Avira Antivir + Internet Security

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC - firewall, spyware, atd.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Avira Antivir + Internet Security

Příspěvek od Thellwin »

Samostatný thread tady tento AV ještě nemá, tak budu první :)

Poté, co mi nová verze NOD3 začal mírně haluzit a přestal jsem tak trochu být spokojený, jsem se začal zatím na zkoušku poohlížet po novém AV. Jako první přišel na řadu tento.

http://www.free-av.com/

Verze pro nekomerční použití je zdarma s tím, že toho tedy umí nejméně. Zajímalo by mě, zda má někdo s tímto AV zkušenosti, o které by se mohl případně podělit. Já po nasazení necelých 24 hodin toho zatím moc reportovat nemůžu.
Goldnoob team proud member!
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Velmi dobrý freewarový AV - myslím si, že druhý nejlepší po "ukončeném" AVS od Kaspersky.

P.S.: Častější updaty, než za 24 hodin je možné udělat tak, že si zhotovíte v plánovači úloh úlohu na častější update AV databáze. :)

Nevýhody: Tu a tam plané poplachy (víc než u konkurenčních produktů). :sad:
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Jsem rád, že jsem vybral dobře :)

To nastavení je (aspoň pro mě) docela rozsáhlé, ještě se v tom musím pohrabat co to kde dělá, zatím jedu v podstatě na defaultním.
Goldnoob team proud member!
Caderom
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Caderom »

Plané poplachy se vyskytují opravdu častěji (několik poplachů vždy vyskočí při aktualizaci Javy :evil:), další co mi vadí je reklamní okno na tento antivir po každé aktualizaci (free verze). Jinak OK.
srna
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od srna »

mam otazku....chodi vam aktualizace pod Vistou? pod XP je vse ok, ale vista porad rve ze je antivir zastaralej, a po kliku na update se nic nedeje :(
sid
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. črc 2003
Bydliště: Zlín

Příspěvek od sid »

srna píše:mam otazku....chodi vam aktualizace pod Vistou? pod XP je vse ok, ale vista porad rve ze je antivir zastaralej, a po kliku na update se nic nedeje :(
a není bloklej firewallem
srna
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od srna »

neni....nakonec jsem reseni problemu nasel na Avira foru....jde o to, ze se musi pridat jeden klic do registru, pak chodi update normalne

staci stahnout dostupne update systemu windows, a vytvorit tento klic:

Kód: Vybrat vše

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\Shell Folders]
"Common AppData"="C:\\ProgramData"
pomoci notepadu, a ulozit jako *.reg, resetovat pocitat a update by mel behat :)

vice zde:
http://forum.avira.com/thread.php?threadid=26888
http://forum.avira.com/thread.php?threadid=27172&page=2
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Avira free edition - verze 9

Příspěvek od Shit »

Vyšla devátá verze oblíbeného freewarového antiviru.
Odkaz ke stažení
Nejvetším plusem je
Avira AntiVir Personal - Free Antivirus

* Ad-/Spyware detection
:)
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Re: Avira free edition - verze 9

Příspěvek od shadow »

Jo, ale free jen pro domácí a nekomerční užití ..
show must go on..
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Avira free edition - verze 9

Příspěvek od Thellwin »

To bych neviděl jako problém, Aviru jsem kdysi zkoušel, ale pak jsem to odinstaloval, protože se nějak po****y aktualizace.
Goldnoob team proud member!
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Re: Avira free edition - verze 9

Příspěvek od shadow »

Tak je to problém, pokud uvažuješ o jeho firemním nasazení :).
show must go on..
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Avira free edition - verze 9

Příspěvek od Thellwin »

U spousty SW je to tak, že free je jenom pro nekomerční využití.
Goldnoob team proud member!
kulitam
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. srp 2009
Bydliště: Morava

"neodstranitelné registry"

Příspěvek od kulitam »

CCleaner mi našel při scanu reg. NEPOUŽÍVANOU KONCOVKU SOUBORŮ : HKEY_CLASSES_ROOT\{80b8c23c-16e0-4cd8-bbc3-cecec9a78b79} při odstranění se stále vrací. (a jako koncovka mi to moc nepřijde, spíš jako nějakej zmetek, který se mi opakovaně vytváří v PC) a vehementně se brání vůči všem zásahům v regeditu
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: "neodstranitelné registry"

Příspěvek od zombux »

to patří k Avira antiviru
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
kulitam
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. srp 2009
Bydliště: Morava

Re: "neodstranitelné registry"

Příspěvek od kulitam »

Aha, díky. :) Potřeboval bych ještě vědět, jestli je normální že avira nejde odinstalovat (asi ne). Před chvílí jsem zjistil, že mi nemám oprávnění (!) k ukončení jakéhokoliv procesu. (Mno.. po zapnutí HDD hrabal jak o život a největší množství dat používal nějaký TrustedInstaller, který tam podle mě neměl zhola co dělat). A to jsem dva dny předtím dělal reinstalaci Winu... Nevíš jak bych mohl té havěti zabránit (kromě příkazu format na všechnz oddílz HDD) aby mi přestala dělat v systému bordel? (Žádné psí kusy jsem s PC po Reinstalaci nedělal, jako firewall jsem měl comodo a AV chvilku noda a pak jsem přešel na Aviru). Znova reinstaluju Win, tak bych potřeboval poradit, co si tam mám hodit, aby se mi tam havěť sama nespouštěla, popř. při připojení k netu, aby se mi tam nesr*la další. Myslím že si ta havěť pamatuje moji IP adresu, což by taky mohl být problém. Myslíš, že by mi mohl pomoct proxy server?
LetisVT
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2008

Avira - jak nastavit ignorování souboru?

Příspěvek od LetisVT »

Zdravím, potřebuju poradit, jak mám nastavit, aby Avira ignorovala jeden nebo dva soubory..
Vždycky když ho detekuje, vyjede taková ta tabulka, kde je remove a details.. tak dám details a vyjede tohle: Obrázek
Tam dám to always ignore, ale stejně to nepomůže a příště ho to zase detekuje jako vir...
Nevíte někdo co s tím je? :x
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Avira - jak nastavit ignorování souboru?

Příspěvek od iOioo »

avira - configure antivir (expert mode)
scanner -> scan -> exceptions
guard -> scan -> exceptions
... nájsť súbor a pridať
apply
done :)
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
LetisVT
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2008

Re: Avira - jak nastavit ignorování souboru?

Příspěvek od LetisVT »

jojo díky :)
/stejně nechápu, proč to nemaj tak pořešený, aby se to samo nastavilo tim Always ingore :?
huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

avira

Příspěvek od huld4` »

Mozna trosku stupidni dotaz, ale uz sem vyzkousel vypnout snad vse co slo a porad me vyskakuje okno viz odkaz nize.Nevite nekdo pls jak to vypnout ?

http://i.imgur.com/Q3NjZbH.png
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: avira

Příspěvek od zombux »

to je normální, Avira je zadarmo ale při aktualizaci vyskakuje tohle okno.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Viry, antiviry a bezpečnost“