl pár testů... doufám, že to pomůže i ostatním a snad budete ochotni se s ostatními podělit o svoje výsledky... předem díky ;)
PC: i5 2500k; GB 560Ti OC; GA-Z68X-UD3-B3; 16G
NB: Z10t
LG G3 (SGS III)
E51
5500 Sport
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“