Hardware pod Linuxem

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
Bobesek
Nováček
Nováček
Registrován: 05. lis 2007

Hardware pod Linuxem

Příspěvek od Bobesek »

Dobrý den.Měl bych na zde přítomné fanoušky LINUXU několik hardwarových dotazů.
Jelikož OS Windows Vistu nechci,rád bych zkusil LINUX.Zatím jsem takový spíše linuxový kojenec a protože budu dělat upgrade PC tak se chci zeptat abych nekoupil něco s čím jsou pod Linuxem problémy.Zatím jsem vyzkoušel Live verzi Mandrivy 2008 a docela se mi zamlouvala.Potřeboval bych poradit jaký procesor (Intel-AMD),zákl.desku(jaký chipset) a grafickou kartu(nVidia-ATI).Jelikož zatím nemám páru jak třeba upravit ten či onen ovladač,tak bych chtěl vědět jaký co nejméně problematický HW do počítače.Díky všem za věcné podněty.
faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Re: Hardware pod Linuxem

Příspěvek od faugusztin »

Bobesek píše:Dobrý den.Měl bych na zde přítomné fanoušky LINUXU několik hardwarových dotazů.
Jelikož OS Windows Vistu nechci,rád bych zkusil LINUX.Zatím jsem takový spíše linuxový kojenec a protože budu dělat upgrade PC tak se chci zeptat abych nekoupil něco s čím jsou pod Linuxem problémy.Zatím jsem vyzkoušel Live verzi Mandrivy 2008 a docela se mi zamlouvala.Potřeboval bych poradit jaký procesor (Intel-AMD),zákl.desku(jaký chipset) a grafickou kartu(nVidia-ATI).Jelikož zatím nemám páru jak třeba upravit ten či onen ovladač,tak bych chtěl vědět jaký co nejméně problematický HW do počítače.Díky všem za věcné podněty.
Tak konkretne u tychto veci s hardwarom nie je taky problem. Mozno iba je rozdiel pri grafickych kartach - NVidia ma vseobecne lepsie ovladace, ATI zas uvolnuje specifikacie takze mozno za par rokov budu i dobre ovladace :-D.

Skor skus povyberat hardware a potom pohladat cez google ze co ide a co nie. A co nejde nahradit inym hardware.
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josko »

Hlavne problémová je 2XXX rada ATI (teda ovládače sú ale výkon ledva polovičný čo by mala tá GK mať)... takže tej sa treba momentálne vyhnúť.
Potom ešte ak máš DSL modem cez USB tak by to mohlo robiť problém... lepšie je mať cez ethernet ten ide bezpečne všade, ale napr. ja mám USB modem Microcom AD2622 a na to ovládače našťastie sú.
Potom zvukovky.. neviem či crative spravilo ovládače na všetky, preto ak budeš mať prídavnú treba si to najpr pozrieť.. poprípade sa ohliadnuť po niečom inom ako creative napr. m-audio.
Ostatné veci takto už by nemali robiť problémy. Ale najlepšie pogooglovať či náhodou nerobia aby si si bol istý.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Příspěvek od faugusztin »

Josko píše:Hlavne problémová je 2XXX rada ATI (teda ovládače sú ale výkon ledva polovičný čo by mala tá GK mať)... takže tej sa treba momentálne vyhnúť.
Potom ešte ak máš DSL modem cez USB tak by to mohlo robiť problém... lepšie je mať cez ethernet ten ide bezpečne všade, ale napr. ja mám USB modem Microcom AD2622 a na to ovládače našťastie sú.
Potom zvukovky.. neviem či crative spravilo ovládače na všetky, preto ak budeš mať prídavnú treba si to najpr pozrieť.. poprípade sa ohliadnuť po niečom inom ako creative napr. m-audio.
Ostatné veci takto už by nemali robiť problémy. Ale najlepšie pogooglovať či náhodou nerobia aby si si bol istý.
Vsetky Audigy maju ovladac priamo v Alse, X-Fi maju closed-source ovladace pre 64-bit.
Sten
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 18. říj 2007
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Příspěvek od Sten »

pokud postavíš sestavu na intelu, tak bych se nebál nefunkčnosti :)
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubanek »

týjo, baví tě hodně vytahovat starý dredy, když do nich nenapíšeš nic užitečného? :stupid:
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“