Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Vodni chlazeni - poruchy, dokonce az zniceni HW

Příspěvek od OndraSter »

Vzhledem k tomu, ze o par threadu vedle se zacly kupit zkusenosti, jak spouste lidem vytekla voda, nikoli z tela, ale z vodnika, rozhodl jsem se zalozit tento thread, kam piste veskere prislusenstvi (pumpa, bloky, ..), teploty vody, proste vse co k tomu patri. A taky co se stalo (napr zlomila se hadicka, cerpadlo se roztocilo na druhou stranu atp), jake to melo nasledky (v haji deska, grafika, nic).

Takze napr:
Stala se vec, ze se mi zlomily hadicky, zacala z nich tryskat voda. Tato hadicka vedla kolem zdroje, zdroj se zavodnil, udelal bum, odpalilo to celou sestavu. Zde je ma konfigurace vodnika: Laing DDC, bloky galaxi CPU+chipset, ertyho expanzka. Nevim proc, zrejme hadicky byly prestarle (nasel jsem je v garazi tak jsem je chtel vyuzit). Teplota vody byla 25°C, takze ta to neovlivnila.

Snad se to ujme. :wink:


//Woyta Nastaveno jako dulezite a Tenhle tread poslouzi jako diskuze:
http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=106783
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Woyta »

Silikonove hadice 10/14 Lehce natrzena v podelnem smeru. Okem neviditelne. Bylo to na fitinnce. Obcas ukapla kampka. V te dobe jsem mel jeste barevnou vodu, takze se na to snadno prislo.

Expanzky z plexi. Zkousel jem ruzna lepidla, tmely a pod. Poprve mi expa praskla. Pri dalsich pokusech du se nepadarilo utesnit pri vyrobe nebo po par h provozu zacala tect.

CPU blok KPCool stara lepena serie. Napred nez dam veci do PC tak je otestuju mimo. Ucpu jeden vyvod a tlak cerpadla udela sve. U jadra lehce propoustel. vrstva epoxidu s kovovou primesi kolem dokola jadra vse vyresila.

Dalsi casty problem jsou spoje (zavity + teflonova paska). Nez jsem nasel spravnej grif tak taky par kapek uteklo.
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

parkrat neutesneny zavit => vyresila teflonova paska

dale pokus s rychlofitinkama => tekly, reklamace, vraceni penez, uz je nemam.

pak jeste 3x tekly radiatory =>nejaka spatna serie, reklamace

vsechno az na rychlofitinky zzjisteno pri testovani.

s tecenim vody musi pocitat kazdy vodnikar a je na nem, jak cely system otestuje a predejde tak temto problemum... :wink:
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

párkrát netěsnící fitinka, voda v chipsetu, ale při testu, takže se nic nestalo, kapesníšek všechno vysušil

pár let zpět když jsem měl ještě hydora l20 tak jsem zapoměl na čerpdadlo nasadit jistící plastovou "matku" která držela stator a rotor u sebe, na to jsem naštěstí přišel hodně rychle když se to samo od sebe rozpadlo při zavodňování
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

osobne dycky jedu "skusebne" bez zapnutyho pc minimalne hodinu a sleduju jestli neco netece (ne porad...namatkove :) ). jednou se mi stalo ze me chcala voda (mam baydreama takze jakoby obraceny atx vzhuru nohama) pres grafiku,chipset procesor az ke zdroji... 1.5L ty sracky od Tt vyteklo by voko. vypadalo to hruzostrasne ale komp jel i kdyz byl uplne promacenej socket v pohode dal.zjistil sem to az po asi 5 hodinach :). komponenty dodnes slouzi u znameho v pc :)
natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

ulomena plastova fitinka na bloku chipsetu od GB
Obrázek

neurcitou dobu behem noci tekla voda po MB pres grafiku...

komp sem rozebral, vysusil toaletakem, slozil a nefungoval...

celou noc sviceni do case 2 lampickama kvuli teplu a rano bezproblemovy chod

+

koupil jsem pera proti zalomeni hadicky, naistaloval na hadicky a behm chodu se mi jedno pero dotklo grafiky a okamzite zacaly litat jiskry a komp se vypnul... nastesti znova naskocil a jel bez problemu... vyresil sm to natrikanim per barvou a bezbarvym lesklym lakem
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
s10
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 30. led 2005
Bydliště: Mi SK

Příspěvek od s10 »

Unik som zaznamenal iba z mojej homemade "Nestea-Zeleny caj" expy. Vodu som nalial, odbehol von a ked som sa vratil ze zacnem leak test, vody uz nebolo. Odnieslo si to iba radio na ktore bolol pod stolom a ta voda sa nan vyliala. Radio sluzi dodnes :lol:
.:MB:Asus Commando:. .:CPU: C2D 6600 @ 3600MHz:. .:GK: ASUS 8800 Ultra:. .:RAM:2x1GB DDR2 XMS2:. .:HDD: seagate 320+160GB sata:. .:PSU: Seasenic 700 W:.
srna
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od srna »

ja mel jedinej problem, a to netesnosti na fitince ktera slouzi jako pruchodka ven z PC (PVC hadice)....voda utikala, ale ven....odnes to koberec, jinak nic
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
socket
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. pro 2006
Bydliště: Preßburg.

Příspěvek od socket »

prasklo mi jedno plexi na thermaltake bloku, proste plexi nikdy viac :wink:
"Život je ťažký.. jeden z najťažších" Ľ.M.
ignore list: Syntex, Airm@n64, gejmer, Jarysmen, Maranov, Ssnake, jakubom, tielka
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

no mě jednou zacla tect fitinka na Cascade a kapalo to az na grafiku,ale vsiml sem si toho velice brzo ,takze se nic nestalo....ale to je uz tak 5 let zpatky:-)
Dneska uz to peclive kontroluju...:-)
Godzzila
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 03. zář 2006
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Godzzila »

jak tak jsem koukám začínám se toho bát.. :D
momentálně mám na test Gigabyte 3D Mercury s integrovaným a cca 10 dní a bez problémů...
jen při zavodňování bylo nedotažený čerpadlo...
sharker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2005
Bydliště: Slovakia :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sharker »

Mne sa podarilo pochcat vodou cele pc ... pouzil som roztiahnutu .. (zdeformovany koniec hadicky od sirsies fitinky na radiatore) .. hadicku ktora sa pod tlakom z cpu bloku jednoducho zosmykla a ostriekala komplet vsetko ...
Pc prezilo .. bez ujmy :oops: :lol:
*Zeny ,vino, auta, zpev to je moje :-D
Pc1: * C2D E6600 @ 3600~1.35v & 3900~1.5v ~ WaterCooled * D-Tek FuZion & Eheim1048 & 2x Swiftech MCR320-QP * Asus P5K Deluxe * CORSAIR DOMINATOR CM2X2048-8500C5D * Samsung F3 1TB * 7K250 120GB * T7K250 250GB * HIS X1900XTX IceQ3 Turbo ~ WaterCooled * Asus DRW-2014L1T * Logitech Z-5500 Digital & X-Fi XtremeMusic * HP LP2475w * ASUS TVFM-7135 * Thermaltake Armor & Corsair HX520W *
WorkStation1: * iMac 7.1 * Intel C2D T7300 * 3GB DDR2 1066 * 22" iMAC 1680 x 1050 * ATI Radeon HD2600 256 * WD 3200 AAJS * OPTIARC AD-5630A *
WorkStation2: * C2D E8400 * Asus P5E3-WS-Pro * 4x1GB DDR2 1066 * nV Quadro FX 570 * WDC WD2500AAJS * HL-DT-ST GSA-H58N * FSP 400-60HLN *
Gerimo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2004

Příspěvek od Gerimo »

blok a na nem pridelany stare hadicky(coz jsem nevedel). No jedna z nich jednoduse praskla a odpalila grafiku - GF4 Ti4200
Úspěch je často dítětem odvahy. - Voltaire
miskoboss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2003
Bydliště: Brno-Kr. Pole

Příspěvek od miskoboss »

mel jsem bloky KPcool asi 2rokem
mel jsem sice expanzku, ale bublinky z bloku jsem dostaval pomoci zmacknuti hadice => coz vedlo k vypuzeni bublinek z okruhu, ale taky se tam zvedl tlak
no a casem povolila tesnost
takze me pomale kapalo na GK

nastesti to vsechno prezilo a bloky jsem prodal cloveku, co jsi je prej spravil
Apple Macbook Pro 13" late 2011 - přejděte na Apple
natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

mozna to sem nepatri, tak to kdyztak smazte

Jenom bych se chtel podelit, se zkusenosti ohledne reklamaci po nehode s vodnikem... jak je znamo, kovy po styku s vodou radi oxiduji... Pokud vam nekdy ukapla kapka na nejakou komponentu a udelal se vam tam oxidace, tak se ji pred pripadnou reklamaci komponenty urcite zbavte a co nejrychleji ji reklamujte, nez se tam vytvori znova... Nedavno jsem reklamoval pameti a na sbernici byla mala oxidace a uz meli blby kecy, nastesti to proslo, u zakladni desky a grafiky jsem uz to stesti nemel... proto chci upozornit jakmile uvidi servisak, nebo servis nekde oxidaci, konci veskery rozhovory a jdete domu bez naroku na reklamaci, coz by se vam urcite nelibilo ;)
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
syrrius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2006
Bydliště: Methan City/ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syrrius »

Domaci vyroba.chladil jsem prez akvarium od vodnich zelv.blok na proc.v pohode kazdy spoj lepeny aby nic neteklo.GK v pohode taky lepeno.chipset jsem delal z origo chladice jen jsem na nej udelal z plexi krabicku a ta pri roztahovani hlinikove casti praskla.voda se projela prez AGP,PCI a USB.2 dny jsem susil pak zapnul a jedine co odeslo byl ten usb konektor...deska dodnes funguje(sam se divim)
CPU:DualCore AMD Athlon 64 X2 Black Edition 2,6GHz(13x200) 5000+ MB:Asus M2A-VM HDMI RAM:2942 MB(2x512+2x1024) A-Data 800MHz HDD: 298,1GB(2x160GB samsung SATAII) GK: ATI Radeon X1250 series.
ka-spel
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Mám sestavu od Ertyho (cpu, 3x hdd, grafika, expanzka, pasivní radiátor, čerpadlo eheim 600). Po měsíci čerpadlo odešlo. Jak jsem se dočetl na fórech, tak nemá rádo teplejší vodu jak 50C (valím furt na 100% BOINC). Čerpadlo protíká a musím každý týden dolívat cca deci vody. Může někdo poradit, jestli jít do Laing? Jaký typ? Hadice mám 10/14. Budu potřebovat fitingy? Zatím to chladí ok, ale ta hlučnost vylágrovaného čerpadla je hrůza. Když ho odpojím, tak je nádherné ticho (zdroj Seasonic 400W).

Obrázek

//Woyta Tady se nediskutuje. Viz prvni post.
majkl_l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2007
Bydliště: Praha (fous vod práglu)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majkl_l »

mno tak já jsem si včera vyzvedl na poště bloky na VGA a na chipset a dnes jsem se dal do zapojování a tím pádem i předělávání hadic.. nakonec se mi to povedlo, tak jsem zavodnil a jedu.. po pěti minutách jsem si všiml, že mi kape z grafiky, tak to chvíli selduju už s víčkem od kapailiny v místě dopadu a zjistil jsem, že to teklo z okroužku mezi blokem a fitinkou a ne kolem hadice, tak jsem to ještě chvíli nechal, zkoumal jsem chipset, pak vypl a dal se do rozebírání... dával jsem bacha, ale pak jsem zapomněl, že jeden z bloků nebyl odkapaný nebo spíš vyteklý a najednou koukám, jak mi cmrndlo na baterii a na chipset, tak jsem hned vzal kapesníček a začal sušit.. doufám jen, že jsem to vysušil pořádně a že nezůsztalo nic pod chipsetem nebo někde na kontaktech, kde se mi to nepovedlo vyfoukat.. jen nevím, jak dlouho to nechat než to zase zapnu... můžete poradit? hned jak pak zjistím, jak to funguje, tak určitě napíšu...
PC: i5 2500k; GB 560Ti OC; GA-Z68X-UD3-B3; 16G
NB: Z10t
LG G3 (SGS III)
E51
5500 Sport
H.o.m.i.e.
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. led 2008
Bydliště: Moutnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

No mně se jednou stalo že sem dal novej kompl dohromady a v něm mám Thermaltake Bigwater 735. Sem to dal dohromady všecky fitinky dostatečně utáhl zapl a najednou se mi rozbušilo srdce při pohledu na crčící kapalinu na tehdá novou 8800 GTX - tehdy za 16000. Hned sem to vypl a v duchu sem si říkal "ty vo*e (a ještě daleko sprostější :) ) jestli sem si po*ral tu grafiku tak je to v h*jzlu :wink: . Na fitince u radiáloru byla zboku prasklá těsnící gumička. Naštěstí sem kompl okamžitě vypl přes zdroj utřel sem zastříkanou grafiku :wink: a modlil se aby byla v pořádku. Taky to trochu schytal Striker Extreme - za ten sem se modlil taky né li víc jak za grafiku :) . No těsnění sem vyměnil a ještě asi týden sem se pravidelně v noci díval ze strachu jestli tam náhodou není na grafice loužička. Naštěstí nebyla, a pro jistotu sem pak vyměnil i to druhý těsnění. Ale určitě to nebyl příjemněj zážitek když sem viděl jak to všude stříká. Byl sem z toho v tu chvílu úplně na prášky páč ta sestava respektive součástky tehdá celkem stály asi 60 000 Kč. Ale i po téhle hódně nepříjemné zkušenosti vodníčka vřele všem doporučuju :wink: .
Obrázek
PlayerX
Nováček
Nováček
Registrován: 14. úno 2006

Vadný vodní blok

Příspěvek od PlayerX »

čau.. mě protékal vodní blok EK CPU water blok supreme plexe ... vada byla v nejspíš v těsnění mezi plexi a měděnou základnou ... problém se projevil asž při připevnění na socket ... do té doby sucho ... po odendání ze socketu opět sucho ... ale odnesla to grafiká karta .. bylo to tak možná 5 kapek.. myslíte že to na reklamaci poznájí ? bylo to do oblasti PCIe slotu.
Odpovědět

Zpět na „Voda“