Sharkoon rebel 9 economy edition

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Caska.Vojta
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. lis 2007
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Sharkoon rebel 9 economy edition

Příspěvek od Caska.Vojta »

Chtěl jsem se zeptat co říkáte na tento case právě jsem si ho pořídil tak bych chtěl vědět jaky na něj máte názor díky.

http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=60113
sysel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2007
Bydliště: v prdeli

Příspěvek od sysel »

spis ze zeptam ja tebe! je ta cese dostatečně pevná? jak má silny plechy? co když sundáš obě bočnice je stále stabilni? co airflow ve skříni? atd. taky sem uvazoval o koupi!

Edit. jak se dá poznat kvalitni case? normálně si na ni sedněte. kdyz to vydrzi tak je dobrá! kdyz je to shit tak se skrouti. muj modovanej "micro tower" z 0,8 mm plechu nema nejmensi problem. puvodni case (levnej miditower) tomu se to vubec nelibilo (važim 58kg)
Naposledy upravil(a) sysel dne úte 27. lis 2007, 16:42, celkem upraveno 1 x.
DESKTOP: CPU: intel core 2 Q6600 ; Gigabyte N650SLI-DS4L ; A-Data Vitesta GS 4GB (kit 2x2GB) 800+ MHz ; Zotac 8800GTS 512MB ; WD 640GB SATA+WD 320GB SATA ; PSU fortron FSP400-60GLN; OS: Ubuntu LINUX 8.04 + Windows vista ultimate 64bit
NOTEBOOK: Asus EEE PC 4G surf
Geeker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharkoon rebel 9 economy edition

Příspěvek od Geeker »

Caska.Vojta píše:Chtěl jsem se zeptat co říkáte na tento case právě jsem si ho pořídil tak bych chtěl vědět jaky na něj máte názor díky.

http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=60113
Jak rika sysel nikde se mi nepodarilo najit udaje o tlustce plechu pocitam ze to bude 0.5 v lepsim pripade 0.7mm co je dost malo. Tady mas recenzi sice nemecky ale pokud to hodis do Prekladace tak anglicky to prelouskas. Taky zalezi na pouziti
MB: Gigabyte UD3R, CPU:E8400, RAM 2x 2048 A-DATA 1066, GK: Asus Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb, Samsung 500+640Gb, Hitachi 500Gb Backup, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon iHAS424 Monitor: Samsung 970p

Obrázek Obrázek
Do3lau
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 13. lis 2007
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Do3lau »

sysel píše: muj modovanej "micro tower" z 0,8 mm plechu nema nejmensi problem. puvodni case (levnej miditower) tomu se to vubec nelibilo (važim 58kg)
Sysle každej kdo viděl tvůj moodovanej case tak se lekl...Myslím že sedat na Pc je kravina...Ten Sharkoon se mi docela líbí. A Když by se zpevnila tak může být uplně super :)
IR
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. led 2007

Příspěvek od IR »

Takze to mame 0.6mm plech. Na sedani to teda moc neni.
Jinak se mi zda ze je moznost pridat dalsi 2 pozice za 69,-Kč pro 12cm intake vetraky za front panel. Ta plechova lista ktera tvori 5,25" pozice je dlouha az na zem a kdyz trochu prihmourim oko a zapomenu ze outake pozice pro ventilaci jsou 2x80cm tak je z toho pri osazeni 8 az 9ks HDD a silneho zdroje, nejlevnejsi ale plne vyhovujici case pro fileserver pro uziti v mensich az strednich firmach.
I kdyz ja bych si tu case poridil klidne home, kdybych na ni nechtel vylozene sedavat. Ale mam uz Cooler Master Elite 330
Caska.Vojta
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. lis 2007
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Caska.Vojta »

Já jsem si tu case vybral hlavně kvůli tomu že se dá velice dobře chladit pak taky vzhledově a kvůli těm 9 pozicím na dvd/cd mechaniky dela se i s jednim velkym vetrakem na boku ale to se mi nelibilo tak jsem bral tuto na její bočnici se dají vmontovat 2x120mm fany.
Caska.Vojta
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. lis 2007
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Caska.Vojta »

IR píše:Takze to mame 0.6mm plech. Na sedani to teda moc neni.
Jinak se mi zda ze je moznost pridat dalsi 2 pozice za 69,-Kč pro 12cm intake vetraky za front panel. Ta plechova lista ktera tvori 5,25" pozice je dlouha az na zem a kdyz trochu prihmourim oko a zapomenu ze outake pozice pro ventilaci jsou 2x80cm tak je z toho pri osazeni 8 az 9ks HDD a silneho zdroje, nejlevnejsi ale plne vyhovujici case pro fileserver pro uziti v mensich az strednich firmach.
I kdyz ja bych si tu case poridil klidne home, kdybych na ni nechtel vylozene sedavat. Ale mam uz Cooler Master Elite 330
prosimte nevím jak to myslis s tema 2x80fanama jestli se tam daji dat jen tyto dva fany tak ne e dají se tam dát 4x120mm fany a nebo misto jednoho dozadu 2x80. já tam mám 4x 120mm http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=27110
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

tuhle case doporucuju. koupil sem ji otci a je za ty prachy super :)
MichiGen
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. zář 2006
Bydliště: Stara Tura
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichiGen »

Dnes som si tuto case objednal takze uvidim a dufam ze bude spokojnost :)
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:Palit GTX 260 OC 663/1152/2304MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
Miraculix
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2008

Příspěvek od Miraculix »

a ty tu co?? :lol: , uz si ju objednal , a cez aky obchod??
bandolier.wz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. říj 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bandolier.wz »

mam dotaz pro ty,kteri maji tuto bednu:
vejde se ventilator mezi predni panel a uchyt na ventilator?
uchyt:
COL SHARKOON Rámeček pro ventilátor pro REBEL 9
http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=64714
diky
:listen: BVaudio A300SE + VMA-II S :listen:
UFo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2003
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od UFo »

johny.last píše:mam dotaz pro ty,kteri maji tuto bednu:
vejde se ventilator mezi predni panel a uchyt na ventilator?
uchyt:
COL SHARKOON Rámeček pro ventilátor pro REBEL 9
http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=64714
diky
Tot otazka, snad jo :) pocitam s tim

Dneska mi jeden kousek Value Edition dosel, nameril jsem take cca 0,6mm plech, hrany ma ohly a zaobleny, plno prolisu a ta sachta na 5,25" mechaniky skrin pekne zpevnuje. Dokonce i bocnice ma velice solidni tuhost, s takovym CM Elite se to neda ani srovnat, co se tyce tuhosti bocnice ten Sharkoon je o tridu lepsi.

Zkousel jsem trochu merit tu mezeru mezi prednim uchytem na ventak a mrizkou, je tam dost spatny pristup.. takze to vypada okolo tech 25mm, az budu mit doma ventilatory tak muzu dat vedet, ale pocitam s tim ze je to delane prave na tech 25mm.

Objednaval jsem to prave z te Bohemky, neodpovedeli mi na dotaz zda u te Value verze jsou vetraky a ramecek, takze jsem si rovnou 2 dalsi ramecky priobjednal. Takze skrin dosla bez vetraku, s jednim rameckem a 4mi sadami na uchyceni 3,5" mechanik do 5,25" pozice.
:oops:
Durex Applebred 1400 | Asrock K7NF2-RAID | 2x 512MB DDR 400 PQI | Inno3D gf4mx440 | WD 3200YS + 60GB Baracuda V | DVD-RW NEC 3551A | Seasonic S12-430W | M-Audio DX4 + Koss Porta Pro | Hyundai Q790 Silver | Logitech Office Internet Keyboard + MS Wireless Intelli Mouse Explorer 2.0A
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

u tyhle skatule je nejhorsi vec to, ze zaslepky vypadavaj i po jemnem zatlaceni :(
UFo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2003
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od UFo »

No ja mel jednu taky vypadlou a sla teda pekne zlehka zacvaknout, sranda je ze kdyz jsem chtel vyndat ty pred rameckem na vetrak, tak abych se tam pekne dostal a zmeril tu vzdalenost tak mi zaboha nesly vyndat :lol: . Nakonec jsem se na to vykaslal, budu si s tim hrat az o vikendu, pokud uz budu mit doma vetraky.
Durex Applebred 1400 | Asrock K7NF2-RAID | 2x 512MB DDR 400 PQI | Inno3D gf4mx440 | WD 3200YS + 60GB Baracuda V | DVD-RW NEC 3551A | Seasonic S12-430W | M-Audio DX4 + Koss Porta Pro | Hyundai Q790 Silver | Logitech Office Internet Keyboard + MS Wireless Intelli Mouse Explorer 2.0A
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

pac ten ramecek tu sachtu trosku stahne a tim padem se stahne i front :)
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Příspěvek od Maxtor »

Ta case je perfektni.. v dane cene vyborna.. uz jsem se zminoval v hlavni case sekci a nikoho evidentne nezaujala..
Pred par tydny jsem do ni strkal PC a nemuzu si na nic stezovat.. plechy nejsou nejsilnejsi, ale o zadny papir nejde.. case drzi pevne jak pribita.. mista spousta.. vysledky s chlazenim prekvapive dobre..

Co se tyce zaslepek, presne jak bylo receno.. drzej jak pribity..
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

me by zajmalo, jak na tom bude jeji bigtower verze...
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Příspěvek od Maxtor »

Jo.. jeste jsem si vzpomel, ze ji delaj i ve verzi s "giga-super-turbo" vetrakem v bocnici.. ten je samozrejme prisernej.. jak vzhledove, tak vcelku tradicne i funkci..
Firmy maj casto ve znaceni chaos, takze si davejte pozor, jestli opravdu objednavate case bez tohoto vrtulniku..

EDIT// ..jestli ji chces nafotit, zitra bych ji mel mit doma na par uprav..
UFo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2003
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od UFo »

Maxtor píše:.. uz jsem se zminoval v hlavni case sekci a nikoho evidentne nezaujala..
Lidi bud voli drazsi skrinky, nebo spousta jich jde s davem a kupuji spise CM Elite apod. ono to jde videt i v nakupni poradne, vsude samy CM a malokdo z tech lidi se vubec zamysli nad vnitrkem skrine, pricemz co se tyce variability a moznosti ulozeni HDD nema smysl vyhody skrine s pouze 5,25" ani komentovat

jinak ohlasy jsou veskrze pozitivni i na vedlejsim foru,
http://4um.overclocking.cz/showthread.php?t=62058
jsou tam i nejaky fotky, no vsak vetsina z vas to asi cetla

jedine co bych tomu Rebelu 9 vytkl je to klasicke umisteni zdroje, pokud se mi letos konecne podari nasetrit na PC tak pujdu do Centurionu 590, sice si trosiku priplatim, ale 3x120mm uz bude stacit na pekny airflow i pasivni chlazeni CPU, takze misto Noctua NH-U12P muzu vzit o chlup levnejsi Scythe SCNJ-1100P Ninja Plus Rev. B

no a samozrejme je to celkem uzka skrinka a blbe se tam budou uklizet kabely

Ten Rebel 12 vypada taky dobre, ale ne kazdej bigtower opravdu vyuzije, asi to bude to samy v blede modrem jako Rebel 9 co se tyce dilenskeho zpracovani apod., no uvidime co rekne Maxtor (jestli to tedy chapu sprave a bude ho mit doma)
Maxtor píše: Firmy maj casto ve znaceni chaos, takze si davejte pozor, jestli opravdu objednavate case bez tohoto vrtulniku..
jo proto jsem tu take daval info co bylo u te Economy soucasti dodavky, sice jsem mel nejaky info z ocguru, ale vzhledem k tomu ze jsem spechal a bohemka mi neodpovedela na mail, tak jsem byl zvedavy zda tam vubec bude ten ramecek, stejne jsem si vzal 2 navic, jeden narvu asi jeste do toho sharkoona at se to trosicku zpevni a ty zaslepky nevypadavaji, a druhy mozna upotrebim v jinem kompu
Durex Applebred 1400 | Asrock K7NF2-RAID | 2x 512MB DDR 400 PQI | Inno3D gf4mx440 | WD 3200YS + 60GB Baracuda V | DVD-RW NEC 3551A | Seasonic S12-430W | M-Audio DX4 + Koss Porta Pro | Hyundai Q790 Silver | Logitech Office Internet Keyboard + MS Wireless Intelli Mouse Explorer 2.0A
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“