Výběr case

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Jacko
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2004
Bydliště: CZ-Brno a SK-Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Re: levná a prostorná skříň

Příspěvek od Jacko »

lordmystic píše:....

Byl bych rád kdyby byla cena pokud možno co nejmenší a skříň dostatečně velká s dostatečně dimenzovaným zdrojem. Vešlo by se to a utahlo např. v EuroCase ML 550-F25 černo/stříbrná - Middletower 550W?
Takže utáhnout by to mělo i když nemám moc skusenosti se zdrojmi eurocase :sad:
Ale ta noctua by se měla vejít do té skřině, ja mám Kandalfa, který má šířku 220mm a ještě tam mám místo asi 2-2,5 cm :wink:
MSI K9N SLI Platinum AM2 - nForce 570SLI, AMD A64 X2 6000+, chladič Noctua NH-U12F, DDR2 Kingston 2x1GB/800MHz CL5 Dual Channel, Sapphire ATI Radeon X1950GT 512MB DDR3 + Arctic-Cooling Accelero S1, HDD 2xHitachi S-ATAII/300 320GB 7200ot. 16MB cache, LG GSA-H54LRBB Light Scribe, LG GSA-H55NRBB SecurDisc, Skříň Thermaltake VA9000BWSD Kandalf, Zdroj Corsair HX520 520W, LCD panel LG 20" LCD L204WT , Klávesnice s myší Logitech Cordless Desktop S510, Repro - Logitech Z-3 2.1 , Přídavné ventilátory 4xScythe (Blue LED 12cm) - 17dB
Druhé PC v rekonstrukci
faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Po 2 dnoch hladania...

Příspěvek od faugusztin »

Po 2 dnoch hladania uz pomaly vzdavam nadej, ze je mozne najst normalnu skrinku, vyhovujucu mojim poziadavkam. Ide konkretne o :
  • jednoduchy design prednej strany, ziadne vizualne ulety (vlny a podobne). Optimalne nieco v style ako su skrinky Lian Li ci Silverstone Temjin.
  • priamy pristup k DVD mechanike (ziadne dvierka). Maximum, co som ochotny tolerovat su dvierka pre danu mechaniku ako je to napriklad u Silverstone LC11M s tlacitkom prepojenym na tlacitko samotnej DVD mechaniky.
  • ziadne plastove blbosti pre instalaciu diskov, pozadujem stare dobre skrutky pre HDD i DVD (tym vypadavaju z hry inac nadejne skrinky Gigabyte Triton ci Poseidon, a samozrejme aj ich klon CoolerMaster Centurion 534).
  • ziadne plastove okna na boku, maximalne mriezka.
  • musi byt schopna uchladit zostavu s HDD WD 500GB a Seagate 400GB, CPU E6750, grafika 2600XT.
  • vyhodou by bolo umiestnenie predneho panelu s USB a audio na hornej strane skrinky.
  • rad by som mal skrinku v ciernej farbe, ale ani bielou/sedou nepohrdnem.
Konkretny cenovy limit nemam stanoveny, viac ako 4-4,5 tisica SKK bez DPH by som okrem oddovodnenych pripadov ale nerad daval :-). Existuje vobec skrinka vyhovujuca mojim kriteriam ?

Edit: samozrejme mala by byt co najtichsia, ale to je snad samozrejmost :P

Edit2: Ako to uz byva zvykom, clovek najde to co hlada hned po tom co sa spyta. Pred chvilou som zazrel skrinku :
LIAN LI PC-7B Plus II ( http://www.lian-li.com/product/product0 ... x=4&type=b ). Sice ma panel s konektormi na spodku, ale inac je v pohode. V obchode kde by som ho kupil stoji 3115,0 SKK bez DPH / 3706,9 SKK s DPH. Aky je vas nazor na tuto skrinku ? A ako je to vlastne s tymi priehladnymi "oknami" na boku skrinky ? Nic tak nechcem a na oficialnej stranke ukazuju prave druhu stranu skrinky :-D.
lordmystic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2007
Bydliště: Strakonice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lordmystic »

faugusztin: No měl jsem podobný problém když jsem kupoval novou PC sestavu. Nic mi nedalo takovej problém vybrat jako case. Ale já koupil relativně kvalitní Fortron Blue Storm II zdroj a chtěl jsem levnou case kam by se vlezly 4 disky a hlavně obří chladič procesoru Thermalright Ultra-120 eXtreme. Nakonec jsem vybral case AeroCool Nitron Black ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41430 ), která má diskutabilní boční obří nízkootáčkový větrák. Tím si slibuju uchlazení všech vnitřních komponent, hlavně čtyř disků a přetaktovaného čtyřjádrového Q6600. Tahle case má vpředu rovnou namontovaný 120mm větrák a na zadní stranu jsem si nechal dát rovnou také jeden 1200mm větrák - tady jsem zjistil že jsou extra účiné a tiché Noctua NF-S12-1200 (120mm) ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41088 ) který mám i na pasivu u procesoru. Za tuhle cenu (do 2000kč) si myslím že dobrá volba, uvidíme v praxi...
xmen2
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2007
Bydliště: Praha Zličín

Příspěvek od xmen2 »

Tyhle pozadavky splnuje Centurion 532 Black,ja se ji taky dlouho nahledal,akorat ma uchyceni disku v plastu,ale velmi kvalitne vyresene!!
lordmystic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2007
Bydliště: Strakonice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lordmystic »

xmen2: jenže tahle má dost málo místa na disky, vejdou se tam tři a narvané na sobě, se budou totálně přehřívat bez mezery... :(
faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Příspěvek od faugusztin »

xmen2 píše:Tyhle pozadavky splnuje Centurion 532 Black,ja se ji taky dlouho nahledal,akorat ma uchyceni disku v plastu,ale velmi kvalitne vyresene!!
Centurion-y som pozeral, ale prave styl uchytenia diskov ich u mna diskvalifikuje. Keby som uz vyberal skrinku s tymto vnutornym usporiadanim, tak radsej Gigabyte Poseidon kvoli umiernenejsiemu designu. Pri tejto skrinke sa navyse bojim o hlucnost predneho ventilatora, ktory tlaci vzduch priamo na disk tray a "rozbija" sa on. Takze vlastne ani nechladi disky, ale ramcek na ktorom su upevnene.
lordmystic píše:xmen2: jenže tahle má dost málo místa na disky, vejdou se tam tři a narvané na sobě, se budou totálně přehřívat bez mezery... :(
Chvalabohu zatial mam iba 2 disky, ale hriat budu asi aj tak.
lordmystic píše:faugusztin: No měl jsem podobný problém když jsem kupoval novou PC sestavu. Nic mi nedalo takovej problém vybrat jako case. Ale já koupil relativně kvalitní Fortron Blue Storm II zdroj a chtěl jsem levnou case kam by se vlezly 4 disky a hlavně obří chladič procesoru Thermalright Ultra-120 eXtreme. Nakonec jsem vybral case AeroCool Nitron Black ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41430 ), která má diskutabilní boční obří nízkootáčkový větrák. Tím si slibuju uchlazení všech vnitřních komponent, hlavně čtyř disků a přetaktovaného čtyřjádrového Q6600. Tahle case má vpředu rovnou namontovaný 120mm větrák a na zadní stranu jsem si nechal dát rovnou také jeden 1200mm větrák - tady jsem zjistil že jsou extra účiné a tiché Noctua NF-S12-1200 (120mm) ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41088 ) který mám i na pasivu u procesoru. Za tuhle cenu (do 2000kč) si myslím že dobrá volba, uvidíme v praxi...
Ako som pisal, cenovy strop je vyssie takze radsej by som sa vystrelkov ako modre led podsvietenie ventilatorov a obri vetrak na boku vyvaroval :-). Do zoznamu alternativ ho zaradujem, i ked ma zatial zaujalo najviac asi fakt to LIAN LI PC-7B Plus II kvoli jeho cene pod mojim limitom, ako aj normalnemu vyzoru a prevedeniu (cital som i recenziu jej bledsej dvojicky PC-7A na svethardware.cz, ako aj na inych servroch). Negativom ma mna asi iba jedno - umiestnenie panelu s konektormi na spodnej strane prednej masky.

Za tip na vetraky dakujem, v pripade hlucnych vetrakov vo vybave ich skusim vymenit :-).
xmen2
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2007
Bydliště: Praha Zličín

Příspěvek od xmen2 »

Ale kravina,ten vetrak pred tim kosem HDD opravdu dobre ofukuje a disk ma teplotu jen 24C,na dotek je hezky ledovej,takze asi tak.
lordmystic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2007
Bydliště: Strakonice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lordmystic »

xmen2 píše:Ale kravina,ten vetrak pred tim kosem HDD opravdu dobre ofukuje a disk ma teplotu jen 24C,na dotek je hezky ledovej,takze asi tak.
ano jeden disk, ale co tři disky? podle fotek je jasný že to není optimální řešení...
faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Příspěvek od faugusztin »

lordmystic píše:
xmen2 píše:Ale kravina,ten vetrak pred tim kosem HDD opravdu dobre ofukuje a disk ma teplotu jen 24C,na dotek je hezky ledovej,takze asi tak.
ano jeden disk, ale co tři disky? podle fotek je jasný že to není optimální řešení...
Presne toto je o com hovorim. Pri jednom disku postacuje aj prietok vzduchu cez dierky sluziace na upevnenie diskov. Lenze pri dvoch diskoch sa toto miesto rapidne zmensuje, a pri troch diskoch je nulove, navyse by sa disky vzajomne zohrievali.

Edit: A tu je to velmi pekne zobrazene :
http://www.hardwaresecrets.com/fullimage.php?image=3548

Pri 2 alebo 3 diskoch bude vzduch narazat priamo do diskov a bude nuteny obchadzat obrovsku prekazku v podobe plneho diskoveho kosa. Navyse po stranach bude minimum priestoru, takze je otazna i hlucnost tohoto riesenia pri viac ako jednom disku.
busy
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. říj 2005
Bydliště: Prievidza, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od busy »

a co hovoris na coolermaster stacker STC 01 alebo 810. su to paradne skrine. nemas problem tam mat umiestnenych diskov kolko len chces. chladenie tiez nieje problem a mas v nej priestoru tiez kolko chces. cena je sice cez limit (okolo 4700 bez DPH) ale myslim ze za tu cenu ta skrina stoji
.........:::::::::: shit happens ::::::::::...........
faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Příspěvek od faugusztin »

busy píše:a co hovoris na coolermaster stacker STC 01 alebo 810. su to paradne skrine. nemas problem tam mat umiestnenych diskov kolko len chces. chladenie tiez nieje problem a mas v nej priestoru tiez kolko chces. cena je sice cez limit (okolo 4700 bez DPH) ale myslim ze za tu cenu ta skrina stoji
Zaujimava skrinka, ale ako je to u nej s hlukom ? Nerad by som mal vedla seba turbinu ;-). Realne planujem mat v pocitaci maximalne tak 3 disky, takze mozno je tato skrinka na tento ucel az prehnana.
busy
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. říj 2005
Bydliště: Prievidza, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od busy »

no z hlukom je na tom podla mna vyborne. mam v nej asi 12-15 ventliatorov a je aj tak celkom ticha. velkostou je super mam v nej celeho vodnika s dvomi 360mm radiatormi a kludne sa ti sem zmestia disky a mechaniky este asi do 9 pozicii a keby si chcel velmi setrit miestom tak ti kludne ostanu volen uplne vsetky. jedine co mi vadi je ta bocnica s tym kruhom perforovanym a pripravou na 120mm ventilator z boku. ale to vyrezem a dam tam radsej pelxiskolo. o STC 01 je vyhoda ze mozes si ju prerobit tak ze budes mat maticnu na lavej stene, nielen na pravej. vyhoda pre tych co maju pc pri lavej stene.
.........:::::::::: shit happens ::::::::::...........
lordmystic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2007
Bydliště: Strakonice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lordmystic »

busy: myslím si, že pro osobní použití je tohle už zbytečně naddimenzované řešení. to se hodí pro menší servery, ne pro domací comp...
Aigor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2006
Bydliště: Velka Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aigor »

faugusztin:
myslim ze tvojim pozadavkum by mohla uplne vyhovovat Antec Solo EC. Zatim nejlip promakana decentni skrin za solidni cenu a odhlucnenim od vyrobce.
faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Příspěvek od faugusztin »

Aigor píše:faugusztin:
myslim ze tvojim pozadavkum by mohla uplne vyhovovat Antec Solo EC. Zatim nejlip promakana decentni skrin za solidni cenu a odhlucnenim od vyrobce.
Ako je to s hlucnostou 92mm vetracikov na prednej strane ? Moja HTPC skrinka (Silverstone LC-11M) ma z technickych dovodov 80mm vetraciky, a i ked ich nemozem nazvat extremne hlasnymi, tak neboli ani tiche (pocas dna nevadili, ale spat sa pri beziacom pocitaci nedalo ani nahodou :-) ).
Aigor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2006
Bydliště: Velka Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aigor »

faugusztin píše:Ako je to s hlucnostou 92mm vetracikov na prednej strane ? Moja HTPC skrinka (Silverstone LC-11M) ma z technickych dovodov 80mm vetraciky, a i ked ich nemozem nazvat extremne hlasnymi, tak neboli ani tiche (pocas dna nevadili, ale spat sa pri beziacom pocitaci nedalo ani nahodou :-) ).
Predni 92mm nemusis osazovat, pac je cely case stavet primarne na outtake a ten vzduch proste nema kudy jindy tahat, ale pokud ma nekdo 4 HDD jako ja, tak pro klid tam nejaky fany dat muze. Mam tam 2x Acutake zapojene do serie, takze kazdy jede na 6V a jsou prakticky neslysitelne. Vzadu Noctua jako outtake (CPU Ninja pasivne) a airflow je dokonaly. Mit jen 2 HDD, ty predny fany muzu s klidem vyhodit.
faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Příspěvek od faugusztin »

Aigor píše:
faugusztin píše:Ako je to s hlucnostou 92mm vetracikov na prednej strane ? Moja HTPC skrinka (Silverstone LC-11M) ma z technickych dovodov 80mm vetraciky, a i ked ich nemozem nazvat extremne hlasnymi, tak neboli ani tiche (pocas dna nevadili, ale spat sa pri beziacom pocitaci nedalo ani nahodou :-) ).
Predni 92mm nemusis osazovat, pac je cely case stavet primarne na outtake a ten vzduch proste nema kudy jindy tahat, ale pokud ma nekdo 4 HDD jako ja, tak pro klid tam nejaky fany dat muze. Mam tam 2x Acutake zapojene do serie, takze kazdy jede na 6V a jsou prakticky neslysitelne. Vzadu Noctua jako outtake (CPU Ninja pasivne) a airflow je dokonaly. Mit jen 2 HDD, ty predny fany muzu s klidem vyhodit.
A ako je to s Ninja na CPU ? Ako som cital recenzie, tak je nutne vkladat dosku pod uhlom (naklonenu). Nerobi pri tom tento chladic problem ?

Co sa tyka tych vetracikov - je mozne napisat ich presne oznacenie (mate tam napriklad NOCTUA NF-S12-1200 alebo NOCTUA NF-S12-800)? Alebo mam na zaciatok pouzit dodany vetrak (ako je to s jeho hlucnostou?) a zariadit sa podla teplot v case ?

PS: Urcite su to zakladne otazky, ale moje posledne stolove PC som postavil niekedy v roku 1999 :-). Odvtedy fici na notebookoch ;-).
lordmystic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2007
Bydliště: Strakonice, ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lordmystic »

Ty větráčky NOCTUA NF-S12-1200 jsou tiché a při tom účiné, opravdu dobra koupě, navíc mají ultra tichý chod na nižších otáčkách se stále solidním výkonem. Musíš se řídit při výběru větráku jeho udávanou hlučností při danných otáčkách a současně průtokem vzduchu který protalčí. Většina seriózních výrobců tyto informace uvádí. A taky záleží jestli děláš hodně tiché celé PC nebo ti na tom moc nesejde, pak nebude vadit ani o něco hlučnější přídavný větráček.
faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Lacnejsia case

Příspěvek od faugusztin »

Este by som vas poprosil o radu o lacnejsi case pre slabsi pocitac (pre otca ;-) ).

Ide o :

ASUS P5B VM DO
Core2 Duo E4300 1.8GHz
2x1GB DDRAM2 PC800 PQI
HDD SEAGATE 160GB
LG DVD +/- RW
ASUS EN7300LE TOP/HTD/256MB DDR2

Rozmyslam nad :
ACUTAKE ACU-ELEGANT-SB (ROHS version) 450W/PFC - 1596 Sk bez DPH - nenasiel som na to ale ziadne recenzie, predpokladam ze ma rovnake vnutorne rozlozenie ako ostatne Acutake skrinky.

GIGABYTE Poseidon Black - 2193 Sk bez DPH - drahsia, nevhodny sposob instalacie diskov (v tomto pripade to nevadi, nakolko v pocitaci bude iba jeden disk).

Znova ako u predchadzajucej skrinky, nechcem tam vidiet ziadne dvierka na prednej strane a chcem aspon trochu normalnejsi design.

Vopred dakujem za lepsie navrhy :-)

Edit: Uz je to nepodstatne, objednal som Antec NSK4000 + Seasonic SS-400ET :-)
Naposledy upravil(a) faugusztin dne úte 23. říj 2007, 19:53, celkem upraveno 1 x.
ibag
Nováček
Nováček
Registrován: 23. říj 2007

CoolerMaster Centurion 532

Příspěvek od ibag »

Zdravím
Zmestí sa mi prosím vás do tejto skrine:CoolerMaster Centurion 532 GF8800GTX?
Prípadne poraďte prosím nejakú podobnú okolo 3000 sk. Ďakujem
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“