Vše o nových WD s 320GB/plotna (aneb vražda bratra Raptora)

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Příspěvek od faugusztin »

FuWU píše:muzete sem nekdo nahazet linky na ty dvouplotnovy hdd od WD protoze sem nasel tu 320ku ale prodava se skoro uz rok, diky
Nie nemozme. Keby si si to bol precital, tak vies ze nove a stare verzie 320/640GB diskov od WD sa nedaju rozpoznat - maju rovnake hlavne tipove cislo. Rozdiel je iba v serii, ale tu ti standardne predavajuci nepovie (a ak ho nemaju na sklade, tak ani nemoze).
Fuck8r
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2007

Příspěvek od Fuck8r »

je to jednoduché - nový disk má označení WD6400AAKS ... toto stačí napsat třeba do Seznam.cz / zboží a máte spoustu linků na obchody ... akorát teď není nikde skladem :)

já si chci koupit ještě jeden - když vidím že je to jeden z nejlepších 7200 disků vůbec - ale bohužel lidi tu 1. várku ihned skoupili :)

EDIT: 320GB verze má označení WD3200AAKS ...
Karlos.s
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2004
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Karlos.s »

Fuck8r píše:je to jednoduché - nový disk má označení WD6400AAKS ... toto stačí napsat třeba do Seznam.cz / zboží a máte spoustu linků na obchody ... akorát teď není nikde skladem :)

já si chci koupit ještě jeden - když vidím že je to jeden z nejlepších 7200 disků vůbec - ale bohužel lidi tu 1. várku ihned skoupili :)

EDIT: 320GB verze má označení WD3200AAKS ...

Ale dyk to není pravda. Ten starej více plotnovej, kterej se prodává víc jak rok, a ten novej mají stejný označení. Ten novej se tu ještě neprodává. Až bude tak se s tím eShopy podle mě pochlubí. Pokud ne, musíš chtít kompletní označení, abys to poznal.

PC: Intel Core i5 3570K 3,4GHz | ASUS P8Z77-V Pro | Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9 | ASUS GTX660 DirectCU2 OC 2GB |SSD Intel 520series 180GB + Kingston V+ 96GB + WD2500KS | LITE-ON DVD-RW LH20A1L SATA | CHIEFTEC MA01BL bigtower + Enermax MODU82+ 525W | Microsoft Sidewinder X6 + X8 + SAITEK Aviator | ViewSonic VP191s
Zvuk: ASUS XONAR Essence ST | M-Audio Studiophile BX5 | Sennheiser PC360
Vodník: 2xLaiing D5 Vario (Swiftech+Alphacool) + EK serial Dualtop + Radiator Extreme III (3x120) + 3x Noctua NS-F12-800, EK Supremacy, MIPS RAM Freezer3, HDD homemade Cu blok, EK RES 400 rev2
MK
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. čer 2005
Bydliště: M. Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MK »

WD6400AAKS existuje pouze 2 plotnový

WD3200AAKS se dodává do ČR již pouze jednoplotnový, ale na skladech jsou ještě i staré 2 plotnové verze. Jednoplotnový má označení WD3200AAKS-00B3A0
Asus P5K Deluxe, E8400 @4200Mhz 1.4V, Thermalright Ultra-120 Extreme, 933Mhz 4x1GB A-DATA, WD5000AAKS + silencer, Gainward 8800GTS 512MB @780/1850/2230, X-Fi Fatal1ty, Corsair HX520, Lian Li A10, Nec 20WGX2
Fuck8r
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2007

Příspěvek od Fuck8r »

WD6400AAKS je první 640GB kousek od firmy WD a je to novinka prodávaná u nás ani ne 2 měsíce. Předtím žádnej jinej (starší) model nebyl - toto je jediné označení jediného 640GB modelu od WD. :)

320GB modelů je o hodně víc jako třeba: WD3200AAJS, WD3200AAJB, WD3200AVJS, WD3200AAKB a jednoplotnová novinka WD3200AAKS.

Když jsem kupoval (3 týdny) WD6400AAKS - byl ještě v CZC označen červeně jako novinka.
Karlos.s
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2004
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Karlos.s »

OK, to že nejsou dostupné (640GB)beru zpět, zrovna v tohle případě jsem se díval všude možně jen na CZC ne :-)
Ale trvám na svém že existuje stará verze 3200AAKS:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43105
Nebo mi chcete říct, že ta jednoplotnová verze se prodávala už před rokem??

PC: Intel Core i5 3570K 3,4GHz | ASUS P8Z77-V Pro | Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9 | ASUS GTX660 DirectCU2 OC 2GB |SSD Intel 520series 180GB + Kingston V+ 96GB + WD2500KS | LITE-ON DVD-RW LH20A1L SATA | CHIEFTEC MA01BL bigtower + Enermax MODU82+ 525W | Microsoft Sidewinder X6 + X8 + SAITEK Aviator | ViewSonic VP191s
Zvuk: ASUS XONAR Essence ST | M-Audio Studiophile BX5 | Sennheiser PC360
Vodník: 2xLaiing D5 Vario (Swiftech+Alphacool) + EK serial Dualtop + Radiator Extreme III (3x120) + 3x Noctua NS-F12-800, EK Supremacy, MIPS RAM Freezer3, HDD homemade Cu blok, EK RES 400 rev2
Caderom
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Caderom »

Viz. první post, jednoplotnové WD3200AAKS-00B3A0 jsou na trhu teprve pár dní ... starší WD3200AAKS-00SBA0 jsou dvouplotnové.

Zajímalo by mě, jak je to s ostatními disky z řady ... jestli jsou také inovovány ... WD to tají, z jejich webu to zjistit nelze ...

BTW:
AA ... PC
AV ... video zařízení
K ... 16MB cache
J ... 8MB cache
S ... SATA
B ... PATA
faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Příspěvek od faugusztin »

Karlos.s píše:Ale trvám na svém že existuje stará verze 3200AAKS:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43105
Nebo mi chcete říct, že ta jednoplotnová verze se prodávala už před rokem??
Problemom je ale, ze v tomto threade nikoho dvojplotnova 3200AAKS nezaujima. A jednoplotnovu od dvojplotnovej verzie cez eshop nerozoznas.
Karlos.s
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2004
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Karlos.s »

faugusztin píše:
Karlos.s píše:Ale trvám na svém že existuje stará verze 3200AAKS:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43105
Nebo mi chcete říct, že ta jednoplotnová verze se prodávala už před rokem??
Problemom je ale, ze v tomto threade nikoho dvojplotnova 3200AAKS nezaujima. A jednoplotnovu od dvojplotnovej verzie cez eshop nerozoznas.
Přečti si moje dva předchozí posty pls. To že je bez znalosti série nerozeznáš celou dobu tvrdím.

PC: Intel Core i5 3570K 3,4GHz | ASUS P8Z77-V Pro | Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9 | ASUS GTX660 DirectCU2 OC 2GB |SSD Intel 520series 180GB + Kingston V+ 96GB + WD2500KS | LITE-ON DVD-RW LH20A1L SATA | CHIEFTEC MA01BL bigtower + Enermax MODU82+ 525W | Microsoft Sidewinder X6 + X8 + SAITEK Aviator | ViewSonic VP191s
Zvuk: ASUS XONAR Essence ST | M-Audio Studiophile BX5 | Sennheiser PC360
Vodník: 2xLaiing D5 Vario (Swiftech+Alphacool) + EK serial Dualtop + Radiator Extreme III (3x120) + 3x Noctua NS-F12-800, EK Supremacy, MIPS RAM Freezer3, HDD homemade Cu blok, EK RES 400 rev2
Fuck8r
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2007

Příspěvek od Fuck8r »

No jo 320GB má 2 verze: starší 2pl a novinku 1pl.
To je potom dost loterie = jistota je jít do 640GB verze - tam můžete natrefit pouze na tu super novinku. :)
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

Fuck8r píše: než o pár milisekund rychlejší odezva systému a navíc rozdíl mezi Raptorem a běžným diskem není zdaleka tak brutální jak si všichni myslí a operační systém je vždy na začátku HDD a tam je ta odezva cca 9ms - takže: Raptor dostal přes držku :)
Predstav si,ze jsem mel 30GB oddil pro win na 750GB WD(na zacatku kde jinde zejo) a pak jsem tech 30GB zkopiroval na 30GB oddil Raptora(opet na zacatek(kde jinde ty win muzou bejt ze)cili ten Raptor bude mit taky nizsi odezvu,5 nebo 6?ms) a win jsou celkem sviznejsi.Zajimave co?Mas pro to vysvetleni? :wink: Neni nad realnou zkusenost.
PS.Samozrejme tim tu 640MB nehanim,je prijemne rychlej,2plotny cili ticho,jako zalohu pro bordel zauvazuji.
Tomco
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. zář 2007
Bydliště: Žilina, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomco »

Mate prosim nekdo skusenosti se 640GB Samsungem? Co sem se dival, tak zatim neni jeste ani na czc, ale u nas na Slovensku je normalne skladem. Mel by mit taky 320GB plotny... popripade jak hodnotite samsung disky?:)
Caderom
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Caderom »

http://www.anandtech.com/storage/showdo ... i=3269&p=1

:?:

Obrázek

EDIT: Těm 111,5MB/s u Samsungu něvěřím. Samsung má dle všeho trochu rychlejší přístup, ale přenosová rychlost je u Samsungu HD753LJ o dost nižší ...
Tomco
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. zář 2007
Bydliště: Žilina, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomco »

No ten samsung ma co vim 3 plotny... spise by me zajimalo porovnani dvouplotnoveho WD 640 a Samsung 640 F1... to ale asi zatim nikde neni :sad: Objednal sem toho samsung kdyz bude zapojeny tak urco pisnu :wink:
Caderom
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Caderom »

godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

Prevzato odjinud.Mluvi me z duse :)
Trochu zvláštně přistupují výrobci k udávání přístupové doby, jež je bezesporu jedním z klíčových atributů dnešních disků. Zatímco přenosové rychlosti v posledním desetiletí stouply téměř na desetinásobek, přístupová doba se stále ne a ne hnout z místa. Jedná se o pověstnou žábu na prameni výkonu pevných disků klasické konstrukce
faugusztin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. bře 2007
Bydliště: Štúrovo, SR

Příspěvek od faugusztin »

Dovodom je to, ze zatial co hustotu dat sa dari vcelku dobre zvysovat (a teda zvysovat rychlost sekvecneho citania, ked sa za rovnake otocenie disku precita viacnasobne vacsie mnozstvo dat oproti starsim diskom), tak rychlost hlaviciek (to urcuje pristupovu dobu) je dana fyzikalnymi moznostami a na omnoho nizsie pristupove doby by sa muselo vymysliet nieco velmi odlisne. Ale to uz vlastne vymyslene je, vola sa to SSD.


Poprosim tych, co uz tento disk maju - ako je to s vibraciami disku ?
volkovski
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. kvě 2004
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od volkovski »

Bude vykonnejsie 2x 3200AAKS 1platnove v RAID0 ci 1x 6400AAKS ???
JSzu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. črc 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JSzu »

Ty 2 v RAIDU.
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

Tak jsem ho vymenil za predchozi 750GB AAKS.Rekl bych ze ma tissi seek,nulove vibrace,samo read/write dost lepsi.Jsem velmi spokojen.Cena?2400kc.Luxus.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“